Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #731  
Old 06-01-2009, 10:56
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Akkor már az időtartam is lehetne 50%-kal kisebb, mert hiába laknak 20-an üresen, mindegy, hogy most 1 gyújtássorozattal vagy 2-vel zúzom 0-ra a hullát

Ha meg fele annyi idő lenne az építés, visszaépítené, mielőtt a tolvaj regenerálódna...
Igazad van, még ez sem durva. Lehetne akkor 5kör, amíg felépülnek a házai, az eredeti nyers 50-60%-ából. És az építés kezdetéig 20 ember lakik egy üres hektáron.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #732  
Old 06-01-2009, 14:04
kokopesta kokopesta is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

dus! elolvastam , azért irtam igy mert egy lehetséges védelmet irtam amit anno 1 hete ecseteltetek , ott számoltátok a hulla támadását és védelmét elég részletesen én erre irtam ,hogy ha a hullának 70% barakkja van akkor nem 40%-al kell számolni a védelmét!! mit nemlehet ezen érteni!
Reply With Quote
  #733  
Old 06-01-2009, 14:10
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az en javaslatomban benne van az is, hogy ne lehessen gyujtani. Ez esetben se ilyen ures teruletes varazslat, se epitesi koltseg csokkentes nem kell.


Kitambonuszt remelem gyorsan elfelejtitek.

Esetleg az en javaslatomban meg el lehet gondolkodni egy folyamatosan fennlevo vedelem varin, de lehet, ugy mar tul eros is lenne a hulla....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #734  
Old 06-01-2009, 15:19
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Az en javaslatomban benne van az is, hogy ne lehessen gyujtani. Ez esetben se ilyen ures teruletes varazslat, se epitesi koltseg csokkentes nem kell.
Szerintem meg lehessen gyújtani, mert elvileg nem tud ellene védekezni. Lehessen neki kárt okozni, mert mindenkinek lehet.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #735  
Old 06-01-2009, 15:31
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem meg lehessen gyújtani, mert elvileg nem tud ellene védekezni. Lehessen neki kárt okozni, mert mindenkinek lehet.
Ez nem erv. Mindenki masra hat pl. a vihar is, ra nem. Talalj ki vmi jobbat.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #736  
Old 06-01-2009, 15:38
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Az en javaslatomban benne van az is, hogy ne lehessen gyujtani. Ez esetben se ilyen ures teruletes varazslat, se epitesi koltseg csokkentes nem kell.


Kitambonuszt remelem gyorsan elfelejtitek.

Esetleg az en javaslatomban meg el lehet gondolkodni egy folyamatosan fennlevo vedelem varin, de lehet, ugy mar tul eros is lenne a hulla....
na most akkor ki is akar james bondot?

ellehet felejteni, hogy ne kapjon építési költség csökkenést... arra a hullának nagy szüksége lehet és ne csak 50%-ot kapjon 90% költség csökkenést naaa légyszííííí
Reply With Quote
  #737  
Old 06-01-2009, 15:51
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
na most akkor ki is akar james bondot?

ellehet felejteni, hogy ne kapjon építési költség csökkenést... arra a hullának nagy szüksége lehet és ne csak 50%-ot kapjon 90% költség csökkenést naaa légyszííííí
90%, ha csak ez lenne, de mivel lenne mellé időrövidítés is, így csak 50%-ot mondanék.

Én nagyon utálnám, ha nem lehetne gyújtani. A vihar az okés, mert hát ezek hülye hullák, döglött idegrendszerrel -> nem fáznak. De a "házaik" mivel az építésükhöz kell fa, ezért gyúlékonyak Vagy akkor ne lehessen gyújtani, de épüljön ugyanennyi kőből
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #738  
Old 06-01-2009, 18:31
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hani View Post
Tulajdonképp 4 alapvető hátránya van a hullának amin javítani kellene.
1. Támadóereje még kiélezett orival sem elégséges.
2. Ha támad üresen kell hagynia az oriját. A következményt mindenki ismeri.
3. Magasabb csoportban/hekin könnyen gyújtható.
4. Egy valamire való szövi nem veszi be mert rajta keresztül tolvajolhatják.

Ha erre a 4 problémára lelnék megoldást akkor már játszható faj lenne. De egyelőre még az elsőre sincs :S
Mind a négy pontra tettem egy összefogott javaslatot, de még senki nem vette a féradságot, hogy válaszoljon rá. Csak annyi jön folyamatosan, hogy 007-es, meg verhetetlen.
A haderő kiszámolásakor állítson valaki mellé egy épkézláb gnóm hadist tolik nélkül, kevés varival (vérszomjat feltehesse), annyi tanyával, hogy mindenkit ellásson. Ennek az erejéből vegyen el valamennyit (lehetőleg ne legyen több 10%-nál), és hasonlítsa össze a javasolt hullával.
Javaslatomat 30% lakáshelyzeti passzív+30% hadügyi (védelem és támadás is) bónuszra módosítanám (a mostani rendszerből csak az automatikus vérszomjat megtartva hadi területről). Így ha full sereges támadást hasonlítunk össze, akkor néhány %-kal tud kisebb erőt kiküldeni, mint egy full kajáltató 5% templomos gnóm, figyelembe véve a tábornokokat is. Nyilván nem full sereges támadás lesz, ekkor a gnóm a torony bónuszaival és a védelem varázslattal erősít, a hulla meg a betegséggel.

Azt is leírtam, hogy nem jó ötlet a gyújtás teljes tiltása, mert akkor a hulla ellen tényleg nem sokat lehet taktikázni majd. Ha meg lehet gyújtani, teljesen jó ötlet szerintem Sutike töredék nyerses újjáépítési javaslata.

A szöviben rajta keresztül lopásra is írtam, hogy kevésbé legyen hatékony.

Ezek a számok összhangban vannak a jelenlegi fajok számaival, nem kell újabb mennyiségeket bevezetni (20 nép egy üres hektáron, 59 férőhely...), szerintem nem elrugaszkodott mennyiségek, és megoldanák a jelenlegi problémákat übefajjá válás nélkül.
Ezekkel kinek milyen problémája volt?
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #739  
Old 06-01-2009, 20:59
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Az en javaslatomban benne van az is, hogy ne lehessen gyujtani. Ez esetben se ilyen ures teruletes varazslat, se epitesi koltseg csokkentes nem kell.
A gyújtás eltörlésének csak akkor van értelme ha az emberlopást is eltöröljük.
Mert akkor egyszerűen a tolvajakciókkal nem lehet ártást csinálni. Ezt rögtön tovább lehet terjeszteni, hogy a hullára nyitott térkapun keresztül sem a hullát, sem a szövetségeseit nem lehet ártani.
Reply With Quote
  #740  
Old 06-01-2009, 21:31
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RicsiPi View Post
A gyújtás eltörlésének csak akkor van értelme ha az emberlopást is eltöröljük.
Mert akkor egyszerűen a tolvajakciókkal nem lehet ártást csinálni. Ezt rögtön tovább lehet terjeszteni, hogy a hullára nyitott térkapun keresztül sem a hullát, sem a szövetségeseit nem lehet ártani.
Nem egeszen, lasd elf.
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 13:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu