Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

View Poll Results: Te miben tartod a felesleges penzed?
Gabonába 10 3.08%
Nyersanyagba 19 5.85%
Rúnába 36 11.08%
Tekercsekbe 216 66.46%
Katonai egységbe 90 27.69%
Szövetségesnek küldöm át karavánnal 17 5.23%
Bent gyűjtöm az országba 49 15.08%
Multiple Choice Poll. Voters: 325. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 02-20-2006, 08:05
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Lepidus
rúna jó cucc..csak okosan kell..el kell találni egy optimális árat
kb mint mindennel ha el akarod adni vagy azt akarod hogy vissaérjen
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 02-20-2006, 15:08
Fogi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Üdv mindenkinek!
Én személy szerint tekiben tartom a zsét, az igaz, hogy nem lehet nagyot kaszálni rajta, de ez a legbiztosabb szerintem. Kb ki lehet számolni hogy mikor jön vissza piacról, és szabira is ki lehet menni mellette. De ezt már elmondták előttem is páran.
Kicsit off, de csak megkérdem, hogy nektek rabolta-e el már katonáitokat az a fránya rablóbanda? Nekem 1szer igen... Nem értettem egyrészt hogy katonát hogy lehet rabolni, másrészt ugye nem nagyon lehet az ár többszöröséért sem kitenni, hisz 50k a limit...
Lehet hogy valami láma pont akkor tette ki olcsóért a katijait, amikor az enyémek visszajöttek? De az meg nem átlagár...
Reply With Quote
  #63  
Old 02-20-2006, 15:23
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Fogi
Üdv mindenkinek!
Én személy szerint tekiben tartom a zsét, az igaz, hogy nem lehet nagyot kaszálni rajta, de ez a legbiztosabb szerintem. Kb ki lehet számolni hogy mikor jön vissza piacról, és szabira is ki lehet menni mellette. De ezt már elmondták előttem is páran.
Kicsit off, de csak megkérdem, hogy nektek rabolta-e el már katonáitokat az a fránya rablóbanda? Nekem 1szer igen... Nem értettem egyrészt hogy katonát hogy lehet rabolni, másrészt ugye nem nagyon lehet az ár többszöröséért sem kitenni, hisz 50k a limit...
Lehet hogy valami láma pont akkor tette ki olcsóért a katijait, amikor az enyémek visszajöttek? De az meg nem átlagár...
Off folytatása: miért nem lehet rablóbandát képezni? ők lehetnének a legerősebb katonai egység, hiszen a lovasokat/eliteket/ijászokat hazahozó karavánt minden nehézség nélkül letámadják, és megsemmisitik
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #64  
Old 02-20-2006, 15:31
Caesarion
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
ehh.... szóval a rablóbanda ami a piacról visszatérő többszörös áron kitett cuccot lopja el, mindent elhoz, de a tekiknek a felét viszi el csak? ugyanmár
nem piacnál meg: a pénzt meg a bank ügye úgy megvédi hogy 50 banknál már szinte semmit nem hozol tolikkal.... míg a tekit csak az óriás védi, meg a gnóm teljesen, ha le tudják lopni, míg a többi fajtól 95%ban el lehet hozni a tekit ha bekap 3 lopássorozatot? (60-70% egynél...)
khhm...
szóval akkor most én nem értem hogy te mit szeretnél, vagy....
úgy értettetem hogy a tekit szinte teljesen ellopó tolival még nem találkoztam..
nekem eddig csak max. a felét vitték el, míg runába hatalmas veszteségei lehetnek az embernek, én legalábbis ezt eddig így tapasztaltam.
Reply With Quote
  #65  
Old 02-20-2006, 20:23
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Caesarion
úgy értettetem hogy a tekit szinte teljesen ellopó tolival még nem találkoztam..
nekem eddig csak max. a felét vitték el, míg runába hatalmas veszteségei lehetnek az embernek, én legalábbis ezt eddig így tapasztaltam.
én nem szoktam rúnát lopni, a legtöbb csoportban milliónyi rúna kell hogy jelentősebb pénzt jelentsenek....
Reply With Quote
  #66  
Old 02-21-2006, 13:46
Fech
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Sztem teki eg katona mindkettő jó,mindkettönek vannak elönyei és hátrányai is,viszont runába nem tenném a zsémet.föleg mivel viszonylag kis eröfeszitéssel tönkre lehet vágni a runaárakat.És annyira sokat nem is buksz rajta.Viszont teki meg katona piac megbabrálásához már pöpet több töke kell.
Reply With Quote
  #67  
Old 03-09-2006, 19:23
NemSenki
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ha tekiket az oriban tartom akkor a többlet tekercs is arányosan kopik? Vagy csak az adott tudományból a maximális fejlettséghez szükséges mennyiségből számítódik a kopás?
Reply With Quote
  #68  
Old 03-09-2006, 19:28
Cimbi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by NemSenki
Ha tekiket az oriban tartom akkor a többlet tekercs is arányosan kopik? Vagy csak az adott tudományból a maximális fejlettséghez szükséges mennyiségből számítódik a kopás?
Az össztekercsed kopik, szóval ha teheted inkább a piacon legyenek a papírosok :>
Reply With Quote
  #69  
Old 03-09-2006, 22:36
Cimbi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Eredeti témához annyit fűznék, hogy a tekercsekben való pénztartás biztonságosabb egy átlagos orinak, én gnómmal vagyok, nekem ez tökéletes..
Viszont a katikban tartáshoz megemlíteném, hogy könnyeben lehet pótolni az egységeket ha van egy adag katonám piacon, például egy tolimérgezés-sorozat után, ha van a piacon 1k tolim, azok visszajönnek és gyorsabban pótlódik az alvilág mintha a kitett tekiket megvárnám, majd még el is kéne adnom őket, minél gyorsabban->átlagnál alacsonyabb áron. És ezzel még keresni is lehet olyan csopikban ahol ingázik a piac, alapkatonát 30alatt ha van lóvém mindig felvásárlom, továbbképzem és eladom. Mondjuk innentől már nem csak tartalékolásról beszélünk
Reply With Quote
  #70  
Old 03-14-2006, 00:35
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Úgy látom, kevesen vannak akik rúnában tartják a pénzüket

Én igen egyik orimmal. Igaz, olyan csoportban vagyok ,ahol olcsón fel lehet vásárolni, és csak nagyon ritkán eladni, de akkor tisztességes hasznot hoz. De nem is ez a lényeg, elvégre tartalékolásról beszélünk. Persze igyekszem gépnél lenni mikor visszajön, de annyira nem lényeges, mert tolvajok ritkán bántják, és befosztani nem nagyon szoktak
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu