Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #491  
Old 02-17-2009, 15:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Inkább erre alapozni: "megesik hogy sokat", sztm nem az igazi. Az is "megesik" hogy látok a piacon 1k áron 20k elitet. Meg az is hogy üres ori nem néz távolt amikor kellett volna. Semmit nem lehet ezekre építeni, annak ellenére hogy a legboldogabb váratlan pillanatokat okozzák.

Tolvajokat a legjobb lopni, ez tény. Nem kérdezem meg h egy tolvaj mennyi tekercset szokott tartani hiszen minden ember elsősorban magából indul ki, inkább azt kérdezem hogy melyikből van több: a tolvajlopó tolvajból vagy a többiből?
pl a tolvajokra érzékeny fajoknál illendő laki/hadi tekiből legalább annyit bent tartani,hogy 1tekizéssel se menjen le a max alá, a tolisoknál megintcsak több szokott bent lenni...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #492  
Old 02-17-2009, 16:10
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Csakhogy az a megesik kategoria eleg, ha egyszer megtortenik, es fedezi az egesz szinten keresztuli plusz kopasod... Erted?
Ezt itt lekezelőnek érzem; egyrészt, másrészt meg amikor ilyen zsíros falathoz érkezik a reményteli tolvaj, akkor 1 db lopás után látja h mi a helyzet. Ahogy azt fentebb írtam.
20k helyett 5k teki esetén ez 1500 tekercs veszteség.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mindegy vegulis, hallott ket velemenyt, es majd annyit tart benn, amennyit gondol.
(Bar a beirasodban azt a 4-5k-t eleve nem ertettem, amikor pl lakashelyzethez ugye 7700 korul kell eleve...)
A 4-5k előtti kitétel a _legalább_ volt és azért kb ennyi, mert sztm ennek a duplájánál többet elvétve tartanak csak a tekizhetők. Szerepelt a mondatban még a legfeljebb is egy másik mennyiségre, mondom ezt arra az esetre ha az merül fel hogy nem is hódítózok.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szoval meg szerintem a Te maximumod is edeskeves, de az az, ami kotelezo. (hogy a max szazalekok meglegyenek)
Mi van az Én maximumommal? Az 50% és köszöni szépen jól van.


Summa summarum sztm a 20k teki általában sok, néha meg még kevés is. Sose tudni persze hogy épp melyik fajtából lesz kevés.
De gyorsan mozgósítható tartaléknak jó lehet, akkor, ha vkinek kb 110k teki szükséges erre a célra.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
pl a tolvajokra érzékeny fajoknál illendő laki/hadi tekiből legalább annyit bent tartani,hogy 1tekizéssel se menjen le a max alá, a tolisoknál megintcsak több szokott bent lenni...
Csak egy szóra: egy ork vagy elf mondjuk 15k haditekit tart hogy egy tekizéssel se menjen 40% alá? Vagy az 1 tekizés az nem a teljes sorozatot jelenti csak egyet? Miért?

Last edited by Princ; 02-17-2009 at 16:13..
Reply With Quote
  #493  
Old 02-17-2009, 17:56
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Ezt itt lekezelőnek érzem; egyrészt, másrészt meg amikor ilyen zsíros falathoz érkezik a reményteli tolvaj, akkor 1 db lopás után látja h mi a helyzet. Ahogy azt fentebb írtam.
20k helyett 5k teki esetén ez 1500 tekercs veszteség.
De ehhez kéne bizonyos csoportokban elég komoly mennyiségű pénzt bent tartania az oriba, hogy tudjon venni tekercset, hogy többet tudjon lopni!
És ezt le tudják fosztani...
Nem beszélve arról, hogy akár már kapásból tarthatja tekibe, így amikor gáz van, tud felszabadítani...nem miután lefosztották és gáz van, akkor várhatja be a tarcsit, hogy össze szedje magát...

Toliként én is úgy 20K körülit tartanék fajtánként...

De ez is csak egy vélemény a sok közül
Reply With Quote
  #494  
Old 02-17-2009, 18:14
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
De ehhez kéne bizonyos csoportokban elég komoly mennyiségű pénzt bent tartania az oriba, hogy tudjon venni tekercset, hogy többet tudjon lopni!
15k teki egy normál csoportban kerül 20-40 millió kemény valutába. Ha két féle tekiről van szó akkor 40-80M. Ez csak a különbözet amennyivel kevesebbet kell befektetni adott esetben. Hova rejtsük hogy le ne fosszák?
Reply With Quote
  #495  
Old 02-17-2009, 19:39
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
15k teki egy normál csoportban kerül 20-40 millió kemény valutába. Ha két féle tekiről van szó akkor 40-80M. Ez csak a különbözet amennyivel kevesebbet kell befektetni adott esetben. Hova rejtsük hogy le ne fosszák?
De milyen két féléről lenne szó?? 8 fajta teki van, mindegyikből 20K-t tartassz bent, a Te általad javasolt 4-5K helyett (jó, néha több, mert max % kell)...az úgy durván 8*15000 tekercs, ami 120K, kb 2000-es árral számolva 240 milla

Delehet én értelmeztem valamit nagyon félre

Ezt le tudják fosztani, a tekercseket nem...Csak lopni, de olyan orifelépítés volt, amit nem lopnak csak úgy át
Reply With Quote
  #496  
Old 02-17-2009, 20:43
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,634
Activity: 17%
Longevity: 94%
Default

Szerintem tekiből nem lehet íjat,pacit venni
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #497  
Old 02-18-2009, 06:09
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Szerintem tekiből nem lehet íjat,pacit venni
Ha maxolva van az illető, és 5 szinten kkor nem hiszem, hogy bármi is kéne
Ha meg jönnek, és kárt tesznek mégis valahogy, akkor eladom az oriban lévő tekercseket és abból pótolom...
Reply With Quote
  #498  
Old 02-18-2009, 06:24
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Én nagyon nem vitatkozni szeretnék... egy készülit jelent természetesen... amúgy anno nekem az volt a tapasztalatom,hogy legjobban akkor járok ha benttartok 20-30k tekit legalább... így könnyebben tünik fel a bentragadó tarcsi is, és általában nem kell teki piacra se kijárkálnom fölöslegesen. kopásnál általában ha gépnél voltam, teki ki-be, de ezen kivül 20k mindenből volt bent...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #499  
Old 02-18-2009, 19:04
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
De milyen két féléről lenne szó?? 8 fajta teki van, mindegyikből 20K-t tartassz bent, a Te általad javasolt 4-5K helyett (jó, néha több, mert max % kell)...az úgy durván 8*15000 tekercs, ami 120K, kb 2000-es árral számolva 240 milla
Arról az egy- vagy kétféle tekiről van szó, amelyikből sok lopására van lehetőség. Minek venni abból amelyikből normál mennyiség jön csak?

(Azt persze, hogy hány féle tekiben tárolják a tartalékukat az országok, egy újabb vita lenne, pontosabban egy másik _volt_. Kísértetiesen hasonló álláspontokkal; ui váltig állították hogy debizony 8 féle tekiben tárolják az emberek a tartalékukat. Aztán volt szó kopásról, szélső vélemény szerint az nem számít hiszen bármikor felkapják a tekipiacot és kiteszik kopás elől az egészet.. ez úgy megmaradt bennem. )

Mindegy. Remy megmondta a lényeget: vannak vélemények, különbözőek, vannak érvek, érzések. És ez így a jó. Látszik hogy nem egy unalmas játék.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #500  
Old 06-05-2009, 02:59
szurfark szurfark is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Segítséget szeretnék kérni.
Félelf-kereskedő vagyok...

sziasztok
Segítésget szeretnék kérni mindenben.
Félelf-kereskedő vagyok.

Last edited by Ati; 06-05-2009 at 08:40..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
párbaj stratégiák Half Stratégia & Tippek 82 03-18-2007 10:14
Tippek és trükkök laziga Stratégia & Tippek 155 01-13-2007 13:53


All times are GMT +1. The time now is 17:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu