Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 07-27-2006, 09:15
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A törpe épp hogy felteszi a kérdést Morelnek, mikor oda fut hozzá egy fiatal fiú.
- Gren úraság, ugye magával visz, ugye nem hagy itt? Merek nem jön, én meg nem maradhatok itt. Ugye magával visz? - hadarja a srác kissé hisztérikusan.
Kissé meghökkenten nézek szerte a sok esemény hirtelensége miatt. A kölyökre rápillantok és odaszólok neki:
-Stancil! Először is lépj hátrébb és várj. Másodszor nyugodj meg kissé. Harmadszor, ezt majd megbeszéljük az első kettő után, a döntés különben sem rajtam áll. Ha a nagyúr elfogadja a jelenléted akkor tőlem jöhetsz, de ellenére nem tehetek.

- Jó, jó, nem akartam zavarni... - dünnyögi, majd arrébb somfordál, olyan arcot vágva, mint ha kivert kutya lenne.
-Első lecke Sancil! Türelem és higgadság! Ha jönni akarsz, bizonyítsd a nagyúrnak, hogy érsz valamit és nem csak a duzzogáshoz értesz! Kerülj körbe és ha az álszakállas nem az akinek mondja magát és el akar futni akkor megakadályozod míg odaérek. Ez már a második lecke. Az engedelmesség.
- De én értek sok mindenhez, tényleg. Maga is tudja. De ha bizonygatni kell akkor jól van megyek és bebizonyítom, bár ez a feltartóztatás nem épp a specialitásom, de ha ez kell, akkor ez kell - azzal megy, és csinálja, mit kértél tőle.

Last edited by Chris; 07-27-2006 at 09:26..
Sponsored Links
  #42  
Old 07-27-2006, 09:51
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az elf ránéz a fiúra, majd rád, aztán vissza, végül megszólal:
- Úgy látom van még egy dolog, ami tisztázásra vár. Előbb tudjuk le a dolgot vele - itt az öregre felé biccent - utána te jössz kölyök.
- Valóban tisztáznunk, kell - mormogom - amint végeztünk elmondom amit tudok. Utánna a nagyúron áll a döntés.
- Rendben - közli Malbordus, majd Morelhez fordul:
- Visszatérve a kérdéshez: ismerős magának ez az öreg?

Last edited by Chris; 07-27-2006 at 10:09..
  #43  
Old 07-27-2006, 22:07
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Szep lassan a tarisznyam oldlaba tuzott pipiamert nyulok, majd turkalok egy kis dohanyert a dohanyoszsakbol az oldalamon , megtomkodom, majd egykisebb toprenges utan meg nem gyujtom meg, csak markomban markolaszom.
Odafordulok Morelhez, es igy szolok:
-Maga biztos ismer nem? Tegnap az esti talakara kicsit keson erkeztem, topre uram nem lathatott, a kocsis elf urasag pedig nem ugyan az mint tegnap...
Lathatoan ugyet se veszek a kisfui jelenleterol, sem pedig arrol hogy a torpe keze a kalapacsat szorongatja.
- Capullo don Abruzzi, szolgalatukra - es hanyagul meghajolok meg a kalapomat is megemelem picit.

Last edited by Chris; 07-28-2006 at 06:43..
  #44  
Old 07-28-2006, 07:13
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

-Remek -morgom a szakállam alatt - van egy fickónk aki nem úgy néz ki mint tegnap és van egy darab ember aki talán igazolhatja. És még csak el sem indultunk. Jó lenne ha még valamelyik fickó ideérne már, mert így egy ember szava egy másik ellen.
  #45  
Old 07-28-2006, 13:43
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Összeszedve cuccomat felülök a lovamra és elindulok a találkozó hely felé. Mivel kicsit késésben vagyok sietősebbre veszem. Látótávra érve meglepően tapasztalom, hogy a tegnap este "megismert" törpe fegyverét szorongatja, viszont a másik ezzel mit sem törődve pipázik.
Amint közelebb érsz, az elf végigmér, és megszólít:
- Üdvözlöm, ha jól látom maga is a kíséretünkbe fog tartozni, mondja csak ismerős magának ez az állszakállas ember? Próbálja szakáll nélkül elképzelni, hátha az segít. Azt állítja ő is ott volt tegnap a Virágzó cseresznyefában, de ezt eddig senki nem erősítette meg.
- Na végre még valaki akit fel is ismerheti. Üdv Lovas! Na tegyünk végre pontot a történetre!
Elengedem a kétkezes bárdot jobbommal kikapom a csákányt a övemből, balommal teljesen kivonom a kalapácsot. Egy-két körzés és suhintás velük a levegőben és mintha nekifutásra készülnék berogyantom a térdeim.

- Jó reggelt Uraim!
Majd ránézek az illetőre...
- Szakáll nélkül... Hmm...
...majd vissza az elfre:
Igen... mintha Ő jött volna késve a találkozóra.
Majd újból az illetőre:
-De miért hord szakállat?

- Tuzes kis torpe urasag az mar aztan biztos... - mosolygok szelesen - nem tudna esetleg meggyujtani a pipamat a mergevel?? Nyugodtan elrakhatja a fegyvereit nem lesz ra szuksege. Egy oregemberrel barki elbanhat - es kacsintok egyet, majd folytatom - az alcamra nekem azert van szuksegem mert mar joparszor megmentette az eletemet. A meglepetes ereje igencsak sordonto tud lenni. Most pedig ha nem haragszanak... - ezzel elindulok a lovamhoz, es hatizsakoban kezdek el mataraszni, a tobbiekre ugyet se veve tobbe. ezzel lerendeztnek tekintem a tarsalgast.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat

Last edited by Chris; 07-28-2006 at 14:16..
  #46  
Old 07-29-2006, 12:38
Chaos Chaos is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 77
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A nyílpuskámért nyúlok és rászegezem az öregre.
-Meglépni nem fog. Bár én a fogadóban szálltam meg. Nem sokkal az érkezésem után visszavonultam. Így nem látam ,hogy jött-e még valaki. Persze csak a megbízó tudja ,hogy kit vett fel és kit nem. Szerintem várjuk meg mit mond ö. Mellesleg gyerekröl sem volt szó.

-Ön szerint egy ember nem elég, hogy tanusítsa az öreg kilétét? Előbb tisztázzuk ezt, utána a kölyökről is szót ejtünk - mondja az elf.
-Szerintem kizárólag a megízó tudja kit fogadott fel és kit nem. De mivel ön a képviselöje és önnek egy ember szava elegendö bizonyíték akkor én sem ellenkezem.
Az elf elgondolkodik, majd odamegy a hintóhoz, és bekopogtat.
- Nagyuram, kérem döntsön ebben a vitában. Van itt egy ember, aki állcázva érkezett ide, azt állítja, hogy ő is a kísérőnk lesz valamint, hogy tegnap késve érkezett a Virágzó cseresznyefába. Rajta kívül a három jelenlévőből csak egy tudja igazolni az illető kilétét. Őnnek elég ennek az egy embernek a szava, vagy inkább személyesen győződne meg az álcázott ember kiléte felöl?

Halkan hallatszik, hogy a nő lefordítja a szöveget, majd a férfi válaszol, majd a nő hangosabban közli:
- Igen, jött tegnap későn egy sebhelyes, és ezek szerint mégiscsak üldözik. A kérdés az lenni ki üldözi?
Kozelebb megyek a hintohoz, majd tisztes tavolbol hangosan igy szolok
-Nagyuram , mint mondottam senki sem uldoz, csupan a megszokas miatt hordok alruhat. Sok bajtol kimelt mar meg, haramiak, rablok mindig alabecsulik az idosebbeket, ezert nem kis meglepeteskent eri oket tamadasom. De ha ont illetve onoket ennyire zavarja megszabadulhatok alcamtol, mint mondottam senkitol sem tartok, nincsenenk uldozoim.
Hangom mindvegig nyugodt, szep lassan tagoltan beszelek, hogy ne legyen problema a forditassal. Miutan befejeztem mondandom, egy gunyos fintort vetek oda a nyilpuskas fele, elnyomok magamban egy kacajt, es varok a valaszra.

Kihallatszik, ahogy a nő fordít, majd a férfi válaszol, végül ez a válasz érkezik:
- Maradhat álca.
__________________
Chaos

Last edited by Chris; 07-29-2006 at 12:54..
  #47  
Old 07-29-2006, 13:03
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mikor a nő elhallgat, a kissrác oda ballag a batár másik oldalához, és bekopog.
- Elnézést a zavarásért nagyuram, de Marek, a kalapos férfi, akit tegnep felfogadott, megkért hogy mondjam meg magának, hogy nem tud önökkel tartani, mert a városban kell maradnia családi okokból, és majd ha tud önök után megy. Megkért arra is, hogy adjam vissza az előleget - mondja, s egy erszényt vesz ki a zsebéből, és a batár ablaka felé nyújtja.
A lefordítja, a férfi válaszol, a nő ismét fordít:
- Add oda az elfnek, majd ő átadja nekünk később.
- Igenis nagyuram. Elnézést hogy még mindig okvetlenkedek, de lenne egy kérésem. Kérem vigyenek magukkal. Sokmindenhez értek, ellátom az állatokat, mosok, meg minden ilyesmi, sőt más dolgokhoz is értek, és ellátáson meg azon kívül hogy magukkal mehetek, mást nem kérek.
A nő fordítja:
- Rendben kölyök, de az életedért te felelsz.
- Köszönöm szépen! - vigyorodik el a srác - Ne aggódjon majd jól elrejtőzök ha baj lesz, ahhoz nagyon értek.
Aztán odaballag az elfhez, és átadja neki az erszényt.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by aúú; 07-29-2006 at 13:33..
  #48  
Old 07-29-2006, 14:03
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

-Akkor meg kire varunk nagyuram? - kerdezem nyugodt hangnemben - es mennyire sietos az utunk? - teszem hozza gyorsan.
Pont mire kimondod a kérdést, megérkezik gyalog a zöldpáncélos félelf.
- Üdvözlöm önöket! Iarwain vagyok, szolgálatukra - mondja a félelf, mikor közelebb ér.

- Most már nem várunk senkire, és az utunk sietős - közli az elf.

Last edited by Chris; 07-29-2006 at 18:02..
  #49  
Old 07-29-2006, 18:05
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Most el kellene döntenetek, hogyan fogtok elindulni. Nem mindenkinek van lova, van akinek szekere is van, szóval ezen érdemes elgondolkodni. Utána az se egy utolsó kérdés, hogy ki megy elöl, középen, és ki a végén.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #50  
Old 07-29-2006, 20:06
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default


- Na akkor ha mindenki itt van bemutatkoznék Oler Jun Uywe vagyok Ilanorból. Ha nincs senkinek ellenére akkor megyek én legelől.
Ezzel előlrelovagolok, és hátrafelé nézve várom, hogy a csapat elinduljon utánnam.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu