Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #7751  
Old 02-24-2010, 13:45
Wolfi Wolfi is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 205
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Szegény Iron nem nagyon kedvelnek Téged
Vagy mindenkinek Pékfóbiája van? Szerintem mindenki csak rajtuk akar bizonyítani
Mondjuk nekünk mint Black Dragonosoknak van miért revansot vennünk, várom a többiek indokát
Reply With Quote
Sponsored Links
  #7752  
Old 02-24-2010, 13:47
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Wolfi View Post
Szegény Iron nem nagyon kedvelnek Téged
Vagy mindenkinek Pékfóbiája van? Szerintem mindenki csak rajtuk akar bizonyítani
Mondjuk nekünk mint Black Dragonosoknak van miért revansot vennünk, várom a többiek indokát
nekem semmi bajom a pékekkel, nekem csak a föld kellene ez nem elég indok??
Reply With Quote
  #7753  
Old 02-24-2010, 14:02
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Wolfi View Post
Szegény Iron nem nagyon kedvelnek Téged
Vagy mindenkinek Pékfóbiája van? Szerintem mindenki csak rajtuk akar bizonyítani
Mondjuk nekünk mint Black Dragonosoknak van miért revansot vennünk, várom a többiek indokát
Esetleg ha letellik a 24 óra, akkor valaki egy eseménylistát is feltol hogy mi történt?
Reply With Quote
  #7754  
Old 02-24-2010, 14:25
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdv! Hoztam egy döntést, nem túl jól sült el, ennyi. Azért barakk maradt bőven, aligha fért volna be több sereg mint ahogy tisztelet írta, hogy jött volna több sereggel.

Vityu, én zömében saját termelésből fedeztem, szal nem belőlem húztál hasznot, igaz biztos vettem a te nyersedet is, bár abból gazdagok nem lettetek

Remy senki sem volt szűrke ott ahova estem, csak, hogy tisztábban láss.
Dragonnak meg örültem, hogy megütött, legalább nem felejtem el azt, hogy az A-ban nincs az, hogy nem ütök barátot.

Hogy is mondja a mondás? Egyszer fenn egyszer lenn? Ilyen a játék...
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B

Last edited by Iron; 02-24-2010 at 14:29..
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Iron For This Useful Post:
  #7755  
Old 02-24-2010, 14:34
Karvaly's Avatar
Karvaly Karvaly is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by [LIST=1
Hogy is mondja a mondás? Egyszer fenn egyszer lenn? Ilyen a játék...
Na ezzel pont én is így vagyok az utóbbi időben, mármint inkább lenn vagyok, de nem gond, mert előbb-utóbb a mondás szerint fenn leszek ismét
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Karvaly For This Useful Post:
  #7756  
Old 02-24-2010, 15:05
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mivel mar letelt a 24 ora, bemasolom

2010-02-23 02:01:10
[-428 kör] Sanctuary (#554978) elpusztította Arcodba lépek! (#363027) országának 7 épületét.

Nos. Anelkul, hogy infokiadas lenne, de en ekkora pusztitast meg nem lattam, tuti ez a rekord. (Komolyan!)

Aki esetleg ez idopontban itt volt, es nezett pontlistat, tudhatja, mirol beszelek.
Egy kis csataleírás

Késő este a haditanács azon tanakodott, hogy Iron vajon miért épül olyan bőszen. Siq majdnem bizonyos volt benne, hogy aznap 8 előtt még a pontján volt, azaz 8 után kezdhetett elépítkezni.

Az aktuális éplistája arra engedett következtetni, hogy irdatlan barakkupaccá válás előtti állapotban van.
Siq emlékezetes támadása óta a Pékek bizonyosan revansra vágynak, így haditanácsunk arra a véleményre jutott, hogy jó eséllyen Siq országa lesz a célpont.

A helyzet mérlegelése után arra a döntésre jutottunk, hogy az akkor még torony nélküli ( ez nem infókiadás, hisz azóta akár többször is átépülhetett ) országot egy megelőző támadással megzavarjuk a készülődésben. Majdnem biztosra vettük, hogy az építés alatti épületek a seregünk beérkezése előtt nem fog beérkezni.
( ez esetben védhette volna a támadást, de ennyi kockázatot vállaltunk )
A támadás taktikai célja nem a földszerzés volt, hanem a Siq elleni támadás jelentős nehezítése. Ezért nem földszerző, hanem pusztító támadás indult. Ugyanis 300-350 pusztuló barakk esetén Siq már védhette volna a későbbi feltételezett támadást.

A beütés előtti pillanatok, a Pékek valószínűsíthető elképzelései.

Seregünk érkezése előtt a célpont kristálygömbje azt mutatta, hogy Iron fokozással tervezi a földveszteséget elkerülni. Miután látta, hogy kristálygömb készült róla sejthette, hogy mi is észrevesszük a beszedett egységet, és utánafokozást is tervezhetünk.

Szóval a Pékek tudták, hogy mi tudjuk azt, hogy Iron beszedett 500K egységet.

De hát miért fokoztuk volna szét Xepert, ha a támadás célja a pusztítás, és nem a földszerzés?
Szerintem Iron azt gondolta, hogy a beszedett fokoznivaló egység elfokozása sem nyújt védelmet a földvesztés ellen.
Ezért a helytartó seregeladását visszakapcsolta, és egy hatalmas bontás mellett döntött.

Ezután beütött Xeper serege, és 7! hektárt pusztított.
Az első poénos megjegyzés - ha jól emlékszem - az volt, hogy bugos lett a csata eredményjelzése, mert három nulla lemaradt a pusztításból.

Kedvezőtlen egybeesés, hogy Freedomland999 aznap már elkövetett egy hatalmas bontást:

2010-02-22 17:01:14
[-377 kör] Jetilábnyom (#553158) elfoglalt 0 hektárt Freedomland999 (#411732) országától.
2010-02-22 17:01:14
[-377 kör] Jetilábnyom (#553158) elfoglalt 0 hektárt Freedomland999 (#411732) országától.


Talán emiatt az a kabzsi Juszuf megemelte ennek-annak az árát, és nem lehetett OLCSÓN gyorsan visszaépülni.
Így Ironnak az előzően tervezettől kicsit hosszabb időbe telt visszaépülni, és Remy talán erre gondolhatott a punnyadó csoport kapcsán.

A jelenlegi helyzet ismeretében bízok benne, hogy semmilyen infót nem adtam már ki az esemény leírásával.

További élményekben gazdag csatákat kívánok, és ha valakiérez ihletet bátran írjon le harci eseményeket.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following 10 Users Say Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #7757  
Old 02-24-2010, 15:31
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Vityu, én zömében saját termelésből fedeztem, szal nem belőlem húztál hasznot, igaz biztos vettem a te nyersedet is, bár abból gazdagok nem lettetek
Az nekem aztán mindegy volt, hogy kiből van a haszon, a lényege csak az volt, hogy ebben az évben kb először megérte a nyersanyagot eladni

Remy, nem nincs nálunk hulla, de vannak a játékban sajnos bőven elfek. Olyan elfek is, amelyek feladata a kajatermelés és klánbeli védelem nyújtása.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #7758  
Old 02-24-2010, 15:41
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Reaktor köszi a leírást, jó olvasni a ti szemszögetekből...
1 dolgon kívül el is találtatok mindent, a pusztítás meg jó ötlet volt.

Amúgy meg gondoltam visszaütök, de abból csak én buktam volna, mert a másik országotok rámfokoz, akit támadok meg elfokoz, és buktam volna egy szépet. Visszagondolva, hát így se lett sokkal jobb a mérlegem, talán annyi pozitívum, hogy nem nektek adtam le a földet
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
  #7759  
Old 02-24-2010, 15:50
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Remy senki sem volt szűrke ott ahova estem, csak, hogy tisztábban láss.
Akkor toketlenek vannak korulotted, azt kell, hogy mondjam. (marmint ott, ahol voltal, akkor, amikor)

(Amugy, azert gondoltam ezt, mert ugy hallottam, hogy a nagyobb klanok keresztbe kasul lemnt-ztek egymassal, aztan ki tudja, ez mennyire igaz...)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #7760  
Old 02-24-2010, 16:43
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez sajna igaz, de ránk aligha vonatkozik, illetve mondható.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu