Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #721  
Old 02-26-2010, 11:43
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ismétlem a véleményem:
A korlátozás ne úgy jöjjön létre, hogy az újrázások számát csökkentjük.

Tudom, volt olyan vélemény, hogy "akit agyonvernek, az törölje magát, és induljon új orival 5-ösön", de én úgy vélem, hogy anarchban ez nem ilyen egyszerű, ott hónapokig, évekig elhúzódhat egy adok-kapok, igen, egy jó játékos országát is tönkreverhetik 2x, vagy akár 50x is. Vagyonszerzésnek meg vannak egyszerűbb módjai is. Nem kell újrával csinálni pénzt. És szerintem senki se szeretne például egy 5 számjegyes orit törölni csak azért, mert az, akivel hadban áll, elővett a környékén 30 másik országot, és rommá verte...

Ismétlem a kérésem:
Csak annyit szeretnék kérni, hogy legyen megfontolva, hogy ha az újrázás korlátozása mégiscsak a darabszám csökkentésével lesz megoldva, akkor az ne terjedjen ki anarchista csoportokra. Ott szükség van rá.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 02-26-2010 at 11:46..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #722  
Old 02-26-2010, 11:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ismétlem a véleményem:
A korlátozás ne úgy jöjjön létre, hogy az újrázások számát csökkentjük.

Tudom, volt olyan vélemény, hogy "akit agyonvernek, az törölje magát, és induljon új orival 5-ösön", de én úgy vélem, hogy anarchban ez nem ilyen egyszerű, ott hónapokig, évekig elhúzódhat egy adok-kapok, igen, egy jó játékos országát is tönkreverhetik 2x, vagy akár 50x is. Vagyonszerzésnek meg vannak egyszerűbb módjai is. Nem kell újrával csinálni pénzt. És szerintem senki se szeretne például egy 5 számjegyes orit törölni csak azért, mert az, akivel hadban áll, elővett a környékén 30 másik országot, és rommá verte...

Ismétlem a kérésem:
Csak annyit szeretnék kérni, hogy legyen megfontolva, hogy ha az újrázás korlátozása mégiscsak a darabszám csökkentésével lesz megoldva, akkor az ne terjedjen ki anarchista csoportokra. Ott szükség van rá.
Te most miről beszélsz? Elolvastad, hogy mi a javaslat? Szerintem nem. Kérlek, hogy olvasd el a javaslatot, mielőtt hozzászólsz, mert nem sok értelme van hozzászólni valami olyasmihez, amiről mégcsak nem is beszélünk.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #723  
Old 02-26-2010, 11:52
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem egyáltalán nem tetszik, hogy egyszer megtermelt javakat sokszor lehet felhasználni.
Nekem egyáltalán nem tetszik, hogy egyszer megtermelt javakat sokszor meg lehet duplázni.
De hajlandó vagyok kompromisszumra, ezért támogatom Ati javaslatát.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #724  
Old 02-26-2010, 12:09
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default ss

Sziasztok!

Bár az újrázás semmilyen korlátozását nem támogattam eredetileg (Mivel úgy gondoltam, hogy a.) eddig se használtam, nem is akartam és más újrája pedig nem zavart, b.) egyszer én is el akartam használni a harminvalahány újrámat, hozzáteszem, ha a mostani állapotot nézzük akkor az L-ben meglehetne a 100 millió rúnám és az 50 millió tekercsem... a többit ki tudjátok számolni... ) , belátom sokakat zavar az, hogy elértéktelenednek/áruk, illetve elúsztatható sokak vagyona... ezért alaposan megárgva azt támogatni tudom, hogy a tekik meg rnák korlátozva legyenek... végülis eddig se a pénz számtott a játékba egy bizonyos összeg felett mind1, hogy mennyid van... a kérdés inkább a likviditás...


folyt köv. dolgoznom kell
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to sutike31005 For This Useful Post:
  #725  
Old 02-26-2010, 12:22
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most itt ahogy nézem "kb 2 ember vs mindenki más" a felállás, nem igazán egyenlő a két oldal, de ám legyen. A katonák korlátozásának szükségéről nem lettem eddig meggyőzve.
Akkor igyekezlek meggyőzni.
Eddig sokan nem ismerték ezt a lehetőséget, és korábban fenn sem állt, hiszen szintlépés alkalmával elvesztek az egységek.

Ma a "B" csoportból fellépve már reális lehetőség van arra, hogy valaki 1-2-3 millió beképzett egységgel lépjen fel.
Egy fullos szövetség 2000 kört eltöltve meg tudja teremteni (akár a saját egységek szövetségen belűli átadásával is ) az ehhez szükséges egységmennyiséget.
Még ha a többi ország gyengébben is lép fel hamar megtérül ez a befektetés, hisz ott lesz a vagyonduplázó gomb.
egy 3 személyiséggel rendelkező országnak könnyen lehet akár 12 ujraindulási lehetősége is.
"Haggyuk már azt a Lama dumát, hogy mekkora munka 3 napig foglalkozni az ujraképzéssel.! Az a munka, ha megtermeled előállítod, de éppen ezért fellépéskor magaddal is viszed"

Az ujrázás nem munka, hanem a vagyonszaporítás eszköze!!!

Egyre több játékos fog szembekerülni hatalmas egységtartalékokkal rendelkező vele egy tudásszinten lévő játékosokkal. Az egyenlő feltételek megteremtése végett ők is szükségesnek érzik majd az újrázást mint ezközt felhasználni, lévén körülöttük sokan ezt tették.

Akik 12 ujrával TEREMTENEK 12*2,5= 30 millió egységet, azok akár egy 5 fős klánnal pikk-pakk felfedeznek a topba 30%-ba, kiszorítva olyanokat, akik régóta küzdenek a topba jutásért, és hosszú munkával elérték. Számukra is ez lesz az alternatíva, és én ezt kifejezetten kerülendőnek tartom.

Nem a topokról van itt szó! A Batu-Tibu féle 8-10 fős "B" topbeli csoportosulás teljes vagyoni fölény, és nyerspiaci uralmuk ellenére oly könnyen és gyorsan omlott porrá egy rövid offenzívától, hogy aggodalomra semmi okunk nincs.

Off

Klánom kapott olyan levelet nemrég, hogy "légyszi ne tegyétek tönkre a lakótakipiacot, mert mindenem abban volt".
Gondolom a srác fellépett 4-6 millió tekivel, amit komoly munka árán összedolgozott lenn, és most fújhatja.

Érdemes megnézni, hogy kik azok a játékosok akik a régi rendszer konzerválásáért érvelnek.

Vajon mennyi vagyon van egyes érdekszférájukba tartozó országokban, és eddig mennyi vagyont újrázgattak meg.
Ennek hozományaként hány szint tekipiaca omlott be, hányan vesztették hosszú gyüjtögetésük vagyonát.
Az már csak hab a tortán, hogy ennek a vagyonnak a birtokában császárnak képzelve magukat hódítón kívüli csatornákon játékosokat zsaroltak, fenyegettek meg. -sokszor sajnos sikeresen-
Aztán pechjükre beleszaladtak Pool és Remy akkori szövetségébe, és ...de ez már nagyon nem ide tartozik

Off


Az esetek döntő többségében nem annak van szüksége ujrázásra akinek hatalmas vagyona van fellépéskor. Az országa nem pusztul le annyira, hogy csak ez a lehetősége maradjon.

Nagyon jó ötlet, hogy újrainduláskor a kp-n kívűl minden értéket képviselő dolog legyen maximálva.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!

Last edited by Reaktor; 02-26-2010 at 12:34..
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #726  
Old 02-26-2010, 13:14
Kati Kati is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Próbáltam nyomon követni az eddigi hozzászólásokat. Tudom, hogy ez most sokaknak nem fog tetszeni, de saját szempontomból nézem. Megfelelő klán háttér nélkül szerintem csak szenvedés az 1A. Én is újráztam már ott a pénz miatt. Azt ne mondja senki sem, hogy elég a tudás 1-hez, ha nincsen elég anyagi háttér. Egyre inkább azt látom, hogy ez egy-két nagyobb klánnak nem tetszik. Nem örülök az 1-es újrázások megváltoztatásának, főleg most, hogy másik országommal lépek majd fel. A többi szinteken való újrázáson lehet változtatni.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kati For This Useful Post:
  #727  
Old 02-26-2010, 13:16
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

off:

Reaktor, igen azt gondolom vagyon duplázó gomb (az újrázás alap funkciója mellett)... úgyhogy a javaslatom a következő: vegyük ki az általad nem támogatott mondatot az újrázás mellől (mely szerint a szétdúlt ország újrázására való az újrázás) majd maradhat a régiben csak már, mintegy vagyonreplikátor névként szerepelhet...

on:

szal folyt köv. a tekit meg rúnát akkor korlátozzuk (bár nem értem azokat akik a piacot, mint raktárt használják, miért panaszkodnak...), de nem értem, hogy a katonákkal kinek ártanál? a katonával senki vagyonát nem tudod elvenni, katonák újrázásval valóban vagyont dupázol, igen lehet ez lenne vele pár ember célja, de ez miért baj? a b-ből a-ba lépésnél lenne csak hasznos nagyobb mértékben és ott is a fanatikus minden órába felkelek egyszer srácoknak.. hát kell ez nekem? szerinted ér annyit egy játék, hogy ne tudjam kipihenni magam? ez szórakozás.. ha valaki erősebb lesz el fog verni... ha valaki ügyesebb akkor is.. ha valakinek több ideje van szintén... nem kell egyenlőséget teremteni.. ha valaki ki akar törni, had tudjon... a játék célja a szórakozás kikapcsolódás... nem pedig az, hogy első legyél... az csupán cél.. azért tenni kell és dolgozni (akár, úgy hogy 500 körönként megnyomod a vagyonduplázó gombot) én nem vagyok benne biztos, hogy nyomkodnám a gombot..sok az 500 kör.. sok a macerea vele utánna... kell ez nekem? inkább elmegyek színházba helyette vagy pedig mozizok egy jót.. azt gondolod az a természetes mikor valaki a körváltástól parázik? meg távolt néz? minek, ha jönnek jönnek... ebbe a játékba a legnagyobb tanulság nekem az volt, hogy sosem tudnak teljesen tönkre tenni...(és. hogy addig foglalkozzak valamivel amíg szórakoztat és érdekel... enm a fanatikusság a jó hozzáállás...) na picit elkanyarodtam pedig kapcsolódik az egész... csak elég komplex... szerintem azok akarják, hogy megmaradjon akik akarnak ezzel vagyont duplázni, és azok ellenzik, akik nem akarnak ezzel vagyont duplázni.. lehet etika, meg erkölcs mögé bújni, hogy ezzel jogtalan haszonra tesznek szert... de ez lényegtelen az átlag user számára... ö csak játszani akar.. nem első lenni. csak játszani..ő neki nincsenek még milliós tartalékai sem.. van pár százezer az orijába... talán..és nem a piacon tartja.. azt se tudja miért jó a piacon tartani a dolgokat...
bárki bármit mondhat szerintem a katnák újrázása és az utánna lévő pár nap macerás... aki megakarja cisnálni egészségére usson előnyhöz...nem számít.. azok is előnybe vannak akik régebb óta játszanak.. mégse tiltjuk be a plusz személyiségeket.. pedig milyne jó is lenne, ha úgy müködne mint a régi hódba (arénába).. és akkor x időnként egyenlő alapokról kezdhetne mindenki midnent...



kicsit zavaros lett aki nem érti kérdezzen... szívesen válaszolok...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to sutike31005 For This Useful Post:
  #728  
Old 02-26-2010, 13:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kati View Post
Próbáltam nyomon követni az eddigi hozzászólásokat. Tudom, hogy ez most sokaknak nem fog tetszeni, de saját szempontomból nézem. Megfelelő klán háttér nélkül szerintem csak szenvedés az 1A. Én is újráztam már ott a pénz miatt. Azt ne mondja senki sem, hogy elég a tudás 1-hez, ha nincsen elég anyagi háttér. Egyre inkább azt látom, hogy ez egy-két nagyobb klánnak nem tetszik. Nem örülök az 1-es újrázások megváltoztatásának, főleg most, hogy másik országommal lépek majd fel. A többi szinteken való újrázáson lehet változtatni.
Szia, üdv a fórumon!

Biztos elolvastad, hogy mi a javaslat?

Azért kérdezem, mert megnéztem az országaidat, és a legtöbb tekercs, amivel rendelkezel, az 4 millió alatt van összesen a 8 fajta. Ez egy országodban, a többiben a százezret sem éri el összesen a 8 fajta tekercs. A javaslat 24 millió tekercsnél húz egy határvonalat újrázással.

Említed, hogy most fogsz majd az 1/A-ba érkezni az új országoddal. Gondolom, hogy akkor most a 2/B-ben levőről van szó. Abban összesen 65ezer tekercs van.

Téged egyszerűen nem érint ez a változás. Hacsak annyiban nem, hogy ezt a minimális tekercstartalékot ha a piacra teszed, akkor más nem fogja elintézni, hogy egy nap alatt elvesszen, tehát ezzel a módosítással kifejezetten jól jársz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #729  
Old 02-26-2010, 13:53
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szia, üdv a fórumon!

Biztos elolvastad, hogy mi a javaslat?

Azért kérdezem, mert megnéztem az országaidat, és a legtöbb tekercs, amivel rendelkezel, az 4 millió alatt van összesen a 8 fajta. Ez egy országodban, a többiben a százezret sem éri el összesen a 8 fajta tekercs. A javaslat 24 millió tekercsnél húz egy határvonalat újrázással.

Említed, hogy most fogsz majd az 1/A-ba érkezni az új országoddal. Gondolom, hogy akkor most a 2/B-ben levőről van szó. Abban összesen 65ezer tekercs van.

Téged egyszerűen nem érint ez a változás. Hacsak annyiban nem, hogy ezt a minimális tekercstartalékot ha a piacra teszed, akkor más nem fogja elintézni, hogy egy nap alatt elvesszen, tehát ezzel a módosítással kifejezetten jól jársz.

a 24 (3-3-3..) millás limitben az nem tetszik, hogy elég limitált azon tekik tipusa, amit el lehet adni (gyorsan, többet)..
pl lakitekire szokott lenni kereslet, de gazdaságit sokkal nehezebb eladni..
így nem érdemes abban tartani a pénzem..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #730  
Old 02-26-2010, 13:54
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senator View Post
a mostani árak mellett a 24 millio nem ér semmit Ati, én megértelek hogy a játékot akarod védeni ,ezzel nincs is baj ,de mint tudod minden A top ellen irányul akik tisztán vagy nem de ott vannak, vethetnet rám követ de én is amellett vagyok mint az elöttem szólók hogy ujránként felezödjön amit felvitt a derikvens az pl korrekt ,nem pedig leredukálni a sokat szinte 0ra...
Szinte 0? Írta Ati, hogy alig van ország, aki ennyivel lépett volna -ebben a statisztikában gondolom Remyék országai is benne vannak, akik -mint Remy írta- nem újráztak. Mert a pénzen kívül másra is szükséged van a tophoz. Ha te pár 10 milliárd értéket kevesellsz, akkor vagy paranoiás vagy, vagy semmi foglamad sincsen arról, hogy mennyibe kerül egy normálisan kivitelezett akció. Viszont egyik esetben sem érzem szükségét, hogy meghagyjunk egy lehetőséget, ami által a hozzád hasonló mentalitással játszók sokak játékát tehetik tönkre. És itt nem a topokról beszélek


Quote:
Originally Posted by Senator View Post
hidd el ha te is korrekt leszel mindenki más is ugy fog hozzáállni a játékhoz, legalábbis a barátaim és én az tuti


Szoval most akkor mi a tényállás részedröl Ati teki, runa, kati ügyben... ?

Azért ez a rész nagyon nem gyenge. Ha Ati nem a te szájízed szerint változtat, akkor te és a társaid nem lesztek korrektek? Vagy hogy gondoltad ezt a mondatot? Elgondolkozhatnál, hogy tényleg Hódítóval szeretnéd e eltölteni az idődet!
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 07:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu