Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Mi a véleményed a játékbeli(!!!) adóról?
Változtatni kellene rajta. 28 43.75%
Jó ez így. 21 32.81%
Nekem midegy. 11 17.19%
Nem is kéne adó! (Tehát változtatni kéne rajta...) 4 6.25%
Voters: 64. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 01-20-2007, 22:14
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Az írásod első feléhez:

Hiába vásárolná fel a nyersanyagokat (ezt most is meg lehet tenni szerintem, néha meg is teszik, úgyhogy már ez miatt sem értem mi a baj), ha egyszer az emelt árat is ki lehetne fizetni... Igaz, kicsit nehezebben de akkor is. És én már mondtam azt is, hogy ha sok pénze van, és nagy területen van (azaz letáborozott valahol), akkor ne kapjon nagy adót.

Erre mondtam még az elején, hogy ne csak az arany mennyiségét nézzétek, hanem az értéket is, amit képvisel.


Azt hogy valakik meg csinálnának 20-30 országot... Hol? Anarchban? Tőlem...
teljesen mindegy az emelt ár, hogy azt ki kell fizetni, ha egyszer az adó miatt körönként milliárdok kerülnének a csopiba, az fölforgatna mindent, és igen, az aranynak nulla lenne az értéke ezzel megbojgatná a föllépések miatt a teljes rendszert
ha megérné, és ilyen nagy mennyiségű pénzt hozna, néhányan úgyis csinálnának 20-30 orit sima csopiba - ha szabad, ha nem, mert sajnos vannak ilyenek...

lehet mégsem kellene abajgatni az adót, mert az valamiféle láncreakciót indítana el, hogy mindenki mondaná, hogy akkor itt vigyünk ki még 1 kis pénzt, ott hozzunk be még 1 keveset, és szééép lassan csinálnánk 50 új, fölösleges szabályt/játékelemet
Sponsored Links
  #72  
Old 01-20-2007, 22:26
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Azért remélem a 4k hekis 3k bányás törpét nem vettétek komolyan=) Szeretek túlozni, de úgy látszik itt komolyan vettétek, akkor bocsi. Az egész
És egyébként én se támogatom az ötelet az adó pont úgy jó ahogy van, nem véletelenül van kitalálva
A morálváltozás erősítésében viszont benne lennék.
  #73  
Old 01-21-2007, 01:39
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post

Ugye sokaknak az a problémája, hogy ne legyen magas az adóbevétel, mert akkor ennyi erővel a zsoldot is megszűntethetnénk, és ugyan ott lennénk. Ez eddig ok. Úgyhogy lehet, hogy a zsoldhoz is hozzá kéne nyúlni...

A zsold meg végképp jó úgy ahogy van, vétek lenne hozzányúlni. Jelentős hasznot nem érnél el a változtatással, ezzel szemben nagyon sok mindent felborítanál
  #74  
Old 01-21-2007, 06:34
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ebből egy valamivel értek egyet a morál változó lehetne erősíteni még is brutális hogy jóléti államban 0%adó mellet max tekiknél esik a morál. Ilyenkor minden esetbe minima 10%.kal kellene nőnie és mondjuk 100%adó és 0%teki mellet meg 10%-al esnie a kettő közöt meg lineris váltotó.

vélemények?
  #75  
Old 01-21-2007, 09:02
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
Ebből egy valamivel értek egyet a morál változó lehetne erősíteni még is brutális hogy jóléti államban 0%adó mellet max tekiknél esik a morál. Ilyenkor minden esetbe minima 10%.kal kellene nőnie és mondjuk 100%adó és 0%teki mellet meg 10%-al esnie a kettő közöt meg lineris váltotó.

vélemények?
húzzál fel több kocsmát.
osszál pénzt.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #76  
Old 01-21-2007, 09:31
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Szerintem a morált az adóváltozás egyszeri mértékétől füddővé tenni nem rontaná el a játékot és sokkal életszerűbb. Kiköltekezek és 0 ról 30% kell hirtelen emelnem az adót akkor a morál is zuhannyon meg vagy 5% al rögtön és kapjon 1 vagy 2 piros nyilacskát. Az mégsem életszerű hogy az embereim mindent megtarthatnak nem kell adózni utánna mondjuk hirtelen minden 4. aranyukat elveszem és észre se veszik. Mert ugye ha 0 ról 25% ra növelem az adót az nem túl sok következménnyel jár.
  #77  
Old 01-21-2007, 10:41
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Talking akkor is!!!

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
Ebből egy valamivel értek egyet a morál változó lehetne erősíteni még is brutális hogy jóléti államban 0%adó mellet max tekiknél esik a morál. Ilyenkor minden esetbe minima 10%.kal kellene nőnie és mondjuk 100%adó és 0%teki mellet meg 10%-al esnie a kettő közöt meg lineris váltotó.

vélemények?
Ez oké. De én továbbra is mondom, hogy kicsit több zseton is bejöhetne az adóból.
Új javaslat: Az adó emelése után az adott %-hoz tartozó maximumról az idő haladtával egyre jobban csökkenhetne (mondjuk exponenciálisan ) Így még annyira sem érné meg az adót magasan tartani, viszont szükség esetén azért többet hozna, mint most.
"Vélemények?"
  #78  
Old 01-21-2007, 12:09
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

off
muszáj mindent egy tabbal belljebb ütni?
lehet mást nem, de engem nagyon zavar.
  #79  
Old 01-21-2007, 12:15
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Ez oké. De én továbbra is mondom, hogy kicsit több zseton is bejöhetne az adóból.
Új javaslat: Az adó emelése után az adott %-hoz tartozó maximumról az idő haladtával egyre jobban csökkenhetne (mondjuk exponenciálisan ) Így még annyira sem érné meg az adót magasan tartani, viszont szükség esetén azért többet hozna, mint most.
"Vélemények?"
Nem értem miért lenne rá szükség.
  #80  
Old 01-21-2007, 12:41
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Viz View Post
Nem értem miért lenne rá szükség.
Én sem.
Meteo: ez egyre reménytelenebb, remélem te is érzed
Csak azért változtatni, hogy legyen valami változás, teljesen felesleges.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu