Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #541  
Old 05-25-2009, 07:45
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ezeken az apróságokon kívül, így teljes egészében támogatnám az ötletet, mivel nem lesz erősebb a serege...
Azért még felhívnám a figyelmet arra, hogy mivel tudna tekit írni (pl 25+5% személyiséggel) az kihatna a haderőre is+ a férőhelyekre. És mivel továbbra sem kellene neki kaja, ezért lehet sokan megorrolnának rá. De a férőhely növekedésre szükség van mert most adott hekin nem csak barakknak kell lennie hanem templomnak és kocsmának is. Erősebb lenne mint egy ember, de nem is baj. De egy orkkal nem venné fel a versenyt.

Pl Aban:
Ork, 30% lakteki, 40% hadteki +30% támadóerő többlet.
Hulla, 25% lakteki, 25% hadteki és ennyi. A szintenkénti hadbónuszt nem tettem hozzá mert nem tudom hogy megmaradna-e vagy sem. De ha még is akkor sem lenne olyan erős, annyi hogy nem kellene a klánrakiból kaját kivennie. Még egy okkal több, hogy szövis legyen.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #542  
Old 05-25-2009, 08:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Mivel élőhalott nem létezik a valóságban, ezért nem cél, hogy máshol megálmodott képességekkel ruházzuk fel, csak mert ott okos és ügyes. A zombifilmekben például nem az, mégsem írják át az összes filmet.

A jelenlegi irányvonaltól (nem tud varázsolni, nem tud lopni) nem szeretnék eltérni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #543  
Old 05-25-2009, 08:23
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

No asszem akkor erről ennyit . Sok sikert a fejlesztésekhez.

*A vámpíros filmekben mégis értelmesek, sőtt... pedig azok is élőhalottak...*

Last edited by Hani; 05-25-2009 at 08:25..
Reply With Quote
  #544  
Old 05-25-2009, 08:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hani View Post
No asszem akkor erről ennyit . Sok sikert a fejlesztésekhez.
Sajnálom, ha félreértetted a módosítás lényegét, de a témacím sem arról szól, hogy hozzunk be helyette egy teljesen új fajt, hanem a faj finomhangolásáról, apró módosításairól van csak szó.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #545  
Old 05-25-2009, 08:39
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
... apró módosításairól van csak szó.
Már több éve megy a fórum és egy dolog teljes mértékben tisztázódott, mégpedig : az apró módosítás kevés. Ha lett volna rá esély nem dagadt volna ekkorára ez a topic és már réges- rég bent lenne a játékban.


"Mivel élőhalott nem létezik a valóságban, ezért nem cél, hogy máshol megálmodott képességekkel ruházzuk fel..."

Feltennék még egy költői kérdést és aztán végleg elhalkulok. Amikor létrehoztad a Hódító nevezetű játékot. Az orkot mint militáris faj, a törpöt mint bányatúró faj, az elfet mint íjászozó faj stb... ötlete és tulajdonságai a Te elméd szüleménye? A Te álmodtad volna meg?
Továbbá ha mi nem "álmodhatunk" meg semmit, akkor az egész topic értelmét veszti.
Reply With Quote
  #546  
Old 05-25-2009, 08:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Varázsló fajt akarsz csinálni belőle? Miért? Nincs elég varázsló faj a játékban? Szerintem van. Semmi nem indokolja, hogy behozzunk mégegyet, csak azért, mert... nem tudom, mert az jól hangzik. Más okot nem tudnék rá mondani.

Tolvaj faj sincs a játékban? De van. Több is.

Kifejezett hadi faj(ok) úgyszintén létezik/léteznek.

Ne akarjunk belőle orkot, gnómot, óriást, elfet, embert, törpét vagy félelfet csinálni. Ha ezek tetszenek, akkor fajválasztáskor ezek valamelyikét válasszad.

A téma a faj erősítéséről szól, nem egy komplett új faj behozásáról. Nem látok semmi szükséget egy új faj behozására, mivel nincs olyan taktikai elem, ami ne lenne megoldható a jelenlegi fajokkal.

Annak pedig nem vagyok híve, hogy a "színesítés" érdekében 40, egymástól alig valamiben különböző fajt hozzunk be, miközben ez a töménytelen választási lehetőség teljesen átláthatatlanná teszi a játékot.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #547  
Old 05-25-2009, 09:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hani View Post
Feltennék még egy költői kérdést és aztán végleg elhalkulok. Amikor létrehoztad a Hódító nevezetű játékot. Az orkot mint militáris faj, a törpöt mint bányatúró faj, az elfet mint íjászozó faj stb... ötlete és tulajdonságai a Te elméd szüleménye? A Te álmodtad volna meg?
Továbbá ha mi nem "álmodhatunk" meg semmit, akkor az egész topic értelmét veszti.
OFF:

Nem, nem mind az én agyam szüleménye. Közös erővel, együttesen, Veletek, a játékosokkal lettek megalkotva. Nem a WoW-ból, a Heroesből, vagy a Vampire-ból lettek kimásolva, hanem közösen alkottuk meg őket.

Ezt az irányvonalat követve továbbra sem hiszem, hogy a WoW-ból, a Heroesből, vagy a Vampire-ből kellene kimásolni most egy faj tulajdonságait.

Ne kezdjünk link-háborúba, de kigyűjtöttem én is néhányat, ahol szó sincs arról, hogy az élőhalott alaptulajdonsága, hogy varázsolni tud, és aki nem tud varázsolni, vagy nem übereli az összes többi fajt, az már nem is élőhelott:

http://www.allwords.com/word-undead.html
http://dictionary.reference.com/browse/undead
http://ninjawords.com/undead
http://www.encarta.nl/dictionary_1861707683/undead.html
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #548  
Old 05-25-2009, 09:29
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

"Mára mindenesetre már annyian vannak, hogy külön fajként kell őket számon tartani. Az élőhalottak viszonylag igénytelenek, bárhol megélnek. Mivel egyszer már meghaltak, mégegyszer ezt nem teszik meg, bár a tűz ősi ellenségük, és elég gyorsan lángra tudnak kapni. Az önálló gondolkodásra szinte képtelenek, ezért sem a varázslat, sem a tolvajlás terén nem boldogulnak. Az életben maradáshoz nincs szükségük élelemre, és meghalni is csak tűz által tudnak. Ezért igen sokan össze tudnak gyűlni egy kis helyen."

idézet a súgóból

Hogy én is kötözködjek kicsit, ha sokan férnek el kis helyen, akkor miért csak 40en férnek el egy barakkban?

Nekem az egészhez még annyi ötletem lenne, hogy ne kelljen házat tartania a hullának, ha már úgyis olyan igénytelen faj... Ezzel a gyújtás probléma is ki lenne küszöbölve, és erősödne is a faj. Plussz a szintenkénti hadi bónuszt támogatnám.

A vakság pedig sztem ügyes játékosoknál nem lehet olyan nagy probléma.
Reply With Quote
  #549  
Old 05-25-2009, 09:33
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

1. Csak mert tudna varázsolni, nem azt jelenti, hogy jó lenne varisnak. -ártók nélkül pláne-
2. Csak mert lehetnének tolvajai védekezésre, nem azt jelenti, hogy jó lenne tolisnak -tolvajakció indításának hiányában pláne-
3. Ez egy kifejezetten abszolút hadis faj jelen pillanatban is. Ugyanis csak támadni tud semmi mást -más dolog, hogy nem túl eredményesen-
4. Nem új fajt akartam behozni, csak egy alternatívát adtam arra,hogy ne, idézem tőled:
"Nem cél überfaj létrehozása. Ha nem tud varázsolni, akkor nem tud varázsolni. Ezt ne kompenzáljuk azzal, hogy ezentúl varázslás nélkül az összes varázslatot automatikusan megkapja."

De Te vagy a főnök, Tiéd a végső döntés. Érdemben több javaslattal már nem tudok előálni. Legyen szó finomhangolásáról, apró módosításairól vagy ahogy legutóbb írtad, erősítésről.
Reply With Quote
  #550  
Old 05-25-2009, 09:40
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
OFF:
Ezt az irányvonalat követve továbbra sem hiszem, hogy a WoW-ból, a Heroesből, vagy a Vampire-ből kellene kimásolni most egy faj tulajdonságait.
Nem másoltam ki semmit. Teljesen más kategória mindegyik. Ezek csak célzás értékűek voltak arra, hogy a hulla nem csak annyit tud, hogy merre van az előre és irány kaszabolni.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 08:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu