Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Lehessen-e alulrol tobb sereggel beutni, mint eddig?
A seregek egyaránt alulról, vagy felülről ütnek, mint eddig(eddigi kiskapu bezarasa) 44 78.57%
Pontértékben amíg felettem van, addig alulról, a pontérték minden ütés után frissül(ami most van) 12 21.43%
Legalabb az 1/A-ban mukodjon az 1-es pont, tobbiben a 2-es pont. 4 7.14%
Multiple Choice Poll. Voters: 56. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 11-30-2006, 10:34
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én is támogatom, hogy a téma képezhetné megbeszélés tárgyát.
Megmondom őszintén én azt se igazán értem, hogy kerülhetett ez be változásként
Én a tegnap napig azt se tudtam, hogy volt olyan a hódban, hogy valakinek a második számú seregét lefelé számolta volna, miközben a körváltás kezdetekor még alatta volt. Erre a problémára akkor mást kéne kitalálni, mert ez a jelenlegi megoldás nagyon tönkre teheti a további játékot.
Sponsored Links
  #62  
Old 11-30-2006, 10:34
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Ati, nem lehetne ezt az egészet mondjuk csak a B, A csoportok kivételével bevezetni?
5-4-3 csoportokban nem annyira vészes ez...
Aki a B-ben, meg az A-ban bekap a saját hibája miatt 3-4 támadást alulról, az nem fog egyből törlés gombot nyomni...
Szóval simán kiszedném a 2-1 csoportokból!
  #63  
Old 11-30-2006, 10:57
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Reaktor, totál egyetértek veled, szerintem nyiss neki topicot a Megbeszélésekbe, és folytassuk ott.
  #64  
Old 11-30-2006, 11:12
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Reaktor, totál egyetértek veled, szerintem nyiss neki topicot a Megbeszélésekbe, és folytassuk ott.
Szerintem meg ha Ati ugy gondolta volna, hogy odavalo, atrakta volna....
__________________
Remedy
  #65  
Old 11-30-2006, 11:36
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem meg ha Ati ugy gondolta volna, hogy odavalo, atrakta volna....

Eddig egy témára emlékszem, amit átrakott, a többi mind újraindítva lett ott...
Persze lehet, hogy első nekifutásban kidobná az elvetett javaslatok közé, akkor legalább tudnánk, hogy esély nincs a megvalósítására
  #66  
Old 11-30-2006, 13:52
Solaris Solaris is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 86
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

HA egy kicsit is érdekelte volna bármelyikünk véleménye akkor ír ide egy pár sort h mi miért....
Sztem semmi esélye annak h ezen változtassanak.

Az azonnali pontrendezés egyenes következménye h
1. nem lehet visszakísérni a támadó országot
2. a hadi országok elvesztették a jelentőségüket, így a szövetség elvesztette az egyik legvonzóbb oldalát. Az A ezek után még a jól szervezett klánok számára is unalmas, egysíkú lesz. A hadik nem védenek többet, nincs elrettentő erejük, nem éri meg a vegyes, szerepekre kihegyezett, együtt mozgó profi klán.
3. Az egész módosítás azon a címen fut h azok ellen szól akik a top tetején üldögélnek és nem csinálnak semmit és/vagy szabin vannak.
Viszont pont nekik kedveznek. Az A-ban pl a top-ban lévő országok ott is fognak maradni és majd a "csókos" országokat felveszik klánba. Elég egy elérhetetlen törpe és egy etető a többi meg mivel max 1-2 sereg tudja visszatámadni bármilyen támadót így csak sereg kell és végig lehet vinni az A-n az országot.
De ue a helyzet máshol is. Pl Az 5. szinten 600 ha a lépési max és akiknek pl 3000 ha-ja van nem fogja érdekelni ha veszít területet, mert max küld egy 40.000es lovas sereget a szerencsétlenek ellen akik 600 ha-n próbálnak boldogulni...

4. Ha valóban a kiszámíthatóság lett volna a célja, akkor azt is lehetett volna ami eddig volt csak pontosabban. a köv körben rendeződik a pontlista.
5.Ne írja azt senki h "a módosításokat a bevezetés előtt megbeszélték és miért nem akkor írtam...." Nem azzal töltöm az életem h mindenféle fórumot olvasgassak és nem is a hódító az életcélom.
Eddig azért hódítóztam mert egy jól szervezett klán v szövi élvezetes játékot nyújtott és nem csak "tamagocsizást"...
A mostani módosítások után viszont számomra ez eltűnt és valószínű h több évi játék után abba is hagyom egy jóó időre az egészet.


....persze én "csak egy egyszerű hódítós játékos" vagyok/voltam aki némi szórakozást talált a játékban...
  #67  
Old 11-30-2006, 15:47
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Próbáljunk a témára koncentrálni, mert Atit az nem fogja meghatni, ha valaki abba akarja hagyni, mert.....

Csak akkor lesz esély a többség által támogatott javaslat megvalósulására, ha meggyőzzük Atit, hogy a többség így szeretné, és tényleg ez a jó út.
  #68  
Old 11-30-2006, 16:01
Solaris Solaris is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 86
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

A fórum látogatottságából, a hozzászólások számából és a külső-belső fórum megnyílvánulásaiból erre sztem semmi esély.

Nem is gondoltam h meg fogja hatni az h abbahagyom-e.

Gazdasági emberként elfogadom h nem kevés munka van 1-1 fejlesztésben és h mivel a hódító egy szolgáltás ezek mind a bázis csoportnak szólnak. Gondolom okkal változtattak ebbe az irányba.

Az h én nem tartozom abba a csoportba amelyik számára ez kedvező v. kedvezően fogadta, elfogadom. Ez van. Haladjanak a többség irányába.

...de attól még elmondthatom a véleményem, mint egy fogyasztó, h emiatt számomra már nem vonzó a hódító. (Mellesleg ezzel nem vagyok egyedül, de nem ez a lényeg)
  #69  
Old 11-30-2006, 16:12
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nézzünk egy életszerű példát 900 hektáron egy 4 fős szövivel.
Megtámadja az egyik országot egy 890 hekis MF

Adott 3 hadis, valamint egy tolis ország akit a hadisok védenek.

Egy mf ország kitámad a tolisra, és annyira üres marad, hogy mind3 hadis befér hozzá 1-1-1 sereggel.

RÉGI rendszer
1,Észrevéve 1 körről a sereget a tolis riasztja a 3 hadisát, akik 3*1 sereggel kimennek támadni.

A támadó elfoglal a tolis országtól 900*0,07=63 hektárt, felmegy 963 hekire, és lesz vagy 20 ürese.

Ekkor a 3 sereg 1 körre van tőle.
Alábontani nem sok esélye maradt a foglalás miatt.....

A tolis leesett 837 hekire.

A köv körben a 3 sereg beveri 3*60-66 hekire, azaz veszít kb 180-190 hekit.

Leesik 963-185=778 hekire. a tolis, mivel vitte a 3 hadis kap 10% körül, ami 18 heki.
Azaz felmegy 855 hekire.
A jól működő szövetség MESSZE a tolis alá tudta küldeni a támadót.


UJ rendszerben.
A tolis támadóját semmi változás nem éri az első csatában, felmegy 963 hekire.
Majd beverik 1 szer alulról, 2 szer fentről, és veszít 63+31+30 hekit azaz kb 124 hekit.
Odaesik 839 hekire!!

A tolis 837 ről felmegy 13 hekit a zsákmányból való részesedése miatt azaz 850 hekin lesz!

Míg a hadisai sorra
963-7=956
931-3=928
930-3=927

Végeredmény az Mf püfölheti tovább a tolist, pedig a szövetség sereges országai tökéletes ellencsapást mértek.
A hadisok szerepe innentől a szövihelp küldésére szűkül.
A jól megszervezett ellencsapással annyit értek el, hogy a 3 hadis elkerült egymás, és a tolisuk közeléből.

Tényleg jó ez?
Ez a követendő irány?

Last edited by Reaktor; 11-30-2006 at 16:18..
  #70  
Old 11-30-2006, 16:20
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sztem Ati azért nem írt eddig ide,mert nem olvasta,hiszen ez csak egy általános beszélgetés.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu