Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 04-17-2009, 17:21
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Penya!
Igazad van, tényleg komoly bajok előtt állunk. Viszont amit olvashattunk ill. a riportban láthattunk nem újdonság. Ha utána néz valaki a római klub tevékenységének, ott már 1972 környékén találhat egy bizonyos Meadows nevű emberkét és a nevéhez kötődő modellt is megszemlélheti. Komoly hasonlóságot fedezhetünk fel. Kicsit furcsa ezt úgy viszont látni, mintha az egészet most fedezte, alkotta volna meg egy magyar fizikus, aki természetesen abszolúte nem vallásos és puszta tárgyilagosságból támogatja a katolikus egyházat. A teamjében is csak véletlenül vannak papok.
Egyetértek azzal, hogy komoly baj van (nem oly nehéz ez nekem, lévén környezetvédelem szakos voltam a Berzsenyin...), de ha a történelmet tekintem akkor az egyházakat messzemenően kizárnám ebből a dologból.
lehet nem újdonság.. de az emberek többségéhez nem jutott el, vagy akihez eljutott az nem hitte el, vagy legyintett rá egyet..
lényegtelen, hogy ki fedezte fel.. az a fontos, hogy eljusson minnél több emberhez..
egyébként az egyháznak én sem vagyok nagy híve
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 04-17-2009, 19:02
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
lehet nem újdonság.. de az emberek többségéhez nem jutott el, vagy akihez eljutott az nem hitte el, vagy legyintett rá egyet..
lényegtelen, hogy ki fedezte fel.. az a fontos, hogy eljusson minnél több emberhez..
egyébként az egyháznak én sem vagyok nagy híve
Akkor már rossz ember nem lehetsz...
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
  #53  
Old 04-17-2009, 19:54
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Ezt főleg azárt linkeltem be, h tudjatok róla és ne érjen váratlanul, nem kell vele egyetérteni, ha elolvastad úgyse felejted el. Majd ha 700 körül lesz a benzin ára vagy még feljebb emlékezzetek erre és cselekedjetek in hoc signo.
A tényekkel nehéz nem egyetérteni, mindenhol hallani, hogy 30-50-70év és elfogynak a fosszilis tüzelőanyagok. De azt inkább nem akarom elhinni, hogy 1év alatt megduplázódik a benzin ára. Ez nem így megy.
Ha jövőre el tudnák adni 1000Ft-ért a benzint, akkor már most 800lenne az ára.

A gazdasági hajtóerők elég nagyok ahhoz, hogy időben átálljon a gazdaság, nem hiszek a hirtelen összeomlásban. (De még ha hinnék is, nem hiszem, hogy bármi jelentősége lenne)
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #54  
Old 04-25-2009, 18:32
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
.
Ha jövőre el tudnák adni 1000Ft-ért a benzint, akkor már most 800lenne az ára..
nagyon meghalt a téma..
szóval ha idén 1-200 forintba kerül 1 liter olaj kinyerése szállítása stb.. és jövőre 2-3szor ennyibe, mert mélyebbről, nehezebben nyerik ki, akkor sztem emelnek..
vagy ha tetőzik a kitermelés, és már nem tudnak egyszerre többet kitermelni, vagy már tetőzött is, akkor csökken a kínálat a kereslet meg állandó vagy még nő is.. tehát az árak emelkednek
ha az stimmel, amit írnak, hogy tetőzés volt tavaly nyáron, akkor megeshet, hogy pár év alatt sokszorosára nő a benzin ára..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #55  
Old 04-27-2009, 20:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
nagyon meghalt a téma..
szóval ha idén 1-200 forintba kerül 1 liter olaj kinyerése szállítása stb.. és jövőre 2-3szor ennyibe, mert mélyebbről, nehezebben nyerik ki, akkor sztem emelnek..
vagy ha tetőzik a kitermelés, és már nem tudnak egyszerre többet kitermelni, vagy már tetőzött is, akkor csökken a kínálat a kereslet meg állandó vagy még nő is.. tehát az árak emelkednek
ha az stimmel, amit írnak, hogy tetőzés volt tavaly nyáron, akkor megeshet, hogy pár év alatt sokszorosára nő a benzin ára..
Ez az egy ami az iszonyú nagy butitás az egészben, és az egész csak nagy kamu. fingunk nincs hogy mennyi olaj van a földben, ahogy arról sincs hogy mennyi termelődik folyamatosan. amúgy pl a világ egyik legnagyobb kőolaj mezején ahol már évtizedek óta óriási a kitermelés és még mai napig nem csökkent 1tized bar-t sem az olajmező nyomása. emiatt vannak olyan elméletek is, hogy jóval rövidebb idő alatt képződik a kőolaj a mélyben mint gondoltuk... ráadásul vszinüleg a föld legnagyobb kőolaj mezeje (de biztos hogy az egyik legnagyobb) nyugszik kiaknázatlanul az északi jégpáncél alatt. úgyhogy én nem izgulok amiatt, hogy olaj csúcs lenne amig én élek ezek mind mind piaci fogások, hogy hogyan tornásszák feljebb az árat a termelők
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #56  
Old 04-27-2009, 21:49
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ha nem 50 év, akkor 100, szerintem nem az itt a lényeg, hogy mennyi olaj van még, hanem az, hogy többek között ennek a rengeteg olajnak az élégetésével fajok millióinak a jövőjét tesszük jelenleg tönkre. Egy pár fokos hőmérséklet emelkedéssel rengeteg élőlény életlehetőségei megszűnnek.
Jöhetünk azzal, hogy mindez egy természetes folyamat eredménye, de nem. A szén-dioxid körforgásból sok millió éve kivonódott mennyiséget hozzuk vissza a körforgásba. Hozzá még az is adódik, hogy a CO2 legfőbb nyelőit is folyamatosan írtjuk.
Aztán meg a melegedéssel a Szibéria fagyott mocsarai alatt felgyülemlett metánt is a felszínre hozzuk. A metán meg tudniillik 21x erősebb üvegházhatású gáz, mint a sokak által rettegett CO2. Ez pedig újabb melegedést eredményez, és a folyamat nem lesz megállítható...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #57  
Old 04-27-2009, 22:00
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ha nem 50 év, akkor 100, szerintem nem az itt a lényeg, hogy mennyi olaj van még, hanem az, hogy többek között ennek a rengeteg olajnak az élégetésével fajok millióinak a jövőjét tesszük jelenleg tönkre. Egy pár fokos hőmérséklet emelkedéssel rengeteg élőlény életlehetőségei megszűnnek.
Jöhetünk azzal, hogy mindez egy természetes folyamat eredménye, de nem. A szén-dioxid körforgásból sok millió éve kivonódott mennyiséget hozzuk vissza a körforgásba. Hozzá még az is adódik, hogy a CO2 legfőbb nyelőit is folyamatosan írtjuk.
Aztán meg a melegedéssel a Szibéria fagyott mocsarai alatt felgyülemlett metánt is a felszínre hozzuk. A metán meg tudniillik 21x erősebb üvegházhatású gáz, mint a sokak által rettegett CO2. Ez pedig újabb melegedést eredményez, és a folyamat nem lesz megállítható...
...és ennek az eredménye az hogy felforrunk?
Ahogy írod, régen az a szén-dioxid ugyanúgy benne volt a körforgásban...és akkor sem lett lakatlan a bolygó. A kőolaj nagyrésze pont pl.: jura, kréta időszakból van. Ekkor éltek a legnagyobb hüllők a bolygón és rengeteg egyéb élőlény...az egyik legszínesebb életvilág volt a mindenkori földtörténetben. Szval akkor merre is haladunk?

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az jó volt, de ne vonjunk le olyanból következtetést, amihez halvány lila dunsztunk sincs Az emberiség csak egy homokszem a sivatagban, nem maga a sivatag.
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)

Last edited by Phoenix; 04-27-2009 at 22:03..
Reply With Quote
  #58  
Old 04-27-2009, 23:31
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
...és ennek az eredménye az hogy felforrunk?
Ahogy írod, régen az a szén-dioxid ugyanúgy benne volt a körforgásban...és akkor sem lett lakatlan a bolygó. A kőolaj nagyrésze pont pl.: jura, kréta időszakból van. Ekkor éltek a legnagyobb hüllők a bolygón és rengeteg egyéb élőlény...az egyik legszínesebb életvilág volt a mindenkori földtörténetben. Szval akkor merre is haladunk?

Akkor kezdjük még régebben... Jelenlegi elméletek szerint az őslégkör redukáló jellegű volt, többségében metánnal, CO2-vel, szénhidrogénnel. Tehát akkor hogy is volt?

Az évmilliók alatt LASSAN kivonódó CO2, nem okozott drasztikus változásokat sem a légkörben, sem a hőmérsékletben. És itt éppen ez a lényeg, hogy a ÉLET mindig megtalálta az utat, DE időre van szüksége. Az alkalmazkodáshoz idő kell.
Egyszerű példa:
Elmész gyúrni életedben először. Belenyomsz a 60kilóba fekve egy párat, és érzed, hogy nem könnyű. Hónapok múlva a helyzet ugyanez lesz, csak akkor 120 kilónál. Mi van akkor, ha rád teszik akkor ott -amikor elkezdted- a 120 kilót? Valószínüleg meg sem bírod mozdítani, és a súlyával agyonnyom. Miért is nem tudod kinyomni? Mert NEM VOLT IDŐ arra, hogy a csontszerkezeted, az izmaid ALKALMAZKODJANAK a sokkal nagyobb terhelésnek! Ugyanez az élet.
Ott voltak a hatalmas rovarok is a triász-jura környékén. Az a 80centi szárnyfesztávolságú szitakötők pl. Miért volt erre lehetőség? Azért, mert sokkal nagyobb volt a levegőben az O2 tartalom. Nem 23% hanem 30 felett. A hatalmas páfrányerdők a meleg mocsarakba halmozódtak fel, tádámm, így lett a kőolaj, földgáz, szén, stb. Kikerült a CO2, nem lehetett akkora fotoszintézis, nem termelődött annyi O2, lecsökkent a légkörben az aránya. A nagy rovarok tracheáiban már az oxigénnel egyre kevésbé telített levegő pangott, a szövetek nem jutottak hozzá az oxigénhez. Egyérteműen elveszítették a nagy test okozta szaporodási előnyt, adaptálódtak. A lassú csökkenésben nem haltak ki, mert meg volt az életükhöz éppen szükséges mennyiség, de előnybe kerültek a kisebb testméretőek, akiknél kevésbé maradt meg a pangó levegő, akik ugyanazzal a potrohmozgással több levegőt tudtak áramoltatni. Mi lett volna, ha jönnek az UFÓ-k és elviszik a légkör oxigéntartalmának 1/3-át? Egyértelmű, ma nem lennének szitakötők.

Lehet vitatkozni ám olyan dolgokról, amiről van véleményünk, viszont vannak akik ténylegesen értenek ahhoz, amiről beszélnek. Mi nem. Nem véletlenül általánosan elfogadott az, amit mondanak, mert NEM találtak még ki jobbat. És hidd el, ami neked eszedbe jutott, az nekik is, és elvetették.

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az jó volt, de ne vonjunk le olyanból következtetést, amihez halvány lila dunsztunk sincs Az emberiség csak egy homokszem a sivatagban, nem maga a sivatag.
Itt már nem az emberről van szó. Az megoldja, hogy kihúzza rossz körülmények között is, erre van az agya. De nem mindegy, hogy hol élünk. Az élet MINŐSÉGE teszi az életet azzá, amilyen. Ne haragudj, de nem szeretnék földes kopár helyeken sétálgatni, ahol állatot csak patkányt láthatok, ahol a növényzet a gyomokban fog kimerülni, ahol ha lesz valami ami árnyékot ad, az nem fa lesz, ahol a nap és a forróság felperzseli az élet apró szikráit.
Köszi, kihagynám, nem mindegy, hogy hol élek, hogy hol élünk. Szeretném az unokámat látni, amikor megkérdezi, hogy papa, milyen állat az a nagy fehér szőrös ott? Szeretném azt válaszolni, hogy jegesmedve. Szeretném a szép Magyarország földjeit úgy mutatni neki, ahogy azt én is láttam/látom. Szeretnék horgászni, és nem csak betelepített guppit akarok fogni, mert az jól bírja az oldott oxigén "nélküli" vizet.
Érted? Nekem ez erről szól, nem tudom ki hogy van vele.

Bocsi, hogy sokat írtam, csak egyszerűen nem tudtam leállni
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #59  
Old 04-28-2009, 07:21
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szép érvelés
Lassan meggyőzöl...reméljük a legjobbakat, klszészüljünk a legrosszabbra, abból baj nem lehet
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
  #60  
Old 04-28-2009, 11:23
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ehhez az evolúciós témához hozzátennék még valamit.

A fajokat védenünk kell a kihalástól, és nemcsak erkölcsi okokból, hanem tisztán a profit szemlélet alapján. A biolkógiai diverzitásból hasznunk van.
Mondjuk van egy betegség, ami minket megöl, de X állatot nem, akkor meg tudjuk vizsgálni, és a segítségével tudunk ellenszert gyártani. De ha szerencsétlen állat kipusztul, akkor mi elestnk a lehetőségtől.
Azt hiszem a fehér cápa pont ilyen állat, nem alakul ki benne a rák, mert olyan az immunrendszere, de még leutánozni nem sikerült, és ha kiirtjuk, akkor nem is fog sikerülni.
Nem vagyok a génmanipuláció nagy barátja, de egyértelmű, hogy kihalt állatok előnyös génjeit nem tudjuk haszonállatokba/növényekbe ültetni.
A lényeg, hogy a biológiai diverzitás erőorrás (vagy inkább kincs), amit nem előnyös lecsökkenteni.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Azonosítás után. Pax Hungaricum Általános beszélgetés Hódítós témákban 29 10-04-2007 10:53
körváltás előtt, vagy után Magnum Segítség 8 10-15-2006 18:15
Csata után? Nola Segítség 13 10-11-2006 05:26
Mi lesz a 9 személyiség után? King Elvetett javaslatok 117 06-15-2006 22:42
Reply: új faj 9 személyiség után?... King Elvetett javaslatok 26 05-14-2006 15:03


All times are GMT +1. The time now is 23:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu