Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 08-01-2006, 20:20
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nah, végigrágtam magam az egészen...

Szóval, Fegya ötletét semmiképpen nem tartom jónak, mert a kollektív bűnösség elvét alkalmazza és ahogy írták feljebb, gyakorlatilag végtelen újrázást adna... ráadásul nem csak azért lehet újrázni, mert valakit szétszedtek, hanem azért is, mert az adott szinten az a faj, amivel eddig játszottál életképtelen (pld van olyan 5. szint, ahol a nyersi és akaj eszméletlenül olcsó, így símán lehet csinálni egy éheztetős fél-elfet ami még életben is marad, majd fellép a tulaj a 4. szintre, ahol viszont a nyersi ára csillagászati és tele van óriásokkal és gnómokkal a csoport, amik ellen ez a faj nem túl életképes), sőt akár egy egyszerű figyelmetlenségből adódóan is kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy újráznia kelljen (volt már olyan, hogy reflexből beválasztottam egy óriás fajt a gnóm tolisomnak... és bár én nem újráztam, de valaki, aki nemrég kezdte a játékot, távolról se bizti, hogy talpon tud maradni) és még rengeteg eset van.

Monró és Wand ötletét kicsit összemosnám és néhány dologot változtatnék rajta...
1. én az újrázás utáni max pénzt és teki mennyiséget nem a körhöz kötném, hanem az adott szinthez... így nem lehetne azt sem megcsinálni, hogy valaki kivár egy gazdátlan orival x kört és ezek után újrázza nagy vagyonra szert téve...
2. Az újrázást viszont nem szinthez, hanem vagy időhöz kötném... pld évente kapna 1-et az az ori ami aktív volt (pld teljesített abban az évben 6000 kört legalább) és maximalizálnám mondjuk 4 db-ban vagy összesen kapna mindenki 4 db-t amit ha elhasznált, akkor csak körbefordulással lehetne pótolni... ezzel drasztikusan csökkenne az újrázások száma, viszont azoktól se vennénk el a lehetőséget az újrázás elől, akiknek szükségük van rá...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 08-01-2006, 20:21
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Ezt mindenképp csak támogatni tudnám. Nyiss neki egy topicot és küzdjünk érte Ragyogó komolyan, főleg a pénzlimit bevezetése fellépéshez!
thnx


beraktam az "újraindulás 5. szinten " topicba, ott lehet kivesézni
Reply With Quote
  #63  
Old 08-01-2006, 20:42
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
akkor mit vitázunk?

mindenki szintenként 1x indulhasson újra és kész.
nekem ez a legszimpibb.
szerintem a szintenkénti 1*i újraindulás bőven elég.

(lehet, ez nem ide tartozik, de hozzáteszem, ez csak a magyarban OK. az angolban nem elég, mert lehet, hogy az illető a saját hibáján kivül nem tud játszani, és emiatt többször kell újrainduljon a 90 napos limit miatt... persze van a VIP-es megoldás is, de az kicsivel drágább.)
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #64  
Old 08-02-2006, 09:28
Csocsó's Avatar
Csocsó Csocsó is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Szombathely
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Szerintem az újraindulás téma jó így ahogy van! Azt mért kell bántani?

A limitált pénzfelhozással egyetértek de ne ilyen szűk keretek közöt mozogjanak az értékek.
Reply With Quote
  #65  
Old 08-02-2006, 14:50
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Csocsó
Szerintem az újraindulás téma jó így ahogy van! Azt mért kell bántani?
Feljebb leírtam a fő okot egy történetben. Javaslom olvasd el és rájössz,hogy miért nem jó így. Röviden: hatalmas lehetőség a több szinten átívelő csalásra tönkrevágva ezzel bármelyik csoport gazdaságát. És ez nemcsak elvi lehetőség hanem sajnos gyakorlati is.

Egyébként marad 1 ujrázása mindenkinek ha az nem elég akkor alkalmatlan a szint követelményeihez ---> megbukott a vizsgán menjen vissza az elejére hátha majd jobban fog menni.
Reply With Quote
  #66  
Old 08-02-2006, 23:10
Csocsó's Avatar
Csocsó Csocsó is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Szombathely
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Feljebb leírtam a fő okot egy történetben. Javaslom olvasd el és rájössz,hogy miért nem jó így. Röviden: hatalmas lehetőség a több szinten átívelő csalásra tönkrevágva ezzel bármelyik csoport gazdaságát. És ez nemcsak elvi lehetőség hanem sajnos gyakorlati is.
Ha egyszer korlátozni akarjátok az újraindulással megtartható pénz ill tekercs mennyiségét akkor a újraindulás száma mért nem jó úgy ahogy most van?

Quote:
Originally Posted by monro
Egyébként marad 1 ujrázása mindenkinek ha az nem elég akkor alkalmatlan a szint követelményeihez ---> megbukott a vizsgán menjen vissza az elejére hátha majd jobban fog menni.
Te a kezdőkre abszolút nem gondolsz!
Azt mondjátok h mennyen vissza 1 szintet, és ha az alatta lévő szinten is van orija? akkor az is mennyen vissza? Az uccsó szinten lévő ori meg legyen törölve? Vagy h gondoltátok? Bár szerintem csopi visszalápős dolog tutira nem lesz, ezt az elgondolást szerintem lehet is felejteni...
Reply With Quote
  #67  
Old 08-03-2006, 09:00
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Csocsó
Ha egyszer korlátozni akarjátok az újraindulással megtartható pénz ill tekercs mennyiségét akkor a újraindulás száma mért nem jó úgy ahogy most van?



Te a kezdőkre abszolút nem gondolsz!
Azt mondjátok h mennyen vissza 1 szintet, és ha az alatta lévő szinten is van orija? akkor az is mennyen vissza? Az uccsó szinten lévő ori meg legyen törölve? Vagy h gondoltátok? Bár szerintem csopi visszalápős dolog tutira nem lesz, ezt az elgondolást szerintem lehet is felejteni...

Ki mondta, h lépjen vissza egy szintet? Én nem. Ha elmész ma egy iskolába és elbuksz a vizsgán akkor kezded előlről. Ha egy pc-s játékban elfogy az életed kezded ujra a játékot. Itt is van 2 "életed". Vigyázz rá. Hozzáteszem elég régen játszom és kezdőként azt sem tudtam, hogy lehet ujraindulni sztem vannak még ezzel így egy páran. Másrészről nem is ismerek olyat aki 1 szinten 2x ujrázni kényszerült volna, kizárólag anyagi megfontolásból!
Reply With Quote
  #68  
Old 08-03-2006, 11:16
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én mondtam, hogy lépjen visssza 1 szintet, de meggyőztetek, hogy ez nem jó.

A szintenkénti 1 újraindulás a mostani helyzethez képest nagyon jó megoldás. De egy négyes szövi minden tagja minden szinten egyszer újrázva így is hatalmas vagyont vihet fel. Ezért Cl-lel értek egyet, hogy a szintenkénti 1 újrázás mellett az újrázáskor visszakapott vagyont is korlátozni kéne.
Reply With Quote
  #69  
Old 08-04-2006, 14:12
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
A szintenkénti 1 újraindulás a mostani helyzethez képest nagyon jó megoldás. De egy négyes szövi minden tagja minden szinten egyszer újrázva így is hatalmas vagyont vihet fel. Ezért Cl-lel értek egyet, hogy a szintenkénti 1 újrázás mellett az újrázáskor visszakapott vagyont is korlátozni kéne.
Ezzel meg én nem értek egyet. Ha egyszer valamit megszerzett valaki az jár neki. Egy ujraindulás bevezetése esetén minimálisra csökkenthető a "feltunningolt" orik fellépése így mindenki azt viszi magával amiért ő maga megdolgozott. Ha ezt mégis ugy dönt, hogy odaadja másnak akkor neki nem lesz. Nem fog ujrázódni a vagyon szinteken átnyúlóan. Itt érzem azt, hogy nem kéne átesni a ló túloldalára...
Reply With Quote
  #70  
Old 08-04-2006, 19:29
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

nekem van egy kiforratlan hirtelen ötletem, lehet csiszolgatni finomítani, de mindeképpen érdemesnek látom arra hogy bedobjam, mert szerintem nem hülyeség:
a baj ügye az újrázással az hogy hülyére keresi vele magát egy rakat pénztartály ország... szintenként 1 az kell a kezdőknek és a pórul jártaknak mindenképp, de akár még ezt is le lehetne venni, hogy ha megoldhatóvá tennénk azt, hogy a leújrázott oszág újrázás előtti vagyona ne szálhasson át másra... tehát mi lenne, ha az újrázás előtti 72 játékban töltött kör alatt nem veszthet az ország a vagyonából és értékéből 20%nál többet,, tehát az akkorinak a 80%a meg kell maradjon, csak úgy mint a minimum föld van A-ban és B-ben.. tudom könnyen kijáttszató ez önmagában, de itt most mégis az alapkoncepciót tartom a lényegesnek, azaz, hogyan akadályozzuk meg a pénzfelhalmozás és a pénz leduplázást, úgy hogy esetleg az újrázással az addigi vagyont kivegyük a játékból és ahelyett hozzuk be a szintlépéskori állapotot... nem tudom mennyire járható út ez, de elegen vagyunk ahoz hogy kitaláljuk esetleg ilyen irányban valami használható rendszert...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kérdezz! Felelünk? :) Toto Segítség 795 07-12-2006 22:01
Újraindulás Josh Segítség 18 03-21-2006 09:56


All times are GMT +1. The time now is 05:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu