Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Bevezetésre kerüljön-e a piacadó?
Igen, jó ötletnek tartom, ezek a jó százalékok. 2 3.57%
Igen, jó ötletnek tartom, de emeljünk az adó mértékén. 1 1.79%
Igen, jó ötletnek tartom, de csökkentsünk az adó mértékén. 1 1.79%
Nem, nem tartom jó ötletnek. 52 92.86%
Voters: 56. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 07-02-2007, 10:32
Dasein Dasein is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by LordYsolt View Post
Szerintem meg elég könnyen kint ragadhat az árúd. Elég ha vki fél napra meghúzza az árakat belépsz mit látsz ? Van kinn egy nagy adag cucc elég magas áron alá teszed 1 arannyal és mondod magadnak h mekkorát fogsz kaszálni. 4 óra múlva visszalépsz a piacra és azt látod h most már fele áron van az adott árú és azon az áron nagy mennyiség van kint és innentől kezdve már nem fogod tudni eladni a cuccodat, mert minden utána következő kishal alacsonyabban teszi ki. Ezért biztos h érintené!
Ez igaz - épp ezért óvatosan emelgetem az árat. Ha van kinn 40000 fa 500 aranyért, nem rakok ki 10000 fát 499-ért, mivel tudom, hogy a csopiban a fa mostanság 100 pénz körül mozog. Kiteszem inkább 150 és 200 aranyért, fele-fele arányban. Így kisebb a bukás esélye szerintem, persze a haszon is - ám az biztosabb.

Hogy ne legyek teljesen off: az átlagáras megoldás érdekesen hangzik... nekem egyelőre tetszik. Erre hol lehet külön szavazni?
Sponsored Links
  #62  
Old 07-02-2007, 10:37
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Hát nem tudom, de én végig olvastam azt a kőkemény két oldalas topicot, de földbedöngölésnek nyomát se látom. Nézd meg ezt a topicot. Meg ha látnád milyne sok mínuszt kaptam ezért. Én csak azt nem értem kedves BigPi hogy miért azok mellé állsz akik véleménye ellen küzdöttél anno. Akkor hős voltál, de most csak puhány áruló vagy a szememben. A piaci raktározást szerinted ez a rendszer nem szorítaná vissza? Csak olvasd el, hogy lázadnak ellene. És kik? Akik a piacot raktárnak nézik. A sok kicsi meg a nagyok mellé áll a szavazásban, de egyébként meg azt se tudják mire szavaznak. Ez az ötlet 100%-ig jót tenne a piacnak és a játéknak, azok számára akik valóban vesznek-adnak, és ha a piac úgy működne, ahogy annak idején meg lett álmodva. Mert akkor tényleg a gazdag fizetne többet. A készletek védelmében itt felszólalásnak helye, nincs, mert akkor már nem paicról beszélünk. Sokan itt attól félnének, hogy bezárulna az egyik kiskapu, amire nagyon leleményes módon rátaláltak, csak épp más okokra hivatkozva ezt az ötletet nem fogadják el. Ehhez a témához nem kívánnék már túl sokat hozzászolni. Miért gyújtsak fényt olyanok agyában akiknek nagyobb sötétség honol a fejükben, mint otthon a pincénkben Leállok, nem úszok már tovább ekkora árral szemben.
nem hiszem, hogy jót tenne a játéknak, ha mindenki gnómmá válna és benn tartaná a tekercseit, mert kevesebb kopna, mintha kirakná a piacra.

Nem tudom, miért lenne jó a játéknak, ha senki nem tudna nagyobb tartalékokat megtermelni és megőrizni.
akik most fenn vannak, azokat többé nem lehetne leszedni.

Örülök, hogy ennyire átlátod ezt a játékot, hogy jobban tudod az adminoknál, hogy mi tenne jót neki, és mi nem...
__________________
A szenvedélyem
  #63  
Old 07-02-2007, 10:43
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

kedves Brown, akkor kifejtem, neked, hogy miért is nem tetszik nekünk vagy legalábbis nekem miért nem tetszik

ha jól vettem ki a célod, hogy a tartalék nélküliek továbbra is piacolhassanak, a tartalékkal rendelkezők, adózzanak
ha nem így van szólj...

még, ha azt mondanám, hogy az alap ötlet jó is, akkor sem kivitelezhető ezzel a módszerrel
1, a kicsik, akik adnak vesznek, azokat ez szerinted nem érinti, na de vizsgáljuk csak meg...mit csinál egy kicsi
egy kicsi, aki el szeretne adni mindig az aktuális árnak alátesz, valamennyivel, ha viszont ennek alátesznek egy nagyobb mennyiséget, akkor a többi kicsi ez alátesz, úgymond szinte biztos, hogy az övét nem veszik meg tehát adózni fog, magyarul őt is érinti, de mondjuk azt, hogy 10k követ ha kirak, akkor odaveszik 700, tehát nem éri jelentős veszteség.
2, azok, akiknek tartalékuk van azért tartják, hogy ha mondjuk lelopják a tekijüket vagy lemészárolják őket akkor pótolni tudják a gondtalan játék érdekében. szerintem mindenki belátja, hogy a bevédekezős beton játék unalmas (tán még azok is akik ennek a játékmódnak a használatára szorulnak, mert keveset vannak gépközelbe), de ahhoz hogy a jövőben minden féle veszteség nélkül tartalékuk lehessen ilyet kéne tartsanak, de ilyet senki nem akar, a már említett ok miatt...ezért inkább a másik módszert használják, hogy megpróbálják eladni a cuccokat, majd gyorsan visszavenni és megint kitenni, mert mást nem tudnak tenni, hogy elkerüljék az adózást, de igazából te nem is ezt a réteget akarnád megszorongatni, mégis ennek lenne a legnagyobb teher
3, a tőzsdecápák, akik úsznak a pénzben és gyakran felvásárolják a piacot és még utánna is van mit utalni. na te ezeket adóztatnád meg, na de ők azok, akik a legegyszerűbben kikerülik az adózást, azzal, hogy adózás előtt visszaveszik az árújukat, mert megtehetik

tehát lásd be, ez nem a megfelelő módszer, azonban monro módszere annál inkább elgondolkodtato, mert átlagárat figyel, tehát ha sok árú van piacon a normál vevő/adó nem fog belekeveredni az adózónába vagy nem túl gyakran.
még akik tartalékot tartanak is megtudnák oldani, hogy éppenhogy ne lógjanak bele. két esetben lógna bele az árú tulajdonosa nagy eséllyel: ha fogót tesz ki, vagy ha utalásra vár. ez nem is akkora gond, mert aki mondjuk fogót tesz ki annak elvből a szemfülességéből lesz csak pénze semmi másból, tehát neki még így is elég jól kamatozna. annak aki utalásra vár annak már kevésbé, mert hát mégis csak kevesebbet kap, de legrosszabbul az utaló fél járna, mert hát ő esetleg átutal 2 milliárdot, de 140 millióval kevesebb ér oda, tehát eltűnik 140 milla a szájber térben

ja és megkérném mindkét pártról azokat, akik ezzel foglalkoznak és ebben jártasak, hogy az enyémet egészítsék ki, ha valamit kihagytam vagy javítsanak, ha félrebeszélek

Last edited by Burning; 07-02-2007 at 10:49.. Reason: helyesírási hibák:o
  #64  
Old 07-02-2007, 10:54
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Leállok, nem úszok már tovább ekkora árral szemben.
Van valami, ami egyszerűen nem megy a fejembe. Ahogy kivettem, tolvaj országod van. Azért kardoskodsz, hogy ne tárolják az emebrek a tatralékaikat a piacon. Rendben van, valahol meg lehet ezt is érteni. Egyet árulj el nekem, mi történik, ha megkínálnak két napon keresztül mészárlással, majd a végén pusztítással, közben folyamatosan mérgezik a tolvajaidat. Mikor a végén békénhagynak már a környékről sem tudsz majd rendesen lopni, olyan kevés a tolvajod. Az országban tartott tekercseidet elvitték, hogy fedezzék a saját kárukat. Miből állsz talpra?

Egy megoldást el tudok képzelni, de az jksz.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)

Last edited by tdomo; 07-02-2007 at 10:57.. Reason: kis kiegészítés
  #65  
Old 07-02-2007, 10:55
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Van valami, ami egyszerűen nem megy a fejembe. Ahogy kivettem, tolvaj országod van. Azért kardoskodsz, hogy ne tárolják az emebrek a tatralékaikat a piacon. Rendben van, valahol meg lehet ezt is érteni. Egyet árulj el nekem, mi történik, ha megkínálnak két napon keresztül mészárlással, majd a végén pusztítással, közben folyamatosan mérgezik a tolvajaidat. Mikor a végén békénhagynak már a környékről sem tudsz majd rendesen lopni, olyan kevés a tolvajod. Az országban tartott tekercseidet elvitték, hogy fedezzék a saját kárukat. Miből állsz talpra?
ez nem így van, neki alapból nincs tartaléka, tehát neki mindegy hol tartaná, ha lenne
  #66  
Old 07-02-2007, 11:02
Brown Brown is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
nem hiszem, hogy jót tenne a játéknak, ha mindenki gnómmá válna és benn tartaná a tekercseit, mert kevesebb kopna, mintha kirakná a piacra.

Nem tudom, miért lenne jó a játéknak, ha senki nem tudna nagyobb tartalékokat megtermelni és megőrizni.
akik most fenn vannak, azokat többé nem lehetne leszedni.

Örülök, hogy ennyire átlátod ezt a játékot, hogy jobban tudod az adminoknál, hogy mi tenne jót neki, és mi nem...
Én sem hiszem, hogy jó lenne ha mindenki cigár gnómmal nyomná, de sokakból kinézem, hogy legvégsőbb elkeseredésükben ezt tenné. A szerepjáték nem arról szól, hogy tápos vagyok, mindekit legyakok, kifogyhatatlan készlet, lophatatlan vari gyilok. Vannak akik ilyen szintre akarnak elérni. És pusztán ebből a megondolásból választanak fajt meg a többi móka. Akik igazán játszanak azoknak nem ez a fontos.

Lehet termelni, lehet megőrízni, a raktárban (ami erre a célra rendeltetett, a könyvtárban bár tudom kopik. Ha meg szellőztetni akarod, akkor hozz érte áldozatot. Tudod, sokan csak lehúrrogni tudnak itt dolgokat, de van egy olyan opció is a szavazásban, ahol a százalékokról lehetne variálni.

Volt itt néhány hozzászólás azoktól akik tovább gondolták ezt az ötletet. Őket becsülöm, mert megpróbálnak gondolkodni a játékról. Ezt mondtam az elején is. Építsünk rá és egy remek megoldás születhet belőle.
  #67  
Old 07-02-2007, 11:06
Brown Brown is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Van valami, ami egyszerűen nem megy a fejembe. Ahogy kivettem, tolvaj országod van. Azért kardoskodsz, hogy ne tárolják az emebrek a tatralékaikat a piacon. Rendben van, valahol meg lehet ezt is érteni. Egyet árulj el nekem, mi történik, ha megkínálnak két napon keresztül mészárlással, majd a végén pusztítással, közben folyamatosan mérgezik a tolvajaidat. Mikor a végén békénhagynak már a környékről sem tudsz majd rendesen lopni, olyan kevés a tolvajod. Az országban tartott tekercseidet elvitték, hogy fedezzék a saját kárukat. Miből állsz talpra?

Egy megoldást el tudok képzelni, de az jksz.
Próbálok ügyelni arra, hogy ne fajuljanak el idáig a dolgok. A játékban számos békés megoldás létezik. Egy-két frappáns üzi és haverock is vagyunk, MNT. Nem ész nélkül lopok boldog boldogtalant. Mérlegelek. A cápákat, akik egyben lenyelnének, elkerülöm
  #68  
Old 07-02-2007, 11:08
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Én sem hiszem, hogy jó lenne ha mindenki cigár gnómmal nyomná, de sokakból kinézem, hogy legvégsőbb elkeseredésükben ezt tenné. A szerepjáték nem arról szól, hogy tápos vagyok, mindekit legyakok, kifogyhatatlan készlet, lophatatlan vari gyilok. Vannak akik ilyen szintre akarnak elérni. És pusztán ebből a megondolásból választanak fajt meg a többi móka. Akik igazán játszanak azoknak nem ez a fontos.

Lehet termelni, lehet megőrízni, a raktárban (ami erre a célra rendeltetett, a könyvtárban bár tudom kopik. Ha meg szellőztetni akarod, akkor hozz érte áldozatot. Tudod, sokan csak lehúrrogni tudnak itt dolgokat, de van egy olyan opció is a szavazásban, ahol a százalékokról lehetne variálni.

Volt itt néhány hozzászólás azoktól akik tovább gondolták ezt az ötletet. Őket becsülöm, mert megpróbálnak gondolkodni a játékról. Ezt mondtam az elején is. Építsünk rá és egy remek megoldás születhet belőle.
legyél olyan szíves felfogni, hogy maga az adózás megeshet, hogy nem rossz, de én maximum monro ötletét tartom elfogadhatónak, a tied nem jó. és nem értelek, miért nem nyugszol bele és miért minket hurrogsz le. elmagyarázta békés és én is elég pontosan kifejtve, hogy ki kerülhető az adózás > nem jó. mások is elmondták, és ne haragudj hiába mondod, hogy a több ezerhez képest a 33 nem sok, de hidd el elég, mert elég sok olyan játékos van itt, aki átlátja a dolgokat és tapasztalatból tudja, hogy hogyan van.
  #69  
Old 07-02-2007, 11:09
Brown Brown is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Van valami, ami egyszerűen nem megy a fejembe. Ahogy kivettem, tolvaj országod van. Azért kardoskodsz, hogy ne tárolják az emebrek a tatralékaikat a piacon. Rendben van, valahol meg lehet ezt is érteni. Egyet árulj el nekem, mi történik, ha megkínálnak két napon keresztül mészárlással, majd a végén pusztítással, közben folyamatosan mérgezik a tolvajaidat. Mikor a végén békénhagynak már a környékről sem tudsz majd rendesen lopni, olyan kevés a tolvajod. Az országban tartott tekercseidet elvitték, hogy fedezzék a saját kárukat. Miből állsz talpra?

Egy megoldást el tudok képzelni, de az jksz.
Nem azért kardoskodom, hanem azért, hogy a piac meg legyen adóztatva. Nem érdekelnek a készleteitek.
  #70  
Old 07-02-2007, 11:17
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Próbálok ügyelni arra, hogy ne fajuljanak el idáig a dolgok. A játékban számos békés megoldás létezik. Egy-két frappáns üzi és haverock is vagyunk, MNT. Nem ész nélkül lopok boldog boldogtalant. Mérlegelek. A cápákat, akik egyben lenyelnének, elkerülöm
Hogy ne csak off legyen ez a hozzászólás, monro ötlete tetszik még mindig, de az eredeti ötlet nem.
Ne vedd személyeskedésnek, de remélem ehhez a hozzáálláshoz sok újrázási lehetőség is társul, mert van olyan játékos is, aki letiltja az üzeneteket az adok kapok alatt és sok olyan is, aki mnt-t csak háború végén köt. Mire oda eljutsz, tartalékok nélkül nem állsz fel belátható időn belül. A cápákról, meg annyit, hogy lehet ők nem kerülnek el téged...
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy piac kérdés Frost Elvetett javaslatok 1 02-26-2007 13:32
Tanácsadók és piac oldal sorrendje Somebody Megvalósult javaslatok 39 02-23-2007 15:20
piac kedvenc hóhérod Elvetett javaslatok 5 08-18-2006 17:36
Apró piac módosítás. karesz6 Elvetett javaslatok 9 08-09-2006 12:43
A piac megreformálását kezdeményezem Moger Elvetett javaslatok 1 02-09-2006 10:24


All times are GMT +1. The time now is 02:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu