Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #551  
Old 06-06-2010, 14:13
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Volt már olyan, hogy ha egyáltalán kell valamit változtatni, akkor inkább a fix hektár bevezetése felé menjünk, mint a százalékos variálásokba. Volt olyan, hogy ne tegyük értéktelenné a kék számot, ne osztogassuk a plusz személyiségeket nyakra-főre. És volt olyan (kicsit régebben), hogy könnyebb legyen A-ból fordulni, de kétszer kelljen egy kék számért. Ötvözzük ezeket össze.

Továbbra is lehessen fordulni A-ból a jelenlegi szabályok alapján, azonnali kék számért.
És lehessen fordulni kedvezményesen, pl. fix 6K heki felett eltöltött 1000 kör után, amiért nem jár egyelőre semmi, csak a rendszer megjegyzi, és az újbóli, ugyanilyen fordulással járjon csak a kék szám.
A B-ből való fordulás maradjon változatlan.

Aki A-ban akar játszani, továbbra is megteheti. Akinek van topos országa A-ban, és B-ből forog, továbbra is megteheti. Ezzel azok kapnának esélyt egyáltalán a fordulásra, akik most jutnak fel A-ba először, és nem tetszik nekik ez a szint, vagy idő hiányában nem tudnak itt játszani. Illetve valamennyire talán az elf mocsár is ritkulna, tehát az A-s játéknak is jót tenne.
És a kék számok értéke sem csökkenne.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
Sponsored Links
  #552  
Old 06-06-2010, 14:25
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Volt már olyan, hogy ha egyáltalán kell valamit változtatni, akkor inkább a fix hektár bevezetése felé menjünk, mint a százalékos variálásokba. Volt olyan, hogy ne tegyük értéktelenné a kék számot, ne osztogassuk a plusz személyiségeket nyakra-főre. És volt olyan (kicsit régebben), hogy könnyebb legyen A-ból fordulni, de kétszer kelljen egy kék számért. Ötvözzük ezeket össze.

Továbbra is lehessen fordulni A-ból a jelenlegi szabályok alapján, azonnali kék számért.
És lehessen fordulni kedvezményesen, pl. fix 6K heki felett eltöltött 1000 kör után, amiért nem jár egyelőre semmi, csak a rendszer megjegyzi, és az újbóli, ugyanilyen fordulással járjon csak a kék szám.
A B-ből való fordulás maradjon változatlan.

Aki A-ban akar játszani, továbbra is megteheti. Akinek van topos országa A-ban, és B-ből forog, továbbra is megteheti. Ezzel azok kapnának esélyt egyáltalán a fordulásra, akik most jutnak fel A-ba először, és nem tetszik nekik ez a szint, vagy idő hiányában nem tudnak itt játszani. Illetve valamennyire talán az elf mocsár is ritkulna, tehát az A-s játéknak is jót tenne.
És a kék számok értéke sem csökkenne.
Szerintem buta ötlet. Semmit sem old meg. Senkinek nem lesz könnyebb, ha bevezetünk egy fix hektárt, ami SEMMIRE SE jó...

Talán annak lenne értelme, hogy az első országgal 1000kör után bárhonnan lefordulhatsz, miután megtapasztaltad az A-t. Ha már láttad, akkor jóval egyszerűbb lesz felkészülni rá. DE akkor is problémát okoz az, hogy a TOP-ot az elfek őrült tempóval tolják felfelé...

Azt mondom: fix 6-7k hektár, lehet fordulni. Ha nem vagy a top 30%-ban és eltöltöttél 1000kört a minimális forduláshoz szükséges terület felett, akkor pedig legyen a lázongás, morálromlás.
Akinek nincsenek ambiciói A-ban, az lefordul, akinek van, feljebb megy. Ennyi..
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #553  
Old 06-06-2010, 14:29
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem buta ötlet. Semmit sem old meg. Senkinek nem lesz könnyebb, ha bevezetünk egy fix hektárt, ami SEMMIRE SE jó...

Talán annak lenne értelme, hogy az első országgal 1000kör után bárhonnan lefordulhatsz, miután megtapasztaltad az A-t. Ha már láttad, akkor jóval egyszerűbb lesz felkészülni rá. DE akkor is problémát okoz az, hogy a TOP-ot az elfek őrült tempóval tolják felfelé...

Azt mondom: fix 6-7k hektár, lehet fordulni. Ha nem vagy a top 30%-ban és eltöltöttél 1000kört a minimális forduláshoz szükséges terület felett, akkor pedig legyen a lázongás, morálromlás.
Akinek nincsenek ambiciói A-ban, az lefordul, akinek van, feljebb megy. Ennyi..
Szerintem meg a Tied a buta otlet, mindketto.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #554  
Old 06-06-2010, 14:37
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem meg a Tied a buta otlet, mindketto.
Szerintem meg, ha olyan nagyon-nagyon tudod, hogy mik a jó ötletek, akkor mutass párat, amikre majd rácsapunk, hogy: Igen, Remy, ez a remek megoldás, nem értem, hogy miért nem jutott nekünk eszünkbe...

Ötletelünk, Remy.

Nem mondtam, hogy remek ötletek vannak itt, amit mondtam, az se old meg mindent, de valamit csinálni kell. Csak beszélgetünk róla, de azért mégis, lassan 10k hektár lesz a top... 2 év alatt 3k-t ment feljebb... 2 év múlva ott lesz a top, ahol én vagyok most? Ott, ahol vagyok, 2 év munkája, és néha negatív munkája. DE mindenképpen aktív munkája. Tudom, hogy mennyi termeléssel, mennyi pénzzel járt. Egy kis országnak, egy kezdőnek ez nem megoldható túl könnyen.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #555  
Old 06-06-2010, 14:37
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem buta ötlet. Semmit sem old meg. Senkinek nem lesz könnyebb, ha bevezetünk egy fix hektárt, ami SEMMIRE SE jó...

Talán annak lenne értelme, hogy az első országgal 1000kör után bárhonnan lefordulhatsz, miután megtapasztaltad az A-t. Ha már láttad, akkor jóval egyszerűbb lesz felkészülni rá. DE akkor is problémát okoz az, hogy a TOP-ot az elfek őrült tempóval tolják felfelé...

Azt mondom: fix 6-7k hektár, lehet fordulni. Ha nem vagy a top 30%-ban és eltöltöttél 1000kört a minimális forduláshoz szükséges terület felett, akkor pedig legyen a lázongás, morálromlás.
Akinek nincsenek ambiciói A-ban, az lefordul, akinek van, feljebb megy. Ennyi..
Szerintem buta ötlet, amit írsz. 1000 kör és lefordulok egy kék számért? már megyek is. vagy csak nézelődöm egy kicsit, és lefordulok a semmiért? akkor maradok és regizek egy új országot.

fix 6-7 heki, és lehet fordulni? erre írtátok minden alkalommal, hogy ne osztogassuk már a plusz szemeket semmiért. ja és mennyi is most a top 30 alsó határa? és mennyi lesz fél év múlva? lehet, hogy most át tudja mindenki lépni 1000 kör alatt a fix 6-7 heki és a top alja közti szakaszt, de meddig? akkor is simán átjut majd, aki akar, ha a top 15K hekinél kezdődik?

A te javaslatod sokkal több bonyodalommal járna és még annyit sem oldana meg, szerintem.
Reply With Quote
  #556  
Old 06-06-2010, 14:44
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem meg, ha olyan nagyon-nagyon tudod, hogy mik a jó ötletek, akkor mutass párat, amikre majd rácsapunk, hogy: Igen, Remy, ez a remek megoldás, nem értem, hogy miért nem jutott nekünk eszünkbe...

Ötletelünk, Remy.

Nem mondtam, hogy remek ötletek vannak itt, amit mondtam, az se old meg mindent, de valamit csinálni kell. Csak beszélgetünk róla, de azért mégis, lassan 10k hektár lesz a top... 2 év alatt 3k-t ment feljebb... 2 év múlva ott lesz a top, ahol én vagyok most? Ott, ahol vagyok, 2 év munkája, és néha negatív munkája. DE mindenképpen aktív munkája. Tudom, hogy mennyi termeléssel, mennyi pénzzel járt. Egy kis országnak, egy kezdőnek ez nem megoldható túl könnyen.
Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem buta ötlet. Semmit sem old meg. Senkinek nem lesz könnyebb, ha bevezetünk egy fix hektárt, ami SEMMIRE SE jó...

Talán annak lenne értelme, hogy az első országgal 1000kör után bárhonnan lefordulhatsz, miután megtapasztaltad az A-t. Ha már láttad, akkor jóval egyszerűbb lesz felkészülni rá. DE akkor is problémát okoz az, hogy a TOP-ot az elfek őrült tempóval tolják felfelé...

Azt mondom: fix 6-7k hektár, lehet fordulni. Ha nem vagy a top 30%-ban és eltöltöttél 1000kört a minimális forduláshoz szükséges terület felett, akkor pedig legyen a lázongás, morálromlás.
Akinek nincsenek ambiciói A-ban, az lefordul, akinek van, feljebb megy. Ennyi..
ha nem mennétek feljebb az elfek sem tudnának feljebb menni, nem értem miért kell a top emelkedését egyedül csak az elfek nyakába varrni. Kicsit már idegesít
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
  #557  
Old 06-06-2010, 14:44
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Szerintem buta ötlet, amit írsz. 1000 kör és lefordulok egy kék számért? már megyek is. vagy csak nézelődöm egy kicsit, és lefordulok a semmiért? akkor maradok és regizek egy új országot.

fix 6-7 heki, és lehet fordulni? erre írtátok minden alkalommal, hogy ne osztogassuk már a plusz szemeket semmiért. ja és mennyi is most a top 30 alsó határa? és mennyi lesz fél év múlva? lehet, hogy most át tudja mindenki lépni 1000 kör alatt a fix 6-7 heki és a top alja közti szakaszt, de meddig? akkor is simán átjut majd, aki akar, ha a top 15K hekinél kezdődik?

A te javaslatod sokkal több bonyodalommal járna és még annyit sem oldana meg, szerintem.
Újra elmondom: A LEGELSŐ ORSZÁGOT BÁRHONNAN, az összes többinek ott vannak az eredeti feltételek... De persze, hogy hülyeség...

De tudod, hogy mi a hülyeség? Az, hogy egy olyan ötletnek, jövőt jósolni, miszerint 5k plusz kör eltöltésével megkapható személyiség miatt majd megoldódik a top felfelé mozgása, a kezdő játékosok örülni fognak, hogy jeee, bazze, végigmentem a játékon, és baromira nincs belőle semmi elismerésem... Egyedül én tudom, hogy már másodszor itt vagyok... Biztos nem menne el a kedve...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #558  
Old 06-06-2010, 14:49
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,637
Activity: 17%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ha nem mennétek feljebb az elfek sem tudnának feljebb menni, nem értem miért kell a top emelkedését egyedül csak az elfek nyakába varrni. Kicsit már idegesít
A magashekis orik hekije nem befolyásolja a top30 emelkedését, csakis a top30-ban levők mennyisége. Mivel többen játszanának aktívan A-ban, mint a punnyadós elfek, így azok be lesznek előzve, amit az elfek nem vesznek jó néven és utánuk fedeznek (értsd: kiesnek a topból, de visszafedeznek mind, így feljebb emelik a határt).

Hogy kérhetsz arra egy A topjában aktívan játszót, hogy ne menjen feljebb, mikor tényleg az elf bunkerek viszik feljebb a határt?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #559  
Old 06-06-2010, 14:51
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ha nem mennétek feljebb az elfek sem tudnának feljebb menni, nem értem miért kell a top emelkedését egyedül csak az elfek nyakába varrni. Kicsit már idegesít
Hex, gondolkodj már kicsit. Ha mi nem megyünk feljebb, mióta a top-ban vagyok, akkor 4500k-n lenne a top10% és 4600-on a top 30%... Biztosan sokat tudnátok tenni a top-ban maradásért... De Hex, biztosan azért van fedezős elf felettem is, mert én feljebb mentem... Nem számít, úgy gondolod, az a sok szk-s ország 1milla ponton, hogy miattuk van olyan magasan a top10%???

Igen, a TOP a legnagyobb részt az elfek miatt emelkedik... Ja, és ne legyen már az bűn, hogy az aktív A-s játékomért cserébe NAGYOBB AKAROK lenni. És nem fedezéssel, mert 2000katonát nem adok 1 hektárnak...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #560  
Old 06-06-2010, 15:02
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
és ne legyen már az bűn, hogy az aktív A-s játékomért cserébe NAGYOBB AKAROK lenni. És nem fedezéssel, mert 2000katonát nem adok 1 hektárnak...
magyarul, dögöljön meg mindenki, aki nincs itt non-stop és éjjel alszik, vagy ne adj isten munka után otthon is dolgoznia kell, mivel nincs otthon senki, aki helyette megcsinálja....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 10:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu