Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #641  
Old 11-07-2006, 20:14
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

-Háát.. azt hiszem kicsit túlzásba vittem, amit kiterveltem, remélhetőleg semmi gond nem lesz belőle.. de a lányokat bántani nem fogja, abban biztos vagyok.. *mosolyodok el, majd elköszönvén a Főnökasszonytól, Grent követve visszamegyek a fogadóba*
Mihez kezdesz, mikor visszaérsz?
-ugyan dehogy *mosolygok Farkasra*
-semmi komoly.. *majd hogy megnyugtassam kicsit felhúzom a köpenyem ujját, hogy láthassa valóban semmi vészes nem történt* Egy véraláfutás látható a kezén, amit feltehetően az okozhatott, hogy valkai megszorította a karját.
-holnapra elmúlik.. *legyintek a kezemmel*
*A fogadóba érkezésünk után felmegyek a szobába. Mindenemet gondosan összekészítem, hogy a holnap kora reggeli indulánál már ne kelljen ezzel is foglalatoskodnom, majd ha végeztem lemegyek a földszintre, ha a társaságból van valaki lent, akkor csatlakozok hozzá, ha nincs akkor visszavonulok szobám magányába*
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)


Last edited by Chris; 11-08-2006 at 08:10..
Sponsored Links
  #642  
Old 11-08-2006, 08:00
Chaos Chaos is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 77
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Aztán irány megkeresni az Úrnőt.
A szobájánál kopogtatsz, és az úrnő ajtót nyit.
- Új hírek hozni? - kérdi.
-Igen Asszonyom. Megkaptuk a címet amit szerettünk volna.
Átnyujtom a papírt, majd halkabbra fogom a hangom a halgatózók ellen és közlöm vele mit mondott a hölgy az átmenetről. (lovak stb)

- Menni beszélni az itteni tulajdonossal, adni el neki miénk batár jó áron, előtte menni beszélni vajákossal mi lenni az ő szekerével. Innen mi menni kikötőbe, ottan nem fog kelleni batár és szekér. Ha ezt elrendezni, akkor megszervezni örség - mondja, azzal visszavonul a szobájába.

A szekér maradhat. Megpróbálom eladni. Bocit viszont viszem. A cuccaimat a hátára pakolom.
Holnap reggel indultok, most pedig már lassan sötétedik.

-Igen asszonyom!

Lemegyek és megkeresem Haiy-Ti-t és megkérdem tőle, hogy megvenné e a batárt és a szekeret, vagy tudna e javasolni vevőt. Aztán előkerítem Stancilt és az istálóban a cuccomhoz hívom.

Haiy-Ti kimegye veled az udvarra megnézni a batár és a szekér állapotát, majd hosszabb alkudozás és rábeszélés után beleegyezik, hogy 100 aranyért megveszi a batárt, a szekeret meg 15 aranyért. Mikor bekíséred a fogadóba megkér, hogy várd meg, és elsiet, majd egy kisebb és egy nagyobb erszénnyel tér vissza,.

Stancilt nem kell keresned, az istálóban van, és az állatokkal foglalkozik.

A kissebb erszényt odaadom Morel-nek A nagyobbat az úrnőnek.
Az istálóban a cuccaim közül kiveszem a "dobótőröket":
-Stancil! Elkerülendő, hogy mindenki, csak a védtelen suhancot lássa benned fogd ezeket - átnyujtom neki a féltucat tőrt. - Vegyél mellé egy széles övet amibe beletűzködöd őket, meg egy bő köpenyt. A markolatukra tekerj puha bőrszíjjat, úgy a tenyeredhez idomulnak majd. Gyakoroljál velük rendesen és vágj mindig közömbös arcot. Így aki lát, nehezebb zsákmánynak fog nézni, mint most. Tedd el azt gyere segíts kicsit.
Átnézem a batárt az utolsó szögig és a kipakolt szekeret is. (hátha akad bennfelejtett cucc, vagy ijesmi) A batárnál, ha találok benne szerszámot, szöget, vagy bármi "mozdíthatót" akkor jól szemügyre veszem.

Stancil kissé meglepődik az ajándékodon, de látszik rajta, hogy tetszik neki az ötlet. Segít neked pakolni, bár nem nagyon van mit, mert mikor beköltöztetek a fogadóba a nagyja cuccot is lepakoltátok a batárról, és a szekérről is. A batáron mozdítható részt vagy rejtett rekeszeket nem találsz.
__________________
Chaos

Last edited by Chris; 11-08-2006 at 08:12..
  #643  
Old 11-08-2006, 11:05
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szürkesörény mellé odakészítem a málhás nyerget és lecsutakolom, gondoskodom róla, hogy megfelelő táplálék legyen előtte. Aztán előveszek egy kissebb zsákot és töltök bele zabot (ami úgy 2-3 napra elég a legelés mellett a póninak), majd odateszem a málha mellé. Utánna irány föl és összekészítem a holmimat, úgy hogy a málhába mit rakok és mit a hátamra, ha nem fér Szürkesörényre. Nem akarom túlterhelni a lovam.
Mikor a szobádba érsz enyhén szólva is megdöbbensz, és percekig csak ámulva nézed a falakat és a padlót, ami a szoba belsejében kővé változott. Díszes faragott köveket látsz magad körül, amin mindenféle fémből (arany, ezüst, réz, színes lunírok, abbit, olyan is van, amiről nem tudod micsoda) készült sárkányok tekeregnek, amiknek különféle drágakövekből vannak a szemei. Ilyen mesteri munkát még nem láttál, a sárkányok minden apró részlete tökéletesen ki va dolgozva. A berendezés nem változott.
Kerekre tágult szemekkel lépek beljebb. Berántom magam mögött az ajtót és leveszem a csizmám. Lábam élvezi a hideg kő tapintását. Óvatosan nem a sárkányokra lépve megyek beljebb és csodálom a képeket, faragványokat. Lágyan, érintek meg minden elém kerülő újabb és újabb faragást és simítom végig őket. "Törpe" szemmel vizsgálom a kidolgozást és az anyagokat.
-Gyönyörűek - suttogom - a legszebb munkák amiket valaha is láttam. Tán nincs oly törpemester sem, ki ugyanijen szépséget tudna alkotni. Gyönyörűek.
Megállok a szoba közepén és lassan körbefordulok, hogy szemem beigya a teljes látványt.
-Hogyan? Miért? - kérdem.

A hátad mögül Lin lép elő a felnőtt alakjában.
- Mert szereted a köveket, és a fémeket, azért - mosolyog rád kedvesen.
- Vagy jobb szeretnéd, ha visszaalakítanám?
-Nem-nem! - ellenkezek gyorsan - Ez egyszerűen gyönyörű. Ha látná ezt Oggi, hát az egész házat elvitetné egyben Tarinba, hogy minden törpe csodálhassa a műved. - elmosolyodok szélesen, cinkos pillantással - Persze utánna mindenki azt szeretné, hogy készíts neki valamit és a világ minden kincsét elédraknák érte.
Mélyen beszívom a levegőt és a kő, meg a fémek illatát és lehunyt szemmel élvezem egy pillanatig.
-Hogyan hálálhatnám ezt meg neked?

- Ha én találom ki helyetted mivel lephetnél meg, abban mi nekem a jó? - kérdi csípkelődve.
-Na jó. Megint igazad van. Viszont gondolkodtam valamin. Te ugye a Házhoz vagy kötve. Anyukád nem enged ki, de mindent látsz amit a ház, vagyis azt i amit a legkissebb szög is a falban. Jól mondom?
- Igazából ő nem az anyám, csak így egyszerűbb volt elmagyarázni. Ő az, akinek az őse engem a házhoz kötött. És igen látok mindent itt.
- Hmm... és mi történik akkor, ha a ház egy darabját, amihez hozzá vagy kötve, valaki elviszi magával? Hiszen az akkor is ehhez a házhoz tartozik, ha nincs itt.
- Elméletben elképzelhető, még sosem próbáltam. Ami viszont szinte biztos, hogy az a darab felett nem lesz akkora hatalmam, mint itt a házon belül. Szeretnél egy darabot belőlem?
-Arra gondoltam, hogy ha még sosem láthattál más helyet ezen kívül akkor esetleg íly módon magammal vihetnélek bizonyos szempontból. Ha egyszerre látsz minden "darabkáddal" akkor el tudod itt látni a feladatod, ugyanakkor látod mindazt amit én az úton. Meg esetleg beszélgethetünk, is ha lesz rá időd. Így tőlem azt kapnád ajándékba, hogy amere csak járok látod és így sokmindent megismerhetsz még a világból. Tetszik az ötlet?
- Nagyon is - mosolyodik el szélesen - hozzá is kezdek.
Leül a földre eléd, aztán kinyújtja a jobb kezét, és a semmiből, egy tőr jelenik meg benne, utána az egyik hajtincséből levág egy nagyobb darabot, és a ball tenyerébe helyezi, majd a megvágja a bal kezét nem sokkal csukló felett a tenyere felöli odalon, és úgy mozdítja a kezét, hogy a vére a hajszálakra follyon. Ezután eltünteti a fegyvert és a jobb tegyerét felfelé tartva koncentrálni kezd. Látod, hogy a tenyere alatt a kő megmozdul, és mintha víz lenne elkezd hullámozni, majd fogja magát és felfolyik a lány kezébe. Mikor kisebb tócsa kő kerül a tenterébe, fogja és átönti a másik kezébe. A folyadék ellepi a hajat, és a vért, majd elkezd alakot ölteni. Mikor befejezi a műveletet egy tenyérnyi nagyságú szobrot látsz meg a kezében, ami az ő szakasztott mása. Nagy része márványból van, a rövid köpenyke fehéraranyból, a rajta lévő sárkány minták különféle színes fémekből, és drágakövekből készültek, a haja és a szemöldöke feketelunír, a szeme ónix, az ajkai rubinból vannak. Feléd nyújtja:
- Én a ház rész vagyok, ez a ház rész, most már egyek vagyunk a kőben.
Elveszem a szobrocskát és magasra emelve csodálom. Aztán előveszem a tőröm és a bal karom belsején kis vágást ejtek. A kicsorduló pár csepp vérbe a szobrocska talpát érintem, majd pár cseppet oda, ahonnan a követ "kimerte":
-A vérem árán vigyázok rá és a vérem adja tudtul neked, ha eltávoznék Tooma oldalára. Egy vagyok veled a kőben.
A holmimból előveszek egy bőrszütyőkét és úgy helyezem bele a szobrocskát, hogy a szemei-arca kilátszódjon. Aztán egy erős szíjdarabbal a nyakamba kötöm és az ingem alá helyezem, hogy két gomb között "kilásson".
-Mikor haladnunk kell így visellek jó? Aztán mikor csak tehetem, kiveszlek és úgy mutatom meg mit látni lehet jó?

A kő beissza a véredet.
- Rendben - mosolyodik el - most már majdnem sárkány vagyok, ha nem is tudok repülni. Nem biztos, hogy mindig tudok majd figyelni rád, de ha bármikor szeretnél beszélni velem, vagy mutatni valamit, szólíts, és figyelni foglak.
- Most mennem kell, de késő éjjel kevesebb dolgom lesz, ha ráérsz találkozhatnánk. Mit szólsz?
-Rendben! Ha esetleg aludnék keltss fel nyugodtan amikor ráérsz. És mégegyszer köszönöm amit tettél.
- Nem tettem semmi rendkívülit. A szobádat így hagyom, míg itt vagy, de kérlek ne mutogasd másoknak, nem értenék meg, csak megijednének - mondja, azzal szokásához híven besétál az egyik falba.

Last edited by Chris; 11-08-2006 at 11:10..
  #644  
Old 11-08-2006, 11:14
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3736, Arel 4. havának 04. napja, a Zöldlunír órája

Besötétedett. Aki még nem vacsorázott, az érzi, hogy lassan már ideje lenne harapni valamit.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #645  
Old 11-08-2006, 11:31
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Lemegyek és kérek valami ételt, meg hogy hozzák fel az Úrék ajtaja elé. Meg a Nagyúréknak is kérek vacsorát. Aztán felmegyek és leváltom Alysium-ot, vagy Morelt, aki épp őrködik.
-Pihenj, éjközép előtt keltem Farkast, ő meg a hajnal felénél Alysium-ot.

Farkas is fenn örködik.

Last edited by Chris; 11-08-2006 at 11:39..
  #646  
Old 11-08-2006, 11:55
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mindőjüket leküldöm enni. Farkasnak:
-Jó lesz úgy? Alszol most és még reggel előtt.
  #647  
Old 11-08-2006, 12:47
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Z: míg nincs válasz a kérdésedre, vegyük előre a Linnek történő beszélgetésedet. Jó?
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #648  
Old 11-08-2006, 13:11
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

OK!
Éjközépig őrködök az ajtó előtt. ( a vacsorás tálcát leküldöm egy szolgálóval miután megvacsoráztam)
Éjközépkor felkeltem Farkast, majd visszavonulok a szobámba. Leteszem a fegyvereim és leheveredek a kőre. Nagyszerű érzés újra kövön feküdni. Behunyt szemmel élvezem a belőle áradó hideget.

Valamikor hajnal előtt egy órával arra ébredsz, hogy valaki fekszik melletted.

Last edited by Chris; 11-08-2006 at 13:17..
  #649  
Old 11-08-2006, 13:34
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

kinyitom a szemem és felemelem a fejem, hogy megnézzem ki az. Kezem magától nyúl a letett fegyverek felé, de félúton abbahagyom a mozdulatot, hisz ha ölni akart volna már halott lennék.
-Lin? - kérdezem folytott hangon.

- Arra nem lesz szükség - mondja a hangjáról ítélve Lin.
- Reméltem nem ébredsz fel, olyan jól aludtál, öröm volt nézni.

Last edited by Chris; 11-08-2006 at 13:39..
  #650  
Old 11-08-2006, 13:50
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Grenhez:
-Júl van, az úgy jú lesz, dö aakó húnap ín löszek majd az utolsó őr.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu