Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Jó lenne egy ilyen lehetőség?
Igen, szerintem ez nagyon jó lenne! 17 44.74%
Nem, szerintem ez egyáltalán nem lenne jó! 17 44.74%
Talán jó lenne, de nem így. Más ötletem van! (Ötletkifejtés hsz formájában.) 4 10.53%
Voters: 38. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 03-13-2008, 08:54
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Teljesen egyetértek Geevel. amikor az volt hirdetve,hogy egyszeri alkalom, ráadásul potom összegért. akkor se volt ilyen hullám... akkor 2-3k vipekért főleg nem lenne. azt meg megmerem jósolni,hogy az átírások 95%-a csak hiba javitás lenne.

Ez egy stratégiai játék. és ha egy ismerőst megtámadsz mert már más a neve, akkor sincs gond normális embereknél. szól,hogy ő az és ennyi. ha meg emiatt nehesztelni fog rád, akkor vele van a gond. a névváltoztatással válalja azt is, hogy az újnévvel csak ellenségei lesznek. (az ellenségek úgyis észreveszik ezután is)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Sponsored Links
  #72  
Old 03-13-2008, 08:59
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Értem, tehát törlésig ütöttél valakit. Várlak anarchban.

A rámutatós-kijelzős dolgot feleslegesnek tartom.

Miért?

Mert a pontlisták NEM LESZNEK KAOTIKUSAK! És ha annyira lusta valaki, hogy képtelen megnézni egy listát, akkor miről beszélünk? Nekem az ellenzők nagy részének HSZ-eiből az jön le, hogy a kisujját nem mozdítja, ha változik a pontlista...

Ez egy stratégiai játék, és nem az üljünk a popsinkon, és nyomjuk meg a "JÁTÉK MEGNYERÉSE" gombot...
Aki csak arra használja a játékot, hogy az anarchban többszáz orival bohóckodjon annak tényleg nem zavaró.. ott tőlem naponta átírhatod a neveidet. Amikor fellépek egy másik csoportba körbenézek a pontlistán ki ismerős kire kell figyelni esetleg rákészűlni egy háborúra. Ott ül egy ellenségem megváltozott névvel sose fogok rájönni csak ha már nekemjött... ne rontsuk már a játékélményt azért mert valakinek nem tetszik a neve... jól mondod ez egy stratégiai játék és nem a "kinek van a legszebb a neve"...
  #73  
Old 03-13-2008, 09:45
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Figyi, ez a lehető legrosszabb érv.

Ezzel azt mondod, hogy csak akkor vagy felkészülve a csatára, ha ellenség van a közelben....

Remélem, ezt csak az irántam táplált ellenszenv mondatja veled, mert ha ez tényleg így lenne, akkor nagyon szomorú lennék.

Szóval úgy kell érteni, hogy te úgy játszol, hogy totál teszel az országodra, semmi védelem, semmi odafigyelés, csak akkor, ha ellenség van a környéken. Ne haragudj, de ezt nem vagyok képes elhinni.

Ez a topic nem anarchista csoport miatt merült fel.

Sőt, ennek nem is én lennék az igazi szellemi atyja, hanem egy másik topicban több játékos által támasztott igény miatt nyitottam, hogy a másik - egyébként másirányú - topic NE legyen szanaszét offolva emiatt a téma miatt.

Más:

Ha szintet lépsz, akkor védelem alatt fogsz állni. Elég sokáig. Nem hiszem el, hogy nem lehet átnézni pár országot, hogy nevet váltott-e.

Kőkeményen 20 másodpercembe került kikeresni itt, a külső fórumon a múltkori névátírtak listáját...

Most arról próbálsz meggyőzni engem, hogy a KÉNYELEM kedvéért, te nem vagy hajlandó mondjuk 1 percet rászánni arra, hogy ha ismeretlen országnevet látsz magad körül, akkor arra rákeress a külső fórumon.

Főleg, ha az a javaslat is érvényesül, hogy ne csak a külsőn lehessen elérni az átírtak listáját, hanem a játékon belül is.

Ezt az egészet értsem úgy, hogy 3-4 kattintást már nem vagy hajlandó bevállalni az országod jövője érdekében?! Ez képtelenség.


/ui.: Nem javaslom az anarchisták sértegetését, tekintve, hogy a normálban is játszunk. A legtöbbször eredményesebben, mint a magukat istenítő normál csoportos játékosok. Úgyhogy a "bohóckodás" jelző talán nem a legmegfelelőbb. Majd ha darabokra szedsz, utána nevezheted a játékunkat bohóckodásnak. Addig nem javaslom./
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #74  
Old 03-13-2008, 10:09
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Elég szomorú ha nem tudod hogy kell rákészülni ha közeledik egy ellenséges szövi/ország... felmér, ráépül stb... Nem akarom minden nap összevetni a pontlistámat a nevet változtatottakkal...

Ui: szó nem volt sértegetésről de ha visszajössz szabiról szívesen szétkaplak ha ez a kívánságod
  #75  
Old 03-13-2008, 10:14
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
az ötleted amúgy tetszik, de véleményem szerint meglehetősen erőforrás igényes, mert minden pontlista frissitésnél betöltené a neveket is
de ha Ati megcsinálja nekem mindenképp tetszene. amúgy ha ezt nem is, de egy linket esetleg lehetne csinálni a pontlistából,hogy kik váltottak nevet. és ott egy kereső funkciót esetleg a kényelem miatt(névre, vagy sorszámra).
Olyan formában gondoltam ahogy most a személyiséget írja ki ha az ország nevére ráviszed az egérmutatót kattintás nélkül .. elférne a személyiség mellett a szövegdobozban ez is.

Last edited by Reni; 03-13-2008 at 10:17.. Reason: [/QUOTE] zárótag lemaradt az idézésnél
  #76  
Old 03-13-2008, 10:18
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Normálban visszajövök 3 helyen is hétvégén, anarchban meg most is bent vagyok.

Általában nem tudom hogy kell rákészülni, mert mindig rá vagyok készülve. Ha meg így is levernek, így jártam, béna voltam. De annál jobban úgyse tudtam volna rákészülni, lévén hogy 1 körről illik támadni, és 9 kör átépülni. Ha laábontok, alámbont ő is, és így tovább.

Azt az egyet nem látom az egészben, hogy egy támadás sikerességét, vagy éppen sikertelenségét hogyan befolyásolja az ország neve?

Olyan totál mindegy, hogy ki jön neked, ha befér nem? Ha meg lepattan akkor is. Ez nem befolyásoló tényező. És mint mondtam, a szintlépés utáni védelem alatt bőségesen van ideje az embernek körbeszaglászni az új szinten.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #77  
Old 03-13-2008, 10:22
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Olyan formában gondoltam ahogy most a személyiséget írja ki ha az ország nevére ráviszed az egérmutatót kattintás nélkül .. elférne a személyiség mellett a szövegdobozban ez is.
értettem elsőre is hogy mire gondolsz. de ettől letölti a pontlistába azt az infót is,csak nem jeleniti meg, csak ha oda viszed az egeret.
és a vége az lesz,hogy lassú neteseknek 8-10sec lesz egy pontlista frissités, ami mondjuk nem a legjobb
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #78  
Old 03-13-2008, 10:22
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Hozzáteszem lehetne különbséget tenni anarchista és normál csoportok között.

Szerintem a fentebb említett szigorú megkötések tökéletesek Normál csoportba, max azokat lefelezve (fél évente váltás, 1500 VIp kör, stb....), totál okés Anarchba is.

Még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy ha egy ilyen módosítás bekerül (ilyen kemény feltételek mellett), akkor az bármelyik pontlistában (legyen az anarh, vagy normál!) problémát okoz! Szerintem nem okoz. 50-60 országot fél óra alatt megtanulsz kívülről, ha az a heppje valakinek, hogy folyamat fejben tartja az orineveket. (Én nem vagyok ilyen okos, én feljegyzem őket. Sose tudom fejből a dolgokat, tele is vannak általában a 'Jegyzetek' menüm.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #79  
Old 03-13-2008, 10:41
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Normálban visszajövök 3 helyen is hétvégén, anarchban meg most is bent vagyok.

Általában nem tudom hogy kell rákészülni, mert mindig rá vagyok készülve. Ha meg így is levernek, így jártam, béna voltam. De annál jobban úgyse tudtam volna rákészülni, lévén hogy 1 körről illik támadni, és 9 kör átépülni. Ha laábontok, alámbont ő is, és így tovább.

Azt az egyet nem látom az egészben, hogy egy támadás sikerességét, vagy éppen sikertelenségét hogyan befolyásolja az ország neve?

Olyan totál mindegy, hogy ki jön neked, ha befér nem? Ha meg lepattan akkor is. Ez nem befolyásoló tényező. És mint mondtam, a szintlépés utáni védelem alatt bőségesen van ideje az embernek körbeszaglászni az új szinten.
Azért ez nem egészen így van... ha már messziről látod, hogy közelednek több időd van mint 9 kör. Hadihelyzetben jobban kiélezem az országomat. Ha hadis országok jönnek arra gyúrok ha varis/tolisok akkor arra...
izé, hogy kell 1 körről támadni?
Normálban mindenképpen nagyon szigorú feltételekhez kötném a névváltoztatást és tényleg jó lenne ha a pontlistán valahogy jelezve lenne az ország mellett, hogy nevet változtatott...
  #80  
Old 03-13-2008, 10:51
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,634
Activity: 17%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Azért ez nem egészen így van... ha már messziről látod, hogy közelednek több időd van mint 9 kör. Hadihelyzetben jobban kiélezem az országomat. Ha hadis országok jönnek arra gyúrok ha varis/tolisok akkor arra...
izé, hogy kell 1 körről támadni?
Normálban mindenképpen nagyon szigorú feltételekhez kötném a névváltoztatást és tényleg jó lenne ha a pontlistán valahogy jelezve lenne az ország mellett, hogy nevet változtatott...
Univerzális egy országod lehet Bár szerintem a taktikai tanácsokat nem itt kéne megvitatni

Sokan mondtak sokféle drágítást. Volt aki brutálisat (Hóhér) és volt,aki kis finomat

Szerintem mindenképp jó lenne,ha fokozatos lenne a drágulás.Nem kell,hogy alacsonyról induljon,viszont lehessen megtenni akkor,amikor jólesik.
Ha valaki esetleg nem tudja észben tartani az ismerősöket,ott van a jegyzetek. Ha valaki nem tudja észben tartani az Őt érintő változásokat .. no igen. A szégyentábla mellett erre az esetre jól jönne egy fülecske,amire automatikusan felkerülnek az átírt országnevek. Ha valaki(k) nem nézik a címlapot? Felőlem bevezethetünk egy új varit is (~országtörténetek~),ami alapján követni lehet.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 03:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu