Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Lehessen-e alulrol tobb sereggel beutni, mint eddig?
A seregek egyaránt alulról, vagy felülről ütnek, mint eddig(eddigi kiskapu bezarasa) 44 78.57%
Pontértékben amíg felettem van, addig alulról, a pontérték minden ütés után frissül(ami most van) 12 21.43%
Legalabb az 1/A-ban mukodjon az 1-es pont, tobbiben a 2-es pont. 4 7.14%
Multiple Choice Poll. Voters: 56. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 11-29-2006, 20:41
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

én sem tartom jó ötletnek. szerettem ütni a kitámadó orikat a szövimmel. most viszont.........
Sponsored Links
  #52  
Old 11-29-2006, 20:48
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Sziasztok!

Csak azert hoztam letre ezt a temat, mivel szerintem ez fog legnagyobbb felzudulast kivaltani az emberekbol. Leven nem latom at, hogy barkinek is fog ez tetszeni (Atin kivul)

Ezzel a hadisok jelentosen meg lettek gyengitve szerintem. Egy pelda: most mar nem tudod a hullat megbuntetni aki full sereggel kijon rad, hogy bevered szepen a szovikkel 12x - egy szerencses sereg uti majd alulrol, a tobbi szepen felulrol, egyre kevesebb es kevesebb foldet hozva....

Ha mar egysegesiteni kellett, en arra szavaztam volna, hogy csak az utesek legvegen aktualizalodjon a pontja egy adott orinak. - mar ha lett volna errol szavazas, vagy megbeszeles....

Velemenyek?
Teljesen igazad van. Bár ha jobban belegondolok nem tudok ellenérvet, hogy miért is jobb ahogy volt. Lehethogy én is a megszokott dolgok mellé állok most? Nekem jobban tetszett az ha 5 sereg megy akkor 5 üt be alulról... Nyilván annak aki elszenvedi ezt annak pedig áldás lesz a szabályváltozás
  #53  
Old 11-29-2006, 21:25
FJORD FJORD is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Budapest
Posts: 174
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ezt a kíszámíthatóségot nem értem. én eddig is tudtam, hogy kb mennyit foglalok felülről és mennyit alulról. Pár heki eltérés volt mindig.
  #54  
Old 11-29-2006, 21:32
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Egy picit megemlitem anarchot is. Ott bizonyos esetekben létfontosságu, hogy egy ori pl. minden serege alulrol menjen vkire, tegyük fel egy 3-4 sereges szövis pusztitás igy mennyivel kevesebbet fog okozni lentebbi hekin? jovalta alacsonyabbakat.
az teny, hogy lehet, hogy eddig random volt, de amit Never is irt, hogy ha egy adott mp-ben csapodnak a seregek, akkor miert nem lehetne mindnek alulrol utnie pl?
magas hekin, ahol lehetoseg van pl. 2 sereggel ütni alulrol foldre, ahol igenis letfontossagu az, hogy mindketto sereg alulrol menjen, ott ez nagyon nagy hatranyt fog szulni majd...hisz azt a kulonbseget, amennyivel a 2. sereg kevesebbet hoz, azt fedezheti majd az illeto pl.
es direkt a fedezes ellen lett novelve a felfedezeshez szukseges katonaigény.
  #55  
Old 11-30-2006, 07:54
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Vegyünk egy egyszerű helyzetet az A ban.

Van egy termelő törpe 10K hekin, és termel a klánra.
Mellette van a klán 2 kőkemény hadisa, hogy védje fedezze, elrettentse a környező országokat a törpéjük megtámadásától.

EDDIG:

Ha támadás érte a törpét, akkor a beütés előtt visszatámadott a 2 hadi összesen 4 sereggel, és ha ügyesek voltak HATALMAS veszteséget tudtak okozni a támadónak, azaz eredményesen védték a termelőjüket.

Az eredeti támadónak nem sok esélye volt alábontani, hisz a törpétől foglalt földdel jóval fentebbre került.

EZUTÁN:

Megy a 4 sereg a szokásos módon.
Az első bemegy alulról, a másik 3 felülről.
Az elsőnek van valós értelmes eredménye.
A 2-4 támadóhullám pedig eltérő klánlétszám esetén 0 közeli, vagy 0 hekit hoz.

Problémák:
1, a támadónak nincs tul sok vesztenivalója, mert az erős fedezet ellenére is alig bukhat többet, mint foglalhat (hacsak nem rontja el a törpe elleni támadás során az alábontást)
2, felborul a klán védelmi fedezési stratégiája, mert a fedezetet nyujtó hadik és a törpe 3 különböző helyre kerülnek a listában.
3, a támadó ujra a törpe közelébe kerülhet, akit immár nem védenek a hadik.

EDDIG, ha a fedezetet nyujtó hadisok jól végezték a dolgukat volt esély rá, hogy messze a törpe alá küldjék a támadót, és a törpének volt lehetősége visszafedezni.

Kérlek benneteket gondoljátok át az érveket, és mondjatok véleményt.

Last edited by Reaktor; 11-30-2006 at 08:27..
  #56  
Old 11-30-2006, 08:01
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Vegyünk egy egyszerű helyzetet az A ban.

Van egy termelő törpe 10K hekin, és termel a klánra.
Mellette van a klán 2 kőkemény hadisa, hogy védje fedezze, elrettentse a környező országokat a törpéjük megtámadásától.

EDDIG:

Ha támadás érte a törpét, akkor a beütés előtt visszatámadott a 2 hadi összesen 4 sereggel, és ha ügyesek voltak HATALMAS veszteséget tudtak okozni a támadónak, azaz eredményesen védték a termelőjüket.

Az eredeti támadónak nem sok esélye volt alábontani, hisz a törpétől foglalt földdel jóval fentebbre került.

EZUTÁN:

Megy a 4 sereg a szokásos módon.
Az első bemegy alulról, a másik 3 felőlről.
Az elsőnek van valós értelmes eredménye.
A 2-4 támadóhullám pedig eltérő klánlétszám esetén 0 közeli, vagy 0 hekit hoz.

Problémák:
1, a támadónak nincs tul sok vesztenivalója, mert az erős fedezet ellenére is alig bukhat többet, mint foglalhat (hacsak nem rontja el a törpe elleni támadás során az alábontást)
2, felborul a klán védelmi fedezési stratégiája, mert a fedezetet nyujtó hadik és a törpe 3 különböző helyre kerülnek a listában.
3, a támadó ujra a törpe közelébe kerülhet, akit immár nem védenek a hadik.

EDDIG, ha a fedezetet nyujtó hadisok jól végezték a dolgukat volt esély rá, hogy messze a törpe alá küldjék a támadót, és a törpének volt lehetősége visszafedezni.

Kérlek benneteket gondoljátok át az érveket, és mondjatok véleményt.

Ezzel teljesen egyetertek, ez nagy problema, PLANE, hogy a torpeknek nagyon nehez fedezniuk, igy egy ilyen akcio nagy ervagas lehet.

Mig eddig, ha a hadi elindult, es a klan kiszurta, es fel tudtak kelteni a ket hadist, akkor visszapattant a 4-6 sereg, es a tamado vagy vedte ezeket, de akkor pattant a torperol, vagy beverte a torpet, es 4-6x bevertek alulrol.

Szerintem is nagyon rossz, hogy ez a lehetoseg megszunt. Nagyon kiszolgaltatottak lesznek igy egy klan termeloi.
__________________
Remedy
  #57  
Old 11-30-2006, 08:14
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Maximálisan egyet kell értsek Reaktor hozzászólásával.

Arról nem is beszélve, hogy már eleve a földfoglalásnál.. mondjuk egymás mellett van egy klán 2-3-4hadisa.. közel s távol senki a vidéken (ami A felsőbb részén, nem ritka dolog).. legközelebbi ország 30körre van vagy hasonló.. aztán egyszer csak mondjuk egy sikeres klántámadás következtében a közelükbe kerül egy ország, amit mind a 2-3-4ori tudna támadni 1-1 sereggel.. mivel az ország védelme tegyük fel beton, ezért örül mindenki, ha egyáltalán felfelé támadással sikerül beütni.. de most a jelenlegi helyzetben esélye sincs a klántársaknak együtt támadni, mert csak az egyik tudná beütni.. aztán a másik 1-2-3 meg malmozik hátha elé pottyan ismét valaki az égből és gyufát húzva döntenek, hogy most Te támadhatsz vagy a Kovács Gizi.. a fedezést ugye el lehet felejteni.. szóval haladjunk, kösszép..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

  #58  
Old 11-30-2006, 09:32
Solaris Solaris is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 86
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Asszem Deni és Reaktor megfoglamazta a lényeget.

A farkasfalka taktikát(több országos v sereges támadást) el lehet felejteni.
Akkor is amikor ezzel védenék a full íjjas termelőket és akkor is amikor nincs kit támadni és azért mennének többen...

Ez az A-ban hatalmas probléma és leginkább a jól szervezett, együtt mozgó klánokat éri hátrány. Azokat akik eddig is már nem kevés energiát fektettek ebbe az egészbe és abba h a játék élvezhető legyen számukra...


Persze azoknak akik csak "úgy" összeverődnek és 50-200 kör távolságra vannak egymástól ez csak jó. Ha tényleg az lett volna a cél az összes módosítással h a különböző szintek topjain és szabin csücsülőket játékra biztassuk akkor ezzel pont az ellenkezőjét érték el.
Mivel a több sereges támadás nem működik ezért az lesz az általános h a top-ban megmaradnak a klánok és majd 1-1 orit felvesznek magukhoz akit ellátnak nyerssel és kamikáze módon végighajtják a pontlistán, mivel nagyot nem tud veszteni mert csak max 2 sereg fér be alulról....
Kössz szépen a "fejlesztést"....

Last edited by Solaris; 11-30-2006 at 09:35..
  #59  
Old 11-30-2006, 09:50
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Ati, nem lehetne ezt az egészet mondjuk csak a B, A csoportok kivételével bevezetni?
5-4-3 csoportokban nem annyira vészes ez...
  #60  
Old 11-30-2006, 10:09
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Bízok abban, hogy olyan sokan szólnak hozzá a témához, hogy Ati áthelyezi a megbeszélésekbe.

Szóljatok szövetségeseteknek, klántársaitoknak, hogy látogassák ezt a topikot, és fejtsék ki véleményűket.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu