Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #491  
Old 01-21-2010, 17:57
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Hehe, dögöljön meg aki gazdag? Azért mert gazdag, bárki kénye kedve szerint jogosan ütheti, ahol éri??
Ez elég furcsa hozzáállás, még szerencse, hogy ez csak egy játék.
Felreerted. Ami siqnak nem tetszik, az az, akinek annyira monopol helyzete van, hogy barmikor kiveheti a piacokat, ezzel hatalmas taktikai elonyre teve szert.
(nem vedhet az ellen, hiaba tudna, nem tud etetni, stb....)

Aki meg ezt csinalja, minimum, hogy ne rinyaljon, ha utik... :P

Amugy meg ez egy olyan jatek, hogy barki barkit kenye kedve szerint jogosan utheti, ahol eri, nem kell hozza gazdagnak lenni.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 01-21-2010 at 17:59..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
  #492  
Old 01-21-2010, 18:03
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Kiváncsi lennék mit szólnál, ha mennél boltba és a szomszédod mindig direkt előtted odamenne és megvenné a boltot és semmisem lenne a boltban. Előbb utóbb elkezdenéd keresni a lehetőséget, hogyan tudnád megoldani ezt a problémát.
Az életben ez megy csak nagyban.
Valakit 1 hétig mészárolni csak azért mert van zséje nonszensz. Velem megtörtént és ismerek más ilyet is. Ellencsapás vagy bármi tett nélküli dolog volt. Mondjuk én nem nyafogtam, ez van és kész....
__________________
by Batu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Batu For This Useful Post:
  #493  
Old 01-21-2010, 18:09
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Az életben ez megy csak nagyban.
Valakit 1 hétig mészárolni csak azért mert van zséje nonszensz. Velem megtörtént és ismerek más ilyet is. Ellencsapás vagy bármi tett nélküli dolog volt. Mondjuk én nem nyafogtam, ez van és kész....
Hát, az életben nem vettem észre, hogy nem tudok venni valamit mert MINDENt megvettek. Az nem érdekel ha emelik az árakat, emeljék, de nonszensz, hogy üres a piac, mert kiveszik az összes katonát mondjuk.

De amugy én csak kérdésként fogalmaztam meg ezt az egész dolgot, ha gondolod adhatsz más alternativát, hogy mit lehet tenni alsóbb csoportokban ezek ellen a játékosok ellen, mint hogy ütni őket hátha meggondolják magukat és nem teszik tönkre leközelebb a játékodat, mert póruljárnak.
Reply With Quote
  #494  
Old 01-21-2010, 18:18
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

no akkor egybe néhányra reagálok.. bocsi, ha lennének ismétlések, nem olvastam vissza..

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Szóval szerinted más játékának jogos tönkretétele, amit azért csinálok, mert ő is szándékosan tönkreteszi az én játékomat. Ismétlem nem a pitiáner összegekről van szó. Bár te mondjuk godolom szeretsz ugy játszani ha tudod hogy 1 embernél van minden az adott pacon és kénye kedve szerint kiveheti az egész piacot. Engem bizony zavar, szerined akor nem teszek ellene semmit és játszom ahogy mások engedik nekem, az ő szabályaikkal? Ez a helyes hozzáállás? Nem mellesleg, ha ennyi pénze van valakinek akkor nem tudom mitől lenne ez tönkretétel. Bármikor ujjá tud épülni.

ha csak hobbibol szivatsz vkit, annak szerintem a tönkretétel a célja..
én szerettem a w toposok ellen játszani régen, volt benne kihívás..
és rengeteg pénzt lehetett összeszedni ezzel.. nem mellesleg legalább volt árú a piacon.. bár most is, ahogy néztem valószínű egy embernél van a nyersi wben.. de kis csopikban is elkerülhetetlen ez, ha egy rutinosabb ember oda kerül egybe veheti könnyen.. és ez feljogosít arra, hogy addig üssem míg nem szabizik vagy el nem lép? vagy lepúsztíthatsz vki 10-20szor csak mert van pénze visszaépülni? sajátságos hozzáálás..
nem hiszem hogy bárki azért gyűjtene össze 10 milla katit vagy 10 milla nyersit (azt hiszem ezt említetted), hogy a te játékodat tönkretegye.. szóval ne mond, hogy szándékossan teszi tönkre a játékod.. és a piac alapbol nem egy fix dolog.. ha 10 aranyra tolná vki a tekit utána meg 50k-ra, akkor se mondhatsz semmit szerintem, mert ez a játék része.. és ennek többnyire a haszonszerzés a célja..

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
kac-kac. Van pár milla fám-kövem stb, másnak nincs, hadd segítsem a játékod vele! No persze csak akkor amikor én akarom.
értelmes hsz..
szerinted egy üres piac, vagy egy olyan ahol nincs elég nyersi arra hogy átépülj rosszabb, mint az ahol van pár milla fa még, ha változik is az ára.. aminek többnyire a haszonszerzés a célja..(mellékessen sehol nincs komoly nyersi tartalékom, vagy senkinek akit ismerek..)

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Felreerted. Ami siqnak nem tetszik, az az, akinek annyira monopol helyzete van, hogy barmikor kiveheti a piacokat, ezzel hatalmas taktikai elonyre teve szert.
(nem vedhet az ellen, hiaba tudna, nem tud etetni, stb....)

Aki meg ezt csinalja, minimum, hogy ne rinyaljon, ha utik... :P

Amugy meg ez egy olyan jatek, hogy barki barkit kenye kedve szerint jogosan utheti, ahol eri, nem kell hozza gazdagnak lenni.
kis csoportokban ez nagyon könnyen előfordulhat.. régebben egy közepes átépítést se bírt ki g nyersipiaca, és 2-3 éve ugyan ez volt Lben is.. ha nem gyűjti senki egybe a nyersit, akkor elég kevés lesz a piacon.. persze jó dolog ha ezt több (egymástol független) ember csinálja, így kisebb az ingadozás, de még mindig jobb ha egy valaki teszi mintha senki.. elég szomorú dolog mikor háborúba kerülsz, és nem tudsz visszaépülni.. vagy ha gyújtanak..
üthetsz bárkit.. de ne az legyen a cél hogy ok nélkül minnél több kárt okozz neki haszonszerzés nélkül.. te is rosszul jársz, ha az ilyen ori ellép és viszi magával a csoport teljes piacát..
egyébként nem kell természetes dolognak venni azt, hogy van árú a piacon..

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Hát, az életben nem vettem észre, hogy nem tudok venni valamit mert MINDENt megvettek. Az nem érdekel ha emelik az árakat, emeljék, de nonszensz, hogy üres a piac, mert kiveszik az összes katonát mondjuk.

De amugy én csak kérdésként fogalmaztam meg ezt az egész dolgot, ha gondolod adhatsz más alternativát, hogy mit lehet tenni alsóbb csoportokban ezek ellen a játékosok ellen, mint hogy ütni őket hátha meggondolják magukat és nem teszik tönkre leközelebb a játékodat, mert póruljárnak.
törpét tartani?
kis csopikban ne vár, hogy legyen mindig kati a piacon.. nagy csoportban nem lesz olyan, hogy nincs semmi a katipiacon, olyan lehet, hogy nincs íj.. de az csak, akkor árt, ha épp nem életképes az orid pl full üres, full paci.. ilyen esetekben viszont ne mást hibáztass.. stratégiai játékrol beszélünk, ha nem jön be az a stratégia, hogy üressen tartod az orid, hát ne tartsd üressen..
(most arrol beszélünk mikor nem az illető ellen harcolsz, mivel ez volt az alapfelvetésed..)
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #495  
Old 01-21-2010, 18:35
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
kis csopikban ne vár, hogy legyen mindig kati a piacon.. nagy csoportban nem lesz olyan, hogy nincs semmi a katipiacon, olyan lehet, hogy nincs íj.. de az csak, akkor árt, ha épp nem életképes az orid pl full üres, full paci.. ilyen esetekben viszont ne mást hibáztass.. stratégiai játékrol beszélünk, ha nem jön be az a stratégia, hogy üressen tartod az orid, hát ne tartsd üressen..
(most arrol beszélünk mikor nem az illető ellen harcolsz, mivel ez volt az alapfelvetésed..)
Hát nagy csopotban is többször előfordult nem is olyan rég hogy nem volt például pont ij a piacon. És nem hiszm hogy ez csak akkor probléma ha üres az orim, ha van bent 50K ijam és 2K kéne hagy megfogjam és van bent pénzem, akkor ne más piackivásárlási sokási döntsék el hogy védeni tudom vagy nem. Főleg ha tök véletlen mindig akkor nincs piac amikor kéne, még akkor is ha nem velük harcolok. És tessék itt a jksz amit soha az életben nem fogsz bizonyitani. Most akkor katonai a játék, hogy üthessek bárkit. Vagy gazdasági?
Mert te azt mondod, hogy hiába tudom kié a piac nem üthetem, ha ő nem hajlandó harcolni velem?
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #496  
Old 01-21-2010, 18:58
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Hát nagy csopotban is többször előfordult nem is olyan rég hogy nem volt például pont ij a piacon. És nem hiszm hogy ez csak akkor probléma ha üres az orim, ha van bent 50K ijam és 2K kéne hagy megfogjam és van bent pénzem, akkor ne más piackivásárlási sokási döntsék el hogy védeni tudom vagy nem. Főleg ha tök véletlen mindig akkor nincs piac amikor kéne, még akkor is ha nem velük harcolok. És tessék itt a jksz amit soha az életben nem fogsz bizonyitani. Most akkor katonai a játék, hogy üthessek bárkit. Vagy gazdasági?
Mert te azt mondod, hogy hiába tudom kié a piac nem üthetem, ha ő nem hajlandó harcolni velem?
a piacon lévő íjak száma elég korlátos, ahhoz semmi extra ori nem kell, hogy kivegye valaki.. leszámítva 1A-t..
nem mondtam, hogy nem ütheted.. ha fosztod folyamatossan nem lesz pénze kivenni a piacot, ha tudod, hogy övé az íj kimész rá, és ütés előtt 1 seccel bevásárolsz íjba elég szép kp-t hoz és ingyen íjat.. de ezt te is tudod szerintem.. viszont csak haszonszerzés nélkül ölni vkit hosszútávon szerintem simán a más játékának szándékos tönkretétele kategória.. még ha a vagyona utána is nagy lesz..
nem érzem kifogásnak amit mondasz.. ha 50k íj van, és 2k hiányzik beveszel 5k elitet kb véd az is annyit..
a játék egyébként stratégiai főoldalon olvasd el.. aminek szerves része a piac is nem csak az ütés..


"Szintén ebbe a kategóriába tartoznak azok az ártó akciók, amiket nem kísér ugyan üzenetváltás, de egyértelműen a másik fél játékának tönkretételét szolgálják. (Annak eldöntése, hogy az adott szituációban ez mennyire egyértelmű, kizárólag a Hódító adminisztrátorainak hatásköre.)"
"Törlésig ütés alatt értendő minden olyan ártó szándékú akció más országok ellen, aminek célja nem a haszonszerzés, hanem a másik játékos játékának ellehetetlenítése. Ez kimeríti a más játékának szándékos tönkretételét, ezért az ilyen magatartásért szintén anarchista csoportba helyezés jár."
__________________
same old song..

Last edited by none; 01-21-2010 at 19:11..
Reply With Quote
  #497  
Old 01-21-2010, 19:32
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Érdekes, amiket írtok, de talán vissza lehetne térni a topic témájához...
sztem...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #498  
Old 01-21-2010, 22:17
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Érdekes, amiket írtok, de talán vissza lehetne térni a topic témájához...
sztem...
Gondolod hogy van még mit hozzátenni a témához?

Egy kicsit az is volt a célom ezzel a témával, hogy rávilágitsak hogy bizonyos vagyon felett szerintem már nem a saját játékodat támogatod CSAK, hanem más játékosoknak pusztán önös érdekből ártassz. Ezt nevezhetjük a játék részének, de nem hiszem hogy ebben az irányban kéne elmozdulnunk, most még lehet hogy valakiknek ez vicces, de amikor minden 10. ember annyi pénzzel fog szaladgálni nem sok értelmes harc lesz alacsonyabb szinteken ahol kevesebbet kell épitekzni, kevesebb az egység, mert észnélkül fognak menni az akciók nem fog kerülni semmibe. Csomó kevés pénzből adódó taktikai elem kiveszik a játékból.
Azért van az A csoport, hogy kiéljék az emberek a végtelenitett lehetőségeket, mert ott a terület, igy az egységek száma is a végtelenbe tart, sokkal kevesebbet számit az a vagyon, amivel 5-2-s szinteket játszhatatlanná lehet tenni. Aki akar vigyen fel A-ba pénzt, de közben ne jkszezzen, ne manipulálja a piacot össze-vissza. (Kihagytam azt hogy 'ne érezzék magukat felsőbbrendűnek, mert visszaüthet') Ezeken túl felőlem azt csinálnak amit akarnak. Aki meg mégis ezt tenné az ellen meg akkor kiegyezek magamban 5 mészár 1 foszti felállásban amit csak és kizárólag a pénzének megszerzése érdekében csinálok, feltéve ha lesz bármikor is lehetőségem játszani egy nagytudású sok pénzzel rendelkező ország ellen.

És ami a témához kapcsolódik, én még mindig támogatom az újrázás miatti vagyonlimitet, akkor is ha csak valami irreális határt huzunk, mondjuk újrázásnál mindenki elveszti az 1milliárd feletti runáját, 500millió feletti tekijét, és nem lehet 200K nál több egység képzésen.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #499  
Old 01-21-2010, 22:52
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,637
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
És ami a témához kapcsolódik, én még mindig támogatom az újrázás miatti vagyonlimitet, akkor is ha csak valami irreális határt huzunk, mondjuk újrázásnál mindenki elveszti az 1milliárd feletti runáját, 500millió feletti tekijét, és nem lehet 200K nál több egység képzésen.
200k egységet azért maxi termelés nélkül sem olyan lehetetlen összehozni az alsó 4 szinten..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #500  
Old 01-21-2010, 22:58
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
200k egységet azért maxi termelés nélkül sem olyan lehetetlen összehozni az alsó 4 szinten..
Nem azért nem veszik el a képzésed, hogy újrázni lehessen a katonákat, hanem hogy teleképezhesd lépés előtt az épületeidet. Nem hiszem hogy 2400 hekin több mint 200K egységre lenne szükséged.

Amugy meg amikor fellépsz megmarad minden, de újrázásnál IJ van. Ekkora vagyont tökig elherdálni elég nehéz.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 11:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu