Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 02-20-2006, 12:21
Vektro & Kvark
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Senki, sose mond, hogy sose)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 02-20-2006, 13:14
FEO FEO is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 29
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Igen volt ilyen morálcsökkenés, ha gyengébb ori ellen akcióztál. Pl: ha a teljes krónika alapján ütöttél olyan orit amit elötte mások is ütöttek vagy tul sokszor lopott valaki zombitól akkor a kat morál leesett nem emlékszem mennyire, de 80% alá és ha tovább folytattad az akciókat ilyen ori allen akkor tovább esett a morál, ha leállt az akció akkor x idő után visszaállt az eredeti morál.
Reply With Quote
  #53  
Old 04-26-2006, 11:41
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by FEO
Igen volt ilyen morálcsökkenés, ha gyengébb ori ellen akcióztál. Pl: ha a teljes krónika alapján ütöttél olyan orit amit elötte mások is ütöttek vagy tul sokszor lopott valaki zombitól akkor a kat morál leesett nem emlékszem mennyire, de 80% alá és ha tovább folytattad az akciókat ilyen ori allen akkor tovább esett a morál, ha leállt az akció akkor x idő után visszaállt az eredeti morál.
Akkor még nemhiszem, hogy volt élőhalott - én legalábbis nem emléxem rá
Az csak a személyiségek korában jöhetett be

Kb 2 évvel ezelőtt kezdtem el újra a game-et, akkor kb 3 éves mélyszabiból keltettem a kicsikémet.
Az akkor orim:

Kabeland4 (Az 5. talán túléli) (#53653) [4/K]

Föld: 447 hektár Katona: 0
Népesség: 5.760 Védõ: 0
Foglalkoztatottság: 95% Támadó: 0
Pénz: 27.349.541 Íjász: 2.080
Étel: 0 bála Lovas: 11.076
Rúna: 26.449 rúna Elit: 0
Morál: 100 % Varázsló: 6.500
Katonai morál: 100 % Tolvaj: 1.040
Szövetség: magányos farkas Faj: Ork
Személyiség: - Hírnév: 3.484
Érték: 21.267 Helyezés: 347 / 641

Aztán baromira meglepődtem, hogy személyiséget kell váltani, meg hogy az első körben szinte éhenhalt az orim
Reply With Quote
  #54  
Old 04-26-2006, 11:51
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Jah, amit még kihagytatok:

1:
Akkoriban még nem volt helytartó, nem volt VIP sms.
És ugye a tükörvarázsa az embernek még fullos volt, tehát ha ment, mindig visszaverte a spellt. Így az 1/A tetején pár ezer varikval lehetett rohangálni. Az egyetlen hátrányuk az volt, hogy 3 óránként fel kellett tenni a varit, ami bizony nem egy túl sokáig volt bírható állapot.

2:
Amikor nem mentek a barackok, meg a templomok, akkor az el nem férő seregek kérdezés nélkül elmentek.. Tehát nem mentek vissza lakosnak, hanem elmentek. És ha jól tudom, akkor még nem volt (vagy csak nem ilyen nagy mértékben) autóvédelem az emberlopásra.
Így 1 szövetség 1 éjszaka alatt teljesen tönkretett országokat. Ellopta az embereit, tett rá egy vihart, hogy ne jöjjenek vissza, és addig lopta, míg minden egysége elment. Akkor kapott a hadistól 5-6 pusztítást, és reggelre szegénynek már csak a törlés gomb jutott
Egy jópár ilyen akció után törölték Kabeland (#4237)-ot a B tetejéről...

3:
Akkor még nem volt olyan, ha valaki rossz volt, ment anarchba, meg ha valaki rossz volt, akkor kapott figyelmeztetést. Egyből törölték őket, kérdezés, vagy figyi nélkül.

4:
Akkor még kicsit durvább volt az ország nevének ellenőrzése. Érdemes megnézni a kitiltottak első pár oldalát...

5:
Valamelyikőtök írta, hogy hírnév kicsit mást jelentett... Igen, ez így van, annyi kiegészítést még hozzátennék, hogy a 7végi játékban az első helyezett 3, a második 2, a harmadik 1 hírnévpontot kapott, amit a rendes orija megkapott...
Tehát ezzel is lehetett növelni a hírnévpontodat

6:
A démontojásokhoz visszatérve... Valahol még megvolt nekem egy gömb, amin valakinek 5!!! démontojása volt. Tehát soha nem írták meg szerintem azt a modult, ahol a 3 tojást démonra válthattad...

Last edited by Kisbér; 04-26-2006 at 11:54..
Reply With Quote
  #55  
Old 04-26-2006, 13:11
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azert nem egybol vagtak ki az orszagokat.
Volt olyan hogy a fomenube pirossal ki volt irva hogy hany hibapontja volt az oridnak, es az mindig pirosan ott viritott...

Ja meg az orszagok tonkretevesenk modja a szarazsag volt.Hiszen a növekedes okozta + kajatermelést mindenki belekalkulta a termelésben.Ha rament a szaraz akkor - ba mentel. Es ezt nem is lehetett leszedni...
A többi varszlat meg kozel se volt ilyen eros mint most.
Reply With Quote
  #56  
Old 04-26-2006, 13:50
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdv!

Én még iszonyat új vagyok a játékban. Így kérdezném a nagy öregeket, hogy mi is volt az az őrposzt? Ha volt egyáltalán... Mert valamelyik topicban olvastam erről.
Reply With Quote
  #57  
Old 04-26-2006, 14:21
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Üdv!

Én még iszonyat új vagyok a játékban. Így kérdezném a nagy öregeket, hogy mi is volt az az őrposzt? Ha volt egyáltalán... Mert valamelyik topicban olvastam erről.
Jót kérdezel Vazz, de régen volt... Asszem emelte a lakossági morált. Más funkciója nem volt...
Reply With Quote
  #58  
Old 04-26-2006, 15:12
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

De hisz erre a kocsma is képes. Vagy akkoriban nem így volt? Ha igen, akkor meg főleg értem, hogy miért került ki a játékból az őrposzt
Reply With Quote
  #59  
Old 04-26-2006, 15:32
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by BeeLord
De hisz erre a kocsma is képes. Vagy akkoriban nem így volt? Ha igen, akkor meg főleg értem, hogy miért került ki a játékból az őrposzt
Gondolom az őrposzt jobban növelte a morált, mint a kocsma... Így aki nem akart sok tolit tartani, az ezzel az eljárással tarthatta magasan a morálját
Persze akkor is volt pénzosztás, tehát tökmind1 volt már akkor is
Reply With Quote
  #60  
Old 04-26-2006, 18:51
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
Üdv!

Én még iszonyat új vagyok a játékban. Így kérdezném a nagy öregeket, hogy mi is volt az az őrposzt? Ha volt egyáltalán... Mert valamelyik topicban olvastam erről.
Az őrposzt nem emelte a morált. Ha volt őrposztod, akkor a néped kevésbé lázongott, ha jól emlékszem. Senki sem használta.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu