Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 02-21-2006, 22:55
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy
akkor lenne meg kerdesem. ha van gazpisztoly-viselesi engedelyed, mikor hasznalhatod? csakis onvedelemben? mi szamit annak? ha el akarja egy "brazil" torni egy oregasszony kezet, eloveheted? ha meg akarjak verni a baratnodet? vagy csak ha meg akarnak olni?


Ezt a dolgot ugye FEO már kivesézte nektek, ugye végszükség és jogos védelem, tehát nem csak a magad hanem a mások érdekében is előveheted ha van mit, figyelembe véve az arányosság elvét.

A közhiedelmben terjengenek ilyen hitrek hogy csak ha fegyvert fogank rád akkorveheted elő meg ehez ason ló hüyleségek, ez mind nem igy van, de tény hogy az igazad nehéz bizonyítani. Illetve sok pénz és jó űgyvéd kell hozzá
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 02-21-2006, 23:00
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ez így van, de ha belegondolsz.... Anno ahova jártam lőtérre lőni, ott beszélgettünk picit a lőtérmesterrel, és bizony ő úgy volt vele, hogy szabályok ide vagy oda, ha valaki fegyvert fog rá, hogy lelövi, ha X, akkor ha lehetősége van rá, akkor bizony addig lövi az illetőt, amíg mozog. És valóban, ha eltalálod az egyik vállát, vagy kilövöd a kezéből a pisztolyt, bármikor előszedhet egy másikat, és ilyenkor az életed a tét.

Ati: Tulajdonképpen igazad van, ha úgy alakulna én is rádupláznék mell kőzépre, de amit leírtam az úgy van (nem mintha átlag fegyvertelen ember esetén lenne jelentősége) Beszéltem, már sok fegyveres emberrel, sőt életem egy dicsőséges időszakában (biztonsági őr is voltam) az én oldalamt is húzta fegyver, és mindenki igy gondolja mint Te is
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #43  
Old 02-21-2006, 23:05
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Half
En akkor is megprobalnam megverni az ilyen alakokat mive lenne a vilag ha folyton elkene futni???

Halfi: ez egy zöld pontos hozzá szólás, mert nagyon igazad van.
Megjegyzem, nem azért hogy rendőröket bántsam, de a közbiztonság egy nagy nulla, nálunk egy 20k fős városban az éjszaka folyamán, 1 azaz egy járőrpár cirkál. Mert van autó van pénz de nincs rendőr
Szóval jó a közbiztonság
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #44  
Old 02-24-2006, 07:46
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ez így van, de ha belegondolsz.... Anno ahova jártam lőtérre lőni, ott beszélgettünk picit a lőtérmesterrel, és bizony ő úgy volt vele, hogy szabályok ide vagy oda, ha valaki fegyvert fog rá, hogy lelövi, ha X, akkor ha lehetősége van rá, akkor bizony addig lövi az illetőt, amíg mozog. És valóban, ha eltalálod az egyik vállát, vagy kilövöd a kezéből a pisztolyt, bármikor előszedhet egy másikat, és ilyenkor az életed a tét.

hát nem is tudom.... gondolom egyikőtöket se lőtték még le.
sztem ha valakit 2-3 méterről vllba vagy lábon lőnek, nem tartom valoszinűnek (bár természetesen előfordulhat) hogy neki áll másik fegyver után kapirgálni., ezen felül az sem tul sok embernél hiszem hogy 3-4 db pisztollyal rohangálna.
Reply With Quote
  #45  
Old 02-24-2006, 08:58
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Apa
hát nem is tudom.... gondolom egyikőtöket se lőtték még le.
sztem ha valakit 2-3 méterről vllba vagy lábon lőnek, nem tartom valoszinűnek (bár természetesen előfordulhat) hogy neki áll másik fegyver után kapirgálni., ezen felül az sem tul sok embernél hiszem hogy 3-4 db pisztollyal rohangálna.

Apa: Egy pontot ér a hozzászólásod, szereintem se jellemző hogy 2-3 is legyen valakinél bár azt el tudom képzelni, hogy egy lövés után még kapkodjon a fegyver után, ha dolgozik az adrenalin talán észre sem veszi hogy kijukasztották.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #46  
Old 02-24-2006, 11:11
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
Apa: Egy pontot ér a hozzászólásod, szereintem se jellemző hogy 2-3 is legyen valakinél bár azt el tudom képzelni, hogy egy lövés után még kapkodjon a fegyver után, ha dolgozik az adrenalin talán észre sem veszi hogy kijukasztották.

szurtak má meg télleg csak 1 ütést érzel, de ez nem tart sokáig, függően hol ért a dolog. gondolom 1 lövés 9mm el ,a megfelelő helyen, kis idő elteltével nem hadakozni akarsz, hanem átfut rajtad, huuu nehogy elvérezzek, vagy hasonlo. utána a sokkos rész, fázás, na olyanko kinek van még kedve és ereje lövöldözni.....nem a filmekből indulok ki, és természetesen vannak kivételek, (magasabb fájdalom küszöb, stb)de sztem utána nincs sok ugrálás.
pillanatok alatt előveszi az embert a halálfélelem, van akit má akkor amikor ráfogják a fegyvert. szerintem.
Reply With Quote
  #47  
Old 02-24-2006, 12:15
Ven Ven is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 22
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Apa
szurtak má meg télleg csak 1 ütést érzel, de ez nem tart sokáig, függően hol ért a dolog. gondolom 1 lövés 9mm el ,a megfelelő helyen, kis idő elteltével nem hadakozni akarsz, hanem átfut rajtad, huuu nehogy elvérezzek, vagy hasonlo. utána a sokkos rész, fázás, na olyanko kinek van még kedve és ereje lövöldözni.....nem a filmekből indulok ki, és természetesen vannak kivételek, (magasabb fájdalom küszöb, stb)de sztem utána nincs sok ugrálás.
pillanatok alatt előveszi az embert a halálfélelem, van akit má akkor amikor ráfogják a fegyvert. szerintem.

Közelről halálos lövés esetén is (gondolok itt szív, fej, torok stb.) van a már halott embernek még 5 msdperce, amíg reagálni tud szóval, ha fegyver van nálla sosem kézpénz, hogy nem tud visszalőni. Ezért tanítják sok lövészeten is, a dupla lövést: egy a találat másik, hogy kibillenjen az egyensúlyából, ha besokkol akkor az tényleg akarat bénító akkor már tehetettlen lesz. Szimuláció halálos lövésre egy spediális centrifuga szerű gép amit volt szerencsém kipróbálni, tényleg kontrolálhatattlanná teszi a mozgást, viszont mielőtt összeestem meg tudtam húzni az elsütő billentyűt igaz célt nem találtam. Viszont így is megvolt az esély egy lövésre. A fizikai, pszichikai állóképesség meg rengeteget jelent, az egyik legdúrvább eset tudtommal Oroszoknál történt, ahol 9 lövésből 4 halálos volt és még 2 katonát kivégzett egy szökött fegyenc.
Reply With Quote
  #48  
Old 02-24-2006, 13:45
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha jól tudom a test felületének 2%-a az ahol a lövés azonnali halált okoz. A Kis agy és a gerinc felső része.

Emlékeim szerint valami olyat is olvastam hogy 12-es sörtées puskával kapott az ember mellbe egyett és ment tovább, igaz kábitószer hatása alatt.

FEO mi helyzet az expanzív lőszerekkel, azt most szabad vagy nem szabad használni? (vadásznál látam már olyat ;-) )
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #49  
Old 02-25-2006, 01:22
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
Ha jól tudom a test felületének 2%-a az ahol a lövés azonnali halált okoz. A Kis agy és a gerinc felső része.

Emlékeim szerint valami olyat is olvastam hogy 12-es sörtées puskával kapott az ember mellbe egyett és ment tovább, igaz kábitószer hatása alatt.

FEO mi helyzet az expanzív lőszerekkel, azt most szabad vagy nem szabad használni? (vadásznál látam már olyat ;-) )


TILOS! főleg neked GYULA mer nem vagy ki-be számithatoD
Reply With Quote
  #50  
Old 02-25-2006, 01:23
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

jaa és a pontot se kaptam meg...még mindig piros vok....(
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu