Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #7571  
Old 02-01-2010, 20:29
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Azért azt tudod, ugye, hogy általában biztosra mennek a támadások... akihez nem fér be a sereg, arra nem nagyon mennek ki éjjel se, csak abban bízva, hogy alszik... Ez meg nem hiénafüggő. Az ork meg nem tudom, hogy miért véd a hiénázás ellen...
Általában igen
Akihez nem fér be sereg, oda nem is mennek. De ahova beférhet, mert üres, oda megér egy próbát, legalábbis szerintem. Veszteni való szinte nulla, nyerni meg lehet rajta "pár" heki földet.
Valakinek megéri a kockázat, valakinek nem. Én általában bevállalom.

Az orkra meg nem mondtam, hogy védene bármi elől is, csak azt, hogy azzal kilehet menni akár nappal is, mert ha beüt (nagyobb eséllyel, mint a többi faj), akkor már csak bottal üthetik a nyomát.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #7572  
Old 02-01-2010, 20:44
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ricsi MUD View Post
Általában igen
Veszteni való szinte nulla, nyerni meg lehet rajta "pár" heki földet.
Valakinek megéri a kockázat, valakinek nem. Én általában bevállalom.
Azert nagy hazardor lehetsz Te is, ha bevallalod a szinte nulla kockazatot...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #7573  
Old 02-01-2010, 21:30
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,634
Activity: 17%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azert nagy hazardor lehetsz Te is, ha bevallalod a szinte nulla kockazatot...
Ha valaki nem feltétlen hadis fajjal van, akkor a könnyebb és olcsóbb haladás érdekében muszáj ilyen módszerhez folyamodnia. Egy normális, szervezett és önálló lábakon álló többfős klántól elvárható minimum az, hogy meglegyen a 24 távol, ha nincs, akkor a potyázókat nem tudja kivédeni.. és ilyen esetben nem a támadó a szemét, hanem a szenvedő fél és a klánja a figyelmetlen.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #7574  
Old 02-01-2010, 21:33
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ha valaki nem feltétlen hadis fajjal van, akkor a könnyebb és olcsóbb haladás érdekében muszáj ilyen módszerhez folyamodnia. Egy normális, szervezett és önálló lábakon álló többfős klántól elvárható minimum az, hogy meglegyen a 24 távol, ha nincs, akkor a potyázókat nem tudja kivédeni.. és ilyen esetben nem a támadó a szemét, hanem a szenvedő fél és a klánja a figyelmetlen.
En nem errol beszeltem, csak felhivtam az idezetben levo eros ellentmondasra a figyelmet...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #7575  
Old 02-01-2010, 21:40
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azert nagy hazardor lehetsz Te is, ha bevallalod a szinte nulla kockazatot...
Kockázat alatt a katonai morál romlását értem.
Reply With Quote
  #7576  
Old 02-02-2010, 04:29
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ricsi MUD View Post
Az orkra meg nem mondtam, hogy védene bármi elől is, csak azt, hogy azzal kilehet menni akár nappal is, mert ha beüt (nagyobb eséllyel, mint a többi faj), akkor már csak bottal üthetik a nyomát.
Még szerencse, hogy a pontlista általában alattad, és feletted is tartalmaz országokat! Tehát a hiénától semmit sem véd. Ha meg elkerül 20k pontra, akkor egy klánnak nem kottyan meg az a 80k katona, amivel utána lehet menni a támadónak, főleg úgy, hogy többet szerezhet, mint amennyit ebből fedezni tudna.
Az meg megint más kérdés, hogy egy teljes kör adott a védőnek, és a klán többi tagjának, hogy fokozás nélkül szembe tudjon menni. Akkor pedig az, hogy csak bottal üthetik a nyomát, egyenesen hátrányos a támadónaki, hiszen nem könnyen bont be olyan távolságról a támadó alá.

Tehát még mindig nem értelek
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #7577  
Old 02-02-2010, 06:49
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Ha meg elkerül 20k pontra, akkor egy klánnak nem kottyan meg az a 80k katona, amivel utána lehet menni a támadónak, főleg úgy, hogy többet szerezhet, mint amennyit ebből fedezni tudna.
Hát aki elhasználta a kedvezményest...
80K-t könnyű könnyelműen elfokozni támadás céljára, csak néha nem árt hagyni a védekezésre is. Ugye, Vityu?

Quote:
Az meg megint más kérdés, hogy egy teljes kör adott a védőnek, és a klán többi tagjának, hogy fokozás nélkül szembe tudjon menni.
Ez most hogy jön ide? Én azt mondtam: "ha beüt (nagyobb eséllyel, mint a többi faj)"

Quote:
Akkor pedig az, hogy csak bottal üthetik a nyomát, egyenesen hátrányos a támadónaki, hiszen nem könnyen bont be olyan távolságról a támadó alá.
Ha már a klánodnak meg se kottyan, mint írtad, akkor tudhatjuk, hogy erre is van megoldás.
Ha meg már túl bonyolítod az egészet, hogy igazad legyen, akkor értelek hogy miért nem bonyolítod még tovább... Mert akkor meg nem lenne.

Szomorú, hogy mindenki csak azt keresi a másik hsz-ében, hogy hol tudna belekötni, vagy hol tudná kiforgatni más szavait...
Reply With Quote
  #7578  
Old 02-02-2010, 08:45
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Egyik legexebb.
Az első ovit Prot alakította. Ebben többek között Paliking és én voltunk. Ekkor terjedt el, hogy a fórumon ovisnak hívtak.
Aztán Arra alakított ovit és csábított oda. Itt Ven és Vésd volt még az ismertebbek közül. Ez az ovi egy bekapott klánütés után feloszlott.
Ezután alakult a mostani ovi...
Vajon mi lehet Prottal? az orijai még megvannak, szabisak
__________________
_________________________
6:3 (4) (#100056)
Paliking (5) (#178189)
Elmegyilkos (7) (#7777)
Uff (2)(#426219)
Reply With Quote
  #7579  
Old 02-02-2010, 08:46
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ricsi MUD View Post
Hát aki elhasználta a kedvezményest...
80K-t könnyű könnyelműen elfokozni támadás céljára, csak néha nem árt hagyni a védekezésre is. Ugye, Vityu?

Ha már a klánodnak meg se kottyan, mint írtad, akkor tudhatjuk, hogy erre is van megoldás.
Ha meg már túl bonyolítod az egészet, hogy igazad legyen, akkor értelek hogy miért nem bonyolítod még tovább... Mert akkor meg nem lenne.

Szomorú, hogy mindenki csak azt keresi a másik hsz-ében, hogy hol tudna belekötni, vagy hol tudná kiforgatni más szavait...
Nem akartam beléd kötni, csak nem értek veled egyet. A fent említett példában 5 tag van együtt. Ha ez a max klánlétszám, akkor 5x3,5mrd, vagy több, ez 17,5mrd 80k katona 16k katonaáron számolva is durván 1,3mrd. Jelenleg 650millió arany, tehát egy fokozás utána is marad a klánban 16,8mrd. Ebből még 1,2milla ló vehető kb jelenleg, és majdnem 1,6milla íj. 400k-s országokkal számolva a klán 2millió ponton van. Egy esetleges támadás a klánra sikeresen védhető, vagy sikeres szembemenetel hajtható végre. Tehát marad pénz a klánban bőven elég. És akkor nem számítottuk a bent tartott egységeket.

Egyszerűen csak arra reagáltam, hogy nincs olyan, hogy valaki ne legyen kísérhető, hiénázható, beüthető, ez fajtól független, kizárólag a szemben álló két/több játékos tudásától függ.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #7580  
Old 02-02-2010, 13:49
Tom's Avatar
Tom Tom is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2010
Location: Erdőkertes
Posts: 77
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Legnagyobb egyéni foglalás tegnapról az 1. szinten:2010-02-01 02:01:11Aurora Borealis (#171451) elfoglalt 346 hektárt Sajt@ (#361404) országától.

Grat
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Tom For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 9 (0 members and 9 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu