Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #711  
Old 09-29-2010, 20:37
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Az emlitett peldaknak semelyik erettsegizett embernek nem szabadna gondot okozniuk.
Egy ideális világban talán igen...
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to BimmBimm For This Useful Post:
Sponsored Links
  #712  
Old 09-29-2010, 20:43
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by tisztelet63 View Post
Valezius te matektanár vagy?
Nem, de annyira azért jó voltam matekból, hogy OKTV eredményem alapján nem kellett érettségiznem belőle.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #713  
Old 09-29-2010, 20:44
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Egy ideális világban talán igen...
Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Nem, de annyira azért jó voltam matekból, hogy OKTV eredményem alapján nem kellett érettségiznem belőle.
Na latod, meg az is tudja, aki nem is erettsegizett belole...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 12 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #714  
Old 09-29-2010, 20:56
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Az emlitett peldaknak semelyik erettsegizett embernek nem szabadna gondot okozniuk.
nálatok ez érettségin a 2es szint? akkor mi az 5ös?
Reply With Quote
  #715  
Old 09-29-2010, 21:15
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by tisztelet63 View Post
nálatok ez érettségin a 2es szint? akkor mi az 5ös?
nálunk emeltszintű matekórán 2 darab igenkönnyű exponenciális egyenletet, 1 egyenletrendszert, és egy egyenlőtlenséget képtelenek voltak megoldani. Nem is, hogy 4-et, hanem 3-at sem tudtam a 4-ből. Aztán az egyik gyerek azt mondta, azért, mert rohanunk az anyaggal és nem tudja begyakorolni. Amikor megszólaltam, hogy lehet otthon kéne gyakorolni, akkor annyi volt a válasza: Azért van a tanár, hogy megtanítsa....
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #716  
Old 09-29-2010, 21:21
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
nálunk emeltszintű matekórán 2 darab igenkönnyű exponenciális egyenletet, 1 egyenletrendszert, és egy egyenlőtlenséget képtelenek voltak megoldani. Nem is, hogy 4-et, hanem 3-at sem tudtam a 4-ből. Aztán az egyik gyerek azt mondta, azért, mert rohanunk az anyaggal és nem tudja begyakorolni. Amikor megszólaltam, hogy lehet otthon kéne gyakorolni, akkor annyi volt a válasza: Azért van a tanár, hogy megtanítsa....
Én szerettem a matekot középben, meg jól is ment. De aztán belecsöppentem a felsőoktatásban elvárt matek színvonalba és rájöttem a gigantikus hiányosságokra. És azt mondhatom, hogy Szegeden még csak nem is a legkeményebb a matek az országban... Szóval, ha valaki valami olyan irányba akar továbbmenni aminek része a matematika (pl.: programozás) akkor annak így utólag javaslom, hogy érdeklődjön a komolyabb dolgok után már idejekorán, mert később nagy küzdelem bepótolni.
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to BimmBimm For This Useful Post:
  #717  
Old 09-29-2010, 21:53
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Én szerettem a matekot középben, meg jól is ment. De aztán belecsöppentem a felsőoktatásban elvárt matek színvonalba és rájöttem a gigantikus hiányosságokra. És azt mondhatom, hogy Szegeden még csak nem is a legkeményebb a matek az országban... Szóval, ha valaki valami olyan irányba akar továbbmenni aminek része a matematika (pl.: programozás) akkor annak így utólag javaslom, hogy érdeklődjön a komolyabb dolgok után már idejekorán, mert később nagy küzdelem bepótolni.
Ezzel egyetértek. Pedig anno nem voltak hiányosságaim. amikor elösször kezdtem a főiskolát még a villanykaron akkor nem is voltak gondjaim a matek ama szintjével sem. most 3év matekszüzesség után újrakezdtem mérnök infó szakon és hát nagyon nehezen ugranak be dolgok.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #718  
Old 09-29-2010, 22:15
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Én szerettem a matekot középben, meg jól is ment. De aztán belecsöppentem a felsőoktatásban elvárt matek színvonalba és rájöttem a gigantikus hiányosságokra. És azt mondhatom, hogy Szegeden még csak nem is a legkeményebb a matek az országban... Szóval, ha valaki valami olyan irányba akar továbbmenni aminek része a matematika (pl.: programozás) akkor annak így utólag javaslom, hogy érdeklődjön a komolyabb dolgok után már idejekorán, mert később nagy küzdelem bepótolni.
Igen, ezt én is tudom. Eddig sajna nem kezdtem el komolyabban foglalkozni a matekkal sem a programozással. Most fogok "gyorstalpalózni" 2 év alatt, hogy tényleg elérjek egy igen erős szintet
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #719  
Old 10-01-2010, 09:59
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Az emlitett peldaknak semelyik erettsegizett embernek nem szabadna gondot okozniuk.
Szerintem sokunk nevében beszélek, amikor azt mondom, hogy ez marhára nincs így. A matek egy olyan dolog, amit nem lehet csak megtanulni... Vagyis nagy nehezen meg lehet, de ha nem érted, akkor csak ideig-óráig marad meg a fejedben. Én örülök, hogy leéretségiztem belőle, mert féltem tőle. Örülök, hogy csak 1 félév matekom volt egyetemen, és nagy nehezen letudtam.

Érettségi előtt simán megoldottam egy ilen feladatott, sőt durvábbat is (4-es lett), de most képtelen lennék rá, mint mondtam, érteni kell a matekot, és én nem értem...


Elvileg mindenki tanult biológiát. Akkor elvileg most azonnal bárki tud mondani egy példát a kodominanciás öröklésre. 12. osztályos biológia...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #720  
Old 10-01-2010, 13:53
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem sokunk nevében beszélek, amikor azt mondom, hogy ez marhára nincs így. A matek egy olyan dolog, amit nem lehet csak megtanulni... Vagyis nagy nehezen meg lehet, de ha nem érted, akkor csak ideig-óráig marad meg a fejedben. Én örülök, hogy leéretségiztem belőle, mert féltem tőle. Örülök, hogy csak 1 félév matekom volt egyetemen, és nagy nehezen letudtam.

Érettségi előtt simán megoldottam egy ilen feladatott, sőt durvábbat is (4-es lett), de most képtelen lennék rá, mint mondtam, érteni kell a matekot, és én nem értem...


Elvileg mindenki tanult biológiát. Akkor elvileg most azonnal bárki tud mondani egy példát a kodominanciás öröklésre. 12. osztályos biológia...
De nem mindenkinek kellett érettségiznie belőle.

Persze ettől a matekos rész még igaz. Ahogy Kutyu is mondta, 2-3 év "matekszüzség" után is lehet felejteni dolgokat, 4-5-6 év után meg már igen sokat
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu