Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #811  
Old 11-22-2006, 19:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by csavo View Post
nem, kiveve ha nem ut meg 150 hektart. igy felfedezhet ujabb 150et, es hopp maris 3300 hekin van, ami a top30% alja. de meg uthet 100at es fedezhet ujabb 100at, hogy stabil 3500 hekin legyen, ott ulhet nyugodtam amig letelnek a szukseges korei. es arrafele suru a mezony, meg ha ember fajjal is jatszik, akkor is kap 1000 kor alatt a kronikaban valakit aki hazakiserhet es hozhat tole par szaz hektart..
Egy torony+íjas ország nem fog 150+100 hektárt ütni.

Anno levlistán is felvetődött ez, hogy minimális ütött földhöz kötni a továbblépést, akkor ott ez el lett vetve, most nem hozom fel ismét.

Ez a javaslat a csak felfedezéssel haladó országok fordulását lehetetlenné teszi. Ez tény.

Innentől kezdve részemről teljesen elvetve.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #812  
Old 11-22-2006, 19:49
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Az elfeket sajnálnám, akik még korábban fedezésre lennének kényszerűlve a top10% előtt!
Multkor mesélte Xeper, hogy mennyire nehéz egy elffel ütni...bár igaz, azt 500k ponthoz igazitotta, es nem tudom, mennyivel masabb pl. mindez 170k ponton...
Reply With Quote
  #813  
Old 11-22-2006, 19:50
csavo's Avatar
csavo csavo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Nagyvarad
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

rendben nem vitatkozok tovabb. jojjon aminek jonnie kell.
Reply With Quote
  #814  
Old 11-22-2006, 19:57
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem lehet az elf fajjal támadni, földet foglalni, de ez mellékes.

Nekem valamikor a téma legelején volt egy olyan javaslatom, hogy amíg a felfedezett terület nem éri el a foglalt területet addig a felfedezés ne legyen extrém drága.

Nyilván drágább mint most, de nem extrém drága.

Ezt ötvözve Csávó javaslatával talán születhet megoldás.

50%-os arány felett legyen drága.
Alatta is drágább, de ne extrém módon.

Ui. Törpét pedig csak akkor kell kihagyni szövetségi támadó hadműveletből, ha a ráállás miatt indokolt, vagy a törpét vivő játékos nem tud csatázni.
Reply With Quote
  #815  
Old 11-22-2006, 21:57
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdv! Én Atti ötletét támogatom, vagyis ezt:

"Ennek fényében a 700.000 pontnál magasabb értékű országok 100% felfedezési arányról kezdenek. Ez a mai állapot, mire a módosítás bekerül, ez már csökkenhet az addig történt csaták függvényében. Az 525.000 pontnál magasabb értékű országok aktuális területük 75%-áról indulnak, mint eddig fedezett terület, a 350.000 pontnál magasabb értékű országok az aktuális területük 50%-áról, a 175.000 pontnál magasabb értékű országok pedig az aktuális területük 25%-áról. Az ennél kevesebb ponttal rendelkező országok számlálója nulláról indul. A top30% eléréséhez 160.000 pont szükséges."


Nehezen álltam rá a gondolatra, hogy módosíthatják a felfedezést, de ez nem is hangzik rosszul. Igy a nagy orik csak ütéssel mehetnek tovább, a kisebbek pedíg vígan játszhatnak.

Az hogy aki fedez annak drágább legyen, vagy korlátozott, és ütéssel ez a mérték lejjebb mehet stb..ez elég bonyolultnak és túlpörgetettnek találom.
Reply With Quote
  #816  
Old 11-22-2006, 22:13
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Hopsza, most kaptam egy fülest, hogy valszeg félre érthettem...
Na szép!

Ugy értelmeztem hogy 700k felett nem lehet fedezni, 525k érték felett az ország hekiszámának a 25%-át lehetne fedezni, majd 350k érték felett az ország hekiszámának at 50%-át.....

Sztem ez se lenne rossz )
Bár lehet még jobban le lehetne szűkíteni a napi fedezés mértékét, így sokkal kevesebben fedeznének. Sztem

Lehet hülyeség...
Reply With Quote
  #817  
Old 11-23-2006, 00:26
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

no, pár napig nem figyelek és ennyit írtok...

én nem értek egyet csavo javaslatával túl picik a számai.

az, hogy valaki 10-20K-n bármilyen indokkal 225 vagy 450 katonáért fedezhessen szerintem tárgyilagosan nézve nonszensz.

az elfogadott javaslat szerintem teljessen betölti a célját, miszerint magas hektáron már ne érje meg felfedezni.

egyedül a törpével van gond, lévén neki "joga van" bányát tartani, ezért törpe.

szerintem könnyedén megoldható, ha a törpéknek minden hektáron engedünk egy olcsóbb felfedezést (mondjuk a javaslat szerinti kijövő értékének a negyedét és csak célzot felfedezsnél), mindaddig a míg a területének max 15%át el nem éri a bányák és a lelőhelyek aránya.
persze emiatt 10K felett a 15% alatti bányáit ne bonthassa. (különben nemsoká 10 törpe lenne az első )
ezáltal minden hektáron be tudná tölteni szerepét egy klánban. de nem "szállhat" el.
Reply With Quote
  #818  
Old 11-23-2006, 08:46
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Csak azért, hogy a 10 darab 1 millió értékű ország nehogy unatkozzon, ha esetleg önszántukból összeállnak egy klánba, másoktól vegyük el a lehetőséget, hogy valaha is bejussanak a top30%-ba?!

Ha ez a javaslat lényege, akkor a válaszom egyértelmű nem.
Ha jól emlékszem, éppen te mondtad egyszer, hogy miért hívják Hódítónak a játékot.
Nem azért, hogy felfedezésről szóljon! Aki nem tud támadni, annak nincs helye A-ban, és főleg nem érdemli meg, hogy forduljon.
Reply With Quote
  #819  
Old 11-23-2006, 09:38
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A törpe tud támadni és szövi támadásban is jó.
Volt egyszer egxy elemzés hogy kienk mekkora támadóérték tu kijönni és a törpe elég elöl végzet.

Persze 30-40% termőterület mellett ez nem megoldahtó de ha az nincs akkor siman tud ütni.
Reply With Quote
  #820  
Old 11-23-2006, 10:54
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Ha jól emlékszem, éppen te mondtad egyszer, hogy miért hívják Hódítónak a játékot.
Nem azért, hogy felfedezésről szóljon! Aki nem tud támadni, annak nincs helye A-ban, és főleg nem érdemli meg, hogy forduljon.
Csavo, Arwen, olvasom miket írtok. Gondolkoztok Ti?
Jelenleg egy olyan klán tagja vagyok, amit mi hoztunk létre kb 1 éve. Full defenziv klán. Próbálunk minnél több tartalékot felhalmozni, és közben haladni is felfelé. Egy hadisunk van és 5 termelő beállítotságú ország.
Az az 5 ember most hagyja abba a játékot, mert nem ütött (elfek, törpék)?
Az persze gondolom meg se fordult a fejetekben, hogy valaki azért nem üt, mert nincs ideje rá, vagy más célok motiválják. Van olyan klántársam, aki heti 4-5 ZH alatt meg sem áll, és nem a vizsgaidőszakra gondolok. Van ki 3 műszakban tolja.
Csak azért ne hódítozzanak, mert most így áll az életük? Kívánom, hogy egyszer még legyen a klánomban 4 embernek annyi ideje, mint régen. Garantálom, hogy Csávó lesz az első aki MNT-t fog küldeni...
Bocs ha kicsit eldurrant az agyam, de nem fogom azért abbahagyni vagy éppen abbahagyatni másokkal a hódítót, mert nem tud a nap 24 órájában a gép elött lenni, miközben régebben a legjobb játékosok egyike volt. Azért ne játszhasson valaki a hódító 1/A szintjén, mert nem üt???
Szóval maradjon meg csak a felfedezés, legyen megdrágítva, de ne ellehetetlenítve. Az életképtelen (más jelzővel nem akarom illetni) ötleteket meg hagyjátok otthon...
Amúgy meg az, hogy olcsóbbá teszed a felfedezést, hogy több ütés legyen ötletre inkább nem mondok semmit...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
újraindulás 5. szinten kedvenc hóhérod Megvalósult javaslatok 675 10-02-2006 11:09
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05
Tartalék javaslat, mindenki olvasson :) Raw Elvetett javaslatok 12 06-18-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 08:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu