Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Anarchista csoport > Fontos események
Register Stats Members List Today's Posts

Fontos események Nagyobb anarchista háborúk, vagy csak kisebb viták lerendezése -- itt nem válik az idő martalékává...

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 09-25-2006, 22:54
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by TM Laci View Post
Olvasás szövegértést általános iskola második osztályában tanítják. Ha elolvastad volna, amit írtam, akkor azt mondtam, hogy nem fedezni kell, hanem ütni D-ben. De ezek szerint nem ütöd meg azt a szintet, ami normáimat eléri. Nem fedeztetni, ütni kell, ahhoz meg nem kell katona a piacon. De nemtudom, feltalálták már H v1.0 -ban a hadsereg menüpontot, ami hihetetlen módon azóta is megvan, és lehet képezni. Képzel katonát, és abból továbbképzel, amire kell. Naygon sok ember használja ezt az opciót, ha esetleg újat mondtam volna, akkor hajrá
Igy ezek után kettőnk közül nem tudom melyikünk beszél ostoabaságokat
Gratulálok, bem utatjátok milyen egységes az anarh: nemhogy nics egységes vélemény de még személyeskedtek is... szörnyű...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 09-26-2006, 08:52
hami's Avatar
hami hami is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 200
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Gratulálok, bem utatjátok milyen egységes az anarh: nemhogy nics egységes vélemény de még személyeskedtek is... szörnyű...
Egyetértek.
Változások, mind1, hogy D-vel , bármelyik csopival kapcsolatban akkor lesz "érett", ha sikerül egységesíteni az emberek véleményét. Sikerül "közös nevezőre" jutni.

És az is érdekes, hogy mindig van 1-2 ember aki nem tud lakatot tenni a szájára, és néha elég szabadosan fogalmazva, sokat pattog. Nem fogok személyeskedni, holott kedvem lenne hozzá, már 2-3 hónapja, de nem alacsonyodok odáig.

A lényeg! Egyetértés kell, valamiféle egység. Utánna lehet beszélni változásokról.
Reply With Quote
  #53  
Old 09-26-2006, 09:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by hami View Post
A lényeg! Egyetértés kell, valamiféle egység. Utánna lehet beszélni változásokról.
Ahogy én kivettem, megvan az egyetértés, ez pedig az, hogy mindenki felfedezget, és tamagocsizik, nehogy bárki is háborúval foglaljon a D-ben. Mint teljesen kívülálló had kérdezzem meg: ebben mi a jó?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #54  
Old 09-26-2006, 09:30
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Énse értem, pedig énis tamagocsizok. Hogy miért? Mert ha háború lenne borzasztóan egyenlőtlenek lennének a feltételek...
Reply With Quote
  #55  
Old 09-26-2006, 09:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Énse értem, pedig énis tamagocsizok. Hogy miért? Mert ha háború lenne borzasztóan egyenlőtlenek lennének a feltételek...
Y-ban nem azok? 20 ország vs 100 ország?

D-be is fel lehet vinni országokat, ha valakinek kevés van.

Na mindegy.........

Bavallom nekem továbbra se igazán világos, hogy ez miért jó. A legnagyobb probléma komolyan az, hogy ha több személyiséggel magasabbra kéne lejutni, akkor jajj, tovább kéne felfedezni?! Szerintem már ott van a probléma, hogy egyáltalán felfedezni kell, és nem harcolni... Egy olyan csoportban, ahol akár saját tápországgal is segítheted magad...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #56  
Old 09-26-2006, 09:55
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ahogy én kivettem, megvan az egyetértés, ez pedig az, hogy mindenki felfedezget, és tamagocsizik, nehogy bárki is háborúval foglaljon a D-ben. Mint teljesen kívülálló had kérdezzem meg: ebben mi a jó?
Nem tudom, ez az egész hogy kezdődött, de mikor én elkezdtem játszani, már így volt. Mivel anarchban azok diktálnak leginkább, akiknek megfelelő számú, és nagyságú országuk van, így a többiek kénytelenek alkalmazkodni. Mivel D-ben nem volt harc, így mindenki felfedezett, beszélgetős szövik jöttek létre, stb. Aztán hosszú idő után jött egy hirtelen váltás, ami szélsőséges reakciókat váltott ki. Nehéz az embereknek megemészteni egy változást, pláne ha nem látják a szükségszerűségét (mondjuk én sem látom mi volt jó benne, de elfogadtam, hogy volt rá igény, és alkalmazkodtam).
Tippjeim vannak miért lett a D olyan, amilyen. Eleinte nem volt sok ország ott, ráadásul baráti országok voltak. Van akinek nincs ínyére egy barátja országán felmászni, inkább felfedez (persze ezen el lehet vitatkozni, vajon helyes-e, jó-e, stb, de felesleges) ezért az lett a béke szigete. Aki később lépett fel az pedig kénytelen volt elfogadni az adott feltételeket.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #57  
Old 09-26-2006, 10:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Chris View Post
Eleinte nem volt sok ország ott, ráadásul baráti országok voltak. Van akinek nincs ínyére egy barátja országán felmászni, inkább felfedez (persze ezen el lehet vitatkozni, vajon helyes-e, jó-e, stb, de felesleges) ezért az lett a béke szigete. Aki később lépett fel az pedig kénytelen volt elfogadni az adott feltételeket.
Továbbra se lettem meggyőzve, hogy ne legyen itt is bevezetve a többszemélyiséges nehezítés, csak azért, mert ez ott a "béke szigete". Sőt. Csak meg lettem erősítve abban, hogy ott is kell. Ha már az égvilágon semmi harc nem kell ahhoz, hogy plusz személyiségeket szerezzen valaki anarchban, legalább tartson tovább... Normálban meg kell kűzdeni azért, hogy valakinek több személyisége legyen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #58  
Old 09-26-2006, 10:29
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Továbbra se lettem meggyőzve, hogy ne legyen itt is bevezetve a többszemélyiséges nehezítés, csak azért, mert ez ott a "béke szigete". Sőt. Csak meg lettem erősítve abban, hogy ott is kell.
Nem akartalak meggyőzni...

A szabályok bevezetésével kb azt fogod elérni szerintem, hogy az emberek egy része örülni fog hogy végre van valami változás, a másik fele meg szabira megye esetleg abba hagyja az anarchiát.
Hogy miért is jó szerintem, hogy D-ben nincs harc, vagy ha mégis, nem az egész szinten, csak bizonyos hektár alatt, azt hosszasan ecsetelhetném, de nem vagyok benne biztos, hogy oldalakat szeretnél olvasni ebben a témában (ez a dolog kissé összetettebb abbál, aminek látszik). Persze azt is oldalakig lehet ecsetelni, hogy miért jó ha harc van.
Ezzel az egésszel nem lenne baj, ha a D eredendően nem azzá alakul, ami, mert akkor természetes lenne a harc, és fel sem merülni a béke kérdése.
A "legyen harc vagy ne legyen harc" kérdése, mindig erősen borzolta a kedélyeket D-ben, és ez nem fog attól változni, hogy nem a csoportból pár ember hanem egy szabály következménye kényszeríti rá az embereket a változásra... (Feltéve ha ez valóban így lesz, elvégre az új szabályok mellett is lehet felfedezni, csak a kontinens méretű országokkal lesz baj, azokat valószínűleg ilyen vagy olyan módon el kell majd távolítani. Szerintem nem biztos, hogy az új szabály harc terén feltétlenül változást hozna D-ben. Ez inkább az emberk döntésén múlik, hogy hogyan alkalmazkodnak az új környezethez.)
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 09-26-2006 at 10:32..
Reply With Quote
  #59  
Old 09-26-2006, 10:31
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha már az égvilágon semmi harc nem kell ahhoz, hogy plusz személyiségeket szerezzen valaki anarchban, legalább tartson tovább...
Hidd el, így is elég sokáig tart... ha nem hiszed járj utána...

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Normálban meg kell kűzdeni azért, hogy valakinek több személyisége legyen.
Azért tizen, huszon x ezer hektárra felfedezni D-ben nem egyszerű, pláne, hogy nincs katona a piacon, persze ez másfajta kihívást jelent, és gyakran több türelem is kell hozzá, ezért nem kellene lebecsülni az anarchiában fordult országokba fektetett "munka" mennyiségét!
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 09-26-2006 at 10:34..
Reply With Quote
  #60  
Old 09-26-2006, 10:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Chris View Post
A "legyen harc vagy ne legyen harc" kérdése, mindig erősen borzolta a kedélyeket D-ben, és ez nem fog attól változni, hogy nem a csoportból pár ember hanem egy szabály következménye kényszeríti rá az embereket a változásra...
A felvetett változtatásnak nem célja, hogy harcra késztessen bárkit is.

Harccal ugyan harmadannyi idő lenne teljesíteni, mint felfedezéssel (ez most is így van), dehát az anarch a "béke szigete"...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
a 10. fordulás után milyen bónuszt kap országunk??? Stoky(Gárdi) NEXUS Általános beszélgetés Hódítós témákban 21 04-25-2006 13:23


All times are GMT +1. The time now is 06:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu