Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 12-16-2006, 18:44
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Az én javaslatom ezügyben:

1. A bányák találási aránya 50% ---> a bányákra eső felfedezés költsége legyen 225 katona

2. Ha lebontod a bányát akkor annak legyen katonaigénye annyi amennyi az üres terület felfedezésének.

Példa:

Egy 5000 hekis törpe felfedez 100 hekit. A felfedezési költsége ezen a területen mondjuk 1000 katona. A felfedezésből talál 50 db bányát és 50 db üreset. Az 50 bánya felfedezési költsége maradjon továbbra is 225katona/heki a többi pedig amennyi éppen aktuális. Tehát ez a törpe ezt a 100 hekit 50x225 + 50x1000 katonáért fedezheti fel. Ha lebont 30 bányát akkor ennek a "költsége" (30x1000)-(30x225) katona.
Sponsored Links
  #42  
Old 12-16-2006, 18:57
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nekem jobban tetszett, és lényegesen egyszerűb megoldás, hogy a törpe fedezési aránya maradjon 0% A bontott bánya meg jó így ahogy van, azaz maradjon üres terület.
Akkor mindenki törpe lesz... Még a varis is Meg a tolis is
Ez hatalmas előny...

Viszont!

Akár követhetjük azt az utat is, hogy nevezzünk meg hasznos és termelő épületeket.
Tehát pl a ház 20%-ig, a tanya 15%-ig, a barack teljes%-ban, a torony teljes%-ban, a kocsma teljes%-ban, a templom teljes%-ban, illetve a bank 1%-ig legyen hasznos épület, minden más termelő épületet jelentsen.
És az, hogy kinek mennyi termelő épülete van, annak függése is benne lenne a felfedezési kat. mennyiségben.

Hm?

De mondjuk kellene lennie egy maximum értéknek is, hogy ne lehessen azt megcsinálni, hogy lebontok minden kocsmát, templomot, barackot, tornyot, fedezek olcsón maxot, aztán újrahúzok mindent...
  #43  
Old 12-16-2006, 19:03
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Az én javaslatom ezügyben:

1. A bányák találási aránya 50% ---> a bányákra eső felfedezés költsége legyen 225 katona

2. Ha lebontod a bányát akkor annak legyen katonaigénye annyi amennyi az üres terület felfedezésének.

Példa:

Egy 5000 hekis törpe felfedez 100 hekit. A felfedezési költsége ezen a területen mondjuk 1000 katona. A felfedezésből talál 50 db bányát és 50 db üreset. Az 50 bánya felfedezési költsége maradjon továbbra is 225katona/heki a többi pedig amennyi éppen aktuális. Tehát ez a törpe ezt a 100 hekit 50x225 + 50x1000 katonáért fedezheti fel. Ha lebont 30 bányát akkor ennek a "költsége" (30x1000)-(30x225) katona.
Ez jó lenne, csak macerás egy hirtelen alábontást végrehajtani. Elképesztő mennyiségű katincsot kéne otthon tartson hozzá.
  #44  
Old 12-16-2006, 19:10
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ez jó lenne, csak macerás egy hirtelen alábontást végrehajtani. Elképesztő mennyiségű katincsot kéne otthon tartson hozzá.
Én szinte mindig törpe voltam az 1A-ban de még sosem bontottam le bányát azért, hogy valaki alábontsak! Ilyet csak az csinál akinek extrém sok bányája van vagy egyszerűen amatőr.
  #45  
Old 12-16-2006, 19:11
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Az én javaslatom ezügyben:

1. A bányák találási aránya 50% ---> a bányákra eső felfedezés költsége legyen 225 katona

2. Ha lebontod a bányát akkor annak legyen katonaigénye annyi amennyi az üres terület felfedezésének.

Példa:

Egy 5000 hekis törpe felfedez 100 hekit. A felfedezési költsége ezen a területen mondjuk 1000 katona. A felfedezésből talál 50 db bányát és 50 db üreset. Az 50 bánya felfedezési költsége maradjon továbbra is 225katona/heki a többi pedig amennyi éppen aktuális. Tehát ez a törpe ezt a 100 hekit 50x225 + 50x1000 katonáért fedezheti fel. Ha lebont 30 bányát akkor ennek a "költsége" (30x1000)-(30x225) katona.
Mi lenne, ha a 2-es pontot alapból eltörölnénk, és azt mondanánk, hogy lenne még egy pipa a felfedezések kiadásakor, hogy tartós bánya. Ha ezt bepipálod, akkor 225 kattancsba kerül a fedezés, ugyanakkor mondjuk 336 körig nem bonthatod le, csak akkor ha a 2-es pontot megfizeted. Hm?
  #46  
Old 12-16-2006, 19:22
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Mi lenne, ha a 2-es pontot alapból eltörölnénk, és azt mondanánk, hogy lenne még egy pipa a felfedezések kiadásakor, hogy tartós bánya. Ha ezt bepipálod, akkor 225 kattancsba kerül a fedezés, ugyanakkor mondjuk 336 körig nem bonthatod le, csak akkor ha a 2-es pontot megfizeted. Hm?
Bocs de most ne forognak a fogaskerekeim, ugyhogy inkább nem fórumozok, mert még hülyeségeket beszélek a végén Maradok annál,hogy valami olyasminek örülnék a legjobban amit felvázoltam. "Tartósbánya" vagy "könnyen omló" nekem mindegy

Az elv a lényeg. Aki bányát akar az annyiba kerüljön neki,mint 2948 heki alatt! Ne legyen senki arra kényszerítve, hogy fellép 2400 hekivel és vált törpére akkor 550 heki alatt kelljen megszereznie a bányái 90%-át különben belegebed.
  #47  
Old 12-16-2006, 19:42
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Bocs de most ne forognak a fogaskerekeim, ugyhogy inkább nem fórumozok, mert még hülyeségeket beszélek a végén Maradok annál,hogy valami olyasminek örülnék a legjobban amit felvázoltam. "Tartósbánya" vagy "könnyen omló" nekem mindegy

Az elv a lényeg. Aki bányát akar az annyiba kerüljön neki,mint 2948 heki alatt! Ne legyen senki arra kényszerítve, hogy fellép 2400 hekivel és vált törpére akkor 550 heki alatt kelljen megszereznie a bányái 90%-át különben belegebed.
Lépjen 2400 hekivel, rakja ki az ablakba az oriját, üttesse le magát 1k hekire, csináljon kőkemény haditörpét, üsse fel magát megállás nélkül 3-4k hekire, ahol mondjuk várják a többiek, akik megvédik, majd ott fedezzen célzottan, aholis 0% a felfedezési rátája

Pl
  #48  
Old 12-17-2006, 01:36
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ez jó lenne, csak macerás egy hirtelen alábontást végrehajtani. Elképesztő mennyiségű katincsot kéne otthon tartson hozzá.
ha egy töpre azért bont, mert barakkosít mint szó volt róla korábban, akkor van ideje leadni a katonát

ha azért bont, mert hirtelen kell,bontania a bánya a legrosszabb megoldás...

ha sokáig fedezgettet célzottan, és meghagyta a rengeteg bányáját, ugye eléggé életképtelen termelő ori lett, akkor meg is érdemli, hogy beverjék, hiszen normális esetben már bontotta volna a bányákat.

vagyis szerintem ez a javaslat nem azért lett, hogy minden törpe fél áron fedezgessen a magasba, hanem a játékban való szerepéhez szükséges és elengedhetetlen fedezést, olcsóbban tegye.
  #49  
Old 12-18-2006, 00:21
Panyi Panyi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: B.A.Z. megye Tiszaújváros
Posts: 80
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Lépjen 2400 hekivel, rakja ki az ablakba az oriját, üttesse le magát 1k hekire, csináljon kőkemény haditörpét, üsse fel magát megállás nélkül 3-4k hekire, ahol mondjuk várják a többiek, akik megvédik, majd ott fedezzen célzottan, aholis 0% a felfedezési rátája

Pl
Minek üttese le magát???
Feljön a törpe, nullázódik a felfedezési rátja...

A törpékre minden féleképpen szükség van, kár hogy a miénkből már visszamentek kék számocskát gyűjtögetni....
Valamilyen szinten segíteni kellene őket, másnem védelmi bónusszal, minnél több bányát tartanak az bele számít a védelembe. Ember legyen a talpán aki a törpét a bányájából kiveri
Egy 10-20% védelem plusszra gondoltam, így könnyebben tudnának gazdálkodni...
De ha mindenkinek változna a mentalitása, és nem ütnétek törpéket, akkor csak, ha nem fér a bőrében, máris könnyebben termelnének....
605fő 1/A-s van de mindig csak 20-30 ember véleményéről hallani, hol vannak a többiek?
  #50  
Old 12-18-2006, 08:50
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Panyi View Post
Minek üttese le magát???
Feljön a törpe, nullázódik a felfedezési rátja...

A törpékre minden féleképpen szükség van, kár hogy a miénkből már visszamentek kék számocskát gyűjtögetni....
Valamilyen szinten segíteni kellene őket, másnem védelmi bónusszal, minnél több bányát tartanak az bele számít a védelembe. Ember legyen a talpán aki a törpét a bányájából kiveri
Egy 10-20% védelem plusszra gondoltam, így könnyebben tudnának gazdálkodni...
De ha mindenkinek változna a mentalitása, és nem ütnétek törpéket, akkor csak, ha nem fér a bőrében, máris könnyebben termelnének....
605fő 1/A-s van de mindig csak 20-30 ember véleményéről hallani, hol vannak a többiek?
Tamagocsiznak...
Mondtam én, hogy tutyi-mutyi csoport az
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu