Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 02-10-2011, 15:16
Tuvalu (#3490) Tuvalu (#3490) is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy játékost EGY országgal szeretnénk , nem 862-vel, amit az ilyen nyeremények generálnak.
Most komolyan mi a gond avval, ha 862 országgal jön? A 2 vagy az 1 perces fordulókban fog egyszerre 2 országgal játszani? Vagy hivja a haverját, hogy adjon földet? Öööö, úgy tudom, hogy már idén is késhegyre menő viták voltak ugyanilyen kérdésekben 3-4 játékos esetén, sőt a töltelékországnak kikiáltott országok nem is számítottak a pontba. Úgyhogy a probléma ugyanúgy megvolt.

Ha meg hívja a haverját, hogy tényleg játsszon akkor is csak több játékos lesz, ami jó. Ha csalva együttműködnek, az persze nem jó, de földleadás stb, nagyobb csalási lehetőségek jól látszanak, büntethetők.

Ha viszont választani kell, hogy egy párbajon 4en legyenek, vagy 20an, akkor számomra egyértelmű a válasz, még akkor is, ha csak a nyeremény vonzza őket.

Nyilvánvaló, hogy a tavalyi, tavalyelőtti banda nem a nyereményért játszik (illetve én a kupáért, szóval én kivétel vagyok ), de ha nyereménnyel lehet résztvevőket fogni, akkor szerintem megéri.

De félre ne érts, én most itt csak érveket gyűjtök az ötletem mellett, természetesen elfogadom az ellenérveidet is, meg azt is elfogadom, hogy ha szerintem nekem van igazam, akkor is te döntesz a kérdésben.
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Tuvalu (#3490) For This Useful Post:
Sponsored Links
  #62  
Old 02-10-2011, 19:35
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Semmiképp ne legyenek nyeremények a játékon belül...
Reply With Quote
  #63  
Old 02-11-2011, 13:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Az 1 perces párbajok az én fantáziámon kívül másokét úgy látom nem nagyon fogták meg... Kihúzva.

Legyen-e játékon belüli nyeremény? Én megmondom őszintén, hogy nem szeretem, ha vannak. Túl nagy a szabálytalan játék esélye, és ezáltal egy egészen más réteget vonzana zerintem, akik mellett a játék élvezetéért játszók kedve nem biztos, hogy ugyanolyan maradna. Ettől függetlenül egyelőre nyitott kérdés, jöhetnek az ezzel kapcsolatos vélemények.

Legyen-e néhány kihagyható hónap, és ha igen, akkor mennyi? A felét én soknak tartom. Ha 9 hónapra elhúzzuk, akkor én max 1-2 hónapot tennék "kihagyhatóra", vagyis a végeredmény szempontjából a legjobb 7 (vagy 8) hónap eredménye számítana. Ezzel egy picit a Pool-féle pontozás is képbe jön, igaz nem havi, hanem éves szinten. Vélemények? Én személy szerint maradnék annál, hogy minden hónap számítson.

Kevesebb, vagy több párbaj a hónap során? Azzal mindenki egyetértett, hogy legyen teljes hónapra széthúzva a forduló, ne legyenek az utolsó hetek pihenők. A nyitott kérdés az, hogy heti 1 párbaj legyen, amire mindenki megpróbál úgy szervezni, hogy el tudjon jönni, vagy heti 2 párbaj legyen, ami szétszórja a mezőnyt, párbajonként kevesebb elérhető potot adva, de egyben nagyobb esélyt is nyújtva arra, hogy legyen mindenkinek (máskor) megfelelő időpont.

És persze én ezt egyértelműnek vettem, de maradjon-e a 9 forduló? Szerintem ha már éves párbaj, akkor persze.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #64  
Old 02-11-2011, 15:01
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az 1 perces párbajok az én fantáziámon kívül másokét úgy látom nem nagyon fogták meg... Kihúzva.

Legyen-e játékon belüli nyeremény? Én megmondom őszintén, hogy nem szeretem, ha vannak. Túl nagy a szabálytalan játék esélye, és ezáltal egy egészen más réteget vonzana zerintem, akik mellett a játék élvezetéért játszók kedve nem biztos, hogy ugyanolyan maradna. Ettől függetlenül egyelőre nyitott kérdés, jöhetnek az ezzel kapcsolatos vélemények.

Legyen-e néhány kihagyható hónap, és ha igen, akkor mennyi? A felét én soknak tartom. Ha 9 hónapra elhúzzuk, akkor én max 1-2 hónapot tennék "kihagyhatóra", vagyis a végeredmény szempontjából a legjobb 7 (vagy 8) hónap eredménye számítana. Ezzel egy picit a Pool-féle pontozás is képbe jön, igaz nem havi, hanem éves szinten. Vélemények? Én személy szerint maradnék annál, hogy minden hónap számítson.

Kevesebb, vagy több párbaj a hónap során? Azzal mindenki egyetértett, hogy legyen teljes hónapra széthúzva a forduló, ne legyenek az utolsó hetek pihenők. A nyitott kérdés az, hogy heti 1 párbaj legyen, amire mindenki megpróbál úgy szervezni, hogy el tudjon jönni, vagy heti 2 párbaj legyen, ami szétszórja a mezőnyt, párbajonként kevesebb elérhető potot adva, de egyben nagyobb esélyt is nyújtva arra, hogy legyen mindenkinek (máskor) megfelelő időpont.

És persze én ezt egyértelműnek vettem, de maradjon-e a 9 forduló? Szerintem ha már éves párbaj, akkor persze.
- Engem konkrétan nem zavarna az 1 perces kör (meg tudnám oldani, amit kell, de sokan nem), de ha nem lesz, akkor mindenképp 2 perces legyen.
- Ne legyen nyeremény a játékban...
- Ne legyen kihagyható hónap az összpontszámnál, de esetleg a két nyári hónapban (júl-aug) nem lenne párbaj, gondolva a szabadságokra/nyaralásokra
- Legyen heti 2, így havi 8 párbaj
- Mivel kimarad(na) a 2 nyári hónap, így nem 9, hanem 8 forduló lenne, mert a december hónapot is betennénk, nem lenne vége novemberrel...

-Lehetne a párbaj 1-2-3-2-1-2-3-2 órás vagy vmi hasonló időrendű havonta...

Sztem...
Reply With Quote
  #65  
Old 02-11-2011, 15:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
esetleg a két nyári hónapban (júl-aug) nem lenne párbaj, gondolva a szabadságokra
Gondolva a szabadságokra, iskolaszünetekre, pont akkor kéne a legtöbbnek lennie! Ez nézőpont kérdése. Szabadság alatt könnyebb megfelelő időpontot találni, és jobban rá is érhet valaki a párbajokra olyankor.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #66  
Old 02-11-2011, 15:08
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Gondolva a szabadságokra, iskolaszünetekre, pont akkor kéne a legtöbbnek lennie! Ez nézőpont kérdése. Szabadság alatt könnyebb megfelelő időpontot találni, és jobban rá is érhet valaki a párbajokra olyankor.
Vagy éppen nem...
Jól írod, nézőpont kérdése...

Egy 1 perces kv-s párbajt kipróbálnék, nem csinálnál egyet holnap 22 órára?
Két órásat...
Reply With Quote
  #67  
Old 02-11-2011, 15:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
a december hónapot is betennénk, nem lenne vége novemberrel...
Most se volt vége novemberrel, decemberben volt a döntő. Az utolsó hónap idén is kell erre.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #68  
Old 02-11-2011, 15:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Egy 1 perces kv-s párbajt kipróbálnék, nem csinálnál egyet holnap 22 órára?
Ez komoly technikai módosításiokat igényelne, és mivel igény sincs rá, így ez kimarad.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #69  
Old 02-11-2011, 21:37
Szesy Szesy is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Mitchelstown
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az 1 perces párbajok az én fantáziámon kívül másokét úgy látom nem nagyon fogták meg... Kihúzva.

Legyen-e játékon belüli nyeremény? Én megmondom őszintén, hogy nem szeretem, ha vannak. Túl nagy a szabálytalan játék esélye, és ezáltal egy egészen más réteget vonzana zerintem, akik mellett a játék élvezetéért játszók kedve nem biztos, hogy ugyanolyan maradna. Ettől függetlenül egyelőre nyitott kérdés, jöhetnek az ezzel kapcsolatos vélemények.

Legyen-e néhány kihagyható hónap, és ha igen, akkor mennyi? A felét én soknak tartom. Ha 9 hónapra elhúzzuk, akkor én max 1-2 hónapot tennék "kihagyhatóra", vagyis a végeredmény szempontjából a legjobb 7 (vagy 8) hónap eredménye számítana. Ezzel egy picit a Pool-féle pontozás is képbe jön, igaz nem havi, hanem éves szinten. Vélemények? Én személy szerint maradnék annál, hogy minden hónap számítson.

Kevesebb, vagy több párbaj a hónap során? Azzal mindenki egyetértett, hogy legyen teljes hónapra széthúzva a forduló, ne legyenek az utolsó hetek pihenők. A nyitott kérdés az, hogy heti 1 párbaj legyen, amire mindenki megpróbál úgy szervezni, hogy el tudjon jönni, vagy heti 2 párbaj legyen, ami szétszórja a mezőnyt, párbajonként kevesebb elérhető potot adva, de egyben nagyobb esélyt is nyújtva arra, hogy legyen mindenkinek (máskor) megfelelő időpont.

És persze én ezt egyértelműnek vettem, de maradjon-e a 9 forduló? Szerintem ha már éves párbaj, akkor persze.
- Nyeremény nekem mindegy hogy lesz-e vagy sem. 2 oldala van ennek az érmének is
- Több, 2 párbaj hetente
- Ne hagyjunk ki hónapot, heti 2 párbajnál egyre egyre oda lehet érni.
Reply With Quote
  #70  
Old 02-13-2011, 22:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Lassan ki kell írni az idei sorozatot. Egyéb kérések az eddigieken felül?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
2010-2011 Téli Háború -- Anarchista csoport Ati Fontos bejelentések 0 12-01-2010 10:59
uj faj és személyiségek ötletek ide! Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 116 01-10-2010 13:34
Ötletek, javaslatok Ati Ötletek, javaslatok 0 07-26-2009 15:35
Ötletek a tartalékok lecsökkentésére empty Elvetett javaslatok 176 02-11-2007 14:00
1A Klánraktár működés és VIP ötletek Survivor Elvetett javaslatok 17 09-06-2006 15:45


All times are GMT +1. The time now is 15:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu