Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: A felvetődött javaslatok közül melyiket tartod szimpatikusnak? (Akár többet is.)
Ne kelljen A-ba lépni, de B-ből 2-szer fordulás után legyen új személyiség. 38 40.00%
A-ban maradjon a korábbi top 30% követelmény minden forduláshoz. 47 49.47%
A-ban szigorodjon a top 20% követelmény minden forduláshoz. 4 4.21%
A-ban kisebb %-ok kelljenek, mint lenti csoportokban; más legyen az A-ból és B-ből fordulás igénye. 12 12.63%
A-ban a B-s országénál 1-gyel kisebb kékszámhoz tartozó követelmény legyen. 11 11.58%
Az A-s országnak mindig a saját követelményét kelljen teljesítenie a B-ből való forduláshoz is. 7 7.37%
Legyen kötelező az A-ból is fordulni. 15 15.79%
Maradjon minden úgy, ahogy most van. 23 24.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 95. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #521  
Old 12-02-2006, 13:56
Non Omnis Moriar Non Omnis Moriar is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest
Posts: 210
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
A szavazást sajna elszúrtam, mert az alsót nem is olvastam, akkor azt is bejelöltem volna...
Azt én azért nem jelöltem be, szerintem az csak akkor aktuális ha kötelező maradna az 1A, akkor ne maradhasson ott senki és akkor nem nő a vegtelenségig a top amit egyre nehezebb lesz teljesíteni. Párom orijának amikor elkezdte még csak 1500 hekire kellett volna felmenjen, a végére már 5000 fölött sikerült topot érjen. Gondoljunk bele, ha sokat ott maradnak A-ban, márpedig aki szereti az marad, vagy ha ugye kötelező akkor a második ori B-ből fordulása miatt, akkor előbb utóbb tulzottak lesznek a követelmények... feltéve ha B-ből a fellépési limit megmarad. Ha nem, és ott fel lehet lépni az A Topjának környékére, akkor meg megint azt mondom minek az Aba menni csak hogy a köröket kivárjam... tök értelmetlen. Ja és ha B ben lehet majd nagyon felmenni akkor meg kinövi magát a csoport és hosszu lesz.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #522  
Old 12-02-2006, 13:59
Non Omnis Moriar Non Omnis Moriar is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest
Posts: 210
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
igen, de ez ugyanaz a szabály, ne függjön egyik oridtól se
ha van az A-ban Top30-as ori, akkor léphess a B-ből bármely orival, ha nincs akkor az A-ba léphetsz, de onnan a kis kék 9-es is léphet 30%-al

ezt szeretném

a többi csoportban így is hatalmas csaták fognak megindulni
Ezzel az tmondod maradjon minden a régiben? De minek töltelék orit hagyni az Aban ha ugysem játszok vele és csak ott létezik... Épp emiatt vannak erődorik ott, mert játszani nem akarnak csak ott kell legyenek a másik ori miatt.
Reply With Quote
  #523  
Old 12-02-2006, 14:01
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Non Omnis Moriar View Post
Ezzel az tmondod maradjon minden a régiben? De minek töltelék orit hagyni az Aban ha ugysem játszok vele és csak ott létezik... Épp emiatt vannak erődorik ott, mert játszani nem akarnak csak ott kell legyenek a másik ori miatt.
Pontosan, teljesen igazad van.
Ezt az Asok sem akarhatják.
Hacsak nem élvezik azt hogy más kárán élvezika játékot.
Reply With Quote
  #524  
Old 12-02-2006, 14:04
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Még egy fontos kérdésem lenne a játék adminisztrátorához, amiért még nem akarok új fórumot nyitni:
nem kellene ezzel az új szabályrendszerrel együtt bevezetni a "mélyszabadság" fogalmát is?
ezt régen többen javasolták, nem én találtam ki
a lényege az volt, hogy az ember egy oriját így kikapcsolhassa egy időre a játékból, hogy amíg egy másik orija megelőzi, addig elmehessen mellette
ez szerintem mostmár nagyon népszerű lenne, ha valakinek most kék számos orija beszorul valahová, és nem tudja egyelőre a fellépését megoldani, akkor mélyszabival kivonhatná időlegesen a forgalomból
Technikailag vmi olyasmi lenne, hogy min. 1000 kör kötelező szabi, x Vip körért, és addig nyilván nem hozható vissza, amíg a kérdéses csoportban saját ori van
Reply With Quote
  #525  
Old 12-02-2006, 14:07
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Non Omnis Moriar View Post
Ezzel az tmondod maradjon minden a régiben? De minek töltelék orit hagyni az Aban ha ugysem játszok vele és csak ott létezik... Épp emiatt vannak erődorik ott, mert játszani nem akarnak csak ott kell legyenek a másik ori miatt.
Ja, ez az így volt eddig is
Ugyanis így csak 5k kör kék számonként, amúgy meg 8.
És a 30% azért tényleg teljesíthető egy négytagú társaságnak is.
Reply With Quote
  #526  
Old 12-02-2006, 14:11
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
Még egy fontos kérdésem lenne a játék adminisztrátorához, amiért még nem akarok új fórumot nyitni:
nem kellene ezzel az új szabályrendszerrel együtt bevezetni a "mélyszabadság" fogalmát is?
ezt régen többen javasolták, nem én találtam ki
a lényege az volt, hogy az ember egy oriját így kikapcsolhassa egy időre a játékból, hogy amíg egy másik orija megelőzi, addig elmehessen mellette
ez szerintem mostmár nagyon népszerű lenne, ha valakinek most kék számos orija beszorul valahová, és nem tudja egyelőre a fellépését megoldani, akkor mélyszabival kivonhatná időlegesen a forgalomból
Technikailag vmi olyasmi lenne, hogy min. 1000 kör kötelező szabi, x Vip körért, és addig nyilván nem hozható vissza, amíg a kérdéses csoportban saját ori van
nagyon jo 5let, en mindenkeppen tamogatom. lehet olyan ori aminek nem megy es csak akadalyozza a tobbit.
Reply With Quote
  #527  
Old 12-02-2006, 14:18
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Smooth Scroller, bocsi hogy offolok de te nem Diablóztál régebben?
A képedről ismerős mitnha a mododat játszottam volna
Reply With Quote
  #528  
Old 12-02-2006, 14:19
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Non Omnis Moriar View Post
Párom orijának amikor elkezdte még csak 1500 hekire kellett volna felmenjen, a végére már 5000 fölött sikerült topot érjen. Gondoljunk bele, ha sokat ott maradnak A-ban, márpedig aki szereti az marad, vagy ha ugye kötelező akkor a második ori B-ből fordulása miatt, akkor előbb utóbb tulzottak lesznek a követelmények... feltéve ha B-ből a fellépési limit megmarad. Ha nem, és ott fel lehet lépni az A Topjának környékére, akkor meg megint azt mondom minek az Aba menni csak hogy a köröket kivárjam... tök értelmetlen. Ja és ha B ben lehet majd nagyon felmenni akkor meg kinövi magát a csoport és hosszu lesz.
És hány top%-hoz kellett neki 5000 heki? Most a kis kettes forduláshoz bőven elég szerintem...

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
Még egy fontos kérdésem lenne a játék adminisztrátorához, amiért még nem akarok új fórumot nyitni:
nem kellene ezzel az új szabályrendszerrel együtt bevezetni a "mélyszabadság" fogalmát is?
ezt régen többen javasolták, nem én találtam ki
a lényege az volt, hogy az ember egy oriját így kikapcsolhassa egy időre a játékból, hogy amíg egy másik orija megelőzi, addig elmehessen mellette
ez szerintem mostmár nagyon népszerű lenne, ha valakinek most kék számos orija beszorul valahová, és nem tudja egyelőre a fellépését megoldani, akkor mélyszabival kivonhatná időlegesen a forgalomból
Technikailag vmi olyasmi lenne, hogy min. 1000 kör kötelező szabi, x Vip körért, és addig nyilván nem hozható vissza, amíg a kérdéses csoportban saját ori van
Ez tényleg egy értelmes és használható ötlet, szerintem megérne egy külön témát. Bár lehet nem működne, mert túl sok ori menne ilyen mélyszabira ahelyett, hogy lemondana az általa teljesíthetetlen kis számról.

Quote:
Originally Posted by Non Omnis Moriar View Post
Ha elnéptelenedik akkor egyértelmű hogy azért, az emberek nem akarnak ott játszani, vagyis nem jó. Ez ellen kell tenni, nem odakényszeríteni az embereket, attól semmivel se lesz jobb.
Úgy látom, téged baromira nem érdekel az A, és nem hat meg az A-ban játszók problémája. Elmondanék pár dolgot:

1: Az A része a játéknak, a csoportrendszer csúcsa, elméletben a piramison a legjobbak mennek felfele és ott találkoznak, hogy összemérjék az erejüket.

2: Az hogy elnéptelenedik nem azt jelenti, hogy nem jó, hanem hogy a magadfajták sikeresen elriasztják tőle azokat akik még sosem jártak ott.

3: Az A-ban játszók túlnyomó részének van orija lentebb is, szal a változások egész véletlen őket is érintik, nem kéne ennyire leszűkíteni, hogy az A-sok az összes többi ellen.

4: A játék legaktívabb résztvevői az A-sok. Látszik itt a fórumon is, hogy kik azok akik a megbeszélésekben törik magukat, hogy változzon valami, lehetőleg jó irányba.

5: Ha te lesz*rod az A-sok problémáit, milyen alapon várod el, hogy ők ne sz*rják le a tiedet?
Reply With Quote
  #529  
Old 12-02-2006, 14:42
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Non Omnis Moriar View Post
Ha elnéptelenedik akkor egyértelmű hogy azért, az emberek nem akarnak ott játszani, vagyis nem jó.
Bocs de ez a következtetés a te verziód!

Íme egy másik (valószínűleg egyik sem érvényes mindenkire):

Ha az 1A nem kötelező akkor azok az önbizalomhiányos hódítók akik lejjebb azért érnek el eredményeket, nem fognak fellépni hiszen eleve úgy érzik, hogy "kevesek" a csoport követelményeihez. Sokkal elfogadhatóbb az önérzetének azt mondani, hogy "utálom, mert nem jó ezért kihagyom", mint azt, hogy "lejjebb kiskirály vagyok ugyan, de ha itt nem állok helyt vajon mit ér a lenti királyságom?"

Éppen ezért nem kockáztatja az önbecsülésvesztést és nem lép az 1A-ba.
Reply With Quote
  #530  
Old 12-02-2006, 15:25
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Bocs de ez a következtetés a te verziód!

Íme egy másik (valószínűleg egyik sem érvényes mindenkire):

Ha az 1A nem kötelező akkor azok az önbizalomhiányos hódítók akik lejjebb azért érnek el eredményeket, nem fognak fellépni hiszen eleve úgy érzik, hogy "kevesek" a csoport követelményeihez. Sokkal elfogadhatóbb az önérzetének azt mondani, hogy "utálom, mert nem jó ezért kihagyom", mint azt, hogy "lejjebb kiskirály vagyok ugyan, de ha itt nem állok helyt vajon mit ér a lenti királyságom?"

Éppen ezért nem kockáztatja az önbecsülésvesztést és nem lép az 1A-ba.
kis OFF: először csak innen olvastam az 1/Aról és nagyon nem akartam fellépni, azóta viszont egyre jobban tetszik Ha nem lett volna kötelező tuti hogy nem léptem volna fel.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu