Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #491  
Old 03-10-2011, 13:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Arra tökéletesen megfelel, hogy az üzemeltetők zsebe degeszre legyen tömve a játékra nagyobb összegeket áldozni tudó/akaró rétegek által
Ez a része kifejezetten tetszene , de a Hódító szellemiségével ennek ellenére nem összeegyeztethető, hogy pénzért vegyél magadnak személyiségeket.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 10 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #492  
Old 03-10-2011, 14:05
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
Szerintem vedd meg a pizzádat máshol...Nem tetszik, hogy a pénzes emberek 0 tudással úgy nézzenek ki, mint a 8-10 éve játszó tapasztalt vén rókák.
Ha meg a tapasztalt, jó játékos egy szemmel is elver minden ilyen kis pénzes khm... emberkét (ami igaz), akkor mi értelme megvenni a sok szemet? Hogy féljenek tőled, az olyan kezdők, akiknek nincs pénzük, majd belátva, hogy minden megvehető, és esélyük sincs, abbahagyják?
A hódító az egyetlen játék, ahol pénzért javakat nem tudsz vásárolni...gyanítom, hogy az eladó személyiségeket eladó javak követnék, mert miért ne?
Borzasztóan elvetemült ötlet és nem segít a problémán se.
Fordítva nézve a dolgot talán a kezdők is nekimernének menni azoknak akiknek több szemű országa van tudván, hogy tudása kétséges. Akinek már 2-3-4 szemes országa van és erre szépen rávilágítottál attól félnek, ezáltal nem támadják. Nos akkor akinek többszemes országa van az már nem játszik annyira keményen, mivel nincs ki támadja mint egy kezdőt( 1 kezdőt van hogy lelopnak napi2-3x egy kék szemest hetente 1x mert minek úgy is lever).Akkor ezt körbejárva azt jelenti számodra Zoli, hogy aki már vén róka több szemmel az megérdemli, hogy ő a tuti, sokszor rizikó nélküli játékot?, de ha megjelennének a vettszemesek akkor lehet ő sem lenne annyira védve attól hogy bekékült? Max. nagyobb eséllyel ütne vissza, kamatoztatva a tudását amit addig megszerzett és jogosan csatát nyerve emelt fővel továbbhaladva. Jelenleg a kék szemesek olyan emocionális előnyben vannak a nem szemesekkel szemben ami szerintem nem jár a forgással, de mégis mellé rendelődik.
Jobban folyna be a pénz lehet, hogy a hétvégi játék nyertese kapna valami vip jutalmat azért mert ilyen ügyes volt. Ezáltal ott is fellendülhetne a játék. Értelmét tekintve van sok csak valaki nem használná mint a VIP tagságot sem használja mert minek?

Bárki bármit mond ti most azzal védekeztek ezzel az ötlettel szemben összegyűjtve:
1.(burkoltan közöltétek én kibontottam)
Meg kellene védenetek és megmutatni az adott csoportban hogy ti tényleg profik vagytok? Nem pedig annyival vagytok a kezdők előtt hogy hamarabb kezdtétek ezáltal már az előtt meghátrálnak ellenetek mielőtt nektek mennének?
2.Majd ezt követné hogy más javakat is lehetne venni? Tipikus rossz beidegződésű magyar pesszimista hozzáállás. "Ránéztél a másik srácra? Majd utána beszélsz is vele? Majd megcsalsz? Inkább elhagylak......" A személyiségnek köszönhetően nem vagy nagyobb stratéga max a saját magad hiszed annak. Termelni kell, gyűjteni kell, ha háború van gondolkodni és online kell hogy legyél.
3.Ó mer csak.
Ez egyik sem indok inkább a változás korlátozásának mondanám.

Maximum 10 ember mutatta nem tetszését az ötlettel kapcsolatban akiknek bizonyára szemes országaik vannak. mily meglepő hogy nem tetszik bár onnan nézve érthető. Aki hatalmon van nem egy könnyen nézi végig és érti meg, hogy nem róla szól minden.

Arra kérlek benneteket hogy ha nem tetszik akkor ész érveket írjatok hogy milyen hátrányban lenne az akinek van jelenleg mert én nem igazán veszem észre.

Csak hogy a topic címéhez pontosan hozzászóljak. Azért nincsenek újak, mert akik régen itt játszanak és fórumon szavaznak ezzel eldöntve a kérdések nagy részét, nem a játékot hanem saját maguk problémájukat oldják/iktatják, erejüket növelve vagy érdeküket támogatják.
Jó ötlet mind csak ezeknek az ötleteknek 90% a nem az újak/kezdők érdekeit képviselik hanem a régiek minél könnyebb forgását. A tutorialt is jó ötletnek tartom.
Reply With Quote
  #493  
Old 03-10-2011, 15:22
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
a Hódító szellemiségével ennek ellenére nem összeegyeztethető, hogy pénzért vegyél magadnak személyiségeket.
Hála Istennek!
Reply With Quote
  #494  
Old 03-10-2011, 15:22
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Én a 9 és 7 szemes orimat/személyiségét nem adnám oda még 1 millióért sem (de a többit sem), pedig jól jönne minden forint...
De nem azért, mert 9 szeme van...
A 9-es nemsokára 8 éves lesz, azt a sok időt/éjszakázást/másnapi csipás szemet/harcot/"kedves üziket"/"barátokat" stbstb-t nem lehet(ne) számomra megfizetni...
Mintha a gyerekem lenne már
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #495  
Old 03-10-2011, 15:59
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Egy kicsit le voltam maradva ezzel a topick-kal. Majdnem vissza is olvastam. Ott tartottam, amikor a különböző nyelvű csoportok összevonásáról volt szó. Míg eszembe van, gyorsan leíróm, hogy nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy a nyelvi tudatlanság akadály lenne. Mondok rá példát, 1-2 éve, amikor még Judit és Hege is játszott, velük voltam szövibe és kerestünk egy 4. tagot, egy lengyel srác jelentkezett és fel is vettük. Amikor irt a fórumra, akkor általában lengyelül, azt a google fordítóba betettük és tökéletesen megértettük egymást. De volt, amikor angolul irt. Szintén google volt és meg is volt oldva a probléma. Ez magyar normál csoportokba volt, még mielőtt valaki megkérdezné.
Na megyek olvasok tovább.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Sami For This Useful Post:
  #496  
Old 03-10-2011, 17:17
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Arra kérlek benneteket hogy ha nem tetszik akkor ész érveket írjatok hogy milyen hátrányban lenne az akinek van jelenleg mert én nem igazán veszem észre.
Ha egy olyan játékban akarok játszani, ahol előnyben van a tehetős játékos, akkor beírom a gugliba, hogy online játék, és választok egyet...
Van pénzed, amit játékra akarsz elkölteni? Tudok ajánlani játékokat...

Aki országot tud venni 60k forintért anarcban, annak nem akadály, hogy vegyen annyi személyiséget az országára, amennyi van a játékban... És itt nem feltétlen kezdőre gondolok. Olyanra, akinek az egyszemes országát sem egyszerű elverni, nemhogy a 10+ személyiség nyújtotta előnyökkel rendelkezőket.

Ez után a következő lépés lenne már tényleg, hogy pénzt lehet venni meg készültséget...

Max abba mennék bele, hogy legyen egy teljesen felépített csoportrendszer azoknak, akik ilyenekért költenének, 1-1csoport szintenként, oszt csókolom. De ne legyen átjárható, csak egyszer, és csak a normálból oda.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #497  
Old 03-10-2011, 17:34
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Hú jesszusom, nem is tudom hol kezdjem, de nem írok sokat
A vén rókák megérdemelten kapták a személyiségüket, nem a lottón nyerték, mint ahogyan azt Te szeretnéd csinálni.
Igen, szerintem ez egy elvi kérdés is...A sokszemesek igenis büszkék lehetnek a számaikra, mert megdolgoztak értük, átvergődték magukat a csoportokon.
Arról meg nem is beszélve, hogy jön a Majdénmegmutatom Pénzesjani A Travianból, megvesz magának 13 személyiséget, és agyonverik 5-ös szinten, mert nem tud felmenni az első helyre
Aztán Majdénmegmutatom Pénzesjani A Travianból idejön a fórumra, mindenkit elmond mindennek, és töröl

Szerintem erre sincs semmi szükség ...

De ez egy meddő vita, mert ilyen nem lesz, és semmi köze ahhoz, hogy itt a fórumon ki szavaz, meg ki nem, ez akkor is rossz ötlet.
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Zoli For This Useful Post:
  #498  
Old 03-10-2011, 20:37
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Állítom hogy akiknek nem tetszett mindnek van már kettese
Csak erre reagálnék..
Nincs többszemélyiséges országom, pedig játszom már egy jó ideje.. nem azért, mert ne tudnék haladni, ez nem igaz, egyszerűen így alakult. Nem emiatt maradtam a játékban és nem hiszem, hogy a játékosok megtartásának ez lenne a módja.
Egyébként is rengeteg konfliktust szülne a dolog és a személyiségekért keményen megdolgozók úgyis kiutálnák a játékból azt, aki így szerezne szemeket. Nem beszélve arról, hogy sokaknak (nagy eséllyel én is közéjük tartoznék) emiatt menne el a kedve a játéktól.
Annak, aki pénzt akar kidobálni ész nélkül játékra, van elég lehetősége más oldalakon.
__________________
Rheia (#556175)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Rheia For This Useful Post:
  #499  
Old 03-10-2011, 21:34
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Dance :

Én jó 5letnek tartom )))

Többiek : nem értem mi van veletek ? közmondás amit adnak fogad el ha pofont adnak szaladj el

Játéküzemeltetés : a snobizmusnak nincs határa , vagyis ha valaki pénzt akar költeni a játékra az hagy tegye , több személyisége lesz és akkor mi van ?
Játszani ha megtanul hagy élveze ha meg nem tud úgy is szétkapják

A szemcsik száma talán egy dolgot mutat , hogy adott ország régóta játszik de ez sem biztos szerintem , mert van olyan ori ami régóta játékban van és nincs több sz... mert nem érdekli a gazdáját ő játszani akar háborúzni meg ilyeneket .... van sok sz.. aki csak rohangál 5-2-es csoprtokon keresztül mert érdekli, hogy több legyen neki csak halmoz

Ugye a felvetett 5let sokakban ellenszenvet váltott ki .... a világ pedig jelenleg ebbe a tendenciában halad mondok példát :
Régen olyanok vettek komoly sportkocsit akik tudtak is vezetni mert se abs ,esp és egyébb köcsög elektronikák nem voltak ...
Most már anyi vezetés segítő cuc van , hogy bárki vehet aki megengedheti magának mert az elektronika jó eséllyel megvédi őt ...

Szerintem egy új vásárlói réteg kerülne a játékba aki hajlandó komoly pénzeket áldozni bizonyos dolgokra .....
Csinálhatunk nekik külön csopit is én pl megfelelő díjazásért menék oda játszani ellenségnek

Dance beszéljünk , keres meg Fürdetlen Malacok 3 (#565268)
Reply With Quote
  #500  
Old 03-10-2011, 21:37
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Arra kérlek benneteket hogy ha nem tetszik akkor ész érveket írjatok hogy milyen hátrányban lenne az akinek van jelenleg mert én nem igazán veszem észre.
Nyomban leszögezném, hogy nincs több szemcsis országom, bár nagyon szeretnék, de nem olyan áron, hogy pénzért veszek. Ha véletlenül be lenne vezetve az ötleted, akkor meg tutira nem lenne sosem, mert abbahagynám a játékot, mint a pinty.

Észérv kell? Mondok egyet. Ha személyiségeket pénzért vehetne bárki, akkor lehet, hogy lenne több új játékos, akik azonnal vennének is maguknak több szemcsit. Ugyanakkor a régebbi játékosok egy része meg abbahagyná, így játékos-növekedés nem lenne. Kis időn belül a gazdag újoncok rájönnek, hogy amit vettek, az nem csodafegyver, ettől még a közepes játékosok is folyton elverik őket, és abbahagyják. Eredmény: kevesebb játékos, mint a változtatás előtt volt.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 13:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu