Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #701  
Old 10-03-2012, 20:56
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

én nem is igazán értem ezeket a "kezdőket". amikor én kezdtem olvasgattam, harcoltam, tanultam belőle, szétvertek, töröltem, újrakezdtem.. ne várjátok azt, hogy ti lesztek rögtön a legjobbak azért meg kell küzdeni! de ez mind játékélmény csak nem úgy kell felfogni, hogy jajj szétvertek oda lett 3 hónapos munkám, hanem 3 hónapos munkám gyümölcse, hogy nem adtam fel 10 sereg után sem!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #702  
Old 10-03-2012, 21:45
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Itt jön képbe az én egyik nagy vesszőparipám... Ha a kezdő úgy áll hozzá, hogy ő itt a nagy király, és azt csinál, amit akar, őt viszont nehogy meg merje bárki is támadni... ráadásul ugye sereggel nemigen tud védekezni, marad a "szóbeli" harc... na most ilyenek után nem csoda, ha a kezdőt addig ütik, amíg mozog.

És ezt én egy teljesen komoly, létező problémának látom.

Nagyon sok kezdő megtalálja a lehetőséget, hogy hol reklamálhat, ha szerinte aránytalanul sok támadást kap valakitől -- de ugyanezek az emberek a kulturált viselkedés alapjait még nem találták meg. Az ilyen ellenőrzések legnagyobb hányadában úgy kell zárni az ügyet, hogy bocs, de ilyen provokálás mellett az a csoda, hogy csak ennyi támadást kapsz. Ha ezek az üzenetek jelentve lennének, akkor az illető már játékban se lenne.

És ezt leginkább a friss regisztrálók esetében látom.
emlékszem anno, mikor fősulin regeltem még ide, akkor játszottam először a hódítóval. Volt hogy írt valaki üzit, hogy szerinte min változtassak az országomon. Kemény voltam, visszaírtam neki, hogy szerintem tök jó országom van. Kaptam egy sereget, egy toli és egy vari akciót és írta, hogy szerinte nem régi szép idők utána megfogadtam a tanácsot, csak sajnos már nem tudom ki volt, utána töröltem és pár éve játszom újra akkor mondjuk pár hónapig toltam csak
Reply With Quote
  #703  
Old 10-04-2012, 08:38
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
én nem is igazán értem ezeket a "kezdőket". amikor én kezdtem olvasgattam, harcoltam, tanultam belőle, szétvertek, töröltem, újrakezdtem.. ne várjátok azt, hogy ti lesztek rögtön a legjobbak azért meg kell küzdeni! de ez mind játékélmény csak nem úgy kell felfogni, hogy jajj szétvertek oda lett 3 hónapos munkám, hanem 3 hónapos munkám gyümölcse, hogy nem adtam fel 10 sereg után sem!
Csak sajnos a mai generáció nem igy gondolkozik/nem igy van nevelve. Lehet, hogy ez is közrejátszik, hogy egy ilyen kitartást igénylő játék kezd elhanyagolódni. Akármennyire fáj, világosan látszik, hogy az emberkék fogynak, és a stratégiák leszűkülnek...

Bármennyire is szeretné az ember konzervativan megtartani a játékot, sajnos muszáj lesz változtatni rajta. Hogy egy havert idézzek 'Haladni kell a korral, mert hanem kihalsz mint a mamut'. És a Hóditó egyre jobban mamutosodik
Reply With Quote
  #704  
Old 10-04-2012, 09:09
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

szerintem ennek az egesznek az a megoldasa,ha tobb kezdo jon.abban az esetben a kezdok elvannak egymassal,es tobb a jatekelmenyuk.a hod8 az extra grafikakkal,es a tobbi ujitassal ezt a celt szolgalja,szoval a problema orvoslasa folyamatban van.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #705  
Old 10-04-2012, 09:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Killer View Post
szerintem ennek az egesznek az a megoldasa,ha tobb kezdo jon.abban az esetben a kezdok elvannak egymassal,es tobb a jatekelmenyuk.a hod8 az extra grafikakkal,es a tobbi ujitassal ezt a celt szolgalja,szoval a problema orvoslasa folyamatban van.
Ez azon nem fog segíteni, akinek első dolga ellenségeket szerezni magának azzal, hogy maga körül mindenkit provokál, aztán csodálkozik, hogy miért támadják.

Bár... ha jól eldugom az üzenetküldés gombot.........
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #706  
Old 10-04-2012, 09:30
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Merengő: Azt kicsit túlzásnak tartom, hogy a totális vereséget játékélménynek tartod. Persze, nem kell abba a hitbe ringatni senkit, hogy egy-két hét után lealázza majd a játékosok nagyját, csak azért, mert már kétszer is elolvasta a súgót... Viszont mivel alig vannak kezdők, nem is igen tudnak egymás ellen játszani. W-ben például ellenállás nélkül feljutsz 4-500 hekire, nincs is kivel harcolni! Aztán viszont mikor mennél még tovább... Vagy engedélyt kér a csoport tetején ülő aktuális kivégző osztagtól, vagy levágják, mint egy birkát, úgy, hogy szegénynek az ég világon semmi esélye sincs.

Más szóval, szinte nincs is ellenfél, aki ellen harcolhatna. Mert minden kezdőre jut 5 -de inkább több- normál/profi játékos. (Ezért hát reméljük, hogy amit Killer is említ, mihamarabb megvalósul.)

Ati: Hülyék mindenhol vannak. De ha 10 helyett 100 ember próbálja ki a játékot, akkor 10szer nagyobb az esély, hogy használható játékos lesz közöttük.
(Régen is tele volt idiótákkal a játék, és mentek a szájkaraték, még a fórumokon is. Még is kibírtuk valahogy.)
Reply With Quote
  #707  
Old 10-04-2012, 09:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
(Régen is tele volt idiótákkal a játék, és mentek a szájkaraték, még a fórumokon is. Még is kibírtuk valahogy.)
Teljesen mások most az arányok, és ezt halál komolyan mondom. Ami persze nem gond (de...), mert ez van, ezt a helyzetet kell kezelni.

Erre 3 egymással párhuzamosan futó terv is folyamatban van, ezeknek csak az egyike a térkép és az oktató küldetések.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #708  
Old 10-04-2012, 11:10
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én azt gondolom, hogy mindkettőtöknek igaza van. Valóban nehezebb tartalékok nélkül haladni, mint tartalékokkal. És valóban nem túl bonyolult sok csoportban viszonylag hamar pénzhez jutni.

A gondot én abban látom, hogy sok új játékos nem tudja, hogyan jusson pénzhez.
Eddig talán ez a meglátás áll legközelebb ahhoz, amiben én a probléma egyik okát látom. Azzal a kiegészítéssel, hogy nem kimondottan a pénzhez jutás mikéntjét nem fogják tudni, hanem úgy általában a játék viszonyait.
Az új játékosoknak, ha nincs isteni szerencséjük és nem találnak valakit, aki segítene tisztázni a játék tényleges működését, nem fogják tudni maguktól, hogy mi, merre, meddig. Bár a súgóból, a stratégiai kézikönyvből és a fórumon feltett kérdésekből elég jól el lehet sajátítani az alapokat, de ezeket a gyakorlatban használni totál más dolog.

A játék nem egy statikus valami. Azt nagyjából lehet tudni, hogy a stratégiai kézikönyvben leírt országfelépítésekkel annyira nem lehet mellélőni. Ám hogy ezek adott körülmények között mire jók és hogyan, illetve mit kell változtatni rajtuk egy-egy helyzetben, hogy továbbra is ütőképesek maradjanak, ahhoz több kell az olvasgatásnál. Leginkább idő, ami ugye azért problémás, mert kevesen olyan kitartók, hogy igazán jók legyenek és élvezhessék a játék minden elemét.
A kezdő nem fogja egyből tudni mi számít majd soknak vagy kevésnek, nem tudja kiszűrni a fontos/jelentéktelen dolgokat és legfőképp nem fogja rutinból megoldani a zűrös helyzeteket, nem készül fel rájuk előre, stb...

És akkor még nem is beszéltem azokról, akik tényleg kiskirálynak érzik magukat... Tegyük fel van korábbi tapasztalata stratégiai játékokból. Anélkül, hogy játékokat említenék, azt azért be kell látni, hogy a Hód a manapság "mainstream" játékoktól lényegesen eltér. A legtöbb ilyen játékban úgy tapasztalta, hogy az alapjukat a gazdaság ereje képzi.
Tegyük fel regisztrál ide, látja a kezdő országát. Ó, mondja, fain kis ország, 15 bánya, tudok építeni még x darabot, meg is teszem menten! Ó, hát fog kelleni kovács is, stb... ha kicsit élelmesebb és előrelátóbb, még néhány tanyát, házat és könyvtárat is felhúz akár. Aztán ami hely marad, abba egységeket tart és uccu a sűrűjébe, lehet aprítani. Ha igazán élelmes és felfedező kedvű játékos, akkor a súgót átfutva rájön, hogy "ó, hát a tekercsek sokat számítanak" vagy "némá, törpével sokkal többet termelnék!", esetleg leszűri, hogy az alap katonák, védők és a támadók tartása nem hatékony.
És ekkor már tényleg kiskirálynak fogja érezni magát, mert a kezdők többségét még így is cipóra tudja majd verni. Lelkesedése az első kudarcig fog tartani, amikor is összefut egy tapasztaltabb játékossal. Ilyenkor vagy rájön/megmondják neki/utána olvas mit kéne tennie és idővel jó játékos lesz vagy belefut még pár pofonba és megunja.

Az idő, a türelem, a kitartás ráadásul mindkét verzióban kulcsfontosságú. Ezek nélkül a kezdő játékos sikerélménye csorbát szenved, a "hűha, már 129 védőm van meg 12 millió aranyam" élményre pedig nem lehet alapozni hosszú távon.
Jelenleg nincsen gyors sikerélmény, nincsenek feladatok, amik lekötnék a játékost az első pár hétben és segítenék a fejlődését és - tisztelet a kivételnek, de - nincsen egy kimondottan a fejlődést elősegítő közeg.
Helyette megy a "pörgés", gyorsan körbemenni a szinteken, lehetőleg úgy, hogy mire lefordulok, odalent már meglegyen a vagyon és csak ütni kelljen magam egyre feljebb. Ugye mondanom sem kell, hogy a kezdőknek, sőt, akár csak egy átlagos játékosnak sem adatik meg az, hogy 72 kör alatt kimaxolt országgal lépjen ki a védelem alól.

Valamilyen mentor-programban lehet érdemes lenne gondolkodni. Üdvözítő, ha időnként egy-egy tapasztaltabb bagázs bevesz maga mellé egy-egy kezdőbb tagot, de az lenne az igazán jó, ha ez lenne az általános.
Reply With Quote
  #709  
Old 10-04-2012, 18:24
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Már önmagában csak az sokat segítene, hogy ha a kezdő játékosok beláthatnának más országokba.
Mint pl ha az lenne, hogy regisztráció után minden ország két hétig bárkit meg tud gömbözni, akár 10 varival is.
Azért ha belátna egy kiépített oriba, akkor hamar rájönne, hogy hogyan is kellene kinéznie egy országnak. Ha 200 hekin benéz 10 varival egy orkhoz akinek van mondjuk 3000 lova, annál tanulságosabb dolog még nagyon a tutorial sem lehet...

Mert a mostani viszonyok között valójában egy kezdő sosem lát egy normális országot sem, csak vakon van mikor elverik.

A fenti javaslat csak példa, az elv a lényeg, ha legalább látnának a kezdők követendő példákat, vagy tudnák mit tud az ellenfél legalább kristálygömb szintjén, lenne viszonyítási alap, mert most nem sok van szvsz.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #710  
Old 10-04-2012, 18:37
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Von, az általad felvázolt problémára szerintem segítő kezet nyújt majd a tutorial rész. Ahol megtudhatja, hogy hogyan is néz ki egy rendes ország. Na meg remélem sokszor emlékezteti majd, hogy "A háborúban az egyik legfontosabb kincs az információ, ne felejtsd el használni a súgót, illetve a külső és belső fórumot."
Na meg én a 'kezdő' csoportot sem tartom elvetélt ötletnek, ahol lennének gépi országok is, és ahogy fejlődik egyre jobban kiépült országokkal találkozhat.

Ezeket használva talán gyorsan képet kaphat a helyes országépítésekről.

u.i.:Na meg az általad javasolt módszerrel rendesen vissza lehetne élni ám...(Nem kötözködni szeretnék, tudom, hogy csak példaként említetted.)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 16:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu