Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 06-16-2011, 11:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BoaSote View Post
2. A bankban lévő pénzt kevésbé lehessen fosztani. Egyetértek. De ne 0%ban. Szerintem akkor is volt már a jól bevált szlogen: "Fel a kezeket! Ez egy bankrablás. "
3. Esetlegesen a fosztogatástól is mérsékelten védene. A területből elfoglalt arányában. Igen egy kereskedő személyiségű akár többszemes játékos aki tart 10% bankot az cserébe legyen védettebb. Viszont aki 20k ha on tart 25öt azt kevésbé.
Jól értem, hogy az ötlet lényege az, hogy a mostaninál is nehezebb legyen mástól megszerezni a pénzt? (Fosztással se lehessen elhozni annyit, mint most.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 06-16-2011, 12:06
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by BoaSote View Post
Nem tartom fairnek. A bankok mint exponenciális gödrök nyelik a pénzt, tárolják és megvédik a tolvajoktól 100%ban, viszont a seregektől egyáltalán nem. Van aki tartalékokat képez és így előnyt élvez azokkal szemben akiknek nincs, ezzel semmi baj sincs. Így vagy úgy megdolgozott érte, de miért kell a 0 rizikó. Szerintem jót tenne a játékmenetnek, ha a tartalékképzés ezen formáját életszerűbbé tennénk. Egy bank feladata nem az, hogy elássa a pénzt a hátsókertben, majd ha szól a király akkor meg kiássa. Sokkal jobb lenne a gazdasági helyzet, ha lenne egy minimális pénz amihez mindennél nehezebb hozzáférni(pl kint van a polgároknál hitelben, és idő amig beszedik), viszont a maradékot vagy védenem kell vagy elköltenem, fellendítené a piacot, és a sok TOPos MNT sem biztos, hogy megéri.
szerintem akkor lenne kisebb a rizikó ha a bank a fosztás elől is védene. előző hszednél meg éppen ezt szeretted volna. logikátlan és összefüggéstelen amiket írsz.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #83  
Old 06-16-2011, 12:46
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Úgy értelmezem, az lenne a javaslat lényege, hogy a bank továbbra is védje a pénzt a lopások ellen, sőt még valamennyire a fosztással szemben is, cserébe viszont nehezebben lehessen hozzáférni a pénzhez.

Nem támogatom, ezzel a bank funkciója meg is szűnne, hisz ha csak korlátozottan hozzáférhető, akkor inkább nem is tartok bankot, sem pénzt az országban, mert minek. Egyben a fosztást is ki lehetne venni a hadi repertoárból, rúnára + gabonára kevesen mennének ki.
Reply With Quote
  #84  
Old 06-16-2011, 12:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Úgy értelmezem, az lenne a javaslat lényege, hogy a bank továbbra is védje a pénzt a lopások ellen, sőt még valamennyire a fosztással szemben is, cserébe viszont nehezebben lehessen hozzáférni a pénzhez.

Nem támogatom, ezzel a bank funkciója meg is szűnne, hisz ha csak korlátozottan hozzáférhető, akkor inkább nem is tartok bankot, sem pénzt az országban, mert minek. Egyben a fosztást is ki lehetne venni a hadi repertoárból, rúnára + gabonára kevesen mennének ki.
Ha tényleg ez a javaslat lényege, akkor erre azt mondom, hogy segély. Védi a pénzt a lopások ellen, védi a pénzt a fosztások ellen, sőt, még hozzá is lehet férni egyszerűen. Egyedül a feltöltés az, ami macerás, nyilván nem véletlenül ennyi pozitívum mellett.

Úgyhogy aki az eddigieknél is jobban szeretné védeni a pénzét, annak erre van lehetősége, gyakorlatilag mindenféle kockázat nélkül.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #85  
Old 06-17-2011, 13:41
BoaSote BoaSote is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Location: Budapest
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Javaslom, hogy a segélyt lehessen gyorsabban tölteni.
Reply With Quote
  #86  
Old 06-17-2011, 13:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BoaSote View Post
Javaslom, hogy a segélyt lehessen gyorsabban tölteni.
Nincs időkorlát megszabva a segély feltöltéséhez, akár egy nap alatt is feltöltheted, ha van annyi pénzed.

Most akkor a pénz még további lophatatlanná tételét javaslod, ha jól értem.

Felhívom a figyelmet, hogy ez a téma alapvetően pont ennek fordítottjáról szól!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #87  
Old 06-17-2011, 20:26
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by BoaSote View Post
Javaslom, hogy a segélyt lehessen gyorsabban tölteni.
nem tudom mióta játszol de javaslatok helyett próbáld a súgó olvasgatásával tölteni az időt aztán majd ha nagyobb tapasztalatod lesz akkor tegyél javaslatokat
Reply With Quote
  #88  
Old 06-19-2011, 19:33
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Hagyjuk így ahogy van ....
Kellenek a sokbankos országok , saját maguk szempontjából és a piac szempontjából is ..
Reply With Quote
  #89  
Old 10-04-2012, 12:51
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Három dolgot emelnék ki, ami nagyon szúrja a szemem ebben a témában.

-Az természetes, hogy hadi úton el lehet venni a másik pénzét, de ugyanezt tolvajokkal megtenni már felháborító, ezért lehetetlenné kell tenni. (Pedig ezt a célt szolgálják a tolvaj országok, semmi mást.)

-A játék jelen állapotában a háborúkhoz 3 fontos dolog kell: pénz,pénz,pénz. Erre a 'három' dologra mégsem kell különösebb figyelmet szentelni. Hiszen a 90%-át megszerezhetetlenül a piacon tartod, a maradék 10% pedig ellophatatlanul van az országodban.

-Az az érv, hogy "Én kínkeservesen megírtam azt a kis millió tekercset -teljes biztonságban- napi 0-1-2 belépéssel, nehogy már neked esélyed legyen elvenni ezt. Ennyi munka után."

A pénz védelme fontos. Szerintem a játék jelentős része a pénz előteremtéséről, megvédéséről, felhasználásáról szól. De a megteremtése nem igényel semmit, csak időt. Megvédése pedig, szintén csak időt. Gyakorlott szövetségnél általában megoldott a napi 20-24 órás távol, habár bizonyos helyzetekben még csak ez sem szükséges. Ez így nem normális, csak kényelmes. A játék egyik legnagyobb kihívását pedig nem kéne kényelmessé tenni, szerintem.

Nyilván nem kell olyan extrém helyzeteket teremteni, mint a 12,5% bank. Egyszerűen lehetőséget kell teremteni mind a pénz ellopására, mind a megtartására. Aztán győzzön a jobb.
Reply With Quote
  #90  
Old 10-04-2012, 13:09
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
-A játék jelen állapotában a háborúkhoz 3 fontos dolog kell: pénz,pénz,pénz. Erre a 'három' dologra mégsem kell különösebb figyelmet szentelni. Hiszen a 90%-át megszerezhetetlenül a piacon tartod, a maradék 10% pedig ellophatatlanul van az országodban.

Nyilván nem kell olyan extrém helyzeteket teremteni, mint a 12,5% bank. Egyszerűen lehetőséget kell teremteni mind a pénz ellopására, mind a megtartására. Aztán győzzön a jobb.
Szerintem eléggé tévedsz, ha szerinted a játékhoz pénz, pénz és pénz kell. Első és legfontosabb és szerintem a játék legnehezebb része, hogy JÓ SZÖVETSÉGESEKET találj és ez könnyítheti meg igazán a játék többi részét. Attól, mondjuk, hogy neked van 4 yardot, egy tapasztalt szövinek meg pár millája, lehet, hogy te húznád a rövidebbet.

nem hiszem, hogy jelenleg 12,5% bankot kellene tartani. 25-30 bank bőven elég, hogy ne érje meg pénzt lopni.

szerk: Igazad van Ati, rég olvastam vissza bár szerintem a hadizást ölnénk meg ezzel.

Last edited by Hex; 10-04-2012 at 13:16..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 13:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 20:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 11:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 21:06


All times are GMT +1. The time now is 15:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu