Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #811  
Old 11-10-2009, 23:05
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hűha... Ilyenkor azért jó volna tudni, hogy melyik ötletről is van szó. A legutolsó az volt, hogy Halloweenkor erősebben legyenek az élőhalottak.
Ne etesd a Trollt!
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
Sponsored Links
  #812  
Old 11-11-2009, 01:18
Troll's Avatar
Troll Troll is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Hegyeshalom
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hűha... Ilyenkor azért jó volna tudni, hogy melyik ötletről is van szó. A legutolsó az volt, hogy Halloweenkor erősebben legyenek az élőhalottak.
Pont erre gondoltam
Viccet félre téve, még nem igazán vagyok otthonos a hsz szerkesztésben, valószinü, nem jó helyre nyomtam mikor hozzászoltam az egyik hsz-hez
Amúgy egy 1 évvel ezelötti hsz-re reagáltam, már lehet hogy nincs is aktualitása Dus-nak üzentem az első oldarra
Reply With Quote
  #813  
Old 11-16-2009, 14:38
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Unhappy Mi lesz veled, Élőhalott. Élőhalott? hm.

... ha élőhalott, akkor mi? Zombie, vámpír, lidérc?

Rendbe kéne már tenni ezt a fajt...

Wikipédia:
"
Az élőhalott szó gyűjtőnév azokra a természetfeletti lényekre, amelyek valaha elevenek voltak a szokásos értelemben, meghaltak, ezt követően azonban tovább léteznek az élők világában vagy szellemi (mint a kísértetek), vagy anyagi (eleven holttest) formában. Különböző típusú élőholtak változatai a legtöbb kultúrában szerepelnek és számos irodalmi alkotásban is, különös tekintettel a fantasy és a horror műfajokra.
Élőhalott-típusok

Anyagi

Azok az élőholtak, amelyek továbbra is rendelkeznek a testükkel.
Szellemi

Testetlen lelkek.
------------------------------------------------------
Kezdeném talán azzal, hogy már a faj névválasztása sem igazán pontos...
Jelenleg szerintem a zombik jellegét tükrözi legjobban. Se ész, se élelem-igény, se semmi, csak a járvány, meg ütni vakon izomból és majd lesz valami....
Ismét idéznék a Wikipédiából:

"
A zombi egy újjáélesztett tetem. A zombi történetek az afro-karib vudu hitből erednek, és halottakról szólnak, akiket egy hatalmas mágus élesztett fel, hogy neki dolgozzanak.
A modern horror történetekben a zombik általában élőhalottak, akik a halálból valamilyen biológiai kíserlet útján, vagy természetfeletti erők segítségével jöttek vissza, és csak nagyon ritkán tartoznak bárkinek az irányítása alá. Tipikusan kevés intelligenciával rendelkeznek és az élők húsára éhesek. Sok esetben már nem is halottakról, csak fertőzöttekről szólnak ezek a történetek, akikben csak az agresszió és az ösztönök működnek."

Szerintem nem véletlenül nevezik sokan zombinak ezt a fajt, mert igazából nem is több ennél. Agyatlan, fertőzést terjesztő igénytelen dögök.

A probléma itt kezdődik. Nem minden élőhalott ilyen....
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #814  
Old 11-16-2009, 14:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
A probléma itt kezdődik. Nem minden élőhalott ilyen....
A Hódítóban lévő igen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #815  
Old 11-16-2009, 14:58
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
A probléma itt kezdődik. Nem minden élőhalott ilyen....
Kit érdekel, hogy más környezetben az élőhalott milyen? Ha sárkánynak neveznénk ugyanilyen paraméterekkel, akkor sem változtatna semmit a helyzetén. Éld bele magad ebbe a világba!
A 'név kötelez' elgondolás itt nem él
(a Twilightban a vámpír sem hal meg a napon, mégis sikeres lett...)
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #816  
Old 11-16-2009, 16:28
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Jó lenne összeszedni azokat a dolgokat, amelyekkel mindenki egyetért, mert szerintem már nagyon kusza ez az egész topic.

Szerintem nyissunk egy újat, elvégre ez már nagyon nem az, aminek indult.
Aki ide jön, azt gondolja, már csak szavaznia kéne, és ha elkezd olvasgatni, akkor rájön, hogy a megbeszélésnek még egyáltalán nincs vége, sőt... gyakorlatilag még alig tartunk valahol.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #817  
Old 11-16-2009, 21:38
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Jó lenne összeszedni azokat a dolgokat, amelyekkel mindenki egyetért, mert szerintem már nagyon kusza ez az egész topic.

Szerintem nyissunk egy újat, elvégre ez már nagyon nem az, aminek indult.
Aki ide jön, azt gondolja, már csak szavaznia kéne, és ha elkezd olvasgatni, akkor rájön, hogy a megbeszélésnek még egyáltalán nincs vége, sőt... gyakorlatilag még alig tartunk valahol.
Az lenne a harmadik hullás topic
Majd lassan Atinak kellene átnézni (ha lesz ideje ), hogy melyek azok a vonalak, amiket ő elfogadhatónak tart, és azon belül haladni tovább.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #818  
Old 11-24-2009, 19:14
csakegygnóm csakegygnóm is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 74
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Sziasztok bár nem szoktam sok fórum témához hozzászólni, de ez most különösképpen érdekel mivel bármilyen furán is hangzik szeretem a hullát.

Ezért is szavaztam a "minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) "
Sajnos a hulla még így is elégé lopható emberre, gyújtogatható magas hekin és így elég könyen tönkretehető az illető hulla játékos játéka, ha mondjuk egy szövi boszúból szét gyújtja rengeti ..stb a szegény mf hullánkat aki mindezt azért kapja mert vaktában kiment egy országra....
Ja és még jó ötletnek tartom a szintenként több férőhelyet is..
Reply With Quote
  #819  
Old 11-25-2009, 16:47
szinkoly szinkoly is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Hungary, Balaton:)
Posts: 91
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Üdv Mindenkinek!
Én szintén kedvelem a hullát, mint fajt, bár nagyon nehezen játszható felsőbb szinteken (már aki nem unja meg vele a játékot odáig), és ezért támogatom az erősítést én is. Szerintem a rezisztenciák nem sokat érnek, mert így is gyújtanak nála eleget, ezért ez nem sokat javítana a helyzetén. Viszont anno mikor visszatértem a Hódítóba 2x, még 2007ben, láttam a faji súgót hozzá, és tetszett, hogy "Az élőhalottak viszonylag igénytelenek, bárhol megélnek." Ebből vártam is, hogy kap egy x% helybónuszt mindenhova, még az üres területekre is (ahol ugye eddig 8 fő fért el). De nem volt semmi ilyen. Így én főleg egy szebb helybónuszt adnék neki, és figyelembe venném az ezzel járó katonai erősödést, mivel neki csak az az esélye. Esetleg egy kis katonai erősítés se ártana neki, de nem számoltam rá, ezért lehet hogy ez sok lesz.
Reply With Quote
  #820  
Old 11-27-2009, 22:13
chappel chappel is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default Jelenlegi hulla problémák

Sziasztok! 3,4,5 szinteken a hulla teljesen védtelen a környezetébn, gyakorlatilag alig tud fejlődni. Folyamatosan belőle élnek, mert akár 1 tolvaj is le tudja lopni. Betámadni sem probléma, mert ha megbetegszel, majd lelopod az elhullottakat tőle, amíg épülnek a kórházak.
Én javasolnám, hogy mindenképpen legyen lehetősége felderíteni a térkapukat és esetleg automatikusan észlelje ha sereg indul felé.
A nyersanyag, stukker problémát az viszont sajna nem oldja meg, hogy tudom, hogy ki lopkod. Ha foszotogatni megyek, sem jön nyersanyag.
Javaslom, hogy erre találjatok ki valami megoldást.

Nekem a jelenlegi haderővel csak annyi bajom van, hogy hétvégi játékban és az alsóbb szinteken az esélytelenek önbizalmával lehet nekimenni hullaként kész országgal egy kész országnak, ahol a tudománytekercsek már meg vannak írva. Vagyis a varázslat és tolvajlás hiánya nincs sehol kompenzálva a gyakorlatban.

Saját ötletek még nincsenek, de gondolkodom rajta.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 10:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu