Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 09-30-2007, 21:02
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
Fegya, természetesen a felfelé menekülés külön jó is, ha vki egy hullával akar végigmenni, de ki a fene mészárol egy magányos hullát?

a téma arról szól, hogy ha van két szövi mondjuk 285 és 300 hekin, és mindkettő kivállóan érzi magát ott ahol van, és kitör közöttük a háború mondjuk pár rongyos teki miatt, a ki nyer, ki veszít elvi kérdéssé válik
ha két tökös szövi, akkor nem megy feljebb egy tapodtat sem, hanem lenyomják a meccset akár napokat is rászánva a dologra
ebben a szituációban a lentebbi szövi jelentős előnyből indul a pillanatnyi mészárlásértékek miatt, ami sztem könnyen módosítható
Igazad van, nem a témához szóltam hozzá.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 09-30-2007, 21:16
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
mf.ként igen, de most szöviháborúról van szó

az mf. nyilván más tészta
Bocs belekotyogtam pedig nem követtem rendesen a témát. Mondjuk hozzáteszem, hogy a mészárlás ugyanolyan katonai akció, mint a rombolás vagy a foglalás vagy a fosztás. Ha lefelé menetben is hasonlót lehetne mészárolni mint felfelé akkor a többi katonai akcióval szemben kiemeled és ez nem jó. Sztem megvannak a játékban a lehetőségek arra, hogy felső helyzetben is megnyerhető legyen a szöviharc, arról nem is beszélve, hogy egy jó szövi figyel és felkészül ha alatta mozog egy másik csapat. Ez a felső előnye az alsóé pedig az alulnézet.
Reply With Quote
  #63  
Old 09-30-2007, 22:20
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Sziasztok!
Én nem változtatnék semmit ezen, aki felül van, az rengessen, gyújtson, pusztítson és tartsa távol a lentről jövőket ha úgy ítéli meg, ha meg harcolni akar, akkor bontson lejjebb. Szerintem 300 heki körül sem számít különösebben az a 15-30 heki különbség, sokkal inkább az számít, hogy ki mennyit ér rá, és mennyi pénze van.
Reply With Quote
  #64  
Old 10-04-2007, 19:04
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Sziasztok!
Én nem változtatnék semmit ezen, aki felül van, az rengessen, gyújtson, pusztítson és tartsa távol a lentről jövőket ha úgy ítéli meg, ha meg harcolni akar, akkor bontson lejjebb. Szerintem 300 heki körül sem számít különösebben az a 15-30 heki különbség, sokkal inkább az számít, hogy ki mennyit ér rá, és mennyi pénze van.
hát ez nagy ötlet Pali, rengessél, gyújtogassál, és pusztíts, amikor ezzel legalább 100k arany kárt okozol, miközben a mészárlással millókat fogsz benyelni naponta nagyon szokszor, de itt még a pénz sem számít, merthogy a piacon gyakran semmilyen katonát se veszel, mert nincs
a bontás nem megy, erről szól ez a topik, de hát tök jó lenne, ha olyanok írnának, akik szoktak 5. szinten rendesen háborúzni
Reply With Quote
  #65  
Old 10-04-2007, 19:06
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Bocs belekotyogtam pedig nem követtem rendesen a témát. Mondjuk hozzáteszem, hogy a mészárlás ugyanolyan katonai akció, mint a rombolás vagy a foglalás vagy a fosztás. Ha lefelé menetben is hasonlót lehetne mészárolni mint felfelé akkor a többi katonai akcióval szemben kiemeled és ez nem jó. Sztem megvannak a játékban a lehetőségek arra, hogy felső helyzetben is megnyerhető legyen a szöviharc, arról nem is beszélve, hogy egy jó szövi figyel és felkészül ha alatta mozog egy másik csapat. Ez a felső előnye az alsóé pedig az alulnézet.
monro, ez nem az A csopiról szól, ahol figyelned kell, itt nincs mit figyelni, a 4 alattad lévő ellenség mind 2 körre van, és pontosan indítja a seregeit, és nem tudsz alábontani, mert akkor mindened a piacra kerül, és miután ez nem az A-s piac, mindened el is fogod adni secperc, és üres lesz az orid
Reply With Quote
  #66  
Old 10-04-2007, 19:17
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
monro, ez nem az A csopiról szól, ahol figyelned kell, itt nincs mit figyelni, a 4 alattad lévő ellenség mind 2 körre van, és pontosan indítja a seregeit, és nem tudsz alábontani, mert akkor mindened a piacra kerül, és miután ez nem az A-s piac, mindened el is fogod adni secperc, és üres lesz az orid
Hö? szerintem nagyon keves olyan csopi van, ahol ilyen a katpiac... Nem kell ilyenbe fordulni, ha nem tetszik....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #67  
Old 10-04-2007, 20:23
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
de itt még a pénz sem számít, merthogy a piacon gyakran semmilyen katonát se veszel, mert nincs
hm ez jogos, de szerintem ezt nem azzal kellene megoldani, hogy a mészárlást módosítjuk, hanem inkább valami olyan megoldást találni, ami a piacra vonatkozik. Pl. mint a való világban a tőzsdéken is van árjegyző, tehát ha elfogy a piacról az áru, akkor bizonyos áron (ezt nyilván ki kellene találni milyen áron) automatikusan be lehetne tolni a rendszerbe az adott áruból. Persze itt nagyon fontos az ár, hogy ne lehessen nyerészkedni. Lehet, hogy maximum áron kellene ennek lennie
Reply With Quote
  #68  
Old 10-04-2007, 23:24
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

az 5. szinten a piacon jellemzően nagyobb a katonák iránti kereslet, mint a kínálat, ez tulajdonképpen érthető is, de a mészárlás értékeivel ettől teljesen függetlenül is gond van
Reply With Quote
  #69  
Old 10-07-2007, 15:01
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
monro, ez nem az A csopiról szól, ahol figyelned kell, itt nincs mit figyelni, a 4 alattad lévő ellenség mind 2 körre van, és pontosan indítja a seregeit, és nem tudsz alábontani, mert akkor mindened a piacra kerül, és miután ez nem az A-s piac, mindened el is fogod adni secperc, és üres lesz az orid
Hát lehethogy igazad van én kb 1,5 éve játszottam utoljára a 4L-ben, azok alapján fejtettem ki az álláspontomat. Én spec ott is figyeltem a teljes krónikát és az alattam lévő "csapkodókat" és ez mindenképpen felkészített egy esetleges szöviharcra még azelött, hogy alánkért volna a szövi. Való igaz, hogy az angolban vagy a németben a kipiacolós taktika nem működne jelenleg ennek ellenére úgy érzem nem lennék feltétlen hátrányban ha felülről kellene megvédeni a szövinket. Persze ehhez íntenzív jelenlét mindenképpen kellene.
Reply With Quote
  #70  
Old 01-09-2008, 23:36
willyvereb willyvereb is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Hi!
Asszem van nekem is egy ötletem:
Mi lenne, ha a bónuszt úgy számolnák, hogy pontszámbeli különbség szerint?
kb így:
2%-onként 1% bónusz egészen a 15%-os maxig...(ezzel arányosan a többi előny:mészárlás stb...) azaz egy 10000 értékű ori megtámad egy 11k értékűt, akkor 5% bónuszt élvez.

Milyen ötlet? Bár kissé bonyulult, de megoldaná az ilyen problémákat és a magasabb szinteken is megálja a helyét!
Esetleg lehet pontok helyett helyezésbeni eltérés alapján is számolni valahogy...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mészárlás karesz6 Segítség 16 12-27-2006 06:50


All times are GMT +1. The time now is 19:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu