Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #591  
Old 11-23-2006, 08:29
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by ppanther View Post
Ha van egy országod és abban csak barak és ház van meg néhány tanya. Szerinted mennyi katonai erő kellene ahoz, hogy egy ilyen ori támadását kifogd. Vissza támadni csak akkor tudsz ha látod, hogy 2 körre van. De csak akkor van 2 körre ha támad.
Ha leírod, hogy mit lehet tenni akkor szól mert máris követem.
folyamatosan figyelni kell valakinek a klánból, és a többiek pedig vállalják hogy szükség esetén felkelnek és teszik a dolgukat akár az éjszaka közepén is.

nem a levegőbe beszélek, én elég sokáig voltam olyan klánban ami wandék mögött volt és ezt tette.

(ezzel semmiképpen nem azt akarom mondani, hogy nincs igazad a dolog etikai szempontból való minősítésében)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #592  
Old 11-23-2006, 08:32
ppanther ppanther is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Hmmm. Nem teljesen. Szóval akkor egész éjszaka és nappal valaki mindig figyelje, hogy mikor támad. Szerinted ez megoldás?

Az előző írásomnak az elejét nem olvastad...
Reply With Quote
  #593  
Old 11-23-2006, 08:33
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by ppanther View Post
Hmmm. Nem teljesen. Szóval akkor egész éjszaka és nappal valaki mindig figyelje, hogy mikor támad. Szerinted ez megoldás?
Egy normálisan működő klán ezt teszi.. nem tudom ebben mi a meglepő
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #594  
Old 11-23-2006, 08:39
Sajnos
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Sziasztok.
Érdemileg hozzászólnék ehhez a topikhoz, mert nem tetszik amit látok, hallok.
Tehát kezdjük ott, hogy ez egy játék. Amíg a játék által meghatározott szabályok szerint játszol, addig azt teszel, amit akarsz. Ha nem tartod be a szabályokat, akkor úgyis kivágnak. Ez eddig ok, szerintem.
Namost, bárki bármit tesz, amíg az szabályos, addig a másik is megteheti ugyanazt. Ha nem szabályos, repül.
Tegyük hozzá, hogy mivel ez emberek által létrehozott, és emberek által fenntartott, eberekért megalkotott játékban az etikai szabályok is emberiek. Ahhoz, hogy legjobb legyél, a legjobb taktika kell, egy jó beszélőke(politikai érzék) na és persze némi könyörtelenség. Átmegyek am másikon, eltiprom csakhogy a legjobb legyek. Persze közben szerzek barátokat meg ellenségeket is. De hát nem ilyen az élet is? Ha mindenkit előreengedsz, akkor boldog/boldogtalan segédmunkásként fogsz meghalni, mert bár te előzékeny voltál, sajnos semmit nem tudnak érted tenni. Vagy max egy nagyon keveset.
Tehát, most rátérnék arra, hogy miért is írtam ide:
Ha valakinek jobb a taktikálya, nyer. MINDEGY, hogy milyen taktika ez, etikus, vagy nem. Amíg szabályos, addíg akárki megteheti utána. Vagy ha nem tetszik, változtass taktikát, hogy jobb legyen az övéknél.
Ja és mégvalami:
Ne várja senki senkitől hogy, csak azért mert neki nem tetszik a másik taktikálya, ezért változtassa meg.
Ha meg nem várja el, akkor ne nyavajogjon rajta, hanem váltson, és vágjon vissza.
Reply With Quote
  #595  
Old 11-23-2006, 08:43
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Hát nem tudom, hogy-hogy van ez de valahogy furcsa hogy egy klán 100 köröket tud ugrani.
Tegnap este 130 körre voltak majd hajnalban 2 körre reggelre 100 körre.
Ez nem ügyesség hanem JKSZ. De teljesen mindegy mert fölösleges bejelenteni, mert ahogy Orwell mondta: mindeki egyenlő de vannak egyenlöbbek a többieknél.

Nyugodta lehetne a klán nevük agresszor 1 agresszor 2 agresszor 3. Ugyan azok vannak a klánokban csak más néven....

Sertegetesbol 5 os kicsit gondold at mit irsz !! Ha kirakol a klanbol egy orit azert hogy megkozelits egy alattad levo klant azt nem lehet JKSZ-nek nevezni de nem is ertem miert magyarazkodok
Reply With Quote
  #596  
Old 11-23-2006, 08:44
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Hoppa elszurtam az idezetet
Reply With Quote
  #597  
Old 11-23-2006, 08:49
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sajnos View Post
Sziasztok.
Ne várja senki senkitől hogy, csak azért mert neki nem tetszik a másik taktikálya, ezért változtassa meg.
Ha meg nem várja el, akkor ne nyavajogjon rajta, hanem váltson, és vágjon vissza.
Lyah, akinek nem lyo a taktikalya, az ne nyavalyoglyon, hanem valtson, es vaglyon vissza....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #598  
Old 11-23-2006, 08:49
ppanther ppanther is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Még mindig nem értitek.
A toppon van 10 óri ezek csináltak 2 klánt van 1-2 termelő orijuk, a többiben nincs más csak barak. Ezeknek a támadását, hogyan véded ki?
Lehet, hogy taktikus de a másik kérdés, hogy hogyan kerültek a toppra ezek az orik. Akkor is a szabályok hallgatolagos megszegésével.
Reply With Quote
  #599  
Old 11-23-2006, 08:50
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by ppanther View Post
ezt játszották el 3x akkor is sikeres?
Nézd meg kik a tagok most az első három klánba majd nézd meg támadás után.
Az első pár országnak folyamatosan nő a pontja és vannak a töltelékek akiket csak ezért vesznek be...

Szerinted egy mást miért nem támadják?
Ha egymast utnek az lenne a JKSz mivel nem lenne nehez beengedjek egymashoz a seregeket ezen nem gondolkodtal meg el???
Reply With Quote
  #600  
Old 11-23-2006, 08:54
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by ppanther View Post
Ja értem. Szóval akkor ezen a szinten ez a járható út. Vannak orik akik nem támadják egymást. Csinálnak 2 klánt az egyik termeli a pént a másik támad. Időnként egyik ori átmegy a másik klánba viszi a pénzt meg mindent, a másik klán támad abból őt is kap földet. Majd egy másik ori csinálja meg ugyan ezt. Aki meg a környéken van az meg k..be. Ők jól el vannak és jól kicsesznek a többi orival...

Ha feltudnád mérni akkor nem sok fajta épületet találnál ezekben a orikban...

Ez nem a taktikáról hanem a szabályok határán való mozgásáról szól.
Kedves ppanther!

Nem szabad légből kapva vádaskodni olyan területen, amelyet nem látsz át pontosan!

Az teljesen normális, hogy a Pannonfölde, és az Álmodozók nem támadják egymást. Ha tennék az lenne szerintem etikátlan dolog.

Nem akarlak megbántani, de ugy érzem, hogy halvány fogalmad sincs hatalmas klánok szervezéséről, akár gazdaságilag, akár katonailag.
Ez nem kritika, csak a szavaidból ez tűnik ki.

Van némi rálátásom az A topjában lévő klánokra, és hidd el, a Pannonföldének nincs szüksége arra, hogy termeljenek rá.
Nagyon sokáig voltak a topon, és amikor kiváltak tudtak magukkal milliószámra egységet tekercset runát vinni, amiből mostani felépítésüket lehet finanszírozni.

A szövetségi háboruk sajátja pedig az, hogy országoknak ki-s-be kell lépniük a célpont megközelítésének érdekében.

Tudtommal az Antialkoholisták is régi, erős, és gazdag klán.

Ha egy Pannonfölde méretű klán támadni készül annak vannak látható jelei.
Ha majd sokat játszol, és feljutsz a topba, akkor ezeket a jeleket Te is látni fogod. Ha a célpont észreveszi ezeket a jeleket akkor van lehetősége reagálni.
Ha nem veszi észre, csak a ráállást akkor is van lehetősége reagálni.

Ha a ráállást se veszi észre, csak a távolban a sereget akkor szűkülnek a lehetőségek.

Egy jól működő sokfős klánt pedig nehéz meglepni.....szerintem.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu