Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #521  
Old 06-03-2010, 18:59
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez nem más téma, hiszen pont ők tolják a top határát egyre feljebb, létrehozva egy nehezebben üthető részt a top határán. EZEN nem változtatna semmit a javaslat.

Más kérdés, hogy kell-e rajta változtatni, de szem előtt kell tartani, hogy nem fog.
Már hogy ne változtatna? :-o Az elfek azért elfek mert nehéz volt nekik máshogy a top. Ha könnyebb lenne, kevesebb lenne belőlük.
----

Nemrégiben megkérdezte tőlem egy barátságos ellenfelem 4-ben, milyen stratégiát ajánlanék neki a kék szám megszerzéséhez. És komolyan gondolkodóba estem mert nem akartam azt válaszolni hogy hátha szerencséje lesz és fölhúzza egy nagy klán ha megismerkedik egy megfelelő emberrel, haladjon csak tovább. De azt a kvázi 2 éves utat sem akartam felvázolni neki, ami saccra előtte állt, mert azon nyomban hagyta volna itt a Hódítót.
Úh kitérő választ adtam, olvassa el a Kézikönyvet (már olvastam - ja, akkor ismét), hadizzon sokat mert az a jövő útja, de a kék számmal még ne foglalkozzon; nekem is csak azért van mert nem kellett elsőre fölmennem 8000 hekire.
Elég szomorú voltam hogy ilyen választ kellett adnom.
__________________

Reply With Quote
Sponsored Links
  #522  
Old 06-03-2010, 19:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Már hogy ne változtatna? :-o Az elfek azért elfek mert nehéz volt nekik máshogy a top. Ha könnyebb lenne, kevesebb lenne belőlük.
Az elhangzott javaslat nem sokat változtat azon, hogy valaki betesz A-ba egy országot, és a B-ből forog ezután. Ők ugyanúgy létrehozzák ezt az elf részt, ha úgy ítélik meg, hogy könnyebb ottmaradni, és időnként felfedezni, mint a könnyebb szintet elérni "nulláról".

Ha könnyebb az A-ból való fordulás, akkor ennek egyik lehetséges kimenetele, hogy aki az új feltételnek megfelel, az lefordul, és nem megy tovább. Bármilyen örömteli is ez elsőre, a valóságban ez feljebb viszi a top30% határát, anélkül, hogy új föld kerülne be a játékba, és anélkül, hogy új üthető célpontok kerülnének erre a problémás top30% körüli helyre.

Ezzel szemben persze egy másik lehetséges kimenetele, hogy a mostani elfek inkább lefordulnak, ha úgy ítélik meg, hogy könnyebb lesz a következő körben inkább elérni nulláról a könnyített határt, ezzel csökkentve a top30%-hoz szükséges területet.

(Kérdés, hogy erre a többi elf hogy reagál, mert ha úgy, hogy "hopsz, nem is tettem semmit, mégis bent vagyok a top30%-ban, mégse fordulok le...", akkor nem vagyunk előrébb.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #523  
Old 06-03-2010, 19:18
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Mindenek van veszélye akár így is történhet, de akár jól is elsülhet.
De a nem teszünk semmit a legrosszabb.
Évek óta téma, és probléma nem oldódik meg.
Reply With Quote
  #524  
Old 06-03-2010, 19:22
Olasz Olasz is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest (Csepel)
Posts: 386
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én ezt a kérdést sokkal tovább vinném, hiszen itt nem a kék szám értékéről van elsősorban szó, hanem arról, hogy olyanok is több személyiséggel fognak rohangászni, akik semmivel nem tudnak többet, mint a két hete játszó kezdők, viszont a több személyiség miatt sokkal erősebbek. Ezt nem tartom szerencsés helyzetnek.
Valóban nem az.
A mostani helyzet az, hogy a kis kék számot nagyon könnyű megszerezni 155 ország gazdáinak, akik forgathatják B-ből a többi orijukat.
Hogy a többi X ezer ori hogy szerzi meg? Hát sehogy.
Nehogy már olyanok rohangásszanak kis kék számokkal, akik semmivel sem tudnak többet, mint a két hete játszó kezdők!
Reply With Quote
  #525  
Old 06-03-2010, 19:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by djibron View Post
De a nem teszünk semmit a legrosszabb.
Már többször kifejtettem, hogy ezt miért nem tartom igaznak. A véleményem azóta se változott.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #526  
Old 06-03-2010, 19:28
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 10%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Olasz View Post
Valóban nem az.
A mostani helyzet az, hogy a kis kék számot nagyon könnyű megszerezni 155 ország gazdáinak, akik forgathatják B-ből a többi orijukat.
Ez butaság. Nekik sem a szél hordta össze a top30-at
Ennyi erővel felróhatnánk a sokszemeseknek, hogy nekik sokkal könnyebb volt megszerezni a kékjeiket..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #527  
Old 06-03-2010, 19:30
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
1. ennél jobban nem hiszem, hogy bárki is be tudná betonozni magát az elf mocsárba, mint amennyire most be van
2. szerintem még nőne is a verseny, mert ha egy fix hekit kell elérnie, lehet, hogy jópáran a tuti fedezgetés helyett az ütögetést is kipróbálnák, hiszen nem kellene annyira féltenie a földjét, mivel a fordulási határ nem tolódik felfelé. Plusz van egy olyan motiváció is, hogy ha ütöget, akkor lehet, hogy 1-2k kör alatt összeszedi a szükséges hekit, szemben a fedezgetős 3-4-5k körrel szemben, ami még növekszik is
3. a B-s forduláshoz kötött hekiszám - legyen akár 9 vagy 12k vagy akármennyi - szerintem az a méret lenne, amivel azért meg kell dolgozni most is, és a későbbiekben is
4. a B-ből való jelenlegi fordulási rendszerrel két problémám van: az egyik, hogy tolja felfelé a top30-at és benne az elf mocsarat, a másik - de ez nem ide tartozik, hogy k**** hosszú a 2k kör, amit a B-ben kell eltölteni, és ennek nagy részét csak semmittevéssel töltve
5. a 6 és 9k heki az egy felvetés volt, nem kell feltétlenül ebben a pillanatban a számokhoz ragaszkodni, inkább először az elvben kéne dűlőre jutni. Ráadásul erre a módosításra is be lehetne vezetni - akár egy hosszabb - tesztidőszakot, ugyanúgy, mint a hullára, és ha nem működik, akkor elvetni, vagy módosítani rajta
6. az, hogy a B-ből való fordulás is fix hektárhoz van kötve, nem jelenti azt, hogy a játékosok nagy része nem szeretne efölé menni. Ebből a szempontból szerintem nem változna semmi a versenyben
az a baj a 6k-9k-s határral, hogy bármennyi orit be lehet tenni 9k-ra és bből forogni.. akár az egész csoportot.. ez így nem frankó.. miért lenne nagyobb a verseny? előbb vagy utóbb mindenki eléri a 9k hekit és a cél az lesz sokaknak, mint most, hogy ott akasszanak egy orit.. az elfek betonozhatnának jobban, mivel nem kell versenyt fedezni, ha elérték a 9k-t így nem kell semmit túltermelniük..
9k meg elég közel van 6k-hoz, hogy jobban megérje egyszer felerőltetni magad elffel 9k-ra és bből forogni, mint minden orival 6k-ra.. (persze, ha egy orid van, akkor nem..)
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #528  
Old 06-03-2010, 19:36
Olasz Olasz is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest (Csepel)
Posts: 386
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ez butaság. Nekik sem a szél hordta össze a top30-at
Ennyi erővel felróhatnánk a sokszemeseknek, hogy nekik sokkal könnyebb volt megszerezni a kékjeiket..
Amikor bevezetésre került a B-ből való fordulás lehetősége, még az A top-ot is el lehetett érni belátható időn belül, de ez a helyzet megváltozott és sajnos az állt elő, amit fentebb írtam.
Reply With Quote
  #529  
Old 06-03-2010, 19:49
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az elhangzott javaslat nem sokat változtat azon, hogy valaki betesz A-ba egy országot, és a B-ből forog ezután. Ők ugyanúgy létrehozzák ezt az elf részt, ha úgy ítélik meg, hogy könnyebb ottmaradni, és időnként felfedezni, mint a könnyebb szintet elérni "nulláról".

Ha könnyebb az A-ból való fordulás, akkor ennek egyik lehetséges kimenetele, hogy aki az új feltételnek megfelel, az lefordul, és nem megy tovább. Bármilyen örömteli is ez elsőre, a valóságban ez feljebb viszi a top30% határát, anélkül, hogy új föld kerülne be a játékba, és anélkül, hogy új üthető célpontok kerülnének erre a problémás top30% körüli helyre.

Ezzel szemben persze egy másik lehetséges kimenetele, hogy a mostani elfek inkább lefordulnak, ha úgy ítélik meg, hogy könnyebb lesz a következő körben inkább elérni nulláról a könnyített határt, ezzel csökkentve a top30%-hoz szükséges területet.

(Kérdés, hogy erre a többi elf hogy reagál, mert ha úgy, hogy "hopsz, nem is tettem semmit, mégis bent vagyok a top30%-ban, mégse fordulok le...", akkor nem vagyunk előrébb.)
Ezek találgatások. Vannak időnként új játékosok, vannak régiek akik hosszabb szabira mennek, vannak akik megunják az elfet, hátha hullával jót lehetne játszani, hátha mégis el lehet érni azt a topot mostmár tapasztaltabban, hadissal - ha mégsem, akkor még mindig ott van a jó öreg elf. Stb. Kis mozgás azért van. Ilyeneket én is tudok mondani, ellenben tény, hogy korábban kevesebb volt az elf és könnyebb a fordulás.
__________________

Reply With Quote
  #530  
Old 06-03-2010, 19:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Ezek találgatások. Vannak időnként új játékosok, vannak régiek akik hosszabb szabira mennek, vannak akik megunják az elfet, hátha hullával jót lehetne játszani, hátha mégis el lehet érni azt a topot mostmár tapasztaltabban, hadissal - ha mégsem, akkor még mindig ott van a jó öreg elf. Stb. Kis mozgás azért van. Ilyeneket én is tudok mondani, ellenben tény, hogy korábban kevesebb volt az elf és könnyebb a fordulás.
Találgatásokkal kell felkészülni a lehetséges kimenetelekre. Még így sem az lesz, amit találgatunk. Lásd az a találgatás, hogy az elf ki fog halni, és senki nem fog elffel játszani.

Ennek ellenére kellenek a találgatások, látni kell, hogy milyen lehetséges kimenetele várható egy ilyen irányú módosításnak. Ha hirtelen 500 új ország szerez kvázi ingyen új személyiséget, akkor igen nehéz nekik elmagyarázni, hogy miért kell tőlük azt elvenni, vagy az 501-ediknek azt, hogy ő már miért nem kaphatja meg.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 14:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu