Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 08-19-2007, 09:50
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Tyborrex View Post
Szerintem a mostani személyiségek jók úgy ahogy vannak, viszont lehetne egy kis változtatást beiktatni, mégpedig, hogy minden szinten 1x lehessen személyiséget váltani, ne csak szintlépéskor!
Ez főleg a kezdőknek és az átépítkezőknek jönne jól.
(akinek multiszemélyisége van az persze csak egyet cserélhetne le/ szint)
na?
szerintem ez teljesen feleslegesa rosszul választott személyiségekből tanulni lehet, a kezdők olvassanak súgót, kérdezzenek meg tapasztaltabb játékosokat, vagy gyakorlatozzanak, próbálgassanak az anarchista csoportban...
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 11-15-2007, 00:12
Shievone Shievone is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A javaslat megfontolandó, bár nem nélkülözhetetlen, hiszen eddig a legjobban kiegyensúlyozott játék ez amivel játszottam neten.
Reply With Quote
  #83  
Old 11-16-2007, 18:24
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ditke View Post
szerintem ez teljesen feleslegesa rosszul választott személyiségekből tanulni lehet, a kezdők olvassanak súgót, kérdezzenek meg tapasztaltabb játékosokat, vagy gyakorlatozzanak, próbálgassanak az anarchista csoportban...
Ezzel nem értek egyett. Mert egy kezdőnek, ha rosszul választ személyiséget, akkor anniyra el is mehet a kedve a játéktől, hogy nem is játszik többet. Én az elején hulla voltam és varázsló lettem volna, ha nem részesíteném előnybe a hadakozást. Pár nap kellett, amíg eljutottam a súgóba ehhez a részhez és akkor hálát adtam az égnek, hogy nem kell újra kezdenem. Ezt a újraválasztást csak 5.-ik szinten lehetne és csak 500 kör után legalább elmúlt 12 órai akció nélkül.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #84  
Old 11-16-2007, 18:56
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
Ezzel nem értek egyett. Mert egy kezdőnek, ha rosszul választ személyiséget, akkor anniyra el is mehet a kedve a játéktől, hogy nem is játszik többet. Én az elején hulla voltam és varázsló lettem volna, ha nem részesíteném előnybe a hadakozást. Pár nap kellett, amíg eljutottam a súgóba ehhez a részhez és akkor hálát adtam az égnek, hogy nem kell újra kezdenem. Ezt a újraválasztást csak 5.-ik szinten lehetne és csak 500 kör után legalább elmúlt 12 órai akció nélkül.
és még könnyebb lesz fel menni a topba és termelni. 500kör alatt végig verem a csopit tudossal 5%bónusszal vagy harcossal (és a fentről hozott pénzzel) , utána meg a fedezgetés alatt ha már nem kell nagyon hadakoznom váltok kereskedőre/gazdálkodóra...

jók így a személyiségek ahogy vannak, ha pl minden szemcsi egyforma erős lenne, akkor nem sok esélyed lehetne egy 4-5szemcsis ellen.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 11-16-2007 at 18:59..
Reply With Quote
  #85  
Old 11-16-2007, 19:00
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
Ezzel nem értek egyett. Mert egy kezdőnek, ha rosszul választ személyiséget, akkor anniyra el is mehet a kedve a játéktől, hogy nem is játszik többet. Én az elején hulla voltam és varázsló lettem volna, ha nem részesíteném előnybe a hadakozást. Pár nap kellett, amíg eljutottam a súgóba ehhez a részhez és akkor hálát adtam az égnek, hogy nem kell újra kezdenem. Ezt a újraválasztást csak 5.-ik szinten lehetne és csak 500 kör után legalább elmúlt 12 órai akció nélkül.
ehh...

szép lenne, ha minden el nem olvasott súgó részletre lenne egy ctrl+z gomb a játékban.

gyorsan kikerestem a súgóban az élőhalottat :

Élőhalott

Hátrányok:

nem varázsolhat,

ez még a kezdő játékosoknak is elég információ lehet, hogy ne varázsló legyen a személyiség...

nekem kezdőként kb 7-8 perc kellett amíg elolvastam az általam először választott faj tulajdonságait...

felmerül bennem a kérdés, ha van akinek ehhez pár nap kell, vajon 1-1 a játék menetet komolyan érintő változást befolyásoló javaslat feltevéséhez, hány év tapasztalatot kéne várni, hogy figyelembe is vegyék...

Reply With Quote
  #86  
Old 11-16-2007, 19:04
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Tavaly április 28-án kezdtem és most már elértem valamit. Nem kellettek évek. Csak ha elindítok valamit akkor játszani szeretek és nem súgót olvasni. Lehet az én hülyeségem, de én magam szeretem kitapasztalni a dolgokat.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #87  
Old 11-16-2007, 19:05
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
Tavaly április 28-án kezdtem és most már elértem valamit. Nem kellettek évek. Csak ha elindítok valamit akkor játszani szeretek és nem súgót olvasni. Lehet az én hülyeségem, de én magam szeretem kitapasztalni a dolgokat.
jájjjj....


Reply With Quote
  #88  
Old 11-16-2007, 19:08
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Attól félek félre vagyok értve: én nem javaslatot tettem, csak hozzászóltam a témához és elmondtam a véleményem. A pirosat meg köszönöm, az legalább őszinte.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #89  
Old 11-16-2007, 19:09
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
és még könnyebb lesz fel menni a topba és termelni. 500kör alatt végig verem a csopit tudossal 5%bónusszal vagy harcossal (és a fentről hozott pénzzel) , utána meg a fedezgetés alatt ha már nem kell nagyon hadakoznom váltok kereskedőre/gazdálkodóra...

jók így a személyiségek ahogy vannak, ha pl minden szemcsi egyforma erős lenne, akkor nem sok esélyed lehetne egy 4-5szemcsis ellen.
Ha az 5.-ik szinten csak 9 személyiséges orikból állna is végig lehetne csinálni. Nekem kezdőként se okozott gondot. Se angol, se német.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #90  
Old 11-16-2007, 19:23
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
Ezzel nem értek egyett. Mert egy kezdőnek, ha rosszul választ személyiséget, akkor anniyra el is mehet a kedve a játéktől, hogy nem is játszik többet. Én az elején hulla voltam és varázsló lettem volna, ha nem részesíteném előnybe a hadakozást. Pár nap kellett, amíg eljutottam a súgóba ehhez a részhez és akkor hálát adtam az égnek, hogy nem kell újra kezdenem. Ezt a újraválasztást csak 5.-ik szinten lehetne és csak 500 kör után legalább elmúlt 12 órai akció nélkül.
amiért a piros, ha már kommentálod:

- 5dik szinten teljesen felesleges a személyiség újra választása, szintlépés után mást választasz, vagy ha még is nagyon nagy kár ért a személyiség miatt, a 4-6 napos kemény munkát ( amíg a súgóban ahhoz a részhez érsz) törlöd, vagy zéró startolsz és újrakezded, okosabban.

- azzal érvelsz,hogy a súgó elolvasása felesleges, csak a játékkal törődjön egy kezdő játékos , de ha valamit nem olvas el, ne vegyük el a kedvét a játéktól , tudjon visszacsinálni dolgokat... ( nem hinném, hogy ez csak nekem nem népszerű )

pár példa:

- lehessen visszakapni földet, mert nem olvastam el a sugót, és úgy támadtam, és elvittek 30 hekit , vagy el megy a kedvem a játéktól

- nem olvastam el a sugót( pedig oda van írva hogy ne piszkáljam), és zéróstartoltam 30 000 hektárról véletlen, kérem vissza az országom

-nem olvastam a sugót, és kiraktam minden tolvajt a piacra, és nullára tekiztek, pedig már 4-5 napja írtam a tekit, kérem vissza őket

Én nem tudom mióta játszom, de jópár játékoshoz képest sokkal kevésbé látom 1-1 javaslat következményét, és lehetőségeit, ezért megpróbálom magamban tartani az oltári ötleteimet, amíg végig nem gondolom hogy vajon jó e vagy sem, igyekszem a tapasztaltabb játékosok ötleteit átgondolni, és megfontolni, esetleg hozzá szólni,vagy csak csendben végig olvasni

sajnos ez a gondolkodás nem jellemző a " nem vagyok kezdő" játékosok között...

arra miért nem gondoltok, hogy a rengeteg bárgyú és értelmetlen javaslat, hozzászólás között elvesznek a lényeges kérdések, és a tényleg tapasztalt játékosok közül egyre kevesebben szólnak hozzá az értelemes javaslatokhoz is, mert tű a szénakazalban esete a legtöbbb javaslat topic...


Last edited by Hóhér; 11-16-2007 at 19:29..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
uj faj és személyiségek ötletek ide! Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 116 01-10-2010 13:34
Személyiségek Colony Elvetett javaslatok 59 04-25-2006 10:42
varis és tolis személyiségek változtatása solven Elvetett javaslatok 21 04-20-2006 16:33


All times are GMT +1. The time now is 10:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu