Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 05-12-2006, 19:44
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :))
Quote:
Originally Posted by Cassandra
Dragon most miért?
Nincs is annál izgalmasabb, mint felülni egy négyéves csődörcsikóra.

Izgalmas de nem biztos hogy egészséges
Én még élek
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 05-13-2006, 18:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Hajrá boci-paci!

__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #53  
Old 05-13-2006, 18:50
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Látom nagyon tetszett neked ez a tehé... izé ló
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #54  
Old 05-13-2006, 23:36
Etyekwood's Avatar
Etyekwood Etyekwood is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 275
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Winethou - nak volt ilyen, ha jól emléxem még gyerekkoromból
Anno ilyet akartam
Reply With Quote
  #55  
Old 05-20-2006, 12:28
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mai történet, nem túl nagy szám, de édes
Nemrég operálták a kutyámat így csak röpke, pórázos sétákat tehet.
Ma délelött egy kisebb lovascsapat vonult át a lakótelep mögötti füves területen.
Liza kutya imádja a lovakat, többször volt velem kisebb lovas kiruccanásokon.Az egyik póni nagyon megtetszett neki...Szerelem első látásra.
A húsz perces sétából tíz perc azzal telt el, hogy a kutyám és a póni végigvizsgálták egymást.Majd a póni úgy döntött, hogy a rajta ülő leányzóval inkább velünk tart, mintsem, hogy a továbbiakban a többi lovast követné.
Lótolvaj kutyám van.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #56  
Old 05-20-2006, 12:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Hihi, ez aranyos.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #57  
Old 06-17-2006, 19:35
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Lovaglás fél év kihagyás után

Bő fél(inkább háromnegyed) éve, rajtam kívül álló okok miatt nem volt alkalmam jóformán lóközelbe kerülni sem.Hetekig vártam egy kis jóidőre és ma eljött az a nap, ami minden szempontból tökéletes volt egy kiadós lózásra.:)

Sajnos nemrég a lovardából elkerült az ottani kedvenc paccom Haly - rajta még pár hete ültem egy keveset, de csak lépésben haladtunk körbe-körbe - így ma új lovat "kaptam", ő Ramirez, bevallom őszintén tőle korábban is, és ma is tartottam.Van egy olyan nagyon buta szokása, hogy ügetés, vagy vágta közben, megáll, mint akinek földbegyökererzett a lába, nagyon kezdő lovasként egyszer jóformán átrepültem egy ilyen akciója után a feje felett, a tenyerem állapota, meg a csukóm szine hetekig emlékeztetett az alapszabályra...Térddel, combbal szorííít...:D

No most ezen a lovon fogok a jövőben lovagolni, így bíztam benne, hogy jó lesz ez az első alkalom, és szerencsém volt.:)

Beértem a lovardába és kihoztam a "lovamat", Ramirez egy gyönyörű nyárifekete, herélt, maga a ló mindig is nagyon tetszett...
Kihoztam neki egy kis lucernát, leszortam elé, majd be az istállóba, mire kiértem a lucerna eltünt, nem kevés volt, így egy percig elmélkedtem, hogy ki is hoztam-e vagy csak ki akartam, hozni...vissza az istállóba és igen hiányzott az a mennyiség, JÓ... felmarkoltam egy kupac szénát, ki a lóhoz, elészortam és nekikezdtem a pucolásnak.
Ló lepucolva, felszerelve, fel kéne rá szálni, node hoppá...a bal kengyel hiányzik.:D
Be az istállóba, kengyelkeresés, szerencsére szinte azonnal meg is lett:)
Ki a lóhoz, kengyel fel, én fel a lóra, hevederhúzás, kengyeligazítás, irány a karám...

Minden remekül ment, két másik lovassal osztályban lovagoltam... a három ló közül az enyém és az egyik lány alatt dolgozó böszme nagy sárga, hogy is fogalmazzak... nem kedvelik egymást, így a távolságokra tényleg figyalni kellett..
Nem volt semmi gond, aztán egyszercsak felhangzott a kérdés "tudsz vágtázni?"
Őszintén szólva egy két kisérletet tettem eddig ennek elsajátítására, de mindig csak futószáron és csak nem megállós lóval, ezek után a válaszom egyértelmü "NEM" volt.
A reakció:"Nem baj, majd belejössz..."

És innentől a vágtaszakaszoknál az életemért kapaszkodtam...térd szorííít, comb szorííít, fogd a nyerget erősebben, dőlj hátra és élvezd, mondogattam magamnak.:D
Nem estem le, Ramirezzel számomra meglepő, de egészen öszhangban voltunk, pedig nem szoktam hozzá a mentalitásához...Haly teljesen más volt mind viselkedésileg, mind jármódilag(nem volt igazán "kényelmes" egyik jármódban sem)
Jó nap volt ez a mai.:)

És ki merem jelenteni immáron nem félek Ramireztől!:)
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 06-17-2006 at 19:45..
Reply With Quote
  #58  
Old 06-25-2006, 20:46
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Lóbartátok Országos Találkozója 2006

A hétvégén került megrendezésre a lóbarátok Országos Találkozója Tatárszentgyörgyön.

Huh, hol is kezdhetném...?

Egy kis történelem:
Idén negyedszer rendezték meg a találkozót, melynek ötlete 2003-ban eresztett gyökeret, akkor még (szó szerint idézek) "Fórum Összekovácsolási Hadgyakorlat"-nak indult az egész és szinte kizárólag a paci.hu-n regisztrált fórumozók vettek részt rajta, lehettek vagy 90-en.
Azóta évről évre kezdi kinőni magát ez a "kis" fórumos buli.
Én először a tavalyi évben vettem részt a találkozón, ahol akkor nagyjából 200látogató vett részt és ennek a 200embernek jórészét személyesen is ismertem (konrétabban a nagyjából 1000aktív tagot számláló fórum keménymagját), ígyaztán a családias hangulat garantált volt.
Idénre a találkozó bőven kinőtte a fórum kereteit, sok volt az ismeretlen arc, a külsős érdeklődő; legyen lóval, vagy ló nélkül egyedül vagy csalárostól; volt ott pár hónapos gyerektől idős néniig mindenki és mindenkit ugyan az az egy dolog vonzott oda, a lovak iránti szeretet.

És akkor a hétvégi kaland:
Péntek este indultunk el Tatárra, a hétvégi csúcsforgalmat telibe kapva 3órás út után, mágfáradva érkeztünk a Kajdácsi Tanyára.Még itthon a térképet böngészve feltünt, hogy a tavalyitól teljesen eltér az egész helyszin "felépítése".
A helyszínen gyors telefon Hosszúhomloknak, aki hamar a segítségünkre sietett és mutatott egy remekbeszabott kis táborhelyet(Köszi Hh sokat segítettél ).A sátorépítés után alaposan körbenéztünk, kiváncsi voltam, hogy a tavalyihoz képest mi lett más és mi maradt a "régiben" vagyis felmértük a terepet.Az úton, útfélen utunkba akadó lovak közül minden ötödiket megvakargattam, már akikről tudtam, hogy mire számíthatok tőlük.
Nem sokkal késöbb lángrakapott a hatalmas tábortűz, mely az egész rendezvény mintegy megnyitását is jelentette.
Letelepedtünk a tábortűz mellett és halgattuk, az ott összekovácsolódott kis együttest, aminek egyes tagjai szintén fórumlakók voltak és akik maguk szerkesztette mikrofonálvány mellett voltak kénytelenek zenélni, de ez nem szegte kedvüket.
A remek hangulatot csak fokozta, mikor közkívánatra szintén fórumtárs Gumilovoas ragadta magához a mikrofont.
A tűz órákig éget, a hangulat eszméletlen volt, aztán a korai kelésre és a késői órára való tekintettel aludni vonultunk.
A két nap folyamán rengeteg ismerőssel is összefutottam(Hh, Csikasz, Filly, Szende, Pende, Kikki, Őz és a lista még korántsem teljes) kivel hosszabb, kivel rövidebb beszélgetésbe elegyedve... futólag még rengeteg fórumost láttam, de volt olyan is akit kerestem és többször elmentem mellette.
A programok nagy része számomra kifejezetten érdekesnek bizonyult és a lebonyolításban, ha voltak zökkenők, azt egyszerü halandóként ritkán vettem észre, amit a legtöbb rendezvénnyel kapcsolatban általában nem lehet elmondani.
Lovas bemutatók és különböző lovas versenysámok váltogatták egymást.
Bárki találhatott olyat, ami érdekli.Az állatorvosi szaktanácsadástól(belgyógyászat, lábpróblémák) a díjlovaglás fortéjain át a Westernen keresztül egész a Military-ig és a kovácsbemutatóig volt itt minden.Majd este tombola(tárgynyereményekkel, három zsákba MACSKÁVAL és egy 9hónapos sárga kancacsikóval), majd újra tábortűz (Szent Iván éjjelén ez ki sem maradhatott volna), Line Dance oktatás és koncert, eredményhírdetésekkel megtűzdelve.
Mivel mind pénteken, mind szombaton hajnalban keltünk, a Midnight Boogie koncert szünetrében elvonultunk aludni, így sajnos lemaradtunk az Aranyplajbász(Irodalmi értékü hsz.-ért járó) és Aranyszembogár(A legjobb fotókért járó) díjak kiosztásáról, és mivel a helyszinen nem tapsolhattam meg a díjazottakat, ezúton szeretnék gratulálni mindenkinek.
Ma megint hajnalban keltünk(igen még Ati is, sőt ő még elöttem ébredt mindkét nap), majd némi éledezés után kipakoltuk minden cuccunk, megszáltuk a helyi boltot kicsit körbenéztőnk még a környéken, majd vissza a tanyára, sátorbontás még egy kis lónézegetés, lóvakargatás és lassacskán elköszönve ismerőstől és ismeretlentől haza vettük az irányt.

Azt nagyon sajnáltam, hogy a tavalyiak közül több ember nem volt jelen és mint többen, mi is pecsenyévé sültünk a napon, de azt mondom, így is megérte elmenni.

A szervezőknek köszönjük, hogy ottlehettünk, aki nem jött el, az nem tudja mit veszített.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 06-25-2006 at 20:57..
Reply With Quote
  #59  
Old 08-13-2006, 19:10
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hmm... beszólok már ide is a kedves kolegina vagy csak majdnem kolegina topicjába
Nekem ugyan sok közöm nincs a lovakhoz, kivéve talán hogy gyógyítgattam egyet-kettőt még középsulis koromban álltorvos mellet
Én is az szerettem volna lenni, de az egyetemből végül nem lett semmi
A lovakról talán csak annyit, hogy valóban okos jószágok. Túl sok tapasztalatom nincs, de elég csupán közelről a szemükbe nézni
Reply With Quote
  #60  
Old 08-13-2006, 19:41
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Hmm... beszólok már ide is a kedves kolegina vagy csak majdnem kolegina topicjába
Nekem ugyan sok közöm nincs a lovakhoz, kivéve talán hogy gyógyítgattam egyet-kettőt még középsulis koromban álltorvos mellet
Én is az szerettem volna lenni, de az egyetemből végül nem lett semmi
A lovakról talán csak annyit, hogy valóban okos jószágok. Túl sok tapasztalatom nincs, de elég csupán közelről a szemükbe nézni
Köszönöm Cece, hogy ide bekukkantottál, ez a téma is lassan a feledés homályába merül...
Sajnos jövőbeli terveimbe nekem is egyre kevesebb az esély arra, hogy belefér az Állatorvosi Egyetem, ennek több oka van, amibe itt most nem mennék bele...
A lovak az életem részét képezték az elmúlt időszakban, de most ez a dolog is kicsit szünetel, mindenesetre a lovak, ha már állatorvos nem lesz belőlem, reményeim szerint a jövőben is az életem szerves részét fogják képezni, amennyiben a dolgaim úgy alakulnak.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 08-13-2006 at 19:47..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami 1/A Északföld Általános beszélgetés Hódítós témákban 1402 07-04-2024 15:11
Minden ami PC Játék! Black Sheep PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 1249 04-05-2014 18:44
Tényleg halálra van ítélve? avagy minden ami zombi MiKoR Stratégia & Tippek 536 06-25-2012 08:53
minden ami nem metal Szigibabe Zene 91 10-30-2007 11:19
Makettezés, modellezés és minden ami kapcsolódik! :) Senki Szabadidő, Sport 25 05-16-2006 16:53


All times are GMT +1. The time now is 21:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu