Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Az Ezüst hold könnyei
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #501  
Old 01-11-2007, 11:47
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Egy kicsit gondolkodóba esek, aggódok az ilyen szerepjátszások miatt, hiszen nem nagyon volt még ilyennel dolgom.
Többiek felé:
- Félek, hogy nem leszek képes fentartani ezt az álcát, ily kevés tudással. Hamár mindenfélekéépen így fogunk átkellni, akkor adjanak a matrózok nekem egy láncot és egy cellát. Ha úgymond szolga leszek, hát látszak is annak., mivel abszolút nem vagyok tisztában Toron bármilyen szabályával is.
A legjobb talán egy néma rabszolgát játszani, de ez is könnyen leleplezhető.
Feran feléd pillant:
-Azt hiszem a legegyszerűbb, ha a bugyutát játszod. Olyant aki túl ostoba, hogy veszélyesnek nézzék. Mármint olyan szempontból, hogy képes önállóan gondolkodni. Játszdd el, hogy Ryel, azaz Delorach Úrnő szolgálója vagy. Abasziszban vásárolt meg eddigi törpe gazdáidtól. Habozás nélkül teljesíted minden parancsát. A beszédedet lassítsdd meg, mintha nehezedre esne koncentrálni rá. Legyél ojan mint egy hű kölyökkutya érted?

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 01-11-2007 at 13:39..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #502  
Old 01-11-2007, 13:52
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

- Rendben, ahogy akarjátok, de ... - itt befejezem a mondandóm, mert azzal beszélek aki a megbízom. Látható rajtam, hogy igen nehezen viselem a jelenleg bekövetkező helyzet. A büszke oroszlánból, kis kutyává alakulás útját.
Feran láthatóan elégedett azzal az arccal amit most vágsz:
-Nagyszerű! Látom elszomorított a dolog. Már meg ne haragudj, de próbálj mindig ijen arcot vágni majd. Így úgy tűnik majd másoknak, hogy kénytelen vagy valamiért engedelmeskedni.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 01-11-2007 at 14:33..
Reply With Quote
  #503  
Old 01-11-2007, 14:40
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

- Mivel az Atya tud toroniul és a szokásokat is ismeri, nem kell obsort játszania, ha nem akar. Ha úgy érzi hitelesen el tudna játszani egy toroni tanítót, akkor akár az is lehet - vonom meg a vállam.
- Az obsoroknál jobb ha nem lesz fegyver, mert kérdezősködésre adhat okot.
- Érdekes kérdés, hogy vajon Meríínel és Isharral mi legyen. Eredetileg pietort játszottak volna, de ennyi idő nem lesz elég a felkészülésre...
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #504  
Old 01-11-2007, 14:44
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Meríín megszólal:
-Ha mi most lenni utasok akik tartanak épp ugyanazon hajón úton? Mi nem ismerni egymást csak úton együtt.
Reply With Quote
  #505  
Old 01-11-2007, 14:50
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Merrínek:
- Lehet róla szó, de akkor ha bármi történik magatoknak kell boldogulni.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #506  
Old 01-11-2007, 14:55
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Meríín biccent:
-Itt hajón mi nem ismer. Utaz. Kikötünk, mi mondjuk, ha kérdik, hogy hajón megismer és minket bérel fel kísérőnek. Jó így?

Feran töpreng:
-Azthiszem a megbízást mégsem használhatjuk. Ha jól emlékszem az a város amelyiknek vezetői részére kiadták pár éve elpusztult. Előbb is végiggondolhattam volna. Bosánat. Akkor marad Delorach Úrnő meggyőzési képessége.
Reply With Quote
  #507  
Old 01-11-2007, 18:59
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

-Lehetnének az én kísérőim is, hisz tudományom bővítésére az Ifini nagykönyvtárat is igénybe kellett vennem. A tanító gondolat nem rossz, persze ha esetleg sok lesz a kérdés bajba kerülhetek. Nem akarnám bajba keverni feleslegesen a Shuluri kapcsolatomat.

-Az nem járható, hogy az Úrnő valami titkos tudásra vágyik, amiben én mint külhoni tudós fő, némi concordia után "önként" segítek? Tekintve koromra és tudásomra csak kísérettel engedtek el otthonról...

Feran egy percig gondolkodik, majd megrázza a fejét:
-Nem hinném, hogy ezt elfogadnák. Hisz miféle "Titkos tudás"-ra vágynának egy külhoni, alsóbbrendűnek tartott embertől? Ha ijesmi kellene nekik egyszerűen elraboltatnák és kényszerítenék. Elvégre a Concordia az országok között áll fent, az egyének megítélése korántsem változott. Ha így lenne, akkor toronban mostanra csak helyi születésű obsorok lennének és az összes külhonit el kellett volna engedniük. Inkább valószínű történet, hogy idegen nyelvet akarnak taníttatni pár kiválasztott pietorukkal, vagy hogy ön kért engedélyt, hogy a tudomása szerint a birtokukon lévő helyek után kutasson náluk. Természetesen teljes titoktartási eskü és állandó felügyeletük mellett. Mondjuk egy ősi Kyr könyvtárról sejti, hogy ott volt és annak a nyomait kutatná.

Massza! pls gondolatjelezz, ha "beszélsz"

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 01-12-2007 at 07:23..
Reply With Quote
  #508  
Old 01-12-2007, 07:53
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

- Nincs tudomásom róla, hogy azon a birtokon lenne ilyesmi, de ha ettől eltekintünk, akkor sem tartom jó ötletnek: kérdezősködésre, gyanakvásra adhat okot. Valószínűleg azon kezdenének gondolkodni, hogy vajon mi a valódi célja, és nem hinnék el, hogy igaz amit mond. Egyszerűbb lenne, ha a tanítómként, tanácsadómként toroninak vallaná magát. Persze ezt önnek kell eldöntenie, hogy elégnek érzi-e ehhez a tudását, ismereteit - fűzöm hozzá Feran mondandójához.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #509  
Old 01-12-2007, 12:18
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Feran kérdő pillantást vet az Atyára:
-Nos?
Reply With Quote
  #510  
Old 01-12-2007, 12:54
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

-Én természetesen mágiám segítségével elváltoztatom magam, illetve láthatatlanná válok, így bár ott leszek mindig veletek, de nem fogtok látni.
Feran elismerően biccent:
-Elegendő mágikus holmink lesz ahhoz, hogy elleplezze a jelenléted. Legalábbis ha ne távolodsz tőlünk el nagyon. Mielőtt még kikötünk készítek pár erősen "jelz" tárgyat. Ha nem a boszorkányurak egyike vizsgál meg akkor van esélyünk elrejtőzni.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 01-12-2007 at 17:44..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu