Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Használnád-e a hadisarcot, ha a játék szabályai lehetővé tennék?
Igen használnám. 38 62.30%
Nem, nem használnám. 23 37.70%
Voters: 61. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 07-10-2007, 20:21
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
Vannak esetek, mikor nem így döntesz, vagy lesznek
Vagy csak én vagyok nagyon megfontolt, és nem ugrok neki két szövinek egyből, még akkor se, ha iszonyat összeszokott és jó a szövi
Biztos bennem van a hiba
És ha gáz van, akkor nincs szabi, se fellépés szövi nélkül, max, ha személyes problémák vannak, vagy ha a szövi úgy dönt ez az egyetlen megoldás ezt mind magamtól, mind a szövitől elvárom...
hmmmm nem tudom de szerintem ez a hódító és itt keményen harcolni kell néha 2 szövi ellen de azért az elég érdekes ha egyszerre 2 szövi ugrik rád Általában van olyan fair legalább az egyik szövi hogy megvárja amíg a másik szövivel elintézitek a dolgaitokat Ha nem akkor az már elég gyanús de akkor is még ott vannak a lehetőségek mint a bontás szabi vagy felfele ellépés a szövitől

De nem fogtok tudni meggyőzni arról hogy a hadisarcolás mennyire jó meg ügyes meg okos dolog
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 07-10-2007, 20:25
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
hmmmm nem tudom de szerintem ez a hódító és itt keményen harcolni kell néha 2 szövi ellen de azért az elég érdekes ha egyszerre 2 szövi ugrik rád Általában van olyan fair legalább az egyik szövi hogy megvárja amíg a másik szövivel elintézitek a dolgaitokat Ha nem akkor az már elég gyanús de akkor is még ott vannak a lehetőségek mint a bontás szabi vagy felfele ellépés a szövitől

De nem fogtok tudni meggyőzni arról hogy a hadisarcolás mennyire jó meg ügyes meg okos dolog
Nem mondom el többször, nálam ilyen nincs...ez az utolsó lehetőség...akkor már sokkal inkább fizetek!!!
teljesen mindegy mi mennyire fair, vagy nem. az élet sem fair.

Én biztos nem akarlak meggyőzni, elmondtam az érveimet mellette, és az aggályaimat vele szemben....
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
  #53  
Old 07-10-2007, 20:30
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
Nem mondom el többször, nálam ilyen nincs...ez az utolsó lehetőség...akkor már sokkal inkább fizetek!!!
teljesen mindegy mi mennyire fair, vagy nem. az élet sem fair.

Én biztos nem akarlak meggyőzni, elmondtam az érveimet mellette, és az aggályaimat vele szemben....
Zsáni akkor azt hiszem meg is érdemled. Ez egy stratégiai játék nem pedig hogyan ütessük szét magunkat .... De azért lehet hogy mások esetleg más kiutakat is találnak mint te .... nem könnyebb kiutak de talán nem annyira megalázó
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #54  
Old 07-10-2007, 20:58
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szépen elvagytok, látom

Nos, megpróbálom kifejteni a véleményem.
Az esetek nagyobbik részében ez a hadisarc dolog oda fajulna, hogy a komoly tartalékokkal rendelkező tf szövik végigvernék és megsarcoltatnák a náluk lényegesen gyengébbeket 50-100 milla sarcért, amire még csak szükségük sincs... Dicsőségből, ahogy Reaktor említette nagyon helyesen. Akinek viszont ilyesmi célja van, az most is szerezhet magának dicsőséget: addig pofoz valakit míg az mnt-t nem küld.

A magam részéről többnyira Dragival értek egyet. Akitől lehetne sarcolni az nem adja oda, inkább háborúra költi. Én se adnám. Sose érdekelt, mennyire gazdaságos egy háború, amíg bírtam ütöttem, és benyeltem a veszteségeket. De nem fordulhatott elő olyan, hogy fizessek valakinek a békéért, még vesztes háborúban sem.

Érdekes adalék: régebben egy L-es adok-kapok béketárgyalása közben az ellenfél tolisa felajánlotta, hogy pénzzel enyhíti az okozott kárt. Mivel hasonló tapasztalatom addig még nem volt, kíváncsi lettem, és megkérdeztem mennyire gondolt. 25-30 milla volt a válasz. Megköszöntem, és mondtam építsenek belőle amit lehet.
Reply With Quote
  #55  
Old 07-10-2007, 21:03
Pomi Pomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Budapest
Posts: 58
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Még egy játékszabály, ami annyira ingatag lábon áll, tele van kiskapuval. Nem látok rációt abban, hogy ez a játékba surlódás mentessen beilleszkedjen és részese legyen.
Reply With Quote
  #56  
Old 07-11-2007, 00:07
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Dragi én nem értek egyet veled ebben, Miért vinnéd bele a társaidat, egy valószinüleg vesztes háboruba??? tudom ez csak egy játék, de mégse logikus döntés. a menekülés számomra nem elfogadható dolog. Nem hagyunk hátra senkit, emiatt már rugtunk ki tagot a szöviből, mert szabira menekült... Ilyen esetekre van a diplomácia, ami legalább olyan fontos stratégiai eszköz mint a sereg, a hadisarc jó eszköz lenne egy esetleges nagyobb veszteségtől megkimélni magadat és a társaidat. tudom, hogy konokul harcolsz, és inkább elherdálsz 1mrd-ot egy elvesztett háborúra, minthogy kifizess 100milliót, de mint mondottam sztem ez hülyeség.

Quote:
Originally Posted by Pomi View Post
Még egy játékszabály, ami annyira ingatag lábon áll, tele van kiskapuval. Nem látok rációt abban, hogy ez a játékba surlódás mentessen beilleszkedjen és részese legyen.
Hát nem tudom, ha jól van megcsinálva a szabály, akkor minimális kiskapuk vannak. Synkel aggályaira volt már felvetés is.
összeszedném azokat az ötleteket amik nekem is teccettek (esetleg sajátok):
-A támadott fél kérhessen csak hadi sarcot, így kiszürve a mániákusokat.
-a hadisarc mindenkép egy hosszabb lejáratú mnt-vel járjon együtt.
-Feltétele legyen a Hadüzenet, és sikeres katonai támadó akció! (sztem mindenkép kell a katonai akció, 1. a topos leutalások ellen, 2. mert hadisarcot valóságban is háborúk után fizettek, 3 ezzel a tolik könnyen visszaélhetnének a távolságuk miatt.)
-Mértéke legyen maximalizálva: terület nagysága szerint illetve az ország összvagyonának 20%-a (de akkor itt minden ingóság számit az utolsó katonától, a piacon lévő mrd-okig) a 2érték közül a kisebb a mérvadó.

Egyelőre nem látok kiskapukat. újrázás elött így nem lehetne átadni dolgokat a 20%-os max miatt, még nagy hekin sem. Leutalni a topból pedig bonyolult és hosszadalmas lenne így. tudatosan sarcoltatni is nehéz lenne,a támadóság miatt. Le 0-ázni orikat megint nem lehetne a 20% miatt.
Ha a heki alapú korlátozást jól átgondoltan szabjuk meg akkor az se fog előfordulni,hogy olyan jelentéktelen lesz mint a vérdíj.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #57  
Old 07-11-2007, 00:27
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az ország vagyonának a 20%-a szerintem felesleges, mert normális gondolkodásu emberrel meg lehet egyezni, aki meg nem fér bele ebbe a kategóriába, az meg feltételezem majd azt akarja hogy csinálj valahogy pénzt hogy nagyobb legyen az ő 20%-a

Ezért továbbra is azt tartom jónak ha min és max összeget megjelölünk.
(50-1000millió)
Hadüzenet, nem biztos hogy kell, pont azért mert esetleg zaklat egy tolis és igy szeretnék töle nyugtot, messze nem biztos hogy hadüzit küld. Ha meg én akarok békét nem hiszem hogy előtte hadüzit küldök.
Támadott fél kérhessen hadi sarcot? ezt úgy érted hogy akit támadnak kérhessen békét amiért pénzt ajánl fel?

________________________________________


4. szint hadisarc min és max: 50-400millió
3.szint 50-600millió
2.szint 50-800millió
1.szint 50-1000millió

igy talán még a területhez em kellene kötni.


Ami a jksz-t illeti szerintme ez nem reális veszély. Mert ha én át akarok adni pénzt olyan embernek aki olyan közel van hogy valamilyen támadó akciót inditson ellenem, azzal biztos nem játszanék iylen hadi sarcosdit hogy egy nem túl nagy pénzösszeget átadjak neki majd utánna x hétig mnt-sek legyünk.
Leszövizek vele és szabályosan átkaravánozom a pénzt, ha nem akkor megbeszélt ütéssel kifosztom vagy lelopom tolvajokkal.

Nagyobb távolságbol meg ugye nem működi ka hadi sarc, mert ha kell legyen támadó akció, akkor a másik fél közel kell hogy legyen hozzám, iylen esetben ott a lehetőség piacon utalni.
Szóval szabálytalan pénzátadásra biztos nem a hadisarcot használnám.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #58  
Old 07-11-2007, 00:43
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Az ország vagyonának a 20%-a szerintem felesleges, mert normális gondolkodásu emberrel meg lehet egyezni, aki meg nem fér bele ebbe a kategóriába, az meg feltételezem majd azt akarja hogy csinálj valahogy pénzt hogy nagyobb legyen az ő 20%-a

Ezért továbbra is azt tartom jónak ha min és max összeget megjelölünk.
(50-1000millió)
Hadüzenet, nem biztos hogy kell, pont azért mert esetleg zaklat egy tolis és igy szeretnék töle nyugtot, messze nem biztos hogy hadüzit küld. Ha meg én akarok békét nem hiszem hogy előtte hadüzit küldök.
Támadott fél kérhessen hadi sarcot? ezt úgy érted hogy akit támadnak kérhessen békét amiért pénzt ajánl fel?
2-en mást gondolunk a sarcról úgytünik. Te tulképpen a béke a költségének tekintenéd. Én meg a valósághoz közelebbi részére asszociálok, méghozzá egy totális háború végén fizetendő dolog. Hadi sarcot általában akkor kérnek ha megtámadnak egy országot, a megtámadott fél felülkerekedik, és az agresszortól kér kárpótlást! Ettől elvonatkoztatva sztem azért kell a támadott félnek adni csakis ezt a lehetőséget, hogy az esélye se legyen megadva a nagyképübb, mániákus egyedeknek hogy a gyengébbeken csak ezért végiggázoljanak. illetve hogy zsarolással juthassanak pénzhez. egy olyan dolog alakulna ki ebből mint a filmekben a "tipikus" sulikban: a gyengébtől mindig elvennék azt a kevéskét is ami van neki a csúnya nagy fiúk (jelen esetben a csúnya, izzadt, büdös orkok)

az hogy miért tartom szükségesnek a 20%-ot??? mondjuk 4-ben ha vki 400millát követel, és nem alkuszik 800hekin. nincs tartalék, (mert feléltem elözöleg ebben vagy másik háborúban, esetleg nem is volt) akkor az a 400milla óriási követelés, minimum 10k egységtől kéne megszabadulni ami adott esetben 22-23%barakk, vagyis a seregem felétől megkéne szabadulni... ami óriási érvágás. irreális mértékü egy ilyen tartalék nélküli országnak. ezt te is tudod, hogy valakinek 400milla óriási vagyon, másnak meg aprópénz. ez pontosan azt a célt szolgálná, hogy a másik országot ne lehessen anyagi csődbe kényszeriteni hanem egy elfogadható mértékü maximumot megszabva védjük a kicsiket. a nagyoknál meg úgyis több mint a csoport/heki maximum úgyhogy náluk szépen ki lehet köhögtetni a lét...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 07-11-2007 at 00:52..
Reply With Quote
  #59  
Old 07-11-2007, 07:48
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Dragi én nem értek egyet veled ebben, Miért vinnéd bele a társaidat, egy valószinüleg vesztes háboruba??? tudom ez csak egy játék, de mégse logikus döntés. a menekülés számomra nem elfogadható dolog. Nem hagyunk hátra senkit, emiatt már rugtunk ki tagot a szöviből, mert szabira menekült... Ilyen esetekre van a diplomácia, ami legalább olyan fontos stratégiai eszköz mint a sereg, a hadisarc jó eszköz lenne egy esetleges nagyobb veszteségtől megkimélni magadat és a társaidat. tudom, hogy konokul harcolsz, és inkább elherdálsz 1mrd-ot egy elvesztett háborúra, minthogy kifizess 100milliót, de mint mondottam sztem ez hülyeség.
Hmmmm tegnap megkérdeztem erről az egyik szövetségesemet akivel talán kb. 1 éve játszom hogy mit csinálnánk ha 2 szövi esne nekünk azt mondta felvennénk a harcot tehát nem csak én gondolkozom így és ez csak egy játék és ha bukni kell egy háborún pénzt akkor Istenem bukni kell nem azért van a pénz hogy elnézegessem a piacon hogy jajj de jó van 5-6-7-8-9 mrd-om de ha háborúra kerül sor inkább kifizetek 1 mrd-ot csak hogy békén hagyjanak nem tudom azt az 1 mrd-ot inkább elháborúzom
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #60  
Old 07-11-2007, 08:50
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
Hmmmm tegnap megkérdeztem erről az egyik szövetségesemet akivel talán kb. 1 éve játszom hogy mit csinálnánk ha 2 szövi esne nekünk azt mondta felvennénk a harcot tehát nem csak én gondolkozom így és ez csak egy játék és ha bukni kell egy háborún pénzt akkor Istenem bukni kell nem azért van a pénz hogy elnézegessem a piacon hogy jajj de jó van 5-6-7-8-9 mrd-om de ha háborúra kerül sor inkább kifizetek 1 mrd-ot csak hogy békén hagyjanak nem tudom azt az 1 mrd-ot inkább elháborúzom
Dragon ez a Te hozzáállásod.
Tiszteletben tartjuk, de ne sújkold, hogy csak ez a helyes.
Más más helyzetben inkább beismeri a vereséget, és elkerülné a hatalmas károkat.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 04:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu