Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #851  
Old 02-28-2010, 02:37
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Halkan hozzáteszem, hogy a vagyonmultiplikáció problémáját nem oldja meg, ha a piacra kitehető áru mennyiségét korlátozod.
Ez kiheréli az utalásokat. Szeretném tudni, hogy mondjuk ha a piacra tehető katonák maximuma 1 millió katona, akkor pl a nagy orimból hogy utalok le a kis orimnak (a kis ori mondjuk 15.000 hektáros) 10 millió katonát? Márpedig nem újráztam, nem vagyont dupláztam, egyszerűen csak fel akarok fedezni mondjuk egy elfet a top 20-ba. Esetleg feljebb. Merthogy mondjuk van rajta 2-3 személyiség...
Mégis hogy csináljam?
A kis oriban nem fér el az egység, tehát elcsorog, ha mondjuk naponta akarnék 1 millát leutalni. (Más kérdés, hogy 10 napig tartana átutalni 10 millát....)
Nem folytatom. Érthető voltam.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
  #852  
Old 02-28-2010, 02:38
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

---duplán küldte be a böngésző---
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #853  
Old 02-28-2010, 07:13
Senator Senator is offline
Banned
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

én aztmondom Ati hogy igy jo ne változtassunk az ujrán
Reply With Quote
  #854  
Old 02-28-2010, 11:41
Totya&Törpe's Avatar
Totya&Törpe Totya&Törpe is offline
Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

szevasztok

kicsit késve de azért ideértem a véleményem kifejteni)
visszaolvastam mindent jó hosszú volt...ugye csak anarchra tudok bármit is hozzáfűzni, a teki rúna azzal egyetértek legyen korlátozva mert csúnyán hazalehet vágni y-tól felfele a csopikat ezek felvitelével
egység sztem ezt nem kellene korlátozni aki áldozik annyi időt hogy felvigye az had vigye megdolgozott érte + ha nem lehetne vinni vagy csak ahogy olvastam elsőre bámenynit, újrázva limitálva akkor esélye se lenne senkinek hogy bármilyen fejtörést is okozzon bármelyik "szintúrnak" a jövőben
++ a több szemes orik esetén elég magasra kell felmenni a csopikban amit ha tudsz előző szinten topján megtermelni és felvinni máris 1xerübb teljesíteni a topot
és ez főként az olyan játékosoknak kedvez akinek nincs több 100 orija hanem csak 1-2 orit forgatnak vagy szeretnének forgatni


még 1kérdés ... nekem is van jelenleg több országom is amiben xy milla egységek vannak beképzve léptetve és csak arra várva hogy újrázzam őket ha kell az egység...most ezekkel a módosítás után mi lessz??

jah és tekihez még anynit hogy aki eddig ezzel a módszerrel növelte a vagyonát azzal szemben aki jövőben tette volna ezt jó kis hátrány éri de ez van..

kb asszem enyit szerettem volna
__________________
"Ha Hitler megtámadja a poklot, én szövetségre lépek az Ördöggel!"

Winston S. Churchill

"Csak az igazi barát figyelmeztet rá, hogy maszatos az arcod."
Reply With Quote
  #855  
Old 02-28-2010, 11:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Totya&Törpe View Post
még 1kérdés ... nekem is van jelenleg több országom is amiben xy milla egységek vannak beképzve léptetve és csak arra várva hogy újrázzam őket ha kell az egység...most ezekkel a módosítás után mi lessz??
Az égvilágon semmi. Ugyanúgy fogod tudni őket újrázni, mint eddig, és újrakor ugyanúgy megkapod az összes képzés alatti egységet is, mint eddig. Semmi változás nem lesz ebben.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #856  
Old 02-28-2010, 13:33
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az égvilágon semmi. Ugyanúgy fogod tudni őket újrázni, mint eddig, és újrakor ugyanúgy megkapod az összes képzés alatti egységet is, mint eddig. Semmi változás nem lesz ebben.
Pedig mintha limitalni akartad volna. Nem gyozott meg Zoli beirasa?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #857  
Old 02-28-2010, 14:05
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Végigolvastam az egészet, és továbbra is az a vélyeményem, hogy semmilyen számszerű korlátozás nem lenne jó.
(Tehát hogy 1 millió tekercs, vagy 1 millió katona, stb...)

Kiemelem: A mérhetetlen vagyonokra vonatkozó időmalusz a lehető legjobb megoldás! (Illetve: legkevésbbé rossz, lentebb kifejtem.)

Továbbra is van egy halvány mellékérzésem, hogy aki eddig ezermilliáros vagyonokat duplázgatott össze, az most fog csak igazán jól járni, mert valóban soha többé nem fogja őket utolérni vagyonban senki.
Ehhez hozzáadódik, hogy a jelenleg gazdag országok még gazdagabbak lesznek alapból is, hiszen mi a legnagyobb gond?
Hogy a fentebbi csoportokban (B, A) vannak nagy országok, sok tekerccsel. (A tekercs csak példa.) Azon problémáznak, hogy valaki alájuk dopláz sokszázmillió tekit, ezért lemegy a teki ára. Nő az árumennyiség, esik az ár. A piacok túltelítettek. A vagyon veszít az értékéből, hiába van sok tekim, nem tudom jó áron eladni. Sőt. Szinte egyáltalán nem tudom eladni. Hiába dupláztam fel 1 milliárd tekit, ha senkinek nem kell.....
NODE!
Most elapasztjuk az újratermelést, ezáltal az árumennyiség növekedésének üteme mérséklődni fog, sőt, a folyamat megfordulhat, és maga az árumennyiség is csökkenhet.
Mi történik ilyenkor?
Nő az ár... (!!!)
Tehát ha van 1 mrd tekim, annak most meg fog nőni az értéke! Még gazdagabb leszek!

Egy példa:

Tegyük fel elkezdek normálozni, és fel akarok menni A-ba.
Szabályosan játszom, nem is tökölök a csopikban évekig termelgetni, lopok, fosztok, piacolok, tekit írok, egységet képzek a paicra eladás céljából, stb.
Igyekszem fellépni a csoportokban időben, nem állok le sehol megülni a top tetején.

Mire A-ba érek, összeszedek 5 millió tekercset mondjuk. Ez (az én alacsony játéktudású szintemen!!!) egy reális érték. (4. szintre legutóbb 1,3 millió tekerccsel léptem fel, amelynek nagy részét ki is verte belőlem 2 szövi meg 2 mf. De tegyük fel, hogy minden szinten elkerülöm a nagy veszteséget, és mire letelik a B-s topköröm, 5 millám van.)

Az 5 millió tekercsemet el tudom adni mondjuk 160 arany egységáron.
Hát ez nagyon alacsony ár, nagy bukóval adom el, de 800 milliónyi vagyonom mégiscsak van.
Vegyük az ellenpéldát, 1 milliárd tekercset összeszed valaki, feljön vele A-ba.
Neki 160 milliárd vagyona lesz.
Óriási, behozhatatlan különbség. Már itt elvesztettem az érdeklődésem a játék iránt, valószínűleg elmegy a kedvem (újra) a normál csoportoktól. Valószínűleg örökre...
Jelenleg van lehetőségem arra, hogy megközelítsem az 160 milliáros vagyont. (persze ez ÉVEKBE kerülne nekem!)
Hát nem túl szép kilátások....

Azt mondják sokan, hogy majd ha változtatás lesz, az milyen jó lesz, mert a kis játékosok jutnak előnyhöz, a pénzsokszorozók meg hátrányba.

Igen?

A korlátozások hatására mi fog történni? Amit említettem már. A paici ár emelkedni fog. Tegyük fel, hogy a 160 arany egységárról felemelkedik 2000 aranyra az ár. Ez pompás!
Az 5 millió tekercsem értéke azonnal 10 milliárd lesz!
Ez pompás! Szuper!

Nézzük meg azt, akinek 1 milliárd tekije van...
160 milliárdról 2000 milliárdra nőtt a vagyona! És ehhez még dupláznia sem kellett, semmit nem kellett tennie! Csak megvárnia, amíg korlátozva lesz az újrázás, és elkezd elfogyni a tekercsutánpótlás, és emelkedik az ár...
Ül, és nő a pénze...

Mennyit nyerek én?
10.000.000.000 - 800.000.000 = 9.200.000.000 aranyat nyerek.
Mennyit nyer ő?
2.000.000.000.000 - 160.000.000.000 = 1.840.000.000.000 aranyat nyer ő.

Melyik a nagyobb szám?
A 9,2 milliárd, vagy az 1840 milliárd?
Ki járt jól? Én, a kisember, vagy a vagyonos?
Szerintem nem én jártam jól. Hanem aki előttem élt a lehetőséggel. Én pedig soha többé nem fogok tudni élni a lehetőséggel. Ő nyert. Örökre. 1840 milliárdot soha nem tudok előállítani többé.

De tény: Ő nem a játék rendeltetésszerű használata mellett szerezte a vagyonát.
Tehát megértem, hogy itt a játék szempontjából a korlátozásra azért van szükség, hogy az emberek rendeltetésszerűen használják a játékot, az újrázást arra használják, amire való, menedéknek, és ne vagyongyarapításnak! Ezt az elvet támogatni tudom, és az összes felvetett javaslat közül az a legszimpatikusabb, hogy az azonos szinten történő újraindulások ideje drasztikusan emelkedjen meg!
Azt viszont nem, hogy már az 1. újra ideje is nőjön meg 500 körről. Ezekkel azt büntetnénk, akiket szétvertek, és újr aakarnak indulni. Hát én nem várnék 1000 vagy 2000 vagy még több kört. Azonnal törölnék... 500 kört még levárom, és újraindulok.
Aki viszont pénzt dupláz, sok pénzt, konkrétan: a mezőnyből jócskán kiemelkedő menyniséget, az nyilván gazdag, az ő országát porrá zúzni is nehezebb (illetve hatványozottan több idő!). Az azonos szinten történő 2. újrainduláshoz ne 500 körre legyen szüksége, hanem 2000-re. És innen duplázódhat.
1. újra 500 kör
2. újra 2000 kör
3. újra 4000 kör
4. újra 8000 kör
5. újra 16000 kör
6. újra 32000 kör
7. újra 64000 kör
és így tovább...


kiegészítés: viszonyítási alap: 1 év = 8760 kör.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 02-28-2010 at 14:11..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #858  
Old 02-28-2010, 14:34
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Jelenleg van lehetőségem arra, hogy megközelítsem az 160 milliáros vagyont. (persze ez ÉVEKBE kerülne nekem!)
Hát nem túl szép kilátások....

Azt mondják sokan, hogy majd ha változtatás lesz, az milyen jó lesz, mert a kis játékosok jutnak előnyhöz, a pénzsokszorozók meg hátrányba.

Aki viszont pénzt dupláz, sok pénzt, konkrétan: a mezőnyből jócskán kiemelkedő menyniséget, az nyilván gazdag, az ő országát porrá zúzni is nehezebb (illetve hatványozottan több idő!). Az azonos szinten történő 2. újrainduláshoz ne 500 körre legyen szüksége, hanem 2000-re. És innen duplázódhat.
1. újra 500 kör
2. újra 2000 kör
3. újra 4000 kör
4. újra 8000 kör
5. újra 16000 kör
6. újra 32000 kör
7. újra 64000 kör
és így tovább...


kiegészítés: viszonyítási alap: 1 év = 8760 kör.
azt mondod az a baj a jelenlegi javaslattal, hogy így nem tudod majd megközelíteni azok vagyonát, akik előtted éltek az újrázás adta vagyongyarapítás lehetőségével..
de amit te mondasz azzal se tudod.. így nem értem mi a gondod.. van egy kiforottnak tűnő javaslat.. miért lenne az jobb amit te mondasz?
a kezdőknek rosszabb, mert kétszer is lehet szüksége újrára egy szinten, és így 2500 kört kell várnia..
igazábol túl hosszan írsz, így elveszik benne a lényeg..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #859  
Old 02-28-2010, 14:45
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by nagytomi369 View Post
Ühüm, lehet
De hogyan passzolod át a 200k-s létszámot, ha nem tudsz rajta túl sokat kasszálni? És hogy jön ide a rúna?

Legyen hülyeség, amit írtam elsőre, de én akkor is úgy gondolom, hogy ha elvágjuk a gyökereket, meghal a fa automatikusan. Nem kell külön méreggel is terhelni.
Eddig nem nagyon láttalak a topikban, szerintem át sem olvastad alaposan az eddigi javaslatokat.
De most nagy erőt fordítasz rá, hogy teljesen szétoffold.
Kérlek ne írj másról, főleg ne erőltess butaságokat, mert csak követhetetlenné teszed a témát.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #860  
Old 02-28-2010, 15:51
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
azt mondod az a baj a jelenlegi javaslattal, hogy így nem tudod majd megközelíteni azok vagyonát, akik előtted éltek az újrázás adta vagyongyarapítás lehetőségével..
de amit te mondasz azzal se tudod.. így nem értem mi a gondod.. van egy kiforottnak tűnő javaslat.. miért lenne az jobb amit te mondasz?
a kezdőknek rosszabb, mert kétszer is lehet szüksége újrára egy szinten, és így 2500 kört kell várnia..
igazábol túl hosszan írsz, így elveszik benne a lényeg..
Szerintem ha 500 körön belül 2x úgy megvernek, hogy nincs más lehetőségem, mint hogy újrainduljak, el kell gondolkodnom, hogy meg tudom-e csinálni a csoportot. 2000 kör gondolkodási idő elég (ez durván 2,6 hónap). Az alatt az alsóbb csoportokban van lehetőségem játéktudásomat gyarapítani, technikákat, fajokat, stb kipróbálni, és 3. alkalommal már sikerülhet teljesítenem a felsőbb csoportban a követelményt.
Viszont nem szívesen töltenék hosszú éveket azzal, hogy 5x leduplázom a katonáimat...

Nem azt mondtam, hogy az újrázás átgondolása rossz dolog, hanem azt, hogy a duplázható dolgok maximalizálása nem a már vagyonosokat fogja sújtani. Nekik a már összeduplázott vagyonuk piaci értékének a növekedéséhez vezethet. Ezért álltam oda az időmalusz javaslata mellé.

Ha azt mondod, hogy 1 millió tekercs legyen a max, amit újrázáskor visszakapsz, de én szabályosan, etikusan, termelve/fosztva/lopva/stb szereztem 5 millió tekercset, és úgy szétvernek, hogy elfogy az 5 millió tekercsem, és újrázok, legyen csak 1 millióm???
Megbüntetsz 4 millió tekerccsel, csak mert elvesztettem egy-két csatát?
Szerintem ez igencsak durva érvágás lenne...

Ezért mondtam, hogy azt támogatni tudom, hogy az újrázások közötti letöltendő idő növekedjen meg, legyen egyre nagyobb. Ezzel nem büntetjük meg azokat, akik valóban azért újráznak, mert szétverték őket, viszont rövid időn belül képtelenséggé válna vagyont multiplikálni.

ui: Nem tudom mi a hosszabb. 1 db 2 oldalas beírás, vagy 40 db negyed oldalas... A lényeg vastagon van kiemelve, a szimpla rész a lényeg alátámasztása, magyarázata, vagy példák említése. A véleményemet pár sor elolvasásával megtudhatod, a többit csak akkor kell elolvasnod, ha az is érdekel, hogy miért lett a véleményem az, ami.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 20:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu