Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Az Ezüst hold könnyei
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #611  
Old 03-21-2007, 07:20
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

- Természetesen amint tisztáztuk kire milyen szerepet szánunk, megkezdődhetnek a személyre szabott felkészítések.
-Szerintem az a felállás ami a múltkori ellenőrzésnél volt megfelel. De ha van egyébb ötlet ...- mondja Feran

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 03-21-2007 at 08:38..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #612  
Old 03-22-2007, 08:53
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Szólok Ísharnak, Meríínnek és Tömzsipörölynek, hogy nézzük át a felszereléseket. Listát készítünk, illetve, amit a hajón lehet pótlunk, amit nem azt majd a szárazföldön beszerezzük, megkérdezünk mindenkit mire van szükségük esetleg, amit be kell majd szerezni.
Tisztességes mennyiségű fegyvert és felszerelést sikerül összeírnotok. A legtöbb pótlandó-javítandó dolog a Tharr szerzetesekkel vívott harc miatt van. A pengéket újraélezitek-éleztetitek a hajó műhelyében, a nyílvesszők egy részét nem tudjátok megfelelően pótolni. A beszerzendő dolgok listájának élén az élelem (nektek és a lovaknak) szerepel. Úgy döntötök ezt úgyis csak a szárazföldön tudjátok majd megfelelően pótolni, így csak összeírjátok miből mennyire lesz szükség. Tömzsipöröly a kész, szárított-füstölt élelmen kívül több alapanyag beszerzését is javasolja. Elsősorban amellett kardoskodik, hogy legalább egy zsák búzát vegyetek majd, mert abból akár a lovaknak, akár nektek lehet később élelmet készíteni.
A nehéz batárokon az utolsó szögig átnéztek mindent és ki is cseréltek pár szíjjat, szeget.Naponta eltöltötök pár órát gyakorlással is. Ha fegyveres harcot gyakoroltok, akkor a pengéken védőhuzat van, fegyvertelen harcnál igyekeztek nem teljes erőből ütni. Kihasználjátok, hogy különféle stílusban harcoltok és ezzel a saját mozgásotokon is sikerül javítanotok. Te egyre jobban figyelsz arra, hogy a letámadásaidnál a parányi részletekre is tekintettel legyél, különösen Tömzsi-vel szemben. Némely, ősi mozdulatsort kissé átformálod, hogy jobban tudd alkalmazni. Íshar-ék elsősorban a fegyvert tartó végtagokat és a halálos pontokat támadják, gyorsan és nagy erővel. Ellenük szilárd védelemmel és széles, nagy erejű csapásokkal harcolsz többnyire, hogy az ütések elől ne csak kicsit kelljen elmozogniuk. Tömzsipöröly ha teheti a lábaid támadja és fejével nem egyszer fejel ágyékon ha teheti. Arra törekszik, hogy a földre kerüljön az ellenfele és akkor habozás nélkül kezd el ugrálni rajta. A térded jópárszor reccsen fájdalmasan a vasalt csizmái alatt, ahogy elrugaszkodik róluk, hogy eleven mázsás lövedékként a gyomrodra ugorjon. Ellene alacsony ütésekkel és gyors elugrásokkal védekezel és párszor szándékosan a földre kerülsz, hogy a rádugró törpét páros lábbal repítsdd a legközelebbi falnak, vagy magadra rántsdd "szerető" ölelésbe.
Pár napig minden percben várjátok a másik támadását és ha tehetitek rárontotok a védtelen társatokra. Nemegyszer az étkezőben borítjátok egymásra az asztalt, vagy az árbóckosárban nézelődve veszed észre, hogy Tömzsi mögéd mászott és le akar ütni. Máskor harci üvöltéssel rontasz az épp dolgukat végzőkre és vigyorogva szemléled az eredményt.
A tengerészek megértik mit és miért csináltok és a legtöbbször úgy tesznek, mintha nem vennének észre titeket, nehogy felhívják a figyelmet valamelyikőtökre aki épp mögöttetek settenkedik.
Fájdalmas esések, elcsúszott ütések nyomán, kék foltok tarkítják mind a négyőtöket. Az Atyánál és a hajó papjánál rendszeresen jelentek meg kezeltetni magatokat. A kikötés előtti napokban egy-egy küzdelem már fertályóránál is tovább tart, az izmaitok kellemesen feszülnek. Minden kis rezdülésre figyeltek és állandóan harckészek vagytok. Úgy érzed csúcsformába kerültél.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 03-22-2007 at 09:55..
Reply With Quote
  #613  
Old 03-22-2007, 10:06
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ennyi edzés mellé sikerült beszuszakolni az etikett alapjait a túlélés érdekében? Vagy a fentebbi még a megbeszélés előtti napokban történt?
A megbeszélés utáni napokban edzenek Dhar-ék. Emellett naponta minimálisan egy órát tölt mindenki a viselkedési formulák elsajátításával. Ebben Tömzsipöröly is segédkezik. Láthatóan az obsorok viselkedése nem ismeretlen előtte.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 03-22-2007 at 12:55..
Reply With Quote
  #614  
Old 03-22-2007, 12:14
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ha maradnak társaink az obsor kasztnál, akkor csak nagyon korlátozott fegyvert és vérteket viselhetnek. Így a "kísérőink" védereje fokozódik, azaz jobban rájuk leszünk utalva. Merín és Íshar még elmegy, de Dhar és Tömzsipöröly nyíltan számíthat ellenséges fellépésre kinézete miatt.

Nem tudom Gil mennyi ideig bírja fenntartani álcáját, és esetleg gyanús is lehet értő szemeknek egy láthatatlan jelenlét, a mágia állandó koncentrációja.

Gilnek: - Megoldható lenne, hogy a fegyvereket elrejtjük a kocsikban és ha szükséges -térmágia segítségével- társaink kézközelbe helyeződnének? Esetleg a nem mágikus fegyvereket át lehetne-e alakíthatni használati tárgyakká, hogy ne szúrjon szemet a legjobb megfigyelőnek sem?
Olvastam Doranban egy értekezést, mely arról számolt be, hogy a beavatottak ideig óráig képes megváltoztatni a kinézetet, akár teljesen más fajúvá is. Nem lenne ez járható út, ha esetleg embernek "álcáznánk" pár társunkat?
Reply With Quote
  #615  
Old 03-22-2007, 14:04
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Feran kissé összehúzza a szemöldökét:
-Atya! Nem tartom valószínünek, hogy olyan használati eszközöké sikerülne változtatnunk a fegyvereket amik mindennaposak a toroni obsorok között. Ha sikerülne is, akkor sem tehetjük "egyből visszafordíthatóvá" a mágiát, mert ha bárkinek is szemet szúr, teszemazt Dhar és egy kicsit megvizsgálja akkor valószínüleg elcsodálkozna a tárgyaiból áradó mágián. Nem hiszem, hogy van olyan toroni főrend, legyen bármilyen gazdag, aki mágikus csészét, ágyékkötőt adna az obsorai kezébe. A térmágiával fegyverhez juttatás egy dolog, talán meg is oldható, de nem lehet a kezük ügyében még egy kés sem, ha nem az ételt szolgálják fel éppen.
Reply With Quote
  #616  
Old 03-22-2007, 16:47
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default


- Számomra nem lényeges a fegyver, leginkább a pusztakezes harcot szoktam meg. A fegyveres harcot, saját fegyverekkel, csak a családi hagyomány és tisztelet megőrzés érdekében tanultam meg, jobban szeretem puszta kezembe venni az ellent és elrendezni. Kész vagyok bármilyen fegyver ellen felvenni a harcot, nem félek semmitől - jelentem ki határozottan.
-Reméljük nem lesz szükség rá - mondja Íshar - Kicsit tanultunk est viselkedést. Megkértük Ferant, hogy ha rossz valami akkor Ő vagy Delorach Úrnő jelez parányit. Szólunk előre neked, nem meglepőd ha megyünk é ordibálás csinál veled. Ha vége színészkedés akkor leverjük kik tettek ellenünk. - kacsint rád.

Az etikett órákat nehezen bírom, legfőképpen, mert nem egyezik a besorolási értékrendemmel, de igyekszem a tőlem telhető gyorsasággal és pontosággal tanulni.
Tömzsipöröly sokat segít neked a tanulásban. Aprólékosan magyaráz és ismétli veled a tanultakat:
-A leglényegesebb, hogy zárkózz mélyen magadba. Ami történik nem Veled történik, valaki mással. Zárdd el a büszkséget, dühöt és minden érzésed egy mély barlangba. Ha sikerül akkor túléled, ha nem... akkor csak nekik szerzel egy pillanatnyi örömet a haláloddal. Hidd el tudom mit beszélek. - mondja komoran.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 03-22-2007 at 20:09..
Reply With Quote
  #617  
Old 03-23-2007, 06:42
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A kikötést megelőző második napon megkérem a többieket, hogy mostantól fogva kezdjék a szerepüket játszani, hogy mire kikötünk valamelyest megszokják a helyzetet. A gyakorlás során elsősorban Dharra figyelek oda, (többször kijavítod amit csinál, de eléggé megnyugtatóan halad. Úgy véled, hogy ha máshogy nem, hát az ügyetlenségét azzal is tudod mgyarázni, hogy "új szerzemény") de érdekel az is, hogy Gil hogyan oldja meg a dolgot (köpenyben jár-kel, vagy bevállalja az obsor szerepet, stb).
A Gil-re vonatkozó részt majd bepótlom szerte, h tud lenni Aúú
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 03-23-2007 at 08:14..
Reply With Quote
  #618  
Old 03-23-2007, 09:06
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

- Félreértett Feran Úr, úgy gondoltam, hogy az átváltoztatott fegyverek is a kocsikon maradnának alaphelyzetben, no meg gondolom azért léptem nyomon nem fognak minket mágiára érzékeny szemek vizslatni. Ha pedig kocsi alkatrészeknek lennének álcázva, kisebb feltűnést keltenének esetleges mágikus kisugárzásuk, mint az említett ágyékkötőnek. (félmosoly)
Ezek a mágikus karcolatok, melyek biztosítják a hatást tartósan, körömnyi nagyságúak, elrejtésük könnyen megvalósítható. A rajzolat megszakításával pedig az eredeti forma visszanyerhető. Persze ez Gil asztala, nem venném el kenyerét véletlen sem.
-Akkor egyszerűbb mód, ha a "közönséges" fegyvereket elzárjuk egy ládába és a sajátos jellegűeket, például Gil íjja, Dhar szarvkardjai és Tömzsipöröly fejszéje, felfüggesztjük a batár belsejében, mintegy "díszként".

- De eszembe jutott még egy lehetőség is. Vannak bizonyos mágikus pecsétek, rajzolatok, melyek engedelmes bábokat csinálnak azokból, kiknek lelkét bilincsbe verik. Esetleg lehetne ilyeneket elhelyezni obsor társainkon, természetesen hatás nélkül, kellő szakértelemmel álcázva, így biztosítva engedelmességüket az Úrnő felé. Így fegyvereik jó részét maguknál hordhatnák.
-Erre gondoltam magam is. Valami olyasféle kötésszerű dologra, ami annak tűnik amit használni szoktak, de valójában csak látszat. Ezt még átgondolom, de az ötlet jó.
- Persze arra is figyelni kell, hogy nehogy többe kerüljön a leves, mint a hús. Ha az Úrnő családjától nem elvárható ilyen "típusú" kíséret, akkor ez sem járható út, mivel felesleges gyanút kelt csak.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 03-23-2007 at 12:31..
Reply With Quote
  #619  
Old 03-26-2007, 20:45
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

-Nos, az íjjamat felesleges bezárni bárhová is, hisz velem lesz és engem ugyibár nem fognak látni... tehát az velem marad.
Köpenyt tudok még csinálni, bár szerintem nem lesz annyi időnk, hogy mindenkinek jusson, bár ha adtok úgy 100 évet, akkor egy teljes mágikus felszerelést is csinálok, mindenkinek személyre szabva (bár ezt kevesen érnétek meg asszem, tehát mégsem jó ötlet). Minden csak idő és türelem kérdése. A mágikus védelmeteken annyit tudok javítani, hogy az elméteket védő pajzsokat én magam rakom fel.
-Az átváltoztatáson még elgondolkodom, mert nem szabad játszadozni az ilyesfajta mágiákkal.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 03-27-2007 at 14:44..
Reply With Quote
  #620  
Old 03-27-2007, 14:59
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

- Tőlem lehetsz láthatatlan, de ha valaki mégis észrevesz, letagadom, hogy közöm lenne hozzád, továbbá az országon belül úgy intézed a dolgaidat, ahogy akarod, én nem vállalom a lebukás veszélyét miattad, és nem tartom a hátamat az esetleges ballépéseid miatt - közlöm Gil-lel.
Feran kissé kétkedőnek tűnik:
-Ha a városon kívül esetleg el is tudsz tünni, - fordul Gil-hez - mindenesetre a kikötőben nehéz lessz elbújnod, nem? A tömegben elég ha egyvalaki hozzádér és kész a baj. Esetleg.. hmm... ha a "forgalmasabb" helyeken a batárok alján kapaszkodva "utazhatnál". Ott talán nem kutakodnak annyira. De előre le kell szögeznem, hogy, ha flfedeznek kénytelenek leszünk aktívan ellened fordulni. A csapat érdeke. Gondolom megérted.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 03-27-2007 at 20:59..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu