Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Le állíthasa-e a ht betegség esetén a képzést?
igen, hisz ez csak kényelmi funkció 117 68.42%
nem, mert ez hatalmas előny 54 31.58%
Voters: 171. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 11-21-2006, 22:28
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hat ige, a magyarazao dolgokat ki kellett volna hagyni a szavazasbol. kicsit ugy tunik a nem resznel, hogy szandekosan olyan a meghatarozas, ami eleve ellenkezest valt ki iranta. "hatalmas elony"...

amugy nemmel szavaztam. azert mert vki vipes, meg nem jelenti azt sztem, hogy a helytartora nem kell odafigyelni kisse. mert semmi mas nem a betegseg legyuresehez.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 11-22-2006, 01:38
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

oké akkor máskép teszem fel a kérdést ha ezt nem lehet mert tényleg igy élitek meg hogy előny mert eddig más érvet nem hallottam ellene (ép ész érvet) akkor hogy lehet hogy mehet az automatikus vérszomj , tekercs irás elhalasztása lové miatt, (lefosztanak vagy lelopnak és automatice megáll) ugyan igy kati képzés?
Reply With Quote
  #53  
Old 11-22-2006, 13:15
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én annak örülnék, ha be lehetne állítani, hogy egyszerre max. hány katonát sorozzon be a helytartó! Az sztem megoldaná a betegség kérdését is, és még hasznos is lenne.

Tehát például beállítom, hogy egyszerre max. 30embert lehet behívni (vagy 0,5%-ot), és ha félsz a betegségtől, akkor nem hagyod fenn max. 10%-on, hanem leveszed. (Vagy ha épp esős időjárástól tartasz)
Reply With Quote
  #54  
Old 11-22-2006, 13:17
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ez mar jobban hangzik.
Reply With Quote
  #55  
Old 11-22-2006, 13:32
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Én annak örülnék, ha be lehetne állítani, hogy egyszerre max. hány katonát sorozzon be a helytartó! Az sztem megoldaná a betegség kérdését is, és még hasznos is lenne.

Tehát például beállítom, hogy egyszerre max. 30embert lehet behívni (vagy 0,5%-ot), és ha félsz a betegségtől, akkor nem hagyod fenn max. 10%-on, hanem leveszed. (Vagy ha épp esős időjárástól tartasz)

Olvasd át a HT súgót Beállíthatod, mennyi legyen az egyszerre képezhető egységek száma.
Reply With Quote
  #56  
Old 11-22-2006, 13:34
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Olvasd át a HT súgót Beállíthatod, mennyi legyen az egyszerre képezhető egységek száma.
Nem mondod?

Az ötlet nem erről szólt, hanem az egyszerre besorozható létszámról. (Nem az egyszerre kiképzés alatt levőről!)
Reply With Quote
  #57  
Old 11-22-2006, 16:08
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Nem mondod?

Az ötlet nem erről szólt, hanem az egyszerre besorozható létszámról. (Nem az egyszerre kiképzés alatt levőről!)
Ez már nekem is tetszene.
Reply With Quote
  #58  
Old 11-22-2006, 19:03
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Nem mondod?

Az ötlet nem erről szólt, hanem az egyszerre besorozható létszámról. (Nem az egyszerre kiképzés alatt levőről!)

Ez mennyiben befolyásolná a problémát? Ha beteg vagy, Ugyanúgy besorozza a népet a helytartó, akármennyit állapítasz is meg. Az meg szintén hülye helyzethez vezetne, ha képezhetnél ugyan napi 1000 katincsot, de te beállítod, hogy max 30-at sorozzon körönként, hátha beteg leszel. Emellett ha beteg leszel, és későn veszed észre még a csökkentett mennyiség is sok lehet bőven.
Ha nem tetszik egy értelmes javaslat, az a te dolgod, de ne torzítsuk értelmetlenre, mert az nem jó...
Reply With Quote
  #59  
Old 11-23-2006, 06:50
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ez mennyiben befolyásolná a problémát? Ha beteg vagy, Ugyanúgy besorozza a népet a helytartó, akármennyit állapítasz is meg. Az meg szintén hülye helyzethez vezetne, ha képezhetnél ugyan napi 1000 katincsot, de te beállítod, hogy max 30-at sorozzon körönként, hátha beteg leszel. Emellett ha beteg leszel, és későn veszed észre még a csökkentett mennyiség is sok lehet bőven.
Ha nem tetszik egy értelmes javaslat, az a te dolgod, de ne torzítsuk értelmetlenre, mert az nem jó...
Mint írtam nem az a javaslat célja, hogy megoldja a problémát, mert én is az ellentáborral értek egyet, a betegség legyen hátrány egy vipesnek is. Jóhogy nem kezd el a helytartó kórházat építeni.
Ez egy köztes megoldás lenne, és emellett hasznos is, még akkor is, ha nem jön betegség.

Sztem te valamit félreértettél, (bocs, hogy nem voltam világos) úgy kéne, hogy be tudd írni, mennyi katonát sorozzon be egyszerre legfeljebb. (10000-es népességnél nyilván nem 30-at írsz be) (Azt nem tudom, hogy darabszám, vagy százalékérték lenne-e a jobb) Tehát nem arra gondoltam, hogy legyen egy négyzet, hogy max. 30fő vagy max. 10%, mert annak valóban nem lenne túl sok értelme.

És még annyit, hogy most 2embernek tetszik (méghozzá jobban, mint az előző), és neked meg nem. (De persze én nem általánosítok 3emberből)
Reply With Quote
  #60  
Old 11-23-2006, 07:12
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
a betegség legyen hátrány egy vipesnek is.
Pillanatnyilag aki nem VIP-es, annak ilyen jellegű hátránya _NINCS_, mivel saját magad nem állsz le képezgetni, ha beteg vagy. Szerintem logikus lenne, ha a helytartó sem képezne ebben az esetben, mert viccesen jön ki az, hogy VIP-es vagyok és hátrányom van azzal szemben, aki nem fizetett elő a szolgáltatásra. Komolyan nem értem azokat, akik hadakoznak ezen opció ellen. Viszont túlbonyolítani felesleges. Csak annyi kell, hogy Képzés betegség esetén és egy kis négyzet mögé. Ha azt akarod h akkor is képezzen akkor pipa, de alapjáraton nem képezne.
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Betegség banyek Stratégia & Tippek 17 11-17-2006 16:16
Fajok, Összekapcsolás, Betegség Makariosz Segítség 25 02-02-2006 10:23


All times are GMT +1. The time now is 09:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu