Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Lassuljon-e a katonai morál csökkenése vesztes csata nélkül?
Igen 21 58.33%
Nem 14 38.89%
Mijaza katmorál? 1 2.78%
Voters: 36. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 09-09-2007, 11:19
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
aztan minek a 100-as kmoral? el ismet leesni....
Szép hosszú eszmefuttatást írtál a lengetésről meg a sima morálról.. Próbálj már meg lengetni ott ahol van néhány ellenség körülötted és hamar a csoport alján találod magad...
Szerintem is egy lassabban eső katmorál lenne a megoldás.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 09-16-2007, 07:58
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

a javaslatot technikailag (sem) értem
ha 100-ról lassan esne vissza a morál, akkor 50-ről meg lassan menne fel, miután ez ugyanazon függvény szerint változik
vagyis a javaslat értelmében a tönkrevert orinak befagyna a katmorálja 50 körül..

egyébként sem érzékelem, mi a gond a dologgal. a 100-as morálért ütni kell folyamatosan, és ez rendben van
azok, akik meg sok kocsmát tartanak, nyiltan célponttá válnak a 100-as moráljukkal együtt
szóval nem támogatom a dolgot
Reply With Quote
  #53  
Old 09-16-2007, 10:31
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
a javaslatot technikailag (sem) értem
ha 100-ról lassan esne vissza a morál, akkor 50-ről meg lassan menne fel, miután ez ugyanazon függvény szerint változik
vagyis a javaslat értelmében a tönkrevert orinak befagyna a katmorálja 50 körül..

egyébként sem érzékelem, mi a gond a dologgal. a 100-as morálért ütni kell folyamatosan, és ez rendben van
azok, akik meg sok kocsmát tartanak, nyiltan célponttá válnak a 100-as moráljukkal együtt
szóval nem támogatom a dolgot
Ezt nem értem hogy hoztad ki miért kéne az egész függvényt megváltoztatni, amikor a javaslat csak a csökkenő részéről szól, és nyilván csak 80-90fölött módosulna tőle bármi.

Ettől függetlenül átgondolva mégse támogatom, mert egy (apró) stratégiai lehetőséget venne el a játékból.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #54  
Old 09-21-2007, 22:18
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
a javaslatot technikailag (sem) értem
ha 100-ról lassan esne vissza a morál, akkor 50-ről meg lassan menne fel, miután ez ugyanazon függvény szerint változik
vagyis a javaslat értelmében a tönkrevert orinak befagyna a katmorálja 50 körül..

egyébként sem érzékelem, mi a gond a dologgal. a 100-as morálért ütni kell folyamatosan, és ez rendben van
azok, akik meg sok kocsmát tartanak, nyiltan célponttá válnak a 100-as moráljukkal együtt
szóval nem támogatom a dolgot
Szerintem meg igenis dolgozzanak meg a 100 as morálért és ne hinta-palinta alapon lehessen bárkinek 100 as morálja.
Reply With Quote
  #55  
Old 09-22-2007, 01:50
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Szerintem meg igenis dolgozzanak meg a 100 as morálért és ne hinta-palinta alapon lehessen bárkinek 100 as morálja.
nincs szukseg folyamatos 100-as kmoralra. ha 90 felett van, az mar jo.
a lengetesre marpedig szukseg van.
sztem ugy jo a rendszer, ahogy jelenleg mukodik. eleg 1oldalu kijelentes, hogy mindenki kizarolag hadizassal szerezze meg a magas moralt. nem mindenkinek van nagy letszamu utokepes serege, es a jatek nem is csak errol szol. sem az a-ban, sem a tobbi csoportban. nemcsak az dolgozik meg erte, aki uti a tobbieket, mindenki elkovet/felaldoz vmit vmiert, hogy a moraljat magasan tartsa. es ennek tobb lehetseges eszkoze is van a jatekban, szerencsere. meg elegge el is billenne az 1ensuly, ha csak a hadisok szerezhetnenek magas moralt.
Reply With Quote
  #56  
Old 09-22-2007, 06:46
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
eleg 1oldalu kijelentes, hogy mindenki kizarolag hadizassal szerezze meg a magas moralt.
Az, de senki nem akarja (vagy igen?), hogy a kocsma ne növelje a morált, a lengetésre is szükség van.
Elismerem, hogy a fellengetésnek köze van a fenti csökkenéshez, de miért kéne így maradnia?

Ugyanakkor már nem támogatom a javaslatot, mert elvenne egy apró stratégiai elemet, amit hóhér egyik hozzászólásában találtam anno.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #57  
Old 09-22-2007, 16:52
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
nincs szukseg folyamatos 100-as kmoralra. ha 90 felett van, az mar jo.
a lengetesre marpedig szukseg van.
sztem ugy jo a rendszer, ahogy jelenleg mukodik. eleg 1oldalu kijelentes, hogy mindenki kizarolag hadizassal szerezze meg a magas moralt. nem mindenkinek van nagy letszamu utokepes serege, es a jatek nem is csak errol szol. sem az a-ban, sem a tobbi csoportban. nemcsak az dolgozik meg erte, aki uti a tobbieket, mindenki elkovet/felaldoz vmit vmiert, hogy a moraljat magasan tartsa. es ennek tobb lehetseges eszkoze is van a jatekban, szerencsere. meg elegge el is billenne az 1ensuly, ha csak a hadisok szerezhetnenek magas moralt.
Kérlek olvasd el mit írtam,látsz olyat hogy csak a hadisok szerezhetnek magas morált???Javaslom ne te döntsd már el hogy kinek milyen morálra van szüksége.Marhára csippantom hogy kijelented évszázados tapasztalataidra hivatkozva hogy márpedig 100 % os morálra nincs szükség,de lengetésre igen,holott a szavazás állása se a te véleményed támogatja.A lengetősökről meg csak annyit hogy általában szigorúan védett körülmények között lengetnek nem vállalva semmiféle kockázatot!
Reply With Quote
  #58  
Old 09-22-2007, 18:39
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Marhára csippantom hogy kijelented évszázados tapasztalataidra hivatkozva hogy márpedig 100 % os morálra nincs szükség,de lengetésre igen,holott a szavazás állása se a te véleményed támogatja.
Bocs Serg de a szavazás kérdése baromira félrevezető. Aki nem olvassa el a topic bejegyzéseit csak a kérdést és pár hozzászólást az könnyen téveszti el a szavazatát...

Te pld azt szeretnéd, hogy vesztes csata nélkül ne essen a morálod, de mégis az igen mellett van a szavazatod
Reply With Quote
  #59  
Old 09-22-2007, 18:47
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Bocs Serg de a szavazás kérdése baromira félrevezető. Aki nem olvassa el a topic bejegyzéseit csak a kérdést és pár hozzászólást az könnyen téveszti el a szavazatát...

Te pld azt szeretnéd, hogy vesztes csata nélkül ne essen a morálod, de mégis az igen mellett van a szavazatod
Ja Serg milyen vagy, elvárod a magyar nyelc ismeretét, és hogy valaki elolvassa a topicodat

Na most miért zárult le a szavazás?
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #60  
Old 09-22-2007, 18:51
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Bocs Serg de a szavazás kérdése baromira félrevezető. Aki nem olvassa el a topic bejegyzéseit csak a kérdést és pár hozzászólást az könnyen téveszti el a szavazatát...

Te pld azt szeretnéd, hogy vesztes csata nélkül ne essen a morálod, de mégis az igen mellett van a szavazatod

Monro, lehet én vagyok izé, de szerintem a kérdés a szavazásban jól van feltéve. Illetve Serg is jól válaszolt.
Lassuljon ha nem veszítek? Igen lassuljon. Mi ebben a félrevezető?
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A kláncsaták megjegyzése a hadi események közé Hunor a sirály Elvetett javaslatok 11 05-03-2007 16:43
Katonai morál /igen,én is :D/ Zoli Elvetett javaslatok 11 03-15-2007 20:48
Katonai morál, mégegyszer, kicsit másképpen Vili Elvetett javaslatok 5 03-04-2007 22:39
Katonai morál Szilvagee Elvetett javaslatok 0 02-04-2007 20:41
Hadi VS Toli taktikák... Nekro Stratégia & Tippek 46 08-09-2006 21:25


All times are GMT +1. The time now is 21:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu