Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #491  
Old 10-30-2006, 19:10
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
szerintem a nehezítés bevezetésével sem lesz több harc, mert mégjobban félteni fogja mindenki a kis hektárocskáját, hiszen az többet fog érni mint eddig.. jóval többet.. valamint aki eddig nem támadott, az most sem fog, maximum lassabban fedez
Szerintem mindenki a számára kedvezőbb felé fog fordulni: aki nem tud ütni (mert fél, nem mer kockáztatni) az valóban jobban bevédi magát --> seregesebb lesz, hogy védhesse azt, amije van.
Aki tud valamit (vagy úgy érzi hogy tud ), az eleve kevesebbet fog fedezni, mert jobban megéri majd ütni.

Összességében tehát igen jó eséllyel több akció lesz ha drágább a fedezés.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #492  
Old 10-30-2006, 19:16
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Szerintem mindenki a számára kedvezőbb felé fog fordulni: aki nem tud ütni (mert fél, nem mer kockáztatni) az valóban jobban bevédi magát --> seregesebb lesz, hogy védhesse azt, amije van.
Aki tud valamit (vagy úgy érzi hogy tud ), az eleve kevesebbet fog fedezni, mert jobban megéri majd ütni.

Összességében tehát igen jó eséllyel több akció lesz ha drágább a fedezés.
Azért én még mindig tartok attól, hogy a katonaigénynövekedés és a hatványos aranyszükséglet egymást erősítve jelentkezik és az összhatása több kárt csinál mint hasznot. Én valószínűleg nem sokat fedezek majd fel ha játszom ujra, de azok sem fognak tudni akiket én beverhetnék mivel nem tudnak mellémfedezni ha egyszer beverem őket

Viccet félretéve sztem az aranyszükséglet képlet erős! Főleg a katonaigény módosítása után mindenképpen.
Reply With Quote
  #493  
Old 10-30-2006, 19:31
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Azért én még mindig tartok attól, hogy a katonaigénynövekedés és a hatványos aranyszükséglet egymást erősítve jelentkezik és az összhatása több kárt csinál mint hasznot. Én valószínűleg nem sokat fedezek majd fel ha játszom ujra, de azok sem fognak tudni akiket én beverhetnék mivel nem tudnak mellémfedezni ha egyszer beverem őket

Viccet félretéve sztem az aranyszükséglet képlet erős! Főleg a katonaigény módosítása után mindenképpen.
A hatványomat alapulvéve lehetne a pénzigény is ilyen mértékben emelkedő (azaz 100* annyi arany kell mint amennyi katona)

20k hekin így maxot fedezve 960 millaranyba kerül +a katonák (1.6 hatvánnyal)

Vagy a lépcsőset figyelembe véve 600 milla +a katonák

Bár hozzátenném, hogy az aranyszükséglet nem változik, tehát a drágulás pusztán a katonák számának különbségében jelentkezik.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 10-30-2006 at 19:35..
Reply With Quote
  #494  
Old 10-30-2006, 19:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Úgy látom, hogy sose fogunk ennek a végére jutni, úgyhogy vegyük kicsit drasztikusra a folytatást.

Annyiféle változat felmerült már, hogy én bevallom nem tudom követni. Én egyet kinéztem, amit akkor a legszimpatikusabbnak tartottam, és ami ellen a legkevesebb ellenérv jött, de aztán előjött itt pár új javaslat, és a téma megint elterelődött egészen másfele...

Úgyhogy akinek javaslata van, és eddig nem lett nagyon elvetve, azt kérem, hogy egy üzenetben összefoglalva ide ebbe a topicba írja meg szerda éjfélig (24:00). Szerda után már új javaslatokkal nem foglalkozom egyelőre.

Szerda után az előző szavazáshoz hasonló módon szavazást tartunk a lehetőségek közül, és feltéve, hogy nem olyan nyer, amit vétózok, elkezdődik annak a megvalósítása.

A számokkal valamennyire minden esetben lehet utólag játszani, ha már látszik valamelyest a változtatás hatása.

Az általam legutóbb támogatott javaslat még mindig ez:

http://forum.queosia.com/showpost.ph...&postcount=458
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #495  
Old 10-30-2006, 21:42
vereslaszlo vereslaszlo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 62
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Legyen lépcsözetes
egy kéréssel ha sáv határ alattl inditok felfedezést, annak a kati igénye ugy legyen kiszámitva, a sáv határ alatti részre a sávhatár alatti kati igény szerint számitson, mig a sávhatár feletti ha részre a sávhatár feletti katona igény számítson
Egyuttal a sávos változatra szavazok (a rendes szavazás idején nem leszek)
Reply With Quote
  #496  
Old 10-30-2006, 21:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by vereslaszlo View Post
Legyen lépcsözetes
egy kéréssel ha sáv határ alattl inditok felfedezést, annak a kati igénye ugy legyen kiszámitva, a sáv határ alatti részre a sávhatár alatti kati igény szerint számitson, mig a sávhatár feletti ha részre a sávhatár feletti katona igény számítson
Egyuttal a sávos változatra szavazok (a rendes szavazás idején nem leszek)
Írd le egyben az egész javaslatot (számokkal), és úgy veszem, hogy arra szavaztál.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #497  
Old 10-30-2006, 21:52
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Írd le egyben az egész javaslatot (számokkal), és úgy veszem, hogy arra szavaztál.
Sztem arra gondol,h ha 4999 hekin elindít 499 heki felfedezést akkor 1 heki megy 225 katonáért és 498 heki 500 katonáért.
Reply With Quote
  #498  
Old 10-30-2006, 21:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Sztem arra gondol,h ha 4999 hekin elindít 499 heki felfedezést akkor 1 heki megy 225 katonáért és 498 heki 500 katonáért.
Ez nem része a mostani megbeszélésnek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #499  
Old 10-30-2006, 22:09
vereslaszlo vereslaszlo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 62
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Pontosan erre gondoltam
De mivel nem része a mostani megbeszélésnek
http://forum.queosia.com/showpost.ph...&postcount=458 - es változatra szavazok

Last edited by vereslaszlo; 10-30-2006 at 22:11.. Reason: kiegészités
Reply With Quote
  #500  
Old 10-30-2006, 22:16
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Én a magam részéről ezt látnám szívesen:

1. Az első 2000 heki felfedezése 5000 hektár alatt 225 katona/heki. Ha valaki 5000 heki alatt nem használta fel a 2000 heki "alapfelfedezést" akkor a katonaigénye ennek a területhez tartozó minimumigényre növekszik.


2. Ha 2000 hekit már felfedezett valaki akkor és csak akkor! a Wand által javasolt terület/felfedezett terület arányos katonaigénynövekedés kiegészítve a területhez tartozó minimum katonaigénnyel. A minimum katonaigényt kizárólag 5000 hektáranként növelném. A két határérték között konstans érték lenne. A határérték alatt induló felfedezés a határértékig az alacsonyabb katonaigénnyel számolódna a határérték fölött pedig a nagyobb határhoz tartozóval.

3. A felfedezés menüpontban kiiratjuk az összterület és a felfedezett terület arányát. Ha valakit földre ütnek akkor a felfedezett területből is vesztene a nyilvántartott arányszám alapján. Az elvesztett felfedezés egy "gyüjtőbe" kerülne ahonnan a célzott felfedezés módjára kedvezőbben "az eredetileg kifizetett áron" tudna felfedezést indítani.

Én ezt a verziót ollóznám össze az eddig elhangzottakból.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
újraindulás 5. szinten kedvenc hóhérod Megvalósult javaslatok 675 10-02-2006 11:09
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05
Tartalék javaslat, mindenki olvasson :) Raw Elvetett javaslatok 12 06-18-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 19:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu