Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Megszüntessük-e a klánlétszám maluszt egyéni csatákban?
igen 4 8.33%
Nem,de legyen malusz a toli vari akciókra is 19 39.58%
Nem 20 41.67%
További megbeszélést igényel 1 2.08%
Nem tudom 4 8.33%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 01-13-2008, 09:30
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 2%
Longevity: 93%
Default

Pedig szépen leírtál mindent
Támogatom az ötleted
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 01-13-2008, 09:45
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Arra szavaztam, hogy vezessük be a toli/vari akciókra is. Remy jogos felvetésére, hogy mi legyen a vihar/száraz kérdésével, nekem az a véleményem, hogy nem a sikerességen vagy annak feltételein kell változtatni, hanem minden esetben a hatáson (Synkel javaslata).
Tehát minden esetben a toli/vari akcióknál a sikeresség feltétele uyganaz maradna mint most, de a klánlétszámkülönbségtől függöen, ahogy az most a hadi eseményeknél is van, a sikeres akció hatása lenne maluszolva.
Reply With Quote
  #63  
Old 01-13-2008, 09:47
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nemmel szavaztam, mert nekem így tetszik minden, ahogy most van.
Amikor valakit anno begyújtottak, akkor tönkretették az elf fajt. Serg légyszi ne akard csökkenteni a stratégiai lehetőségeket.

Akkor már tényleg arról szólna a játék, hogy ütsz, vagy ha nem tudod beütni, fedezel, mert ha 1 ház gyullad, azért nem fog átépülni az ellen tolisabbra.

Én elég sokáig voltam egyfős klánban, de soha nem tapasztaltam azt a "hátrányt", ami miatt ismét szabályt akartok változtatni.

A sereges maluszt pedig már rég elfogadta mindenki, az így jó, ahogy van.

Érdekes, hogy ez a téma akkor jelent meg, amikor az A nyerspiaca elég instabil.
Reply With Quote
  #64  
Old 01-13-2008, 10:04
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem támogatom, az előttem lévők már leírták miért, egyetértek velük
Reply With Quote
  #65  
Old 01-13-2008, 10:07
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Nemmel szavaztam, mert nekem így tetszik minden, ahogy most van.
Amikor valakit anno begyújtottak, akkor tönkretették az elf fajt. Serg légyszi ne akard csökkenteni a stratégiai lehetőségeket.

Akkor már tényleg arról szólna a játék, hogy ütsz, vagy ha nem tudod beütni, fedezel, mert ha 1 ház gyullad, azért nem fog átépülni az ellen tolisabbra.

Én elég sokáig voltam egyfős klánban, de soha nem tapasztaltam azt a "hátrányt", ami miatt ismét szabályt akartok változtatni.

A sereges maluszt pedig már rég elfogadta mindenki, az így jó, ahogy van.

Érdekes, hogy ez a téma akkor jelent meg, amikor az A nyerspiaca elég instabil.
Magam is egyfős vagyok még most is, sosem zaklattak 8-10 fős klánok se tolival se varival.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #66  
Old 01-13-2008, 10:47
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Ezen már csak tragikusan röhögni tudok bocs ...
Eddigi hozzászólásaidat megnézve Te valószinűleg a Hódító magasan képzett professzora vagy én meg csak egy egyszerű játékos
ja, és te tisztán átlátod a helyzetet úgy, hogy a csopi tetején üldögélsz távol mindenkitől már évek óta.
megkérdezhetem, hogy mikor voltál utoljára egyszemélyes klánban, és mikor ártózott/lopott szét egy 10 személyes?

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nagyon nem értek veled egyet. Ha sereggel töredékét hozod csak mert ők többen/kevesebben vannak, akkor logikátlan, hogy a tolik és a varik minden hátrány nélkül tudnak dolgozni. Mondom ezt úgy, hogy szinte mindig nagy létszámú klánban voltam, pár kitérővel 2-4 személyes klánokkal.
még sokminden logikátlan az A-ban. pl. az, hogy egy adok-kapok kláncsatából, ahol a legnagyobb-legnagyobb arány legalább 2, csakis az a klán jöhet ki jobban, amelyikben a legnagyobb ori nagyobb, mint a másikban.

Quote:
Originally Posted by Robin View Post
(...)
Szóval a mi kis elfünk mendegél felfele és ha őt lopják erős klánból akkor nem lop vissza és nem ártóz vissza mert akkor jaj neki. Tehát csak szépen mendegél felfele és imádkozik hogy ne akadjon erős klánba. És ugye senkit se lop mert akkor jaj neki. Tehát egymaga írja a tekit, termeli a nyersit, képzi a katonákat fedezésre. De szép élete van a hős kis elfnek
(...)
sokan nem fogják lopni a jól kiépített elfet, max 2-en 10 személyből (varizni meg max 1). pénzt nem tudnak vinni, tekit meg nem lopnak annyit, hogy teljesen tönkretegyék az országot. ha ártóznak, akkor nagy valószínűséggel te csináltál valami rosszat, de ezt már előttem is leírták.
egyébként a tekiírósdit, nyersitermelősdit meg ne túlozd el annyira.

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
(...)
Az ork tulajokat is megértem, könnyen szereznek földet. 1ütésel gyakran több millrdnyi értékű földet. Nem kellene valamit áldozniuk ezért? Vagy ez így hülyeség? Ezentúl mindenki csak orkal nyomuljon? 70-75% barakk, mert se ártó, se toli akciótól nem kell tartani? Ez szörnyen unalmas lenne... Na meg nem szégyen, hogy 4%kocsmával gyujtanak rommá vagy esetleg 2db-al??? Nem hibázik ott valamit a tulaj
(...)
éppen erre gondoltam én is. ezután az elfek fogják letamagocsizni az orkokat. naponta egyszer belépnek az oriba, ütnek majd alszanak egy nagyot tudva, hogy az ori 90%-os biztonságban van.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #67  
Old 01-13-2008, 12:19
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Arra szavaztam, hogy vezessük be a toli/vari akciókra is. Remy jogos felvetésére, hogy mi legyen a vihar/száraz kérdésével, nekem az a véleményem, hogy nem a sikerességen vagy annak feltételein kell változtatni, hanem minden esetben a hatáson (Synkel javaslata).
Tehát minden esetben a toli/vari akcióknál a sikeresség feltétele uyganaz maradna mint most, de a klánlétszámkülönbségtől függöen, ahogy az most a hadi eseményeknél is van, a sikeres akció hatása lenne maluszolva.
Ez azert nem jo, mert a vihar lenyege nem az, hogy mennyi ember megy el, hanem hogy nincs bekoltozes, es nem tudod leszedni se.

Ha esetleg nem lett volna vilagos, en nemmel szavaztam, a hadi dolgok igy jok, ahogy vannak, atgondolva a varitolimalusz meg nem tetszik, azonkivul se, hogy problemas...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #68  
Old 01-13-2008, 13:27
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ha esetleg nem lett volna vilagos, en nemmel szavaztam, a hadi dolgok igy jok, ahogy vannak,
Én még nem szavaztam. Az egyéni csaták nagy részében (4-10 fős klánok) teljesen felesleges szerintem a malusz. Ha én egy 6 fős klánba vagyok, akkor egyénileg miért foglalok kevesebbet 10 fős klántagtól, mint 8 fős klántagtól?

A kis létszámú klánoknak bizonyos esetekben jó lehet a malusz, más esetekben meg rossz. Viszont amikor ez a szabály bekerült a játékba, akkor még nem voltak kis létszámú klánok. Nem tudom, hogy miért került be. Talán azért, mert klánütésnél jó a létszámkülönbség malusz és akkor már legyen egyforma.


Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
atgondolva a varitolimalusz meg nem tetszik, azonkivul se, hogy problemas...
A varitoli malusszal én is így vagyok.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #69  
Old 01-13-2008, 15:35
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ez már régi téma, szavazatom egyértelmű:
ha van seregmalusz, kell legyen vari-tolismalusz is

voltam többször egy-két fős klánban, néha kaptam gyújtás-rengés-vihart olyanoktól, akikre nem is volt értelme sereggel menni, mert semmi kárt nem okozhattam, nekem meg menekülnöm kellett, mert sokba került a rengés, gyújtás

ha akarunk kicsi klánokat, ez így igazságos
Reply With Quote
  #70  
Old 01-13-2008, 19:35
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Az 1A ban a klánlétszám malusz kiterjesztése toli és variakciókra vagy megszüntetése egyéni csatáknál!
Mire is gondolok?Arra hogy egy sereges 1 fős klánban lévő orit simán kicsinál egy 10 fős klánban lévő csapat lévén hogy a klánlétszám malusz csak a sereges támadásokat korlátozza le de a toli vari akciókra nincs hatással és a 10 fős klánban van 2 tolisabb meg 2 varisabb mint ő simán szétártózzák gyujtogatják miközben neki a mészárlás fosztogatás és földszerzés akciók szinte nullára vannak korlátozva.
Javaslom hogy vagy szüntessük meg a klánlétszám maluszt az egyéni csatákban vagy akkor terjesszük ki a toli vari akciókra is lévén ez így igazságos
nem szavaztam, átgondolást igényel és most erre alkalmatlan vok.

egy felvetést azért feltennék.

ha behozzuk a védelmet az 1 klánra, 10 essel szemben, az 1 fős klánok támogatását érjük el az A ban, ami szerintem buta dolog, mert ott inkább a szövetségi játék lenne a cél.

mivel lentebbi csoportokban is egy 4 fős szövi neki eshet egy mf nek tolikkal varikkal, csak az autovédelem védi, nem tudom jó dolog lenne ezt bevezetni A ban.

sokkal inkább érdemesnek találnám átgondolni azt, hogy minimum 4 fős lehet 1 klán, ha kevesebben vannak, egyszerűen nem működne a klán
erre valami szabályozást kitalálni, ezzel meg lenne oldva sok kérdés, nem lenne olyan nagy különbség a klánok között, nem lehetne 1-2 fős klánban tamagocsizni stb...

jobban érvényesülne az, amire a sugó utal:

A játékosok a legfelső szinten is szövetségekbe tömörülnek, ám ezek működése merőben más, mint az alsóbb szinteken.

Mivel itt a csapatmunkáról van szó, ezért csak azok az országok vannak játékban ezen a szinten, akik tagjai valamelyik szövetségnek.

...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Az 1A ban a klánlétszám malusz kiterjesztése vagy megszüntetése Serg Megbeszélések 24 01-13-2008 09:45
Akkor vagy igazi alkoholista ha szekely Viccek 17 08-22-2007 22:39


All times are GMT +1. The time now is 20:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu