Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Jó lenne egy ilyen lehetőség?
Igen, szerintem ez nagyon jó lenne! 17 44.74%
Nem, szerintem ez egyáltalán nem lenne jó! 17 44.74%
Talán jó lenne, de nem így. Más ötletem van! (Ötletkifejtés hsz formájában.) 4 10.53%
Voters: 38. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 03-12-2008, 09:45
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ja, és mégvalami ami szerintem fontos: egy országnak egyszer lehessen módosítani a nevét. AZ legyen elég akár helyesírási hibát kell javítani, akár teljesen új országnevet szeretne valaki.
Szerintem tök mindegy hányszor írja át, és engem nem is zavar, hogy nem csak hibát javít, az 5.-nél már pl. 2500 VIP-be kerülne, szerintem az nem olyan kevés, hogy havi rendszerességgel átírogassák. De akár lehetne valóban olyat is, hogy pl. min. 1 éve regelt ori, és innentől kezdve csak évente lehetne átírni VIP körét cserébe (itt hogy állandó vagy növekvő árral majd mindegy)
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Sponsored Links
  #42  
Old 03-12-2008, 10:21
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Igen, és te úgy ismered a játékosokat mint akik elolvassák a címlapot... vagy akár bármit amire rákkattintják hogy igen.
Tudod mennyi anyázás van abból, hogy miért nem lett figyelmeztetve hogy az országait össze kell azonnal kötnie?

Egy dologban még akár enyhülnék, ha az év adott napján írodna át az összes kérelmező neve, és az úgyanúgy ki lenne írva mint ahogy volt az elsőnél.
De továbbra sem tetszik hogy kiskanálról nagykésre írd a neved. Mikor regisztráltál magad választottál, ha vettél orit előre tudtad hogy hívják, ha nem tudsz olyan névvel játszani miért azt választottad vagy miért vetted meg?
Hát, ha eltűnik egy játékos a pontlistáról, és megjelenik ugyanott egy "másik", akkor talán kimegy a címlapra, és átnézi...

Egyébként nem sok különbség van aközött, hgoy évente 1x írhatod át a neved, mintha az adott év adott napján.

2 átírás között így is úgy is 1 év telne el. És ugyanúgy ki lehetne írni mindkét esetben, ahogy a névátírási lehetőségnél.

Viszont ha évente 1x lehet átírni, de amikor akarom, akkor nem kéne várni mondjuk 11 hónapot, mire átíródik.

Lehetne olyan megkötés is, hogy mivel karácsonykor számvásárlás van, December 1-től köv. Január 31-ig nem lehet orinevet átírni. Tehát névátírási lehetőség csak YYYY.02.01-től YYYY.11.30-ig lenne elérhető, és ezen időszakban csak 1x. Így senki nem tudna teljesen meglógni, és nyomo követhető lenne a dolog.

Ha mindemellett sok VIP-be kerülne, akkor szinte kizárt, hogy ezzel szórakozzon valaki, hogy átírogatja magát.


Nyilván, én pl nagyon örülnék egy ilyen lehetőségnek, mert 2 országom nevét átírnám, 1-et meg kijavítanék, mert van benne egy felesleges 's' betű.


Arra pedig, hogy miért veszi meg az ember, ha nem tetszik a neve? Mert szüksége van arra az országra. Akármi is a neve. Én is azért vettem meg / vetetm át / kértem / kaptam / nekem ajándékozták / stb stb stb... orzágokat, mert szükségem volt rájuk, vagy mert jó ismerős adta, és az ilyen becses ajándéknak mindig örülök.
Ettól függetlenül pl a nevét átírnám 2 országnak ezek közül.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #43  
Old 03-12-2008, 13:25
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Hát, ha eltűnik egy játékos a pontlistáról, és megjelenik ugyanott egy "másik", akkor talán kimegy a címlapra, és átnézi...

Ha egy csoportban vagy vele. De ha egy tök ismeretlen nevű ország egyszercsak rádveti magát, és agyba-főbe üt mer egy régi ellenséged, csak nevet cserélt és nem ismerted fel. Holott ha felismered nyilván készülsz előre a harcra, mert tudod, hogy támadni fog. Goldynak igaza van abban, hogy az országokat névről ismered fel, nem a sorszámokat memorizálgatod, és nem a sorszámokat nézed mikor a pontlistán ismerőst keresel. Én azért szeretném, ha csak egyszer lehetne nevet változtatni egy orin, mert nem válik teljesen követhetetlenné az ismerősök nyilvántartása.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #44  
Old 03-12-2008, 13:37
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Azért ezt remélem te se gondolod komolyan teljesen. Persze, értem amit írsz, de hát mi az, hogy "készülsz" rá, ha ellenséges orit látsz?

Én mindig bent tartom az íjakat, a varikat, a tolikat, stb... Megszakítás nélkül rajtam a védő varik. Nem értem, hogy mire célzol.

Van aki úgy játszik, hogy üres az országa, és csak akkor betonozza be magát, ha olyan orit lát, amivel már összeakasztotta a bajszát? :O
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #45  
Old 03-12-2008, 13:43
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Még mindig nem értem, ha az első évben egyáltalán nem válthatsz nevet, és utána is csak évente, akkor azon mi olyan követhetetlen. :S

Ha regisztrálok egy országot, akkor csak a második évben cserélhetek nevet először.

Szerintem ez nem követhetetlen.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #46  
Old 03-12-2008, 14:23
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Az jutott eszembe, hogy ezt lehetne automatizálni, és folyamatosan, mindenki számára elérhetővé tenni úgy, mint mondjuk a jelszómódosítás, vagy a zéró start, stb...
Kifejezett nehézségeim vannak a körülöttem lévő játékosok felismerésével és megjegyzésével, így nekem ez a módosítás nagyon rossz lenne. Azt kívánom, bárcsak meg se született volna ez a téma.. ehhez már sajna késő. Most jobbhíján csatlakozok Synkelhez.. részben. Megjegyzem Rebellis megoldása is tetszik.

El tudom képzelni hogy regeléskor elírás kerül a névbe. (Egy orim záró karaktere nekem is sokáig bántotta a csőröm.) Ezért egyszeri alkalommal, az ori alapítása utáni első hónapban lehet hogy tényleg indokolt a névváltoztatás engedélyezése. Ha a módosítás célja valóban ez (amit egyébként nem hiszek), akkor ennél többre nincs is szükség.
Normálról beszéltem, Anarchiában már úgyis teljes a fejetlenség.

Last edited by Princ; 03-12-2008 at 14:27..
  #47  
Old 03-12-2008, 14:47
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Első sorban az lenne a cél, hogy az elírásokat ilyesmit lehessen korrigálni. Kisbetű-nagybetű, 2 betű felcserélése, stb stb...

A teljes névátírás meg még mindig nem értem miért olyan borzalmas. Mit kell megjegyezni, én nem értem még mindig.

A javaslatok összessége most ott tart, hogy az első 2 évben mindössze 1 alkalommal lehessen átírni.

2 év számomra hosszú időnek tűnik. Nagyon hasszú ahhoz, hogy a pontlista totál átalakulásától kelljen rettegnie bárkinek. Szerintem ez riadalom/riogatás.

Ha 2 év alatt 1x átírom a nevem, ráadásul az fel van tűntetve a hódítóban, akkor elképzelhetetlen számomra, hogy ez hatalmas zavart keltsen.

Az egyszeri átírás meg félmegoldás, mert felmerült az anarchista csoport, ahol akár évente, félévente is gazdát cserél egy ország.

Szerintem semmi baj nincs azzal, ha évente 1x lehet cserélni nevet úgy, hogy az első évben egyáltalán nem lehet, és még sokba is kerül.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #48  
Old 03-12-2008, 15:17
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az anarchos oldalt megértem, és személy szerint engem az se zavar, ha ott 500 vipért bárhányszor lehet nevet változtatni, de a normál attól normál, hogy normális legyen Ha valaki törpe birodalom néven orit regelt, ne írja át minden szintlépésnél a nevet az éppen választott fajra pl...

Ismerem elég sok játékosnak elég sok oriját. A nevüket ismerem, nem a sorszámukat. Egy része barát, másik része ellenség. Nem szeretném, ha folyamatosan az orineveket kellene memorizálnom amire épp változtatták. Nagyon megkavarná az életet.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #49  
Old 03-12-2008, 16:21
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Synk, teljesen megértelek, esküszöm!

És nem csak anarchról, hanem normálról is beszélek.

Az időkorlátok, és a magas VIP követelmény mind anarchban, mind normálban elejét venné a névátírósdi játéknak!

Mellesleg nem hiszem, hogy valaki eltölt minden szinten 1 évet, csak azért, hogy átírhassa az országnevét a majd választandó fajra.

Aki évente lép szintet, az meg szerintem téged nem fog veszélyeztetni. De nagyon mást sem. Szerintem még a lassú csoportban is gyorsabban léptem szintet, mint 1 év.
A lassú csopis orim most 2/B-ben van, 3 lassú csoporton ment át, és 15 hónapja regisztráltam. Q tetején még termelgettem is kicsit, és E-ben meg B-ben rengetegszer voltam szabadságon.

Szóval érzed, hogy nem fog valaki nevet váltani szintlépésenként.

Semmit nem kell memorizálni. A haverjaidnak úgyis tudod a nevét alapból, ha átírja, gondolom szól neked. Meg amúgy is észreveszed abban a pillanatban. Meg elméletileg ki is lenne írva mind a hódítón, mind a külsőn hogy miről mire változott.

Az ellenségeidet úgyis tudod, hogy hol vannak, senki nem tűnik el a pontlistáról. Ha gömböd van róla, agy valaha is csináltál vele valamit, akkor a pontlistán ugyanúgy ottmarad mellette a kis zöld / sárga / piros téglácska. Egyszer kell megjegyezned, hgoy átírta a nevét.

A csoportban a klánok egyben maradnak. Ha csak egyszer is csináltatok klánfelmérést, látni fogod, hogy az ugyanaz az ország.

Támadáskor és védekezéskor meg alapból körönként menti az ember egy külön TXT file-ba a pontlistát maga körül. Figyeled KV előtt, meg KV után, hogy kinek hogyan változott a pontszáma, stb..

Nagyon szigorú feltételek mellett szerintem egyáltalán nem kavarná meg az életet. Se anarchban, se normálban!

Anarchban se lenne névátírkálás állandóan, ha egy új orit csak a 2. évben tudsz átnevezni, és marha sok VIP-be kerül...

Senki nem szórakozna névátírogatással, mondjuk 2000 VIP körért. És próbálom érzékeltetni, hogy az évenkénti névcsere hihhhhhetetlenül ritka! Szerintem egyáltalán nem kell félni ettől ilyen szigor mellett!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #50  
Old 03-12-2008, 16:49
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Első sorban az lenne a cél, hogy az elírásokat ilyesmit lehessen korrigálni. Kisbetű-nagybetű, 2 betű felcserélése, stb stb...
Meg is mondom, h miért nem hiszem. Mert elírás kijavítását nem évente tennénk, hanem csak amikor először észreveszik.

Quote:
A teljes névátírás meg még mindig nem értem miért olyan borzalmas. Mit kell megjegyezni, én nem értem még mindig.
Az ori nevét. Érted?

Quote:
2 év számomra hosszú időnek tűnik. Nagyon hasszú ahhoz, hogy a pontlista totál átalakulásától kelljen rettegnie bárkinek. Szerintem ez riadalom/riogatás.
Nincs semmi riogatás. Ha át lehet írni a neveket, akkor át is fogják írni. Riogatás az, amikor előre nem látható rossz dolgot jósol vki. Ez viszont előre látható.

Quote:
Ha 2 év alatt 1x átírom a nevem, ráadásul az fel van tűntetve a hódítóban, akkor elképzelhetetlen számomra, hogy ez hatalmas zavart keltsen.
Az olyanoknak akik naponta 24x átnézik a pontlistát, hogy ki merre mozdult, milyen új számok, nevek jöttek, azoknak nem lesz zavaró. A maradék 99% játékosnak igen.

Quote:
Az egyszeri átírás meg félmegoldás, mert felmerült az anarchista csoport, ahol akár évente, félévente is gazdát cserél egy ország.
Anarchista csoport esetén az ellenzők száma: nulla. Javíts ha tévedek.

Quote:
Szerintem semmi baj nincs azzal, ha évente 1x lehet cserélni nevet úgy, hogy az első évben egyáltalán nem lehet, és még sokba is kerül.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu