Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #8511  
Old 07-20-2010, 10:26
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Látom Hex, időközben módosítottad az üzeneted. A lényegen nem változtat.
Azért csodálkozom, hogy ilyen lámaparádé után még ilyen stílust mersz felvenni. Te sem a sportszerű vesztes kategóriájába tartozol.

Semmi egetrengető nem volt a taktikámban. Az, hogy benéztétek egy dolog, nem ez a mókás. A mókás az, hogy az ori, aki támadott, felfokozott a holdba. Ha nem védem ki a támadásokat, akkor is kb. 0 hekit vitt volna.

Inkább sepregessetek a saját házatok táján, hogy lehet az, hogy a napi mérlegetek több, mint 1100 heki mínusz, egy szétbontott ori, és egy 100k-s fölösleges fokozás.

A többiektől elnézést a stílusért, de bosszantó ezzel a hozzáállással találkozni, hogy biztos a Reaktor Zoli meg a Remy.
Sajnalom Csempe, ezert az utolso mondatert nincs elnezes.

Jelen utes is 100%-ig a Zoli erdeme, O talalta ki, nem a Te taktikad volt. (Jelen esetben az en erdemem a bologatas, gratulalas, majd a pattanas utani apro mosolygas volt osszesen, de amugy szerintem 1-2 uj dolgot mar en is mondtam Neked, es lehet, fogok is)

Sajnalom, ha ezt Te szegyelled. Zoli keze alatt tobb tiz ember fejlodott mar, nem is kicsit. Erdekes modon az osszes halas volt ezert, nem rejtegetni probalta. Hidd el, strategiailag mindig is lesz mit tanulnod Tole. Ha ez Teged zavar, nem feltetlen a Big Gun a megfelelo klan a szamodra, menj masikba, es ott villogtathatod azt a nagy eszed, amire ilyen buszke vagy ezek szerint.

Reg cseszett fel ilyen halatlan hozzaallas, Te vagy az elso ilyen a Gunban.

Valamint osszevissza lamazni sem kellene a tobbieket, mas erdeme miatt.

Tobbieknek:

Maga a dolog nem volt nagy, egyszeruen eplistan ugy latszott, hogy nagyon keves vedelme van a kitamadott orszagnak. Termeszetesen ez nem igy volt, 2 perc gondolkodas utan barki rajohetett volna az ellen klanbol.

Nem tettek. Igy a sajat meglatasom szerint 2 sereget kuldtek, 1 ami (latszolag) bemegy, ha el is enged az ellen, egy meg akkor, ha nem. Termeszetesen a taktikai huzas (es a szep elengedes) miatt mindketto pattant.

Amit csunya hibanak ronek fel en is nekik, hogy tamadaskor felefokoztak vagy 70k ponttal. (Gondolom a "Gun ugyis elfokoz" felkialtassal)

Igy, (szamukra) optimalis esetben is eleg keves hekit hoztak volna, leven felulrol ment volna az utes es 70k pontrol. (itt is gondolkodhattak volna, lett volna 1-2 modja megsejteni, hogy az ellen akar-e elfokozni, vagy sem)

Gondolom szamukra is sok tanulsaggal zarodott ez a harc, es tanultak ok is belole.

Csempe: Hexet meg tok felesleges lamazni, azzal az orszaggal es felepitessel a klanvezer helyeben en sem engedtem volna ki tamadni.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 07-20-2010 at 10:36..
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
  #8512  
Old 07-20-2010, 10:43
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Jelen utes is 100%-ig a Zoli erdeme, O talalta ki, nem a Te taktikad volt.
Látom nem vallod a kifelé zárást.

Akkor elmondom a sztorit az én szempontomból. Hajnalban ütöttem egyet, reggel ébresztett Zoli hogy üssek még egyet. Ott sajnos lefelé ment az ütés.
De ekkor jött Zoli és kitalálta, hogy megfelelő mennyiségű átépítéssel pont mellé kerülhetek és mehetek újra. Kiszámolta, hogy mikor kéne és mennyit építeni. Mondta, hogy sok tornyot dózeroljak és a bejövő tornyokkal védjek.

Ámde a célpont elment szabira.

Ildi csinált éplistát a következő lehetséges célpontról, akit el lehetne kapni a bejövő tornyokkal.

Úgy döntöttem megyek akkora sereggel ami felülről is beveri, és ha támadnak annyi sereget engedek, hogy alulról még beférjek. a fostos 5 mp alatt frissülő nettel kiszúrtam a sereget, a kiszámolt tekercsmennyiséget betettem a rakiba és szépen megvolt a hely, és még alulról is ütöttem.

Ekkor felhívtam Zolit, hogy szépen pattanni fognak, de a bejövő tornyoknak kézzel vagy HT-val fokozzak embert. Mondta, hogy legyen mindkettő.

Zoli nagy segítség volt, ezt nem tagadom le, hidd el, hogy hálás vagyok. Ha ő nincs, tegnap egyetlen hekit sem ütök, mert motivált és adott sok-sok tanácsot.

De a 100% merőben túlzás. Nem kell nagy tudás persze kiszámolni mennyi veri be az ellenfelet, alábontani, kitalálni mennyit engedjek el, a távolban lévő seregnek megfelelően sereget engedni, nem vagyok ezzel nagyra hidd el, naponta mennek fel orik elég magasra mostanság.

A bejövő torony most egy jó kis plusz volt, de te írtad legjobban, hogy mekkora lámaság volt benézniük.

Ami meg téged felcseszett a taktikáM szó volt, amit használtam, és számomra csak annyit jelentett, hogy az én orim csinálta. Nem azt, hogy én szartam a spanyol viaszt, vagy hogy senki nem adott tanácsot. De ennyi erővel sosem a taktikáM, mert mindig kell hozzá Ildi az éplistáival, Te a korbácsoddal, Ati a távolozásával, stb.

A lámázás meg egyáltalán nem arra vonatkozott, hogy a bejövő épületekkel nem számoltak, hanem arra, hogy kétszer lehetett őket ütni úgy, hogy valaki ott volt a klánból, de a célpontot nem sikerült elérni, hogy :55-ös távollal ki lehetett szúrni a támadó sereget, és hogy elfokoztak egy csomó egységet fölöslegesen.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]

Last edited by Padlócsempe; 07-20-2010 at 14:36..
Reply With Quote
  #8513  
Old 07-20-2010, 10:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ati a távolozásával, stb.
Nem is vagyok abban a klánban.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8514  
Old 07-20-2010, 11:48
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
A többiektől elnézést a stílusért, de bosszantó ezzel a hozzáállással találkozni, hogy biztos a Reaktor Zoli meg a Remy.
Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ami meg téged felcseszett a taktikáM szó volt, amit használtam, és számomra csak annyit jelentett, hogy az én orim csinálta. Nem azt, hogy én szartam a spanyol viaszt, vagy hogy senki nem adott tanácsot. De ennyi erővel sosem a taktikáM, mert mindig kell hozzá Ildi az éplistáival, Te a korbácsoddal, Ati a távolozásával, stb.
Nem, engem az utolso mondatod cseszett fel, es a Zoli miatt. Nagyon ugy tunt, mintha neki semmi koze nem lenne a dolgokhoz, es ez nem igy van, sot. A masik idezett utolso mondattal egyet tudok erteni, bar talan en a mormogasomon kivul mast is tudok nyujtani a klannak... (ha masra epp nem, Atival csataztunk parat hajnalban, amire Ti is emlekezhettek, amikor 3 hulla pattant rajta)

Kifele zaras: ha itt irsz olyat, ami nagyon nem tetszik, itt fogom megirni, maximum kettovel normalisabb hangnemben.

Ugyanez visszafele sem zavar...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #8515  
Old 07-20-2010, 12:59
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
A bejövő torony most egy jó kis plusz volt, de te írtad legjobban, hogy mekkora lámaság volt benézniük.
Ilyet nem írt Remy

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Valamint osszevissza lamazni sem kellene a tobbieket, mas erdeme miatt.

Maga a dolog nem volt nagy, egyszeruen eplistan ugy latszott, hogy nagyon keves vedelme van a kitamadott orszagnak. Termeszetesen ez nem igy volt, 2 perc gondolkodas utan barki rajohetett volna az ellen klanbol.
Remy ezt írta
Reply With Quote
  #8516  
Old 07-20-2010, 13:25
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem is vagyok abban a klánban.
Ezek szerint nem rád gondolt

egyébként te ott vagy minden klánban
Reply With Quote
  #8517  
Old 07-20-2010, 13:56
csákány csákány is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Üllő
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
Legnagyobb egyéni foglalás tegnapról az 1. szinten:
2010-07-19 04:01:06 BosszúS (#277171) elfoglalt 802 hektárt Szalacsi Sándor (#384986) országától.

grat!
Grat
Mi számít utolsó katonai akciónak az ütés vagy az indítás?
Reply With Quote
  #8518  
Old 07-20-2010, 14:02
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by csákány View Post
Grat
Mi számít utolsó katonai akciónak az ütés vagy az indítás?
Az indítás
Reply With Quote
  #8519  
Old 07-20-2010, 14:10
csákány csákány is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Üllő
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Az indítás
Köszi csak furcsa volt ,h 17:00 kor szabin volt ,így már értem bár azt nem ,h miért nem az ütés számít.
Nem mintha változtatna,még egyszer grat.
5:30 kor indultam melózni á mondom nem nézek
Reply With Quote
  #8520  
Old 07-20-2010, 14:29
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Ilyet nem írt Remy
Külsőn nem írt ilyet.

Remy, az utolsó mondatom arra vonatkozott, amit Hex írt, hogy kb. közöm nem volt a támadáshoz, csak Te és Zoli csináltatok mindent.
Nem hittem volna, hogy ebből azt szűrted le, hogy szerintem ő semmit nem segített, vagy szégyellem hogy segített.

Csak unalmas, hogy előtte azzal jönnek, hogy persze, klánütésekkel felhúztak azért voltam olyan magasan, most meg a Big Gun nagyágyúi görnyednek az orim felett és ütnek helyettem. Én vagyok a hülye, mert valamennyire is foglalkozom velük.

Hex éplistáját nem láttam, de ha a fajával ideálisan építi fel az oriját, simán keresztbe tudott volna jönni, és ha a szövitárs fölösleges nagy fokozására volt pénz, akkor erre a kisebb fokozásra is kellett volna legyen. És biztos, hogy nem jött volna rosszul neki ennyi heki, mert másképp nehezen jut földhöz.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 9 (0 members and 9 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu