Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted okozhat-e gondot a jellenlegi helyzet a jövöben?
Elffel játszom és szerintem igen 13 26.53%
Elffel játszom és szerintem nem 10 20.41%
Nem elffel játszom és szerintem igen 15 30.61%
Nem elffel játszom és szerintem nem 3 6.12%
Nem játszom A-ban, de szerintem igen 6 12.24%
Nem játszom A-ban, de szerintem nem 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 11-26-2009, 21:50
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
igazad van nem kéne írogatnom, el is ment a kedvem tőle, ennyit a beszélgetésről....
De. Irogassál csak. Max sok ember nem ért veled egyet. De ez nem jelenti azt, hogy nem irogathatod meg ami gondolsz.
Nem fáj senkinek 25 másodperccel többet olvasni.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
Sponsored Links
  #42  
Old 11-26-2009, 22:01
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Démonka View Post
Érdekes, hogy már megint az elfeket kell csesztetni.Kíváncsi lennék a top 80 országból ami kb a top30% fele,mennyi az elf.Ők nincsenek benne a dologban, hogy egyre emelkedik a top ugye?Csak az elfek!Tessék átfedezni az elfmocsáron és azokat leszedni.Ja, hogy az mégnehezebb mint átvergődni az elfmocsáron???Addig nemnagyon lesz változás amig nem lesz kötelező lefordulni A-ból.Az első 80-100 országnak kényelmes így ahogy van.jöhetnek a lefelé ujjacskák:P
( Te kérted az ujjat)
attól nem emelkedik a top,hogy ott van az a 70-80 aktiv ori, ők már benne vannak a topba, és 1-1 ütésváltásukkal 1el sem lesz több vagy kevesebb a top30-as hely. a top határa mindig a top30%-on állo oritól függ, mivel ezt a határat többen probálják átlépni mint amennyi férőhely van így emelkedik a top.
az a 80 ország meg csak annyiban különbözik tőletek,hogy ők ütnek is néha és szeretnének bekerülni a top klánok közé.
Én nem csesztetem az Elfeket, direkted irtam a megbeszélésekben is, hogy ha már kiheréltük az elfet, akkor a védelmét hagyjuk meg!!! pusztán annyi a célom a topiccal,hogy felmérjem, mennyien gondolják ezt a helyzetet gondnak, esetleg továbbmegyek, hogy néhány nagy elf is elgondolkozik azon,hogy mennyire tesz jót ez az új játékosoknak. a legfőbb dolog amiben különbözünk 1beton elftől aki lentről forog és a top30-ban ücsörög.
Mi azért vagyunk itt,mert felfele törünk, probáljuk minnél nagyobb hektárra ütni az országot, hogy majd egyszer akár mi is top klán legyünk és a nagy különbség,hogy ezt másképpen nem lehet elérni!!! mig az elf puszta passioból és lustaságból ücsörög ott. ő elérhetné úgyis a célját,hogy lefordul és mindig elfel felfedez a topig, mert akkor nem lenne ilyen magas sem, mivel az a 200forogni vágyó elf, nem állandóan lenne a topban, hanem cserélődne és így tökéletesen elég hely lenne mindenkinek...) amig nem volt bevett szokás egy elfet fenthagyni és lentről forogni, addig nem is emelkedett ilyen drasztikusan a top.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #43  
Old 11-26-2009, 22:07
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Direkt téged emellek ki Hex, azért amit írtál. Azt majd látod, hogy nem rosszindulatból
Na szóval: a tophatár attól emelkedik akik fedeznek, ennek lefogadom túlnyomó többsége elf, szerintem ezzel kár is vitatkozni, nyilván nem csak elfek vannak, mint ahogy azt ki is emelték.
Igazából azt sajnálom, hogy amit írtam arra se válasz se lefele se felfele nyil nem jött, nem tudom mit gondoltok róla...
Mert nem az elffel vannak a bajok, mint ahogy azt írtam is, hanem a full fedezősökkel. Szerintem Hex te például, vagy sok más ember aki elffel játszik, ott vagytok "eltévedve", hogy a fajt véditek, akik pedig reklamálnak, ott vannak "eltévedve", hogy a fajt támadják. Pedig lehet elffel is értelmesen játszani, nem ez a baj. Nem a fajválasztás a baj...
Hanem a full passzív játék és a nulla játéktudást igénylő kis kék számok.
Ezzel is lehet vitatkozni természetesen. Várnám is. Vannak még érveim, de kíváncsi lennék, hogy más is észrevette-e ezt a jelenséget.


ui: aki olvasta az első hsz-em ebben a témában, az tudja, hogy akinek nem inge...
Pontosan, a probléma oka,hogy a föld csak nő... ha az orik forognának akkor nem lenne vele gond, mint ahogy a többi csoportban sem, pedig ott is sokan fedeznek, csak ellépnek és így ki megy a föld a csopiból. ha lefordulna 300elf és jönne felfelé, nagy valószinüséggel nem egyszerre érnének fel. és így 100helyre jutna 1k körönként 60elf ami teljesen ideális és probléma mentes forgást tenne lehetővé. a fordulással egy felül elmegy a fölös föld, másfelöl felszabadul top hely a többieknek. ráadásul az aktivitástól függően mégjobban széthuzodna, mert vannak "aktiv" elfek, akik sokat itt vannak és éjjel nappal fedeznek, és vannak akik nem tudnak sokat belépni mint Hex, akik lassabban tudnak csak haladni. a lényege az,hogy amig stoppolva vannak a top helyek általuk és általunk addig nem lesz itt semmi változás. a különbség,hogy mi nem forogni akarunk, míg ők igen.

Ismétlem, nem az Elf fajjal és a beton játékstilussal van a problémám, hanem azzal,hogy összegyülnek és inaktiv országokként, csak a helyet foglalják a pontlistán.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 11-26-2009 at 22:10..
Reply With Quote
  #44  
Old 11-26-2009, 22:17
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

(Amúgy a szavazás állásán picit meglepödtem és kellemeset csalódtam az elffel játszok hozzáállásán, elsöpröbb főlényt vártam ott eddig)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #45  
Old 11-27-2009, 00:47
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Thumbs down

még egy "antielf" topic... hurrá.... csak azt tudnám mikor unjátok már meg...

akármit tesztek ez így marad, vagy annyira megváltozik esetleg törlődik az elf, hogy értelmetlen lesz vele játszani... esetleg emberek is mennek el miatta...
Reply With Quote
  #46  
Old 11-27-2009, 00:59
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
még egy "antielf" topic... hurrá.... csak azt tudnám mikor unjátok már meg...

akármit tesztek ez így marad, vagy annyira megváltozik esetleg törlődik az elf, hogy értelmetlen lesz vele játszani... esetleg emberek is mennek el miatta...
Nem fog megszűnni az elf, és nem is elfellenes a topik, mivel A-ban 100%, hogy minden klánban van elf (kisklánokról nem nyilatkozok). Kell elf A-ba, de nem állandó 50%.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #47  
Old 11-27-2009, 01:06
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
még egy "antielf" topic... hurrá.... csak azt tudnám mikor unjátok már meg...

akármit tesztek ez így marad, vagy annyira megváltozik esetleg törlődik az elf, hogy értelmetlen lesz vele játszani... esetleg emberek is mennek el miatta...
Gratulálok egy értelmes hozzászólás volt. legalább a topicba beleolvashattál volna... nem arról szól, hogy az elf fajjal bármi probléma is lenne, sőt sztem így jó ahogy van... Hanem bizonyos játékosok hozzáállásáról az A-ban. ennek a következménye az Elf mocsárnak csufolt jellenség, ami elég sok ember játékát teszi kellemetlenné, köztük a frissen fellépő ELF-ekét is. ráadásul ez egy általános beszélgetés, így csak beszélgetünk, véleményeket hallgatunk meg itt. csupán érdekel a játékosok hozzáállása a helyzethez. itt semmilyen elf utálás, elf változtatás nem merült fel.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #48  
Old 11-27-2009, 05:42
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szépen közeledik a top30% határa a top10%-hoz...
Szerintem idővel szépen leszabályozza a rendszer a fedezőket. Sokan lesznek 10% méretű országgal, úgyhogy népességgel lehet majd csak kitűnni... vagy ütéssel, de egy elf mezőnyben elf nem nagyon fog tudni ütni. Eleinte. Aztán az extrém házas elfek megjelenése után elég vicces folyamat fog megindulni... de ez nem probléma szerintem.
A top 10% határa az elmúlt 5 (ha jól rémlik) évben kb 4500 hekit emelkedett. Na ezt már nem lehet az elfekre fogni. Viszont a kényszer A-sok nélkül sokkal hézagosabb lenne a pontlista, illetve most legalább lehet néha némely fajokkal ütni.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #49  
Old 11-27-2009, 06:00
Nagyoszvald Nagyoszvald is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Kárpátalja
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 85%
Wink

Az elfmocsár előbb utóbb tényleg akkora akadályt fog jelenteni hogy egyszer ha valaki feljut top30% ba az többé nem akarja azt az utat végigszívni megint elffel, ezért ott marad és 2 ról forog.A ban pedig teljes mértékben innaktív.Benéz néha, van vip,meg van 30% torony barakk.Ha netán évente egyszer leverik akkor a békés időkben összeharácsolt pénzből viszafedez és minden megy előlről.A probléma megoldását többen is tudják.Valahogy meg kellene akadályozni ezt a fajta 1/A-ban való ücsörgést a top30% ban.Az én javaslatom az lenne, hogy ha valakinek van egy országa a top30% ban az
1/A ban, akkor az csak egy országot tudjon kedvezményesen fordítani 2/B ből, és akkor elvileg amint ezt kihasználta valaki aki csak azért van fent A ban hogy 2. on forogjon annak értelmetlenné válik az 1/A országának a top30% bantartása.így ezzel is lefordul.Szerintem ez felpörgetné az A-t.Várom a pro és kontra érveket.
Reply With Quote
  #50  
Old 11-27-2009, 08:12
Ga'briii Ga'briii is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
A mostani földleadásom 98hektár volt... azért érzed, hogy ez nem ugyanaz a mennyiség
értem, és mindenki 98 hekit ad le? költői volt a kérdés, ne válaszold meg!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu