Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: A felvetődött javaslatok közül melyiket tartod szimpatikusnak? (Akár többet is.)
Ne kelljen A-ba lépni, de B-ből 2-szer fordulás után legyen új személyiség. 38 40.00%
A-ban maradjon a korábbi top 30% követelmény minden forduláshoz. 47 49.47%
A-ban szigorodjon a top 20% követelmény minden forduláshoz. 4 4.21%
A-ban kisebb %-ok kelljenek, mint lenti csoportokban; más legyen az A-ból és B-ből fordulás igénye. 12 12.63%
A-ban a B-s országénál 1-gyel kisebb kékszámhoz tartozó követelmény legyen. 11 11.58%
Az A-s országnak mindig a saját követelményét kelljen teljesítenie a B-ből való forduláshoz is. 7 7.37%
Legyen kötelező az A-ból is fordulni. 15 15.79%
Maradjon minden úgy, ahogy most van. 23 24.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 95. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #841  
Old 12-03-2006, 21:09
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
Mondjuk lehet, hogy annyit változtatnék rajta, hogy a kiskék9-eshez kelljen a top3%, fölötte pedig már top1%.

Viszont ha, a mostani %-ok megmaradnak, akkor szerintem A-ra más %-ok kellenének, mert A-ban nem fog leesni a top. A fedezés nehezítésével most utolérni őket sem egyszerű.
Bár Ati, ha jól veszem ki szavaidból akkor %-ok módosítása nem éppen a szíved csücske lenne..
pedig akármennyire nem a szíve csücske, nyilvánvaló, hogy értelmetlen egy köztudottan időigényes feladat elé állítani valakit (érjen utól olyan országokat, akiknek a jelenlegi pozíciója átlagosan többezer kör munkájának gyümölcse), aki amúgy ahogyan lehet menne tovább.
másképpen fogalmazva a lenti négy szinten jellemzően olyan országok vannak a 30%-os határ felett, akik 300-1500 aktív kört töltöttek az adott csoportban, míg az A-ban jellemzően a fent említett sokezer körös A-s országok csücsülnek (és minél feljebb megyünk a kontraszt annál nagyobb), így az azonos százalék megkövetelése nem azonos nehézségű feladat elé állítja a játékosokat.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #842  
Old 12-03-2006, 21:10
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
pedig akármennyire sem a szíve csücske, nyilvánvaló, hogy értelmetlen egy köztudottan időigényes feladat elé állítani valakit (érjen utól olyan országokat, akiknek a jelenlegi pozíciója átlagosan többezer kör munkájának gyümölcse), aki amúgy ahogyan lehet menne tovább.
másképpen fogalmazva a lenti négy szinten jellemzően olyan országok vannak a 30%-os határ felett, akik 300-1500 aktív kört töltöttek az adott csoportban, míg az A-ban jellemzően a fent említett sokezer körös A-s országok csücsülnek, így az azonos százalék megkövetelése nem azonos nehézségű feladat elé állítja a játékosokat.
Ezért is mondtam azt, hogy ha a sima játékban maradnak a mostani top%-ok, A-ra akkor is újakat kellene összerakni
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #843  
Old 12-03-2006, 21:11
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
Ezért is mondtam azt, hogy ha a sima játékban maradnak a mostani top%-ok, A-ra akkor is újakat kellene összerakni
khm. khm. észrevettem Deni, és ezt a véleményedet támogattam, illetve kifejtettem
Reply With Quote
  #844  
Old 12-03-2006, 21:14
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
khm. khm. észrevettem Deni, és ezt a véleményedet támogattam, illetve kifejtettem
Tom

Akár még azt is el tudnám képzelni, hogy 5-2. szint követelményei ne változzanak. (Bár továbbra is állítom, hogy ezek a %-ok alsóbb szinteneken sem könnyen teljesíthetők, sőőőőőt..) Viszont 1/A-ra az előző táblában szereplő %-ok szerint kelljen teljesíteni, arra való tekintettel, hogy onnan senkinek sem kötelező lefordulni és így már a több 1000 kör óta hízó országokat kellene beérni.

Akárhogy is gondolkodok rajta.. Szerintem a minden szintre kiterjesztett % csökkentés lenne a legcélravezetőbb..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)


Last edited by Deni; 12-03-2006 at 21:16.. Reason: bővítés
Reply With Quote
  #845  
Old 12-03-2006, 21:19
SLady SLady is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 29
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

[quote=Deni;50157]Tom

Akár még azt is el tudnám képzelni, hogy 5-2. szint követelményei ne változzanak. (Bár továbbra is állítom, hogy ezek a %-ok alsóbb szinteneken sem könnyen teljesíthetők, sőőőőőt..) Viszont 1/A-ra az előző táblában szereplő %-ok szerint kelljen teljesíteni, arra való tekintettel, hogy onnan senkinek sem kötelező lefordulni és így már a több 1000 kör óta hízó országokat kellene beérni.


Inkább az 1/A-ban kéne kötelezővé tenni a lefordulást!!
Ott miért lehet akár 50000 körig is maradni és ahogy jól fogalmaztál "hízni" behozhatatlanul???
Azok az orik is tapasztalják meg milyen az alsóbb szinteken harcolni, ahol vannak náluk erősebb orik is!!
Reply With Quote
  #846  
Old 12-03-2006, 21:22
zaff zaff is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default helyzet?

Quote:
Originally Posted by SLady View Post
Ati, azért legalább két szóban érdemeltem volna valami választ, de mindeggy.
További jó agyalgást, részemről a témát lezártam, aki ismer úgyis tudja hogy nem most kezdtem a játékot és fordultam már párszor.
A kék számok nekem jelentőségüket vesztették ezek után!!
- hát igen - jó lenne döntésre jutni (bármi legyen is az) mert nincs rosszabb egy bizonytalan helyzetnél
Reply With Quote
  #847  
Old 12-03-2006, 21:23
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by SLady View Post
Inkább az 1/A-ban kéne kötelezővé tenni a lefordulást!!
Ott miért lehet akár 50000 körig is maradni és ahogy jól fogalmaztál "hízni" behozhatatlanul???
Azok az orik is tapasztalják meg milyen az alsóbb szinteken harcolni, ahol vannak náluk erősebb orik is!!
A játék eredeti célja az 1/A-ban a legmagasabb helyezést elérni és a klánoddal a legtöbb hírnévpontot összegyűjteni. Nem lefordulni onnan.
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #848  
Old 12-03-2006, 21:24
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by SLady View Post
Azok az orik is tapasztalják meg milyen az alsóbb szinteken harcolni, ahol vannak náluk erősebb orik is!!
Nem akarok beleszólni,de sztem aki fent van A-ban,az sem oda regelt,és megtapasztalta,hogy milyenek a lentebbi szintek,sőt,talán most is vannak lentebbi orijai.
Reply With Quote
  #849  
Old 12-03-2006, 21:25
Toto's Avatar
Toto Toto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Alföld
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Már alapból nem értem hogyan került elő a "büntessük azokat, akik kék számot akarnak szerezni" módosítás, de

Javaslataim: (vagy-vagy)
1. Amikor valaki fellép egy csopiba, akkor a csoportlétszámot megnézve, és a fellépési top követelményt mérlegelve, választhasson hány személyiséget tart meg abban a csopiban. A következő szinten pedig ismét mérlegelhet.
(Pl. Ha egy olyan csopiba lép fl, ahol úgy gondolja csak a top 30%-ba tudja felverekedni magát, akkor egy 5 személyiséges lemond 3 személyiségéről)

2. Ha ez nem is valósul meg, akkor is személyiségről való lemondásnál a megszerzett kék szám ne vesszen el. A kettő különüljön el.

(Bocs ha már voltak ilyen javaslatok, de sajnos munkásembernek kevés ideje van olvasgatni...)
__________________
na most akkor höhö, vagy nem höhö
Reply With Quote
  #850  
Old 12-03-2006, 21:29
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Toto View Post
Már alapból nem értem hogyan került elő a "büntessük azokat, akik kék számot akarnak szerezni" módosítás, de

Javaslataim: (vagy-vagy)
1. Amikor valaki fellép egy csopiba, akkor a csoportlétszámot megnézve, és a fellépési top követelményt mérlegelve, választhasson hány személyiséget tart meg abban a csopiban. A következő szinten pedig ismét mérlegelhet.
(Pl. Ha egy olyan csopiba lép fl, ahol úgy gondolja csak a top 30%-ba tudja felverekedni magát, akkor egy 5 személyiséges lemond 3 személyiségéről)

2. Ha ez nem is valósul meg, akkor is személyiségről való lemondásnál a megszerzett kék szám ne vesszen el. A kettő különüljön el.

(Bocs ha már voltak ilyen javaslatok, de sajnos munkásembernek kevés ideje van olvasgatni...)
mindkettő volt már, és mindkettővel szemben eléggé elutasító volt Ati álláspontja, bár én a másodikat el tudnám fogadni
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu