Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Az Ezüst hold könnyei
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #511  
Old 01-12-2007, 13:57
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Mindenkihez:
- Akkor Tömzsipöröllyel, vagy egyedül leszek rabszolga?
- Egyébként ha már itt tartunk, nem olyan fene rafinálta, hogy a mágiát is leleplezzék? Reméljük Gilnek elég erős lesz a mágiája hozzá...

Tömzsipöröly meglapogatja a vállad:
-Velem együtt. Aztán csak figyelj és csináld amit én. - jókorát sóhajt - Sajnos tudom, hogy kell viselkedni
.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 01-12-2007 at 17:41..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #512  
Old 01-12-2007, 19:32
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Habár nem tetszik az egész ötlet és per pillanat el sem tudom képzelni, hogyan fog zajlani az egész igyekszem elsajátítani a helyzet adta lehetőségeket. Igyekszem magam hozzászoktatni az álcához, hogy ez most más lesz. Próbálom büszkeségem korlátok közé szorítani, mely igen nehéz lesz. Az indulataimon egyébként sem tudtam nagyon uralkodni, de egyre jobban erőt vesz a düh és a tanácstalanság.
- Nos akkor ideje felkészülni a nagyságosok fogadására. Mivel a sok lehetőség közül csak a rabszolgaság/obsorság maradt az egyetlen lehetőség - válaszolom folytatva - és ha jól sejtem az olyanok nem trécselhetnek a feljebbvalókkal - mindenki láthatja, hogy ebbe minden benne volt, amit Dhar érez a út eme fordulatát véve.

Tömzsipöröly felkacag melletted. a hangja megenyhíti a dühödet és kissé csodálkozva nézel rá:
-Feltételezem, inkább aféle belső szolgálatú obsorok leszünk? - néz kérdőn Feran felé - Mert itt a tengeren báyamunkások mégsem lehetünk!
Feran mélyen a szemedbe nézve, kimérten bólint:
-Csendesen állsz mindíg ha lehet delorach Úrnő mögött legalább 7-8 lépésnyire. A szeed a földre szegezed. Ha ne tudsz a háta mögé kerülni akkor a lehető legjobban elbújva keresel magadnak helyet. Az arcába sosem nézel, csak a kezére. Nem fog egyenest szólni hozzád és nem vesz tudomást rólad. De ha int te engedlmesen megteszed amit kér. Nem lesz se lánc rajtad se semmi más. A bundád kitisztítod mingyárt , addig a fegyveröveidet is kifényesítik a fegyvereidet nem, csak a szíjjakat viseled. Ez elég egyértelműen jelzi a külső szemlélők felé, hogy kiemelten kezenek. Valószínüsíteni fogják magukban, hogy jól harcolsz és engedelmes vagy. Gondoskodj róla, hogy a karmaid tiszták és élesek legyenek. Jól láthatóan élesek. - nyomja meg a szavakat - nem fognak piszkálni, mert nem karják a gazdád haragját és a te támadásodat kihívni maguk ellen. Emeled Ryel tekintélyét, mert képes téged, egy közismerten vad faj tagját kordában tartani és félelmet oltasz a szívükbe mert gyanítják nem egy rangjukbélivére tapadhat a karamaidhoz. Érted? Ha jól csinálod a dolgod a híred előtted jár majd és nem lesz aki ne ismerné meg a neved.
Érzed, hogy a beszédével meg akar nyugtatni, ugyaakkor azt is, hogy igazat mond. Néma és engedelmes szolgát játszva is megkóstoltathatod a félelmet az esetleges látogatókkal. Érzed ahogy a büszkeség ébredezni kezd benned.
Feran Tömzsipöröly felé frdul:
-A kiszolgálásért felelős obsort el tudod játszani?
-Persze. Semmit nem adok-teszek-érintek amihez az Úrn hozzáérhet. Csakis kesztyűben vagy alamilyen szöveten át érintek mindent. Ha bármit akar azt az atyán vagy Önön keresztül juttaom el hozzá. De esetleg - kissé habozni látszik - ne lehetne, hogy én legyek a testőr és Dhar a pincér? már kezdem unni az állandó felszolgálást.
Észrveszed, hogy a égén már vigyorog. Odalép melléd és "halkan" felsúgja neked:
-Azt ha valmi értéket találsz nehogy elfelejts nekem is szólni!

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 01-12-2007 at 22:15..
Reply With Quote
  #513  
Old 01-12-2007, 19:54
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

- Nos a tudásomban, ismereteimben bízok, legyen akkor a tanító szerep. De ez esetben kicsit egyeztetni kellene Ryellel, hogy ha külön jönnek a kérdések, egyet mondjunk. Így legalább a "famor" távollétében valamennyire én is képviselhetem a csapat érdekeit, persze a kasztom keretei közt.

- Ez jó ötlet - pillantok az Atya felé - Mit szeretne velem egyeztetni? - kérdem, és várom, hogy sorolja a témákat.

Feran és Tömzsipöröly nyugtató szavai és becsület emelő szonoklatai kicsit enyhítenek az állapoton, de nem teljesen oldják fel ezt.
- Akkor amolyan szótlan testőrt kellene alakítanom, gondolom... csak éppen a testőri tisztelet hiányával... - gondolkodom hangosan, csak hogy megerősítést kapjak.
- De mi van akkor, ha Ryel, akarom mondani Delorach Úrnő rangjabéli akar tőlem valamit, ha más magasrangú akar valamit, mondjuk megölni, csak úgy heccből, ahogy mondták... - elgondolkodtató és sokat mondó kifejezés ül ki az arcomra, résnyire húzott tekintettel és egy kis mosollyal és nem is fejezem már be a mondandóm.

Egy pár másodperces várakozás után elindulok a kabinomba, leveszem a fegyvereim és gondosan összerakom a cuccaimmal, majd az Atya holmijához teszem őket, remélhetőleg, hogy ő hozhat magával mindent. Rendbeszedem magam, ahogy kérték, tiszta ruhát veszek fel és felmegyek vissza fedélzetre, ám immár Delorach Úrnő mögé lépve és a hajó közeledtével lesütve tekintetem állok és várom a fejleményeket.


Dharnak:
- Ha nem vagy tiszteletlen, és nem sérted meg a nálad magasabb kasztban lévőt, akkor nem adsz okot, arra hogy bántson, csak úgy meg nem tehet valaki kárt a tulajdonomban az én engedélyem nélkül. Szóval ha jól játszod a szereped nem lehet baj.

Ryelnek: - Nos elég sok mindent. Mikor és hol kerültem kapcsolatba a családdal, mióta vagyok tanító, hol éltem, kiket ismerek a családból, stb. Nem tudom mekkora a birtok, de lehet, hogy egyszerűbb lenne, ha én is ott éltem volna.

Az Atyának:
- A családja már generációk óta a családom szolgálatában áll, és a birtokon laknak, a központi épület egy félreeső részében. Mint ahogy az apja is, Ön is a család tanítója, és tanácsadó. Ön tanított engem, az öcsémet, és a bátyámat. Erre az útra azért kísért el, hogy elláson tanácsaival az Ifinben lebonyolított kereskedelmi tárgyalások során. A tárgyalások a családom által előállított borok minél kedvezőbb eladását célozta meg. A neveket, helyeket, és egyéb kérdéseket a megbeszélés után pontosítjuk. Kérem addig gyüjtse össze mire kíváncsi még.
- Ha már itt tartunk - pillantok Feranra - van-e olyan bor a hajón, amit az állítólagos családom készített?
-Talán két-három kissebb hordóval. -vonja meg a vállait Feran - Ellenőriztetem a kapitánnyal. Mindenesetre nem is szükséges, elvégre a "mintákat" a leendő ügyfeleknek vihettétek. Most meg hazafelé tartasz a jó üzlettel elégedetten. Ha akarja akkor a kapitányuk adja meg a helyet és később "küldesz" neki bort.

Ferannak:
- Lehet, hogy nem fontos, csak úgy eszembe jutott... - legyintek.
-Esetleg pár hordóra, vagy ami akad és szoktak vele toroniak kereskedni, ráfestjük a "családi címereteket" Mondjuk egy-két üres boros hordóra. Így ha átvizsgálják esetleg a hajót akkor "találnak" bizonyítékot a kilétedre.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 01-15-2007 at 21:38..
Reply With Quote
  #514  
Old 01-18-2007, 10:41
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nagyban diskuráltok még mikor az ajtón kopognak.
Feran intésére Meríín beengedi a kopogtatót.
A kapitány lép bentebb kissé:
-Ő Császári fenségének hajókapitánya, a Querda parancsnoka az imént jelzett nekünk a lángok útján, hogy lassítsunk. Egy órán belül a fedélzetünkre kíván lépni - kissé kényelmetlenül érzi magát a bőrében a kapitány, ez jól látszik rajta - A célját eddig nem közölte még, de amekkora tűzerejük van ez szinte felesleges udvariasság.
Látszik hogy feszeng és magában dühös, ugyanakkor elismeri, hogy a toroni hajóval és az azt irányító erőkkel szemben esélytelen.

-Köszönöm Kapitány - mondja Feran.
A hajós távozik.

-Nos azthiszem a témát egyenlőre lezárjuk. Delorach Úrbő épp hazatérőben van kereskedelmi útjáról, jómagam mint testőr-kísérő, az Atya Delorach úrnő tanítója és két belső rabunk - néz Dhar és Tömzsipöröly felé - kíséretében. A hajónutaznak még Íshar és Meríín akik külön utakon járnak és Gil, aki az elfek többségével egyezően, nem beszél velünk viselt dolgairól. Na gyorsan rendezzük el a dolgokat.
Összecsapja a tenyerét és elindul a kabinjába.
Meríín-ék gyorsan összeszedik a dolgaikat és mindent a közös kabinjukba hordanak. Tömzsipöröly a pénzét és értéktárgyait átadja Íshar-nak, a fegyvereit, páncélját egy vaskos hajóládába helyezi és Dhar fegyvereit is mellépakolja. Lezárja a ládát és a kulcsot átadja Feran-nak.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 01-18-2007 at 10:44..
Reply With Quote
  #515  
Old 01-18-2007, 10:46
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

- Gil, ha egy mód van rá, ne gyere a toroniak közelébe, ha valami mód mégis felfednének nem tudnám kimagyarázni a dolgot.
- Ha nincs senkinek semmi kérdése, akkor megkérem önöket hogy távozzanak, készülődnöm kell.
-Rendben van. Kerülöm a feltűnést amikor a közelben vannak.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 01-18-2007 at 10:55..
Reply With Quote
  #516  
Old 01-18-2007, 17:41
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ryel felé: Nos akkor röviden egyeztessük a neveket, helyeket mert ezen elcsúszhatunk hamarjában.

utána:
Visszatérek a kabinomba és szimbolumomat a kis ládámba rakom (kulcsa marad a nyakamba, ruha alatt). Páncél és fegyver is marad a zsákban, utazó ruhában leszek, zsebembe mindösszesen 1 arany 1 ezüst és 1 réz pénzzel.
Reply With Quote
  #517  
Old 01-18-2007, 19:58
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

- Rendben - bólintok az Atya felé.
- Édesanyám Talyssa Wilaryn-Delorach, a birtok, amin a család él az ővé, egyetlen gyermekként ő örökölte a szülei után. A birtok a Pidera déli lankáin található. A legközelebbi város Barr. Az édesapám Kwithriat Delorach, a Delorach család harmadik fia. A bátyám Perlan, három évvel idősebb nálam, ő vezeti a birtok ügyeit apámmal együtt. Öcsém Vyrn öt évvel fiatalabb nálam, Shulurban éli az aranyifjak életét. Én harminc éves vagyok, és a bátyámnak segítek, főleg azokat az ügyeket intézem, melyek utazással járnak. Ön mindig elkísér engem. Ritkán hagyjuk el a Birodalmat, és akkor is leginkább Ifin az uticél. Most a Dal Adan-ok céhével tárgyaltunk, ők a legnagyobb asszisz vásárlóink. Ők az egyetlen külvilági kereskedők, akikkel közvetlenül is tárgyalt a család. Ynev más tájaira toroni kereskedők révén jut el a bor. A család a jégszőlőből készült borairól ismert, de emellett egyszerűbb borokkal és pálinkával is kereskedik. - itt kis szünetet tartok, majd folytatom - A család és a birtokon élők Tharrban hisznek. Az apám ezt mindenkitől elvárja, akit a szolgálatába fogad. Tehát ön Atyám az álca szerint szintén Tharrban hisz. Remélem ismeri elégé ezt a vallást...
- Egyéb kérdés?
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #518  
Old 01-19-2007, 08:57
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ryelnek: - Szerencsére elég jól ismerem Tharr hitét, tanításait, legendáit, így legalábbis ezen a téren megállom a helyem. Egyenlőre nincs kérdésem, majd a szellem nyelvén még értekezhetünk ha eszembe jutna valami fontos.
Reply With Quote
  #519  
Old 01-19-2007, 09:02
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

- Rendben - mondom az Atyának, majd a többiek felé fordulva folytatom - Szeretnék készülödni...
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #520  
Old 01-19-2007, 09:03
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nagyjából fertályóra alatt elrendezkedtek és Feran beszél a legénységgel is.
A hajó érezhetően lelassult, és aki kinéz láthatja, hogy a Querda hamarosan utólér titeket. A toroni hajó jóval nagyobb és hozzá nem értők számára is sokkal erősebbnek és félelmetesebbnek néz ki, mint amin utaztok. Az orrában lévő tűzköpől öles őrlángokat eregetnek és ahogy az egyre sötétedő estében közeledik úgy néz ki mint valami tűzokádó tengeri szörny.


Ki hogy helyezkedik el?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 04:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu