Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 07-31-2007, 10:22
Arden Arden is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 487
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem hiszem,hogy az alapötlet,amit Jack kitalált,akármiben is zavarná az Ati által gigaori-tulajoknak nevezett csoportot
__________________



Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 07-31-2007, 10:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arden View Post
nem hiszem,hogy az alapötlet,amit Jack kitalált,akármiben is zavarná az Ati által gigaori-tulajoknak nevezett csoportot
Az alap ötlet egyáltalán nem szimpatikus. 2 hetente számoljuk újra, hogy kinek hány hektár kell? Azt hiszem, hogy a Hódító van olyan állapotban, hogy félmegoldásokat, és foltozgatásokat, amiket azután újra és újra át kell gondolni, felesleges betenni. Egy végleges megoldás kell. Figyelembevéve az aktuális játékosszokásokat, ami sajnálatos módon az anarch felsőbb szintjein az, hogy "nehogy megtámadjatok, mert akkor nem termelek a piacra, bleeeeee".

Ha ugyanaz a rendszer lenne, mint normálban, akkor nem egy emberen múlna, hogy a csoport piaca milyen, nem ő uralná a piacot, és nem az ő kénye-kedve szerinti országokat lehetne csak megtámadni, hiszen egymaga nem láthatná el az egész csoportot, így mindenki más is tartana termelőket és/vagy önellátó lenne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #53  
Old 07-31-2007, 10:29
jack herrer jack herrer is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
mert ez volt az igény részetekről, hogy had legyenek ott akkora országok, amekkorát csak akartok, és ne kelljen fellépni vagy fordulni. Ez tehát a ti konkrét kérésetek volt, hogy így működjön, mert ez így az igazi, és így a jó.
ő nemtom ez kinek a kerese lehetett?
biztos hulláé aki mar abbahagyta a jatekot es kesobb 200k huf ert eladta az orszagait ahelyett hogy be melyszabizott volna hogy segitsen azokon akiket megszivatott
es inkabb eladta az orszagait bena jaccani nem tudo jatekosoknak
tiszta vicc amugy ami az anarchban folyik
segitunk elcseszni a szintet a jatekosoknak de rendbehozni mar semmit nem akarunk csak bezsebeljuk a vipeket szolgaltatast meg nem nyujtunk erte
es csak belekotunk egy két reszletbe
a temanyito keresekkel ugyan meg minek foglalkozzunk
kosz ati igazan kedves vagy
igazandibol ez nem fenyegetozes hogy torlom a 3askam stb hanem csak az elkeseredetseg beszel belolem
lehet hogy te nem akarsz foglalkozni evvel a problemaval de igenis megoldas kene
mert nem 1 jol fizető sokoris jatekos abbahagyta mar az anarchot
a szigoritasok ota az elvezhetetlen jatek miatt
ez nem tom kinek jo de igy biztos nem jon lessz anyi bevetel a vipekbol amenyi esetleg lehetne
Reply With Quote
  #54  
Old 07-31-2007, 10:33
jack herrer jack herrer is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

en egy egyszeru megoldast probaltam kitalalni nem vok programozo matematikus sajna
ez eccerunek tunt
de barmilyen megoldas erdekelne minket csak tortenjen mar valami
Reply With Quote
  #55  
Old 07-31-2007, 10:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by jack herrer View Post
mert nem 1 jol fizető sokoris jatekos abbahagyta mar az anarchot
Én biztos vagyok benne, hogy marha unalmas úgy játszani, hogy semmi más dolgom, mint azt figyelni, hogy megtámad-e valaki, és ha igen, akkor elkezdek fenyegetőzni a fórumon.

Vagyis "játszani", ez a kifejezés erős túlzás. Mindenesetre az anarchban ez megy.

Mit lehetne csinálni? Hát például lehetne JÁTSZANI ugye, mert mennyiből állna összefogni és együttes erővel leverni az ilyen országokat? Ha már anarchról beszélünk. Ahhoz mást is kéne csinálni, minthogy várom, hogy valaki ellásson nyersanyagokkal és katonával. És ha az a valaki befenyeget, hogy nem lesz több kő a piacon, akkor szépen visszavonulni, mert jajj, én magam nem tudok követ szerezni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #56  
Old 07-31-2007, 10:36
Arden Arden is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 487
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az alap ötlet egyáltalán nem szimpatikus. 2 hetente számoljuk újra, hogy kinek hány hektár kell?
lehet h én vagyok értetlen, de mit számoljunk újra 2 hetente?
Jack ötlete az volt,h x hekihez legyen kötve a kék számosok topja.
úgy érzem,h ezt nem kellene hetente újraszámolni,mert adott hekik lennének,ami felett telne a topkör.
mivel fedezni már nagy hekin nem lehet,ezért nagyságrendekkel nem fog változni a csoport nagyobb orijainak hektárszáma,úgyhogy ki lehetne számolni/megadni egy hekiszámot kék számonként.
sztem.
__________________



Reply With Quote
  #57  
Old 07-31-2007, 10:38
Arden Arden is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 487
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én biztos vagyok benne, hogy marha unalmas úgy játszani, hogy semmi más dolgom, mint azt figyelni, hogy megtámad-e valaki, és ha igen, akkor elkezdek fenyegetőzni a fórumon.

Vagyis "játszani", ez a kifejezés erős túlzás. Mindenesetre az anarchban ez megy.

Mit lehetne csinálni? Hát például lehetne JÁTSZANI ugye, mert mennyiből állna összefogni és együttes erővel leverni az ilyen országokat? Ha már anarchról beszélünk. Ahhoz mást is kéne csinálni, minthogy várom, hogy valaki ellásson nyersanyagokkal és katonával. És ha az a valaki befenyeget, hogy nem lesz több kő a piacon, akkor szépen visszavonulni, mert jajj, én magam nem tudok követ szerezni.
Ati,miért kell 1-1 kiragadott példából általánosítani az anarchra vonatkozólag? ...
láttál te valaha is egy normálisabb, több orival rendelkező, játszani tudó anarchost is sírni a fórumon?
__________________



Reply With Quote
  #58  
Old 07-31-2007, 10:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arden View Post
lehet h én vagyok értetlen, de mit számoljunk újra 2 hetente?
Jack ötlete az volt,h x hekihez legyen kötve a kék számosok topja.
úgy érzem,h ezt nem kellene hetente újraszámolni,mert adott hekik lennének,ami felett telne a topkör.
mivel fedezni már nagy hekin nem lehet,ezért nagyságrendekkel nem fog változni a csoport nagyobb orijainak hektárszáma,úgyhogy ki lehetne számolni/megadni egy hekiszámot kék számonként.
sztem.
Sokkal egyszerűbb és főleg következetesebb (ha már ugyanarról a játékról beszélünk) megoldásnak tartanám a normál csoportban megszokott "morálromlás" anarchra kiterjesztését. Egyből nem lennének csoportokat uraló giga-országok, és a forduláshoz se 30ezer hektár kellene, hanem teszemazt 3ezer.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #59  
Old 07-31-2007, 10:42
jack herrer jack herrer is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ati ne viccelj mar 1700hekirol fellepve hogy a francba verje le valaki azokat az orszagokat akiket 15-20k hekin leptek fol a Dbe es 15k hekin van X ujrajuk
ha jobban belegondolsz ez evekig eltartana
anyi idot meg sztem senki nem akar belefeccolni mert lehet hogy anyira nem megalomanias mint azok akik folmasztak oda es a max haz 65535 miatt 400k hekiken 16% hazakkal benaznak meg hulyere termelik magukat a semmire
Reply With Quote
  #60  
Old 07-31-2007, 10:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arden View Post
Ati,miért kell 1-1 kiragadott példából általánosítani az anarchra vonatkozólag? ...
láttál te valaha is egy normálisabb, több orival rendelkező, játszani tudó anarchost is sírni a fórumon?
Nem tisztem eldönteni, hogy ki számít "játszani tudó" anarchosnak, ezért nem tudom megmondani, hogy ilyet láttam-e. Ha nem ír sose fórumra, akkor nem láttam. Ha ír, akkor az 5. anarch szintet leszámítva most nyáron csak ilyet láttam eddig. És ezen az, hogy 30ezer hektárig kell elmenni a D-ben, semmit nem fog változtatni. Ettől ugyanúgy megmaradnak a piacokat uraló giga-országok a lenti szinteken, és ugyanúgy megy tovább a zsarolás, hogy ha megtámadsz, akkor nem adok gabonát.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Egy kis ötlet a fellépés szabályainak módosítására mlvik Általános beszélgetés Hódítós témákban 63 07-01-2007 16:20
Ötlet (: Fusio A fórumról... :) 16 06-12-2007 23:12
Ötlet ami lehet hogy hülyeség:D Szürkegandalf Elvetett javaslatok 3 01-29-2006 09:47


All times are GMT +1. The time now is 03:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu