Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 06-27-2007, 10:53
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
hááát...sztem sokszor megtörténik ,hogy valakit leütnek,és max annyit tudsz ,hogy ott van,de nincs róla gömbb stb...mert biztos van olyan is ,hogy valakit olyan helyről ütöttek le , ami már a pontlistádban sem volt bent...velem már történt ilyenés rajtam kapaszkodott vissza...de oylan még nem történt velem ,hogy egy mélyszabis vagy valami hasonló aki nem volt benne a pontlistában,hirtelen visszajött és leütött...szal az én szempontomból ez a kettő ugyanolyan
Hát nem tudom, én szoktam nézni a teljest, és onnan azért lelehet szürni hogy ki hadis, vagy ki beton, a többi meg kevésbé tudna zavarba hozni mert rajtam tuti nem kapaszkodik fel.D Mondjuk ez a "feltünösdi" inkább anarchban gyakori, de ha jól tévedek nem 1 nem 2 ori van elfekvőben normálban is (multisokat meg sem emlitem)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 06-27-2007, 11:07
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Hát nem tudom, én szoktam nézni a teljest, és onnan azért lelehet szürni hogy ki hadis, vagy ki beton, a többi meg kevésbé tudna zavarba hozni mert rajtam tuti nem kapaszkodik fel.D Mondjuk ez a "feltünösdi" inkább anarchban gyakori, de ha jól tévedek nem 1 nem 2 ori van elfekvőben normálban is (multisokat meg sem emlitem)
OFF:
A magyar nyelv gyönyörű ismerete...
ON:
namármost,sztem bőven elég lenne,hogyha x időkor belépett akkor a köv körváltásig ne támadhasson...de ez is egyéni vélemény...
egyébként nem hiszem,hogyha egy mélyzabis visszajön,még ha fullozva is van,akkor az lesz az első dolga ,hogy támad...ha mágis ezt teszi akkor megszívta akit támadott,de ez akkoris olyan ha valamikor leütnek egy embert föntről aki mondjuk nemvolt benne a pontlistában,ezért nincs róla infód,vagy nagyon kevés...ja és tök mindegy ,hogy van-e infód valakiről aki hirtelen visszakerült a pontlistába,ha egyszer így is úgyis akkora serege van,hogy beüt
Reply With Quote
  #73  
Old 06-27-2007, 11:23
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
OFF:
A magyar nyelv gyönyörű ismerete...
ON:
namármost,sztem bőven elég lenne,hogyha x időkor belépett akkor a köv körváltásig ne támadhasson...de ez is egyéni vélemény...
egyébként nem hiszem,hogyha egy mélyzabis visszajön,még ha fullozva is van,akkor az lesz az első dolga ,hogy támad...ha mágis ezt teszi akkor megszívta akit támadott,de ez akkoris olyan ha valamikor leütnek egy embert föntről aki mondjuk nemvolt benne a pontlistában,ezért nincs róla infód,vagy nagyon kevés...ja és tök mindegy ,hogy van-e infód valakiről aki hirtelen visszakerült a pontlistába,ha egyszer így is úgyis akkora serege van,hogy beüt
off Ezt a kifejezést sokan használják

On. hát nem tudom, többé kevésbé fellehet mérni az erőviszonyokat a pontlistádban legalább +-10körös környezetben. aki ennél nagyobbat zuhan az valamit nagyon elrontott, és általában az orija is picit megrokkan, de az ilyenek ritkán találnak be engem. Aki meg alulról jön fel ekkorát hát az meg egy elég nagy léggömb, mert min 10kör amire felépit és tölt. amivel megintcsak gyengébb... a 12kör minimum kell de sztem a 24 lenne idális. Az ember mikor is teszi mélyszabira az oriját?
1, ha hosszabb ideig nem jut géphez, ilyenkor nem gázos a helyzet,mert egy átlagos ori
2, kevesebb ideje van és nem tudna figyelni egy szanaszét élezett orijára, így hagyja pihenni míg lesz ideje ezzel is foglalkozni. itt a környezetnek lenne ideje felkészülni rá, ha megjelenik egy ilyen.
3, ha szétvertek és per pill, nincs energiád újjáépiteni a szétzuhant oridat. itt pedig a visszatérőt védené a környezettől.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #74  
Old 06-27-2007, 11:40
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
off Ezt a kifejezést sokan használják

On. hát nem tudom, többé kevésbé fellehet mérni az erőviszonyokat a pontlistádban legalább +-10körös környezetben. aki ennél nagyobbat zuhan az valamit nagyon elrontott, és általában az orija is picit megrokkan, de az ilyenek ritkán találnak be engem. Aki meg alulról jön fel ekkorát hát az meg egy elég nagy léggömb, mert min 10kör amire felépit és tölt. amivel megintcsak gyengébb... a 12kör minimum kell de sztem a 24 lenne idális. Az ember mikor is teszi mélyszabira az oriját?
1, ha hosszabb ideig nem jut géphez, ilyenkor nem gázos a helyzet,mert egy átlagos ori
2, kevesebb ideje van és nem tudna figyelni egy szanaszét élezett orijára, így hagyja pihenni míg lesz ideje ezzel is foglalkozni. itt a környezetnek lenne ideje felkészülni rá, ha megjelenik egy ilyen.
3, ha szétvertek és per pill, nincs energiád újjáépiteni a szétzuhant oridat. itt pedig a visszatérőt védené a környezettől.

namármost:
a te 1-es és 2-es esetedben ezek történhetnek:

ugymond 4 eset van:
1,van róla infód de nemtudsz fentlenni ha támad
2,nincs róla infód és nemis tudsz fentlenni ha támad
3,van róla infód és fent tudsz lenni ha támad
4,nincs róla infód és fent tudsz lenni ha támad

akkor nézzük végig az eseteket:
1,ha ilyen helyzetben vagy akkor ugyebár tökmindeggy,hogy van-e róla infód,ha egyszer fent sem vagy,amikor meg fellépsz akkor életbelép a 3-as eset.
2,ekkor már tényleg tökmindeggy,hogy nincs róla infód,ha meg fellépsz akkor életbe lép a 4-es eset.
3,ha van róla infód és fent is tudsz lenni akkor van esélyed győzni.
4,ha nincs róla infód,de fent tudsz lenni,akkor tudsz róla infót szerezni,van rá 1 órád(átlagos esetben)...ha szerzel róla infót akkor a 3-as eset lép életbe.

tehát:
bármelyik is történik,a vége mindenképpen a 3-as eset,tehát azzal nem tudod alátámasztani ,hogy nincs róla infód és azért kéne neki védelem stb.


Ha meg a te 3-as esetedet nézzük,arra már mondtam,hogy bármikor vissza tud menekülni szabira,és 72 óra ide vagy oda már lényegtelen,ha annyi ideje van szabin,hogy kiesett a pontlistábol...
Reply With Quote
  #75  
Old 06-27-2007, 11:52
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
namármost:

Ha meg a te 3-as esetedet nézzük,arra már mondtam,hogy bármikor vissza tud menekülni szabira,és 72 óra ide vagy oda már lényegtelen,ha annyi ideje van szabin,hogy kiesett a pontlistábol...
Ebben nem érzed a 22-es csapdáját???

Amúgy meg a többire annyit, hogyha aktivan játszik és úgy zuhan akkor már van róla infód, hiszen tudod hogy offenzív hadis, esetleg saccolni is tucc mennyije van a csatáiból olyan országokkal akivel már volt dolgod, vagy csak ismered régebbről stb. az ilyeneknél megy a telefon és meg is lesz az infó. ha alszok akkor tény tök mind1, max ébresztenek, de ritka nálunk az ilyen "holt időszak". Ha meg egy olyan ori zuhan aki alaphelyzetben is békés játékmódu attól nem kell félned hogy téged támadna, mert ritkán támad és akkor is inkább hiénázva... Amúgy sztem a multisokat is hátráltatná egy kevéskét...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #76  
Old 06-27-2007, 12:00
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ebben nem érzed a 22-es csapdáját???

háát...nem kötelező elmenni szabira,egyébként nemhiszem,hogy nem lessz olyan alkalom ,hogy ne kezdjék el bántani...ha meg van olyan alkalom amikor nem kezdik el bántani,akkor talpra tud állni,és nincs gondd...szal csak fél22es csapdája



Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Amúgy meg a többire annyit, hogyha aktivan játszik és úgy zuhan akkor már van róla infód, hiszen tudod hogy offenzív hadis, esetleg saccolni is tucc mennyije van a csatáiból olyan országokkal akivel már volt dolgod, vagy csak ismered régebbről stb. az ilyeneknél megy a telefon és meg is lesz az infó.
...nagy nehezen végigírtam az előző beírást,és nem tűnik fel,hogy bármi történjék is,a ugyanoda jutsz,tök m1 ,hogy most gépközelben vagy-e és tökmindeggy ,hogy van-e róla infód

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Amúgy sztem a multisokat is hátráltatná egy kevéskét
most nem a multisokról van szó

Last edited by Dus; 06-27-2007 at 12:03..
Reply With Quote
  #77  
Old 06-27-2007, 12:11
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
OFF:

egyébként nem hiszem,hogyha egy mélyzabis visszajön,még ha fullozva is van,akkor az lesz az első dolga ,hogy támad...ha mágis ezt teszi akkor megszívta akit támadott,de ez akkoris olyan ha valamikor leütnek egy embert föntről aki mondjuk nemvolt benne a pontlistában,ezért nincs róla infód,vagy nagyon kevés...ja és tök mindegy ,hogy van-e infód valakiről aki hirtelen visszakerült a pontlistába,ha egyszer így is úgyis akkora serege van,hogy beüt

Láttam olyat, hogy egy ori kitámadott ügyesen ahogy illik, kv előtt pár perccel megjelent alatta egy ork, és beverte 7 sereggel.

Szerintem a 3-dik pont mindenképp szükséges. Kell az a 24 óra védelem.
Ha egy ilyen ori megjelenik a pontlistán tök üresen, ne csak annak adhasson le földet aki a kellő pillanatban készenlétben áll, hanem akár az egész csopinak aki észreveszi. És 24 kör alatt észreveszik, a környezete legalábbis tutira.

Hogy ne jksz oldalról közelítsem meg a témát, szerintem egyébként is kell az a 24 kör. Ha már régen szabizik nem tudja milyen viszonyok várják, lehet az addigi orijával esélye sincs normálisan bekapcsolódni a játékba. Kapjon 24 kört ami alatt átépülhet, esetleg átalakíthatja a seregszerkezetét.
Reply With Quote
  #78  
Old 06-27-2007, 12:14
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Láttam olyat, hogy egy ori kitámadott ügyesen ahogy illik, kv előtt pár perccel megjelent alatta egy ork, és beverte 7 sereggel.

Szerintem a 3-dik pont mindenképp szükséges. Kell az a 24 óra védelem.
Ha egy ilyen ori megjelenik a pontlistán tök üresen, ne csak annak adhasson le földet aki a kellő pillanatban készenlétben áll, hanem akár az egész csopinak aki észreveszi. És 24 kör alatt észreveszik, a környezete legalábbis tutira.

Hogy ne jksz oldalról közelítsem meg a témát, szerintem egyébként is kell az a 24 kör. Ha már régen szabizik nem tudja milyen viszonyok várják, lehet az addigi orijával esélye sincs normálisan bekapcsolódni a játékba. Kapjon 24 kört ami alatt átépülhet, esetleg átalakíthatja a seregszerkezetét.
ez teljesen nemjó példa volt...mert vagy baromi nagy JKSZ...vagy mégnagyobb mázli anak aki visszajött...ráadásul ha nem kv előtt pár perccel hanem 20 mp vel támad,akkor abban a körváltásban már nemjön vissza ork mélyszabirol...tehát amikor visszajön az ork akkor már csak 1 körre van a célponttol a sereg,és az ork abban a körben még nem támadhat,amikor visszajött,szal akkor indíthatja a seregét amikor a másik odaért a célponthoz,szal még tudja is kísérni az orkot,mert akkor ér vissza a serege amikor az ork beüt(védeni ugyan nemtudja ,de kísérni igen)...és egyébként honnan tudhatta volna az ork,hogy nincs bent sereg annál akit 7 sereggel támadt?...mert nemhiszem ,hogy gömbölte...a védekezés miatt meg nem kéne kapnia védelmet,hiszen akkor megy vissza szabira amikor akar

Last edited by Dus; 06-27-2007 at 12:19..
Reply With Quote
  #79  
Old 06-27-2007, 12:43
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ebben nem érzed a 22-es csapdáját???

Amúgy meg a többire annyit, hogyha aktivan játszik és úgy zuhan akkor már van róla infód, hiszen tudod hogy offenzív hadis, esetleg saccolni is tucc mennyije van a csatáiból olyan országokkal akivel már volt dolgod, vagy csak ismered régebbről stb. az ilyeneknél megy a telefon és meg is lesz az infó. ha alszok akkor tény tök mind1, max ébresztenek, de ritka nálunk az ilyen "holt időszak". Ha meg egy olyan ori zuhan aki alaphelyzetben is békés játékmódu attól nem kell félned hogy téged támadna, mert ritkán támad és akkor is inkább hiénázva... Amúgy sztem a multisokat is hátráltatná egy kevéskét...
Elolvastam kétszer.
Érdekes, főleg olyannál a jksz ellen küzd 200hekin.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #80  
Old 06-27-2007, 12:48
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Elolvastam kétszer.
Érdekes, főleg olyannál a jksz ellen küzd 200hekin.
Lehet félreérhtető voltam, vagy legalábbis te félreértettél.
Ha gázosodik a helyzet és vmelyikönk, vagy többen nem vagyunk gépnél a szöviből akkor hivjuk egymást telefonon.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kláncsaták megreformálása aúú Megbeszélések 238 08-06-2007 19:52
Nagy orik előnye -Fegya- Megbeszélések 328 04-27-2007 22:35
A szabis orik ne számítsanak bele a pontlistába! Hunor a sirály Elvetett javaslatok 2 04-09-2007 14:52
Saját pontlista - Ellenséges orik szine Non Omnis Moriar Elvetett javaslatok 1 02-15-2007 13:17
A-ban szabin lévő ori beütése?! Leóka Elvetett javaslatok 41 12-17-2006 13:07


All times are GMT +1. The time now is 07:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu